Competition: Kolomna Kremlin Cup

Rink:
Kolomna (RUS)
Date:
06. - 07.10.2023
Records:
Information:
  • 317 athletes from 2 nations
  • 123 women and 194 men
  • 5 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 1146 races (55x mit DNF/DNS/DQ)

Men - 500 meter
06.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Ruslan Murashov (Senior) RUS 34.72 SB -
2 Viktor Mushtakov (Senior) RUS 34.90 SB +0.180
3 Pavel Kulizhnikov (Senior) RUS 34.99 SB +0.270
4 Timur Karamov (Neo) RUS 35.13 SB +0.410
5 Artem Arefyev (Neo) RUS 35.63 +0.910
6 Nikita Bazjuk (Senior) RUS 35.65 +0.930
7 Anton Brankovskij (Neo) BLR 35.81 PB +1.090
8 Nikita Varavkin (Neo) RUS 35.97 PB +1.250
9 Mikhail Kazelin (Senior) RUS 36.08 +1.360
10 Stepan Tsistjakov (Neo) RUS 36.13 +1.410
11 Viktor Lobas (Senior) RUS 36.14 +1.420
12 Filipp Smagin (Neo) RUS 36.40 +1.680
13 Aleksandr.03 Sergejev (Neo) RUS 36.45 +1.730
14 Jegor Korjakovskij (Senior) RUS 36.55 +1.830
15 Jaroslav Tsjernenko (Neo) RUS 36.74 +2.020
16 Ruslan Rafikov (Senior) RUS 36.86 +2.140
17 Dmitrij.04 Zajtsev (Neo) RUS 37.33 +2.610
18 Semen Averin (Neo) RUS 37.48 +2.760
19 Maks Fedorov (Neo) BLR 37.52 +2.800
20 Artem Jeziitsjev (Neo) RUS 37.63 +2.910
21 Jevgenij Zjarov (Neo) RUS 37.64 +2.920
22 Maksim Kornijenko (Neo) RUS 37.65 SB +2.930
23 Pavel Arefjev (Neo) RUS 37.74 +3.020
24 Matvej Najdek (Neo) RUS 37.86 +3.140
25 Ivan Burtsev (Neo) RUS 37.91 +3.190
26 Daniil Uspekhov (Neo) RUS 38.01 +3.290
27 Denis Golik (Neo) RUS 38.15 +3.430
28 Timofej Sobolev (Neo) RUS 38.20 +3.480
29 Kirill.00 Rodionov (Neo) RUS 38.24 +3.520
30 Makar Lobanov (Neo) RUS 38.26 +3.540
31 Dmitrij Voronetskij (Neo) RUS 38.38 +3.660
32 Pavel Brankovskij (Neo) BLR 38.50 +3.780
33 German Gratsjov (Neo) RUS 38.70 +3.980
34 Daniil Bolotin (Neo) RUS 38.79 SB +4.070
35 Roman Sukhinin (Neo) RUS 38.82 +4.100
Jegor Bragin (Neo) RUS 38.82 SB +4.100
37 Dmitrij.01 Fedotov (Neo) RUS 38.90 +4.180
38 Vjatsjeslav Stefantsov (Neo) RUS 38.94 +4.220
39 Georgij Tsjemjakin (Neo) RUS 38.97 +4.250
40 Kirill Bulysjev (Neo) RUS 39.18 PB +4.460
41 Pavel Stsjastlivtsev (Neo) RUS 39.28 SB +4.560
42 Vladislav Laptev (Neo) RUS 39.40 +4.680
43 Dmitrij Burakov (Neo) RUS 39.92 PB +5.200
44 Arsenij Kryzjevskij (Neo) RUS 43.40 +8.680
45 Maksim.97 Lisitsyn (Senior) RUS 56.14 +21.420
DNS Amal Mukhamedov (Senior) RUS DNS -
DQ Orkhan Russkikji (Neo) RUS DQ -
DNF Aleksej Platsjinda (Neo) RUS DNF -
SB - Seasonal Best

Men - 1500 meter
06.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Daniil.01 Smirnov (Neo) RUS 1:49.59 -
2 Stepan Tsistjakov (Neo) RUS 1:50.36 +0.770
3 Viktor Lobas (Senior) RUS 1:50.99 +1.400
4 Ruslan Murashov (Senior) RUS 1:51.48 +1.890
5 Jegor Korjakovskij (Senior) RUS 1:51.92 +2.330
6 Vsevolod Jatov (Neo) RUS 1:51.99 +2.400
7 Pavel Arefjev (Neo) RUS 1:52.42 +2.830
8 Denis Golik (Neo) RUS 1:52.55 PB +2.960
9 Nikita Varavkin (Neo) RUS 1:53.58 +3.990
10 Mikhail Kazelin (Senior) RUS 1:53.73 +4.140
11 Jevgenij Zjarov (Neo) RUS 1:53.77 +4.180
12 Aleksej Tsvetkov (Neo) RUS 1:54.05 +4.460
13 Maksim Andrjusjin (Neo) RUS 1:54.30 +4.710
14 Roman Sukhinin (Neo) RUS 1:54.48 +4.890
15 Timofej Sobolev (Neo) RUS 1:54.50 +4.910
16 Aleksandr.03 Sergejev (Neo) RUS 1:54.99 SB +5.400
17 Daniil Tsjmutov (Senior) RUS 1:55.43 +5.840
18 Mikhail Subbotin (Neo) RUS 1:55.63 +6.040
19 Dmitrij.01 Fedotov (Neo) RUS 1:55.85 +6.260
20 Makar Lobanov (Neo) RUS 1:55.86 +6.270
21 Maks Fedorov (Neo) BLR 1:55.89 +6.300
22 Dmitrij.04 Zajtsev (Neo) RUS 1:55.91 +6.320
23 Kirill Bulysjev (Neo) RUS 1:56.57 SB +6.980
24 Jaroslav Tsjernenko (Neo) RUS 1:56.92 +7.330
25 Kirill.00 Rodionov (Neo) RUS 1:57.21 +7.620
26 Dmitrij Burakov (Neo) RUS 1:57.31 SB +7.720
27 Dmitrij Nikiforov (Neo) RUS 1:57.55 SB +7.960
28 Filipp Smagin (Neo) RUS 1:58.39 SB +8.800
29 Maksim Kornijenko (Neo) RUS 1:58.94 SB +9.350
30 Daniil Bolotin (Neo) RUS 1:59.07 +9.480
31 Dmitrij Voronetskij (Neo) RUS 1:59.51 +9.920
32 Daniil Uspekhov (Neo) RUS 1:59.56 +9.970
33 Vjatsjeslav Stefantsov (Neo) RUS 2:00.25 +10.660
34 Pavel Stsjastlivtsev (Neo) RUS 2:00.41 +10.820
35 Aleksej Daud (Neo) RUS 2:01.26 +11.670
36 Maksim.97 Lisitsyn (Senior) RUS 2:01.61 +12.020
37 Maksim.03 Volkov (Neo) RUS 2:02.62 SB +13.030
38 Vladislav Laptev (Neo) RUS 2:04.58 SB +14.990
39 Arsenij Kryzjevskij (Neo) RUS 2:05.25 SB +15.660
40 Orkhan Russkikji (Neo) RUS 2:08.21 +18.620
WDR Anton Brankovskij (Neo) BLR WDR -
WDR Aleksej Platsjinda (Neo) RUS WDR -
SB - Seasonal Best

Men Junior A - 500 meter
06.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Mikhail Sjerr (A2) RUS 35.69 PB -
2 Kirill Tsjurikov (A2) RUS 36.66 +0.970
3 Jevgenij Kordjukov (A2) RUS 36.99 +1.300
4 Sergej Borodulin (A2) RUS 37.14 +1.450
5 Maksimilian Gajevskij (A2) RUS 37.21 +1.520
6 Jegor Pronin (A2) RUS 37.34 +1.650
7 Denis Morozov (A2) RUS 37.44 +1.750
8 Jegor Fokin (A2) RUS 37.67 +1.980
9 Vasilij Nazvanov (A1) RUS 37.83 +2.140
10 Jurij Sapunov (A2) RUS 37.89 PB +2.200
11 Ivan Mokhnatkin (A2) RUS 37.91 SB +2.220
12 Arsenij Zujev (A2) RUS 38.03 +2.340
13 Rodion Antipin (A2) RUS 38.04 +2.350
14 Ilja Ruf (A2) RUS 38.09 PB +2.400
15 Matvej Vinogradov (A2) RUS 38.23 +2.540
16 Nikolaj.05 Baranov (A2) RUS 38.45 +2.760
17 Artjom Snetkov (A1) RUS 38.56 SB +2.870
18 Vladimir Giljuk (A1) RUS 38.60 +2.910
19 Nikita Tsjuprunov (A2) RUS 38.71 +3.020
20 Maksim.05 Petrenko (A1) RUS 38.73 +3.040
Maksim Dubrovtsev (A1) RUS 38.73 +3.040
22 Alekhandro Dokasj Gogina (A2) RUS 38.91 +3.220
23 Mikhail Sorokoletov (A1) RUS 38.98 +3.290
24 Vjatsjeslav Vorobjov (A1) RUS 39.16 +3.470
25 Timofej Zjuk (A1) RUS 39.26 +3.570
26 Timur Sjelest (A1) RUS 39.61 +3.920
27 Nikita Patronov (A1) RUS 39.71 +4.020
28 Artjom Jurev (A2) RUS 39.95 SB +4.260
29 Artem Zgirovskij (A1) BLR 40.08 +4.390
30 Jegor Podosinnikov (A1) RUS 40.40 +4.710
31 Nikita Uzokin (A2) RUS 40.48 +4.790
32 Ivan Gorsjkov (A1) RUS 40.53 +4.840
33 Arsenij.04 Mitrofanov (A2) RUS 40.57 +4.880
34 Vjatsjeslav Ljatotsjevskij (A1) RUS 40.72 +5.030
35 Vitalij Marakov (A1) RUS 40.75 PB +5.060
36 Andrej Kodanev (A1) RUS 41.26 +5.570
37 Ivan.05 Zjukov (A1) RUS 41.42 SB +5.730
38 Daniil.05 Kalinin (A1) RUS 42.15 +6.460
39 Vladimir Tabattsjenko (A1) RUS 42.36 +6.670
40 Vladislav Zelenin (A2) RUS 42.40 +6.710
41 Ivan Domoratski (A1) BLR 42.53 +6.840
42 Dmitrij Aljakrinskij (A2) RUS 42.95 +7.260
43 Bogdan Koroljev (A1) RUS 44.33 SB +8.640
44 Mikhail Sjlykov (A2) RUS 45.55 +9.860
45 Aleksandr Barysjev (A1) RUS 46.69 SB +11.000
DQ Daniil Asjujiko (A1) BLR DQ -
DQ Arsenij Bezkrevnyj (A2) BLR DQ -
DNF Jegor Antosjin (A1) RUS DNF -
SB - Seasonal Best

Men Junior A - 1500 meter
06.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Mikhail Sjerr (A2) RUS 1:49.77 PB -
2 Kirill Tsjurikov (A2) RUS 1:51.85 +2.080
3 Ivan.06 Starikov (A1) RUS 1:53.28 +3.510
4 Artjom Veselkin (A2) RUS 1:53.57 +3.800
5 Sergej Borodulin (A2) RUS 1:53.91 +4.140
6 Nikolaj.05 Baranov (A2) RUS 1:53.93 +4.160
7 Rodion Antipin (A2) RUS 1:56.06 PB +6.290
8 Maksimilian Gajevskij (A2) RUS 1:56.65 +6.880
9 Mikhail Sorokoletov (A1) RUS 1:57.08 +7.310
10 Ivan Mokhnatkin (A2) RUS 1:57.28 SB +7.510
11 Vjatsjeslav Vorobjov (A1) RUS 1:57.47 +7.700
12 Jurij Sapunov (A2) RUS 1:57.69 +7.920
13 Jevgenij Kordjukov (A2) RUS 1:58.02 +8.250
14 Ilja Ruf (A2) RUS 1:58.17 +8.400
15 Artjom Snetkov (A1) RUS 1:58.43 SB +8.660
16 Nikita Patronov (A1) RUS 1:59.46 +9.690
17 Vladimir Giljuk (A1) RUS 1:59.55 +9.780
18 Arsenij Zujev (A2) RUS 2:00.67 +10.900
19 Jegor Pronin (A2) RUS 2:00.75 SB +10.980
20 Ivan Gorsjkov (A1) RUS 2:01.24 +11.470
21 Arsenij.04 Mitrofanov (A2) RUS 2:01.37 PB +11.600
22 Nikita Tsjuprunov (A2) RUS 2:01.40 +11.630
23 Artem Zgirovskij (A1) BLR 2:02.00 +12.230
24 Vjatsjeslav Ljatotsjevskij (A1) RUS 2:02.03 +12.260
25 Jegor Antosjin (A1) RUS 2:02.49 SB +12.720
26 Andrej Kodanev (A1) RUS 2:02.83 +13.060
27 Vasilij Nazvanov (A1) RUS 2:03.59 +13.820
28 Jegor Podosinnikov (A1) RUS 2:03.61 +13.840
29 Daniil Asjujiko (A1) BLR 2:04.37 +14.600
Maksim.05 Petrenko (A1) RUS 2:04.37 +14.600
31 Vladislav Skrebkov (A2) RUS 2:05.43 +15.660
32 Artjom Jurev (A2) RUS 2:05.80 SB +16.030
33 Nikita Uzokin (A2) RUS 2:07.36 +17.590
34 Timur Sjelest (A1) RUS 2:08.12 +18.350
35 Arsenij Bezkrevnyj (A2) BLR 2:10.06 +20.290
36 Ivan Domoratski (A1) BLR 2:10.73 +20.960
37 Vladimir Tabattsjenko (A1) RUS 2:13.98 +24.210
38 Vitalij Marakov (A1) RUS 2:15.20 +25.430
39 Dmitrij Aljakrinskij (A2) RUS 2:19.43 +29.660
40 Bogdan Koroljev (A1) RUS 2:22.80 PB +33.030
DNS Matvej Vinogradov (A2) RUS DNS -
DNS Alekhandro Dokasj Gogina (A2) RUS DNS -
DNS Denis Morozov (A2) RUS DNS -
DNS Aleksandr Barysjev (A1) RUS DNS -
SB - Seasonal Best

Men Junior B/C - 500 meter
06.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Nikita Martsjenko (B2) BLR 37.69 -
2 Savelij Pronin (B2) RUS 37.76 +0.070
3 Nikita Uspekhov (B2) RUS 38.02 +0.330
4 Kirill.07 Petrov (B2) BLR 38.14 +0.450
5 Andrej Aleksandrovitsj (B2) BLR 38.39 +0.700
6 Ivan Lazartsjik (B2) BLR 38.69 +1.000
7 Jegor Galkin (C2) RUS 38.91 +1.220
8 Matvej Bazjanov (B1) RUS 38.96 +1.270
9 Artem Stratonov (B2) RUS 39.07 PB +1.380
10 Kirill Pantelejev (B2) RUS 39.23 +1.540
11 Nazar Jakovlev (B2) BLR 39.36 +1.670
12 Daniil Voltsjkov (B2) BLR 39.60 +1.910
13 Andrej.07 Surkov (B2) RUS 39.72 +2.030
14 Ilja Sviridov (C2) RUS 39.87 +2.180
15 Dmitrij Grigorovitsj (B2) BLR 39.89 +2.200
16 Jevgenij Babotsjkin (B1) RUS 39.96 +2.270
Gleb Kambalov (B2) RUS 39.96 +2.270
18 Matvej Savenkov (B1) RUS 39.97 +2.280
19 Stanislav Podorov (B2) RUS 39.98 +2.290
20 Timur Svitin (B2) BLR 40.02 +2.330
21 Maksim Suturin (B1) RUS 40.37 +2.680
22 Ivan Jagubov (B1) RUS 40.47 +2.780
23 Mikhail Kosjajev (B1) RUS 40.48 +2.790
24 Artem Bartylev (B1) RUS 40.49 +2.800
25 Ivan Sjepelev (B2) RUS 40.51 +2.820
26 Feliks Sjabanov (B2) RUS 40.53 SB +2.840
27 Jaroslav Urjupin (B2) RUS 40.56 +2.870
28 Denis Jakovlev (B1) RUS 40.57 +2.880
29 Sergej.07 Bobkov (B1) RUS 40.62 +2.930
30 Andrej Kosarev (B2) RUS 40.72 +3.030
31 Roman Ignasjev (C2) RUS 40.76 +3.070
32 Mikhail Olenjev (B2) RUS 40.81 +3.120
33 Levon Markarjan (B2) RUS 40.82 PB +3.130
34 Ivan Krakhmaljov (B1) RUS 40.86 +3.170
35 Daniil Svijasov (B1) RUS 40.87 +3.180
Ivan Kotsjetkov (C1) RUS 40.87 SB +3.180
37 Matvej Mosolkov (B1) RUS 40.88 +3.190
38 Jegor.07 Krasnoperov (B2) RUS 41.09 +3.400
39 Roman.08 Tsjernjavskij (B1) BLR 41.15 +3.460
40 Nikita.06 Ponomarjev (B2) RUS 41.21 +3.520
41 Stepan Presnjakov (B1) RUS 41.25 +3.560
42 Vladimir Pavlenkov (B1) RUS 41.27 +3.580
43 Fedor Danilov (B1) BLR 41.30 +3.610
44 Matvej Veselkin (C2) RUS 41.45 +3.760
45 Sergej Filatov (B1) RUS 41.47 +3.780
46 Aleksandr Brunov (B2) RUS 41.49 +3.800
47 Maksim Semin (B2) RUS 41.65 +3.960
48 Oskar Grigorjev (C2) BLR 42.02 +4.330
49 Timofej Kondrakov (C2) BLR 42.08 +4.390
50 Ignat Stsjigortsov (B2) RUS 42.15 +4.460
51 Albert Rudevitsj (C1) BLR 42.32 +4.630
52 Gleb Bolgov (C2) BLR 42.36 +4.670
53 Kirill Morykit (B1) RUS 42.42 +4.730
54 Artem Bestsjastnov (C1) RUS 42.54 +4.850
55 Aleksandr Budarin (C2) RUS 42.61 +4.920
56 Vitalij Mokhnar (C2) RUS 42.88 PB +5.190
57 Andrej Gajvas (B1) RUS 43.24 +5.550
58 Aleksej Stsjegolev (B1) RUS 43.28 +5.590
59 Jevgenij Anikin (C2) RUS 43.34 +5.650
60 Andrej Serebrjakov (B2) RUS 43.46 SB +5.770
61 Petr Sjisjov (B1) RUS 43.61 +5.920
62 Artur Jablonskij (B1) RUS 43.68 +5.990
63 Kirill Nikitin (C2) RUS 43.82 +6.130
64 Grigorij Nikitin (B1) RUS 43.98 +6.290
65 Artem Porokhin (B1) RUS 44.00 +6.310
66 Viktor Voronin (B1) RUS 44.22 +6.530
67 Stepan Ananjev (C1) RUS 44.39 +6.700
68 Ivan Strelnikov (B2) RUS 44.40 +6.710
69 Stepan Jermakov (B1) RUS 44.69 +7.000
70 Leonid Tolmakov (B1) RUS 45.26 SB +7.570
71 Ilja Kharin (C2) RUS 45.29 SB +7.600
72 Konstantin.07 Gusev (B2) RUS 46.43 +8.740
73 Amir Sjaripov (C2) RUS 46.53 +8.840
74 Dmitrij.07 Kisljakov (B1) RUS 46.89 +9.200
75 Artjom Vasjov (B1) RUS 55.10 +17.410
76 Trofim Sytsjov (B2) RUS 57.04 +19.350
77 Andrian Sokha (B1) RUS 59.26 SB +21.570
DQ Kirill Mitrjajev (B2) RUS DQ -
DNF Daniil Kibitkin (C2) RUS DNF -
DQ Anton Berezin (C1) RUS DQ -
DNF Andrej Dunikov (C1) RUS DNF -
SB - Seasonal Best

Men Junior B/C - 1500 meter
06.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Andrej Aleksandrovitsj (B2) BLR 1:58.46 -
2 Matvej Bazjanov (B1) RUS 1:58.66 +0.200
3 Maksim Suturin (B1) RUS 2:02.38 +3.920
4 Andrej.07 Surkov (B2) RUS 2:02.54 +4.080
5 Timur Svitin (B2) BLR 2:02.56 +4.100
6 Gleb Kambalov (B2) RUS 2:02.98 +4.520
7 Nazar Jakovlev (B2) BLR 2:03.10 +4.640
Stanislav Podorov (B2) RUS 2:03.10 +4.640
9 Jegor Galkin (C2) RUS 2:03.19 +4.730
10 Artjom Vasjov (B1) RUS 2:03.23 +4.770
11 Jaroslav Urjupin (B2) RUS 2:04.02 +5.560
12 Stepan Presnjakov (B1) RUS 2:04.15 +5.690
13 Roman.08 Tsjernjavskij (B1) BLR 2:04.25 +5.790
14 Ilja Sviridov (C2) RUS 2:04.53 +6.070
15 Nikita.06 Ponomarjev (B2) RUS 2:04.63 +6.170
16 Daniil Svijasov (B1) RUS 2:04.86 +6.400
17 Sergej.07 Bobkov (B1) RUS 2:05.10 +6.640
18 Jevgenij Babotsjkin (B1) RUS 2:05.24 +6.780
19 Mikhail Blagodatskikh (B1) RUS 2:05.55 +7.090
20 Artem Bartylev (B1) RUS 2:05.91 +7.450
21 Mikhail Olenjev (B2) RUS 2:06.12 +7.660
22 Ivan Jagubov (B1) RUS 2:06.29 +7.830
23 Ivan Sjepelev (B2) RUS 2:06.39 +7.930
24 Andrej Kosarev (B2) RUS 2:06.58 +8.120
25 Artem Stratonov (B2) RUS 2:06.76 PB +8.300
26 Gleb Bolgov (C2) BLR 2:06.90 +8.440
27 Levon Markarjan (B2) RUS 2:06.91 PB +8.450
28 Daniil Voltsjkov (B2) BLR 2:06.92 +8.460
Mikhail Kosjajev (B1) RUS 2:06.92 +8.460
30 Matvej Savenkov (B1) RUS 2:07.03 +8.570
31 Sergej Filatov (B1) RUS 2:07.04 PB +8.580
32 Fedor Danilov (B1) BLR 2:07.41 +8.950
33 Vladimir Pavlenkov (B1) RUS 2:08.18 +9.720
34 Aleksandr Budarin (C2) RUS 2:08.24 +9.780
35 Kirill Mitrjajev (B2) RUS 2:08.58 +10.120
36 Oskar Grigorjev (C2) BLR 2:09.88 +11.420
37 Denis Jakovlev (B1) RUS 2:10.03 +11.570
38 Aleksandr Brunov (B2) RUS 2:10.92 +12.460
39 Andrej Serebrjakov (B2) RUS 2:12.02 SB +13.560
40 Roman Ignasjev (C2) RUS 2:12.46 +14.000
41 Vitalij Mokhnar (C2) RUS 2:13.16 PB +14.700
42 Artur Jablonskij (B1) RUS 2:13.19 +14.730
43 Jegor.07 Krasnoperov (B2) RUS 2:15.25 +16.790
44 Feliks Sjabanov (B2) RUS 2:16.53 PB +18.070
Ivan Kotsjetkov (C1) RUS 2:16.53 +18.070
46 Matvej Mosolkov (B1) RUS 2:16.61 +18.150
47 Kirill Nikitin (C2) RUS 2:17.72 +19.260
48 Viktor Voronin (B1) RUS 2:18.04 +19.580
49 Artem Porokhin (B1) RUS 2:18.49 PB +20.030
50 Grigorij Nikitin (B1) RUS 2:18.64 +20.180
51 Artem Bestsjastnov (C1) RUS 2:20.47 +22.010
52 Ignat Stsjigortsov (B2) RUS 2:20.81 +22.350
53 Kirill Morykit (B1) RUS 2:21.91 +23.450
54 Ivan Strelnikov (B2) RUS 2:22.07 +23.610
55 Stepan Jermakov (B1) RUS 2:24.05 +25.590
56 Petr Sjisjov (B1) RUS 2:24.95 +26.490
57 Amir Sjaripov (C2) RUS 2:25.62 +27.160
58 Ivan Krakhmaljov (B1) RUS 2:27.91 +29.450
59 Stepan Ananjev (C1) RUS 2:28.24 +29.780
60 Dmitrij.07 Kisljakov (B1) RUS 2:30.58 +32.120
61 Jevgenij Anikin (C2) RUS 2:30.61 +32.150
62 Aleksej Stsjegolev (B1) RUS 2:34.26 +35.800
63 Konstantin.07 Gusev (B2) RUS 2:38.21 +39.750
WDR Ivan Lazartsjik (B2) BLR WDR -
DNF Albert Rudevitsj (C1) BLR DNF -
WDR Timofej Kondrakov (C2) BLR WDR -
DNF Dmitrij Grigorovitsj (B2) BLR DNF -
DNF Maksim Semin (B2) RUS DNF -
DNF Andrej Gajvas (B1) RUS DNF -
WDR Daniil Kibitkin (C2) RUS WDR -
DQ Nikita Uspekhov (B2) RUS DQ -
WDR Andrej Dunikov (C1) RUS WDR -
SB - Seasonal Best

Men - 1000 meter
07.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Viktor Mushtakov (Senior) RUS 1:08.92 SB -
2 Pavel Kulizhnikov (Senior) RUS 1:09.09 SB +0.170
3 Ruslan Murashov (Senior) RUS 1:09.42 SB +0.500
4 Daniil.01 Smirnov (Neo) RUS 1:09.78 PB +0.860
5 Timur Karamov (Neo) RUS 1:10.88 +1.960
6 Mikhail Kazelin (Senior) RUS 1:10.98 +2.060
7 Anton Brankovskij (Neo) BLR 1:11.12 +2.200
8 Vsevolod Jatov (Neo) RUS 1:11.21 +2.290
9 Nikita Bazjuk (Senior) RUS 1:11.62 +2.700
10 Jegor Korjakovskij (Senior) RUS 1:11.84 +2.920
11 Aleksandr.03 Sergejev (Neo) RUS 1:11.89 SB +2.970
12 Maksim Andrjusjin (Neo) RUS 1:12.56 PB +3.640
13 Denis Golik (Neo) RUS 1:12.70 PB +3.780
14 Filipp Smagin (Neo) RUS 1:12.93 PB +4.010
15 Maks Fedorov (Neo) BLR 1:13.38 SB +4.460
16 Dmitrij.04 Zajtsev (Neo) RUS 1:13.49 +4.570
17 Semen Averin (Neo) RUS 1:13.52 +4.600
18 Jevgenij Zjarov (Neo) RUS 1:13.62 +4.700
19 Jaroslav Tsjernenko (Neo) RUS 1:13.65 +4.730
20 Aleksej Tsvetkov (Neo) RUS 1:13.70 +4.780
21 Ruslan Rafikov (Senior) RUS 1:13.73 +4.810
22 Makar Lobanov (Neo) RUS 1:13.81 PB +4.890
23 Roman Sukhinin (Neo) RUS 1:14.17 +5.250
24 Daniil Uspekhov (Neo) RUS 1:15.30 +6.380
25 Maksim Kornijenko (Neo) RUS 1:15.65 +6.730
26 Dmitrij.01 Fedotov (Neo) RUS 1:15.87 +6.950
27 Daniil Bolotin (Neo) RUS 1:15.91 SB +6.990
28 Dmitrij Voronetskij (Neo) RUS 1:15.96 PB +7.040
29 Pavel Brankovskij (Neo) BLR 1:16.27 +7.350
30 Maksim.97 Lisitsyn (Senior) RUS 1:17.01 +8.090
31 Vjatsjeslav Stefantsov (Neo) RUS 1:17.05 +8.130
32 Maksim.03 Volkov (Neo) RUS 1:17.06 SB +8.140
33 Kirill Bulysjev (Neo) RUS 1:17.12 +8.200
34 Ivan Burtsev (Neo) RUS 1:17.71 +8.790
35 Vladislav Laptev (Neo) RUS 1:18.01 SB +9.090
36 Jegor Bragin (Neo) RUS 1:18.36 SB +9.440
37 Orkhan Russkikji (Neo) RUS 1:19.61 SB +10.690
38 Arsenij Kryzjevskij (Neo) RUS 1:20.60 SB +11.680
39 Mikhail Subbotin (Neo) RUS 1:24.96 +16.040
WDR Artem Arefyev (Neo) RUS WDR -
WDR Matvej Najdek (Neo) RUS WDR -
DQ Aleksej Daud (Neo) RUS DQ -
SB - Seasonal Best

Men - 5000 meter
07.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Daniil Aldoshkin (Neo) RUS 6:22.45 SB -
2 Ilja.99 Ivanov (Senior) RUS 6:51.72 +29.270
3 Dmitrij.00 Zykin (Neo) RUS 6:57.92 +35.470
4 Jegor Bukin (Senior) RUS 7:03.39 +40.940
5 Dmitrij Burakov (Neo) RUS 7:03.74 +41.290
6 German Gratsjov (Neo) RUS 7:04.80 +42.350
7 Georgij Tsjemjakin (Neo) RUS 7:07.05 +44.600
8 Dmitrij Nikiforov (Neo) RUS 7:13.14 SB +50.690
9 Daniil Tsjmutov (Senior) RUS 7:15.44 +52.990
10 Kirill Bulysjev (Neo) RUS 7:20.13 SB +57.680
11 Dmitrij.01 Fedotov (Neo) RUS 7:25.19 +1.02.740
12 Kirill.00 Rodionov (Neo) RUS 7:35.70 +1.13.250
13 Arsenij Kryzjevskij (Neo) RUS 7:49.26 +1.26.810
WDR Dmitrij Voronetskij (Neo) RUS WDR -
DNS Daniil Uspekhov (Neo) RUS DNS -
DNF Aleksej Daud (Neo) RUS DNF -
SB - Seasonal Best

Men Junior A - 1000 meter
07.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Mikhail Sjerr (A2) RUS 1:09.92 TRJ -
2 Kirill Tsjurikov (A2) RUS 1:11.70 SB +1.780
3 Ivan.06 Starikov (A1) RUS 1:12.28 PB +2.360
4 Maksimilian Gajevskij (A2) RUS 1:12.48 +2.560
5 Artjom Veselkin (A2) RUS 1:12.68 +2.760
6 Jevgenij Kordjukov (A2) RUS 1:13.46 +3.540
7 Nikolaj.05 Baranov (A2) RUS 1:14.11 +4.190
8 Vasilij Nazvanov (A1) RUS 1:14.89 PB +4.970
9 Ilja Ruf (A2) RUS 1:14.91 PB +4.990
10 Jegor Pronin (A2) RUS 1:14.92 +5.000
11 Ivan Mokhnatkin (A2) RUS 1:15.02 SB +5.100
12 Jurij Sapunov (A2) RUS 1:15.07 +5.150
13 Matvej Vinogradov (A2) RUS 1:15.42 +5.500
14 Arsenij Zujev (A2) RUS 1:15.53 +5.610
15 Jegor Fokin (A2) RUS 1:15.89 +5.970
16 Artjom Snetkov (A1) RUS 1:16.16 SB +6.240
17 Vjatsjeslav Vorobjov (A1) RUS 1:16.18 +6.260
18 Maksim.05 Petrenko (A1) RUS 1:17.09 +7.170
19 Nikita Tsjuprunov (A2) RUS 1:17.24 +7.320
Maksim Dubrovtsev (A1) RUS 1:17.24 +7.320
21 Andrej Kodanev (A1) RUS 1:18.24 +8.320
22 Jegor Podosinnikov (A1) RUS 1:18.63 PB +8.710
23 Arsenij.04 Mitrofanov (A2) RUS 1:18.73 +8.810
24 Jegor Antosjin (A1) RUS 1:18.86 +8.940
25 Vjatsjeslav Ljatotsjevskij (A1) RUS 1:19.00 +9.080
26 Ivan Gorsjkov (A1) RUS 1:19.04 PB +9.120
27 Daniil Asjujiko (A1) BLR 1:19.74 +9.820
28 Nikita Uzokin (A2) RUS 1:19.79 +9.870
29 Timur Sjelest (A1) RUS 1:20.35 +10.430
30 Timofej Zjuk (A1) RUS 1:23.49 +13.570
31 Arsenij Bezkrevnyj (A2) BLR 1:23.53 +13.610
32 Vitalij Marakov (A1) RUS 1:23.83 +13.910
33 Ivan Domoratski (A1) BLR 1:24.39 +14.470
34 Daniil.05 Kalinin (A1) RUS 1:25.51 +15.590
35 Vladimir Tabattsjenko (A1) RUS 1:25.72 PB +15.800
36 Dmitrij Aljakrinskij (A2) RUS 1:27.61 +17.690
37 Bogdan Koroljev (A1) RUS 1:31.51 SB +21.590
38 Mikhail Sjlykov (A2) RUS 1:33.32 +23.400
DQ Artem Zgirovskij (A1) BLR DQ -
DNS Alekhandro Dokasj Gogina (A2) RUS DNS -
DNS Artjom Jurev (A2) RUS DNS -
DNS Aleksandr Barysjev (A1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Men Junior A - 3000 meter
07.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Mikhail Sorokoletov (A1) RUS 4:05.63 PB -
2 Nikolaj.05 Baranov (A2) RUS 4:07.48 +1.850
3 Nikita Patronov (A1) RUS 4:07.51 PB +1.880
4 Vladimir Giljuk (A1) RUS 4:08.50 PB +2.870
5 Nikita Tsjuprunov (A2) RUS 4:10.69 +5.060
6 Rodion Antipin (A2) RUS 4:11.38 PB +5.750
7 Ivan Gorsjkov (A1) RUS 4:13.60 +7.970
8 Vjatsjeslav Ljatotsjevskij (A1) RUS 4:18.44 +12.810
9 Arsenij Zujev (A2) RUS 4:20.21 +14.580
10 Vladislav Skrebkov (A2) RUS 4:23.45 PB +17.820
11 Artem Zgirovskij (A1) BLR 4:24.23 +18.600
12 Jegor Antosjin (A1) RUS 4:24.79 PB +19.160
13 Ivan.05 Zjukov (A1) RUS 4:28.09 SB +22.460
14 Nikita Uzokin (A2) RUS 4:30.44 SB +24.810
15 Daniil Asjujiko (A1) BLR 4:30.62 SB +24.990
16 Arsenij.04 Mitrofanov (A2) RUS 4:37.30 SB +31.670
17 Ivan Domoratski (A1) BLR 4:38.31 +32.680
18 Arsenij Bezkrevnyj (A2) BLR 4:44.65 +39.020
DNS Maksim.05 Petrenko (A1) RUS DNS -
DNS Bogdan Koroljev (A1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Men Junior B/C - 1000 meter
07.10.2023

PosNameNationTimeDiff
1 Savelij Pronin (B2) RUS 1:13.75 -
2 Nikita Martsjenko (B2) BLR 1:15.01 +1.260
3 Andrej Aleksandrovitsj (B2) BLR 1:16.30 +2.550
4 Matvej Bazjanov (B1) RUS 1:16.37 +2.620
5 Kirill Pantelejev (B2) RUS 1:17.95 PB +4.200
6 Ivan Lazartsjik (B2) BLR 1:18.17 +4.420
7 Jegor Galkin (C2) RUS 1:18.32 +4.570
8 Andrej.07 Surkov (B2) RUS 1:18.53 +4.780
9 Kirill.07 Petrov (B2) BLR 1:18.70 +4.950
10 Nazar Jakovlev (B2) BLR 1:18.90 +5.150
11 Gleb Kambalov (B2) RUS 1:19.14 +5.390
12 Artem Stratonov (B2) RUS 1:19.18 PB +5.430
13 Timur Svitin