Competition: Memory B.A. Sjilkov (RSU Cup II)

Information:
  • 172 athletes from 2 nations
  • 63 women and 109 men
  • 10 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start, Team Pursuit, 6 Laps, Team Pursuit, 8 Laps)
  • 651 races (30x mit DNF/DNS/DQ)

Men - 5000 meter
24.11.2022

PosNameNationTimeDiff
1 Daniil Naidenyshev (A2) RUS 7:10.17 -
2 Dmitrij Burakov (A2) RUS 7:10.42 +0.250
3 Sergej Borodulin (A1) RUS 7:21.59 SB +11.420
4 Aleksandr.05 Lazarev (A1) RUS 7:22.20 SB +12.030
5 Aleksandr Korzunin (A2) RUS 7:22.56 SB +12.390
6 Ivan Fruktov (B2) RUS 7:23.69 SB +13.520
7 Kirill Bulysjev (A2) RUS 7:24.76 SB +14.590
8 Nikita Tsjuprunov (A1) RUS 7:27.71 SB +17.540
9 Daniil Bolotin (A2) RUS 7:28.03 SB +17.860
10 Dmitrij Vejnberg (A2) RUS 7:32.85 SB +22.680
11 Ivan.06 Starikov (B2) RUS 7:33.39 SB +23.220
12 Roman Nakrosjajev (A1) RUS 7:33.57 SB +23.400
13 Dmitrij Kukhtej (A1) RUS 7:36.08 SB +25.910
14 Nikolaj Anikin (A1) RUS 7:38.75 SB +28.580
15 Denis Balasjov (A2) RUS 7:38.79 SB +28.620
16 Aren Simonjan (A1) RUS 7:41.74 SB +31.570
17 Ilja Sjakhmatov (A1) RUS 7:42.32 SB +32.150
18 Daniil Uspekhov (A2) RUS 7:44.15 SB +33.980
19 Sergej Nalivajko (A2) RUS 7:46.89 SB +36.720
20 Roman Sukhinin (A2) RUS 7:47.99 SB +37.820
21 Jurij Sapunov (A1) RUS 7:49.16 SB +38.990
22 Makar Lobanov (A2) RUS 7:50.12 SB +39.950
23 Denis Bojkov (A1) RUS 7:50.47 SB +40.300
24 Gleb Sizjurin (A1) RUS 7:53.49 SB +43.320
25 Nikita Khromin (A2) RUS 7:54.43 SB +44.260
26 Denis Kromin (A1) RUS 7:56.02 SB +45.850
27 Artem Lomonosov (A2) RUS 7:57.05 SB +46.880
28 Matvej Vinogradov (A1) RUS 7:57.55 SB +47.380
29 Arsenij Samarin (A1) RUS 7:58.74 SB +48.570
30 Igor Sokirko (A1) RUS 8:01.01 SB +50.840
31 Dmitrij Krakhmaljov (A1) RUS 8:01.29 SB +51.120
32 Ilja Ruf (A1) RUS 8:01.88 SB +51.710
33 Aleksej Klesjnin (A1) RUS 8:02.77 SB +52.600
34 Pavel Tsjintsjuk (A2) RUS 8:03.54 SB +53.370
35 Semen Mukhin (A2) RUS 8:07.80 SB +57.630
36 Vladislav Skrebkov (A1) RUS 8:08.30 SB +58.130
37 Ilja.04 Bogdanov (A1) RUS 8:09.59 SB +59.420
38 Ivan Mokhnatkin (A1) RUS 8:10.81 SB +1.00.640
39 Jakov Aksenov (A2) RUS 8:13.25 SB +1.03.080
40 Anton Khokhrjakov (A2) RUS 8:13.45 SB +1.03.280
41 Jegor Lebedev (A1) RUS 8:16.74 SB +1.06.570
42 Stepan Remezov (A1) RUS 8:16.78 PB +1.06.610
43 Danil Lobistsjev (A2) RUS 8:17.26 SB +1.07.090
44 Daniil Potkin (A1) RUS 8:17.83 PB +1.07.660
45 Arsenij.04 Mitrofanov (A1) RUS 8:30.50 SB +1.20.330
46 Vladislav Maltsjikov (A1) RUS 8:37.32 SB +1.27.150
47 Artjom Jurev (A1) RUS 8:48.42 SB +1.38.250
48 Vadim Khalilov (A2) RUS 8:56.34 SB +1.46.170
DNS Vladislav.05 Zjukov (A1) RUS DNS -
SB - Seasonal Best