Competition: Memory B.A. Sjilkov (RSU Cup II)

Information:
  • 172 athletes from 2 nations
  • 63 women and 109 men
  • 10 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start, Team Pursuit, 6 Laps, Team Pursuit, 8 Laps)
  • 651 races (30x mit DNF/DNS/DQ)

Men - 1000 meter
25.11.2022

PosNameNationTimeDiff
1 Mikhail Sjerr (A1) RUS 1:14.75 -
2 Sergei Bukuev (A2) RUS 1:15.08 +0.330
3 Kirill Tsjurikov (A1) RUS 1:16.18 +1.430
4 Dmitrij.04 Zajtsev (A2) RUS 1:16.74 +1.990
5 Makar Lobanov (A2) RUS 1:17.33 +2.580
6 Sergej Borodulin (A1) RUS 1:17.35 +2.600
7 Ivan.06 Starikov (B2) RUS 1:17.49 +2.740
8 Maksimilian Gajevskij (A1) RUS 1:17.60 +2.850
9 Nikolaj.05 Baranov (A1) RUS 1:17.91 +3.160
10 Arsenij Samarin (A1) RUS 1:18.17 SB +3.420
11 Artem Jeziitsjev (A2) RUS 1:18.37 +3.620
12 Daniil Burgasov (A1) RUS 1:18.50 +3.750
13 Denis Golik (A2) RUS 1:18.62 +3.870
14 Rodion Antipin (A1) RUS 1:18.67 +3.920
15 Sergej Gvozdij (A2) RUS 1:18.73 +3.980
16 Denis Balasjov (A2) RUS 1:18.88 +4.130
17 Jevgenij Kordjukov (A1) RUS 1:18.93 +4.180
18 Kirill Bulysjev (A2) RUS 1:18.97 +4.220
19 Sergej Nalivajko (A2) RUS 1:19.09 +4.340
20 Jegor Strunin (A2) RUS 1:19.24 +4.490
21 Vitalij Konkov (A2) RUS 1:19.28 +4.530
22 Aleksandr Korzunin (A2) RUS 1:19.33 +4.580
23 Jegor Pronin (A1) RUS 1:19.38 +4.630
24 Ivan Mokhnatkin (A1) RUS 1:19.45 +4.700
25 Jurij Sapunov (A1) RUS 1:19.56 +4.810
26 Semen Averin (A2) RUS 1:19.60 +4.850
27 Andrej Butakov (A2) RUS 1:19.80 SB +5.050
28 Maksim Koltsov (A2) RUS 1:19.81 +5.060
29 Maksim Kornijenko (A2) RUS 1:19.82 +5.070
30 Dmitrij Kukhtej (A1) RUS 1:19.88 +5.130
31 Artjom Magomedov (A1) RUS 1:19.98 +5.230
32 Roman Nakrosjajev (A1) RUS 1:19.99 +5.240
33 Maksim.03 Volkov (A2) RUS 1:20.02 +5.270
34 Artjom Veselkin (A1) RUS 1:20.14 +5.390
35 Nikita Tsjuprunov (A1) RUS 1:20.21 +5.460
36 Denis Bojkov (A1) RUS 1:20.51 +5.760
37 Dmitrij Gristsjenko (A2) RUS 1:20.65 +5.900
38 Danil Lobistsjev (A2) RUS 1:21.06 +6.310
39 Alekhandro Dokasj Gogina (A1) RUS 1:21.33 +6.580
40 Vjatsjeslav Stefantsov (A2) RUS 1:21.38 +6.630
41 Denis Kromin (A1) RUS 1:21.39 +6.640
42 Pavel Tsjintsjuk (A2) RUS 1:21.51 +6.760
43 Artem Lomonosov (A2) RUS 1:21.64 +6.890
44 Artjom Jurev (A1) RUS 1:21.78 +7.030
45 Vladislav Laptev (A2) RUS 1:21.79 +7.040
Nikolaj Anikin (A1) RUS 1:21.79 +7.040
47 Albert Ismagilov (A2) RUS 1:21.89 +7.140
48 Leonid.04 Kuznetszov (A1) RUS 1:21.92 +7.170
49 Vladislav Serov (A2) RUS 1:21.96 +7.210
50 Ilja Dubinin (A2) RUS 1:22.15 PB +7.400
51 Ilja Tataurov (A1) RUS 1:22.40 +7.650
52 Andrej Grinko (A2) RUS 1:22.60 +7.850
53 Anton Khokhrjakov (A2) RUS 1:22.62 +7.870
54 Arsenij Zujev (A1) RUS 1:22.66 +7.910
55 Ilja Sjakhmatov (A1) RUS 1:22.88 +8.130
56 Igor Sokirko (A1) RUS 1:22.91 +8.160
57 Andrej Zenin (A2) RUS 1:23.48 +8.730
58 Kirill Loginov (A1) RUS 1:23.83 +9.080
59 Aleksej Platsjinda (A2) RUS 1:24.16 +9.410
60 Aren Simonjan (A1) RUS 1:24.35 +9.600
61 Ivan Burtsev (A2) RUS 1:24.48 +9.730
Aleksej Klesjnin (A1) RUS 1:24.48 +9.730
63 Vladislav Maltsjikov (A1) RUS 1:24.53 +9.780
64 Daniil Kopytin (A1) RUS 1:24.55 +9.800
65 Dmitrij Krakhmaljov (A1) RUS 1:24.84 +10.090
66 Vladislav.05 Zjukov (A1) RUS 1:24.90 +10.159
Danil Kurenkov (B2) RUS 1:24.90 +10.159
68 Kirill Brokorenko (A1) RUS 1:24.99 +10.240
69 Arsenij.04 Mitrofanov (A1) RUS 1:25.21 +10.460
70 Nikita Uzokin (A1) RUS 1:25.55 +10.800
71 Jegor Lesjkevitsj (A2) RUS 1:26.09 +11.340
72 Daniil Potkin (A1) RUS 1:26.30 +11.559
Andrej Karpusjin (A2) RUS 1:26.30 +11.559
74 Jegor Lebedev (A1) RUS 1:26.35 +11.600
75 Artem Tjunderov (A1) RUS 1:26.73 +11.980
76 Nikolaj Novitsjikhin (A1) RUS 1:26.89 +12.140
77 Stepan Remezov (A1) RUS 1:27.02 +12.270
78 Vadim Khalilov (A2) RUS 1:27.67 +12.920
79 Denis Morozov (A1) RUS 1:27.79 +13.040
80 Ilja.04 Bogdanov (A1) RUS 1:28.62 +13.870
81 Gleb Tsjaplijev (B2) RUS 1:28.85 SB +14.100
82 Timur Penkin (A1) RUS 1:30.26 +15.510
83 Aleksandr Karpov (A1) RUS 1:31.34 +16.590
84 Savelij Sjarapov (A1) RUS 1:31.67 SB +16.920
85 Artem Konovalov (A1) RUS 1:31.84 SB +17.090
86 Artem Telnov (A1) RUS 1:32.62 +17.870
87 Andrej Smorodinov (A1) RUS 1:40.12 SB +25.370
DNS Nikita Dololtov (A2) RUS DNS -
SB - Seasonal Best

Men Semifinal 1 - Mass Start
25.11.2022

PosNameNationTimeDiff
1 Dmitrij Burakov (A2) RUS 5:50.99 -
2 Maksim Koltsov (A2) RUS 5:51.08 +0.090
3 Jakov Aksenov (A2) RUS 5:51.09 +0.100
4 Daniil Naidenyshev (A2) RUS 5:52.30 +1.310
5 Makar Lobanov (A2) RUS 5:51.11 +0.120
6 Aleksandr.05 Lazarev (A1) RUS 6:02.14 +11.150
7 Roman Nakrosjajev (A1) RUS 5:52.32 +1.330
8 Matvej Vinogradov (A1) RUS 6:04.32 +13.330
9 Vladislav Laptev (A2) RUS 6:04.52 +13.530
10 Jegor Strunin (A2) RUS 6:01.08 +10.090
11 Denis Bojkov (A1) RUS 6:04.50 +13.510
12 Vladislav Serov (A2) RUS 6:04.63 +13.640
13 Dmitrij Krakhmaljov (A1) RUS 6:04.72 +13.730
14 Kirill Tsjurikov (A1) RUS 6:08.53 +17.540
15 Maksim Kornijenko (A2) RUS 6:10.86 +19.870
16 Igor Sokirko (A1) RUS 6:14.27 +23.280
17 Danil Lobistsjev (A2) RUS 6:15.12 +24.130
18 Albert Ismagilov (A2) RUS 6:17.45 +26.460
19 Denis Kromin (A1) RUS 5:12.90 -38.090
20 Artjom Jurev (A1) RUS 4:34.50 -1.16.490
DNS Artjom Veselkin (A1) RUS DNS -
DNS Arsenij.04 Mitrofanov (A1) RUS DNS -
DNS Jegor Pronin (A1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Men Semifinal 2 - Mass Start
25.11.2022

PosNameNationTimeDiff
1 Daniil Uspekhov (A2) RUS 5:51.72 -
2 Rodion Antipin (A1) RUS 5:52.30 +0.580
3 Daniil Bolotin (A2) RUS 5:52.65 +0.930
4 Gleb Sizjurin (A1) RUS 6:03.78 +12.060
5 Jurij Sapunov (A1) RUS 5:52.74 +1.020
6 Roman Sukhinin (A2) RUS 5:52.75 +1.030
7 Nikita Khromin (A2) RUS 6:02.97 +11.250
8 Artem Lomonosov (A2) RUS 6:03.30 +11.580
9 Pavel Tsjintsjuk (A2) RUS 6:04.24 +12.520
10 Arsenij Samarin (A1) RUS 5:53.54 +1.820
11 Ivan.06 Starikov (B2) RUS 5:53.70 +1.980
12 Vladislav Skrebkov (A1) RUS 5:57.03 +5.310
13 Ivan Burtsev (A2) RUS 6:03.96 +12.240
14 Jegor Lebedev (A1) RUS 6:11.14 +19.420
15 Dmitrij Kukhtej (A1) RUS 6:11.41 +19.690
16 Daniil Potkin (A1) RUS 6:14.71 +22.990
17 Sergej Gvozdij (A2) RUS 6:26.16 +34.440
18 Ivan Mokhnatkin (A1) RUS 6:30.78 +39.060
19 Aleksej Platsjinda (A2) RUS 4:42.17 -1.09.550
20 Vadim Khalilov (A2) RUS 3:38.44 -2.13.280
DNS Nikita Dololtov (A2) RUS DNS -
DNS Daniil Kopytin (A1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best