Competition: Memory B.A. Sjilkov (RSU Cup II)

Information:
  • 172 athletes from 2 nations
  • 63 women and 109 men
  • 10 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start, Team Pursuit, 6 Laps, Team Pursuit, 8 Laps)
  • 651 races (30x mit DNF/DNS/DQ)

Men - 1500 meter
26.11.2022

PosNameNationTimeDiff
1 Kirill Tsjurikov (A1) RUS 1:59.53 -
2 Makar Lobanov (A2) RUS 1:59.65 +0.120
3 Nikolaj.05 Baranov (A1) RUS 2:00.02 +0.490
4 Nikita Tsjuprunov (A1) RUS 2:00.63 +1.100
5 Dmitrij.04 Zajtsev (A2) RUS 2:00.72 +1.190
6 Dmitrij Burakov (A2) RUS 2:00.94 +1.410
7 Ivan Fruktov (B2) RUS 2:01.02 +1.490
8 Kirill Bulysjev (A2) RUS 2:01.39 +1.860
9 Ivan.06 Starikov (B2) RUS 2:01.46 +1.930
10 Denis Golik (A2) RUS 2:01.49 +1.960
11 Ilja Ruf (A1) RUS 2:01.64 +2.110
12 Roman Sukhinin (A2) RUS 2:01.72 +2.190
13 Daniil Bolotin (A2) RUS 2:01.73 +2.200
14 Sergej Gvozdij (A2) RUS 2:02.68 +3.150
15 Sergej Borodulin (A1) RUS 2:02.72 +3.190
16 Denis Balasjov (A2) RUS 2:03.12 +3.590
17 Daniil Naidenyshev (A2) RUS 2:03.17 +3.640
18 Jurij Sapunov (A1) RUS 2:03.27 +3.740
19 Arsenij Samarin (A1) RUS 2:03.60 SB +4.070
20 Rodion Antipin (A1) RUS 2:03.89 +4.360
21 Dmitrij Kukhtej (A1) RUS 2:04.03 +4.500
22 Matvej Vinogradov (A1) RUS 2:04.91 +5.380
23 Sergej Nalivajko (A2) RUS 2:04.99 +5.460
24 Jegor Strunin (A2) RUS 2:05.19 +5.660
25 Semen Mukhin (A2) RUS 2:05.39 +5.860
26 Nikolaj Anikin (A1) RUS 2:05.39 +5.864
27 Gleb Sizjurin (A1) RUS 2:05.41 +5.880
28 Nikita Khromin (A2) RUS 2:05.48 +5.950
29 Ivan Mokhnatkin (A1) RUS 2:05.51 +5.980
30 Jakov Aksenov (A2) RUS 2:05.52 +5.990
31 Pavel Tsjintsjuk (A2) RUS 2:06.06 +6.530
32 Alekhandro Dokasj Gogina (A1) RUS 2:06.19 +6.660
33 Jegor Pronin (A1) RUS 2:06.44 +6.910
34 Roman Nakrosjajev (A1) RUS 2:06.89 +7.360
35 Jevgenij Kordjukov (A1) RUS 2:07.17 +7.640
36 Aleksandr.05 Lazarev (A1) RUS 2:07.25 +7.720
37 Maksim Koltsov (A2) RUS 2:07.33 +7.800
38 Semen Averin (A2) RUS 2:07.45 +7.920
39 Vladislav.05 Zjukov (A1) RUS 2:08.05 +8.520
40 Ilja Sjakhmatov (A1) RUS 2:08.12 +8.590
41 Denis Bojkov (A1) RUS 2:08.44 +8.910
42 Aren Simonjan (A1) RUS 2:08.53 +9.000
43 Artem Lomonosov (A2) RUS 2:08.55 +9.020
44 Artjom Jurev (A1) RUS 2:08.76 +9.230
45 Denis Kromin (A1) RUS 2:08.79 +9.260
46 Vladislav Laptev (A2) RUS 2:09.13 +9.600
47 Artjom Magomedov (A1) RUS 2:09.17 +9.640
48 Leonid.04 Kuznetszov (A1) RUS 2:09.36 +9.836
49 Arsenij Zujev (A1) RUS 2:09.36 +9.839
50 Danil Lobistsjev (A2) RUS 2:09.39 +9.860
51 Maksim.03 Volkov (A2) RUS 2:09.67 +10.140
52 Aleksej Klesjnin (A1) RUS 2:09.79 +10.260
53 Daniil Uspekhov (A2) RUS 2:09.89 +10.360
54 Andrej Butakov (A2) RUS 2:09.95 SB +10.420
55 Anton Khokhrjakov (A2) RUS 2:10.28 +10.750
56 Vladislav Skrebkov (A1) RUS 2:10.36 +10.830
57 Vjatsjeslav Stefantsov (A2) RUS 2:10.48 +10.950
58 Igor Sokirko (A1) RUS 2:11.17 +11.640
59 Ilja Tataurov (A1) RUS 2:11.32 +11.790
60 Ivan Burtsev (A2) RUS 2:11.40 +11.870
61 Dmitrij Krakhmaljov (A1) RUS 2:12.38 +12.850
62 Kirill Brokorenko (A1) RUS 2:12.90 +13.370
63 Ilja Dubinin (A2) RUS 2:13.49 SB +13.960
64 Daniil Kopytin (A1) RUS 2:13.59 +14.060
65 Dmitrij Vejnberg (A2) RUS 2:13.68 +14.150
66 Arsenij.04 Mitrofanov (A1) RUS 2:13.95 +14.420
67 Nikita Uzokin (A1) RUS 2:14.45 +14.920
68 Vladislav Maltsjikov (A1) RUS 2:14.67 +15.140
69 Jegor Lesjkevitsj (A2) RUS 2:14.74 +15.210
70 Andrej Zenin (A2) RUS 2:14.92 +15.390
71 Kirill Loginov (A1) RUS 2:15.00 +15.470
72 Stepan Remezov (A1) RUS 2:15.76 +16.230
73 Nikolaj Novitsjikhin (A1) RUS 2:16.07 +16.540
74 Jegor Lebedev (A1) RUS 2:16.32 +16.790
75 Artem Tjunderov (A1) RUS 2:17.36 SB +17.830
76 Vadim Khalilov (A2) RUS 2:17.48 +17.950
77 Daniil Potkin (A1) RUS 2:17.51 +17.980
78 Danil Kurenkov (B2) RUS 2:17.97 +18.440
79 Gleb Tsjaplijev (B2) RUS 2:19.53 SB +20.000
80 Artem Telnov (A1) RUS 2:23.84 +24.310
81 Timur Penkin (A1) RUS 2:30.48 +30.950
82 Andrej Smorodinov (A1) RUS 2:37.22 +37.690
DNS Daniil Burgasov (A1) RUS DNS -
DNS Vitalij Konkov (A2) RUS DNS -
DNS Ilja.04 Bogdanov (A1) RUS DNS -
SB - Seasonal Best