Competition: Skating Union Of Belarus Cup #2

Rink:
Minsk (BLR)
Date:
12. - 13.12.2020
Records:
Information:
  • 162 athletes from 1 nation
  • 74 women and 88 men
  • 5 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 453 races (33x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Skating Union Of Belarus Cup #2
12. - 13.12.2020
Minsk Arena (BLR)

500 meter (Women), 12.12.2020

POS   NAME                  AG       NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Yauheniya Varabyova   Neo      BLR   40.37            SB       
2     Marina Zueva          Senior   BLR   41.21   +0.840   SB       
3     Marija Sjostak        Neo      BLR   42.91   +2.540            
4     Valerija Belaja       Neo      BLR   44.89   +4.520            
DNS   Ekaterina Sloeva      Neo      BLR   -                         



1500 meter (Women), 12.12.2020

POS   NAME                  AG    NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Tatjana Mikhajlova    M30   BLR   2:02.55             SB       
2     Ekaterina Sloeva      Neo   BLR   2:03.84   +1.290             
3     Yauheniya Varabyova   Neo   BLR   2:05.14   +2.590             
4     Kristsina Sjik        A1    BLR   2:20.97   +18.420            



500 meter (Men), 12.12.2020

POS   NAME                    AG       NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Artiom Chaban           Senior   BLR   35.82                     
2     Vladislav Zapojkin      Neo      BLR   37.02   +1.200            
3     Viktor Rudenko          Neo      BLR   37.03   +1.210            
4     Vladislav Gapon         Neo      BLR   37.22   +1.400            
5     Jevgenij Gagijev        Neo      BLR   37.33   +1.510            
6     Ivan Karpovitsj         Neo      BLR   38.40   +2.580            
7     German Losev            Neo      BLR   38.47   +2.650            
8     Jevgenij Mozjeiko       Neo      BLR   38.64   +2.820            
DNF   Stefan Neumiarzhytski   Neo      BLR   -                         



1500 meter (Men), 12.12.2020

POS   NAME                   AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Viktor Rudenko         Neo      BLR   1:51.70                      
2     Evgeniy Bolgov         Neo      BLR   1:51.91   +0.210             
3     Vladislav Zapojkin     Neo      BLR   1:55.69   +3.990             
4     Aleksej Kirpitsjnik    Senior   BLR   1:56.87   +5.170             
5     Ivan Karpovitsj        Neo      BLR   1:58.93   +7.230             
6     Aleksandr Markevitsj   M55      BLR   2:16.62   +24.920            



500 meter (Women), 12.12.2020

POS   NAME                      AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Kristsina Burmistrova     A2   BLR   42.22                      
2     Karina Shypulia           A2   BLR   42.56   +0.340             
3     Polina Titisjina          A1   BLR   43.38   +1.160             
4     Polina Korzjujeva         B2   BLR   44.02   +1.800             
5     Diana Antipova            B2   BLR   44.22   +2.000             
6     Kristsina Sjik            A1   BLR   45.28   +3.060             
7     Alena Khitsjevskaja       B2   BLR   45.45   +3.230             
8     Anna Makarevitsj          B1   BLR   46.00   +3.780             
9     Viktorija.05 Vasilijeva   B1   BLR   47.60   +5.380             
10    Sofja Makeitsjik          A1   BLR   48.11   +5.890             
11    Olga Tatarenko            A1   BLR   48.29   +6.070             
12    Karina.05 Novikova        B1   BLR   49.17   +6.950             
13    Anna Grisjina             B2   BLR   50.36   +8.140             
14    Alina Sementsjukova       B2   BLR   52.33   +10.110            
15    Jana Spurgjasj            B1   BLR   57.33   +15.110            
DNS   Varvara Bandaryana        B2   BLR   -                          



1500 meter (Women), 12.12.2020

POS   NAME                      AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Karina Shypulia           A2   BLR   2:12.91                      
2     Diana Antipova            B2   BLR   2:21.26   +8.350             
3     Alena Khitsjevskaja       B2   BLR   2:21.91   +9.000             
4     Olga Tatarenko            A1   BLR   2:30.24   +17.330   SB       
5     Aleksandra Sasjurina      B2   BLR   2:32.93   +20.020            
6     Viktorija.05 Vasilijeva   B1   BLR   2:38.39   +25.480            
7     Alina Sementsjukova       B2   BLR   2:51.28   +38.370            
8     Anna Grisjina             B2   BLR   3:09.04   +56.130            



500 meter (Men), 12.12.2020

POS   NAME                   AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Anton Brankovskij      A1   BLR   37.33                      
2     Pavel Brankovskij      A1   BLR   37.89   +0.560             
3     Maks Fedorov           A1   BLR   38.14   +0.810             
4     Ilja Petrov            B2   BLR   38.28   +0.950             
5     Igor.04 Knjazev        B1   BLR   39.03   +1.700    SB       
6     Nikita Migdalev        B2   BLR   39.14   +1.810             
7     Makar Ponkratenkov     A1   BLR   39.16   +1.830             
8     Andrej German          A1   BLR   39.30   +1.970             
9     Dmitrij Djusov         B2   BLR   39.43   +2.100             
10    Andrej Iljutik         B2   BLR   39.65   +2.320             
11    Viktor Kozlov          B2   BLR   39.74   +2.410             
12    Denis Putsjkov         B2   BLR   39.89   +2.560             
13    Zakhar Jakovlev        B2   BLR   40.44   +3.110             
14    Artem Baraznovskij     B2   BLR   40.83   +3.500             
15    Ivan Fursa             B2   BLR   40.94   +3.610             
16    Valerij Makhnovitsj    B2   BLR   41.18   +3.850             
17    Artem Sjeremet         A2   BLR   41.51   +4.180             
18    Aleksej Jasjinskij     B1   BLR   41.68   +4.350             
19    Taras Kuprijanov       B2   BLR   41.73   +4.400             
20    Ivan Vodjanitskij      A1   BLR   43.40   +6.070    SB       
21    Arsenij Bezkrevnyj     B1   BLR   44.11   +6.780             
22    Konstantin Krupenkov   B1   BLR   45.12   +7.790             
23    Aleksandr Sjustikov    D1   BLR   47.48   +10.150            
24    Jegor Jevstignejev     B2   BLR   48.22   +10.890            
25    Aleksej Tsjizj         C2   BLR   52.31   +14.980            
DNS   Jevgenij Levko         A2   BLR   -                          
DNS   Anton Mikhejev         B2   BLR   -                          
DNF   Daniil.03 Ivanov       B2   BLR   -                          
DNF   Ivan Aniskov           B2   BLR   -                          



1500 meter (Men), 12.12.2020

POS   NAME                  AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Zakhar Jakovlev       B2   BLR   2:04.09                      
2     Andrej Iljutik        B2   BLR   2:04.88   +0.790             
3     Viktor Kozlov         B2   BLR   2:04.89   +0.800             
4     Makar Ponkratenkov    A1   BLR   2:04.90   +0.810             
5     Ivan Fursa            B2   BLR   2:10.08   +5.990             
6     Valerij Makhnovitsj   B2   BLR   2:10.92   +6.830             
7     Taras Kuprijanov      B2   BLR   2:12.34   +8.250    SB       
8     Daniil.03 Ivanov      B2   BLR   2:15.71   +11.620            
9     Arsenij Bezkrevnyj    B1   BLR   2:29.08   +24.990            
10    Jegor Jevstignejev    B2   BLR   2:34.90   +30.810            
DNS   Maks Fedorov          A1   BLR   -                            
DNS   Aleksandr Sjustikov   D1   BLR   -                            



500 meter (Women), 12.12.2020

POS   NAME                        AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Darija Tsjernjakova         D2       BLR   45.21               PB       
2     Valerija Jakimenko          C2       BLR   45.51     +0.300             
3     Vlada Bagdanova             C2       BLR   45.71     +0.500             
4     Jelizaveta Tarasova         C1       BLR   45.75     +0.540             
5     Julija Maljukevitsj         C1       BLR   45.84     +0.630             
6     Darja Parasjkova            C2       BLR   46.68     +1.470             
7     Polina Sivets               D2       BLR   46.71     +1.500             
8     Dana Aleksandrenok          C1       BLR   46.77     +1.560             
9     Arina Polozova              C2       BLR   46.83     +1.620             
10    Dana Agarkova               E2       BLR   47.31     +2.100             
11    Jekaterina Esjman           C1       BLR   47.96     +2.750             
12    Dominika Kukhartsjik        D2       BLR   48.04     +2.830             
13    Viktorija Kostenitsj        C2       BLR   48.14     +2.930             
14    Jelizaveta Golubtsova       C1       BLR   50.80     +5.590             
15    Darja Stsjebljakova         C1       BLR   50.85     +5.640             
16    Rina Vojtenkova             D2       BLR   50.95     +5.740             
17    Veronika Skorozjonok        D2       BLR   51.08     +5.870             
18    Juliana Krjukova            E1       BLR   51.20     +5.990             
19    Marija.05 Davydova          C2       BLR   51.39     +6.180             
20    Darja Meljantseva           D1       BLR   51.94     +6.730             
21    Arina Furs                  D2       BLR   52.48     +7.270             
22    Jelena Kovalenko            D2       BLR   53.03     +7.820    SB       
23    Darja Bobrovskaja           D2       BLR   53.88     +8.670             
24    Darina Ponkratenkova        C1       BLR   54.68     +9.470             
25    Diana Jasjinskaja           D1       BLR   55.24     +10.030            
26    Anastasija Prozjivalskaja   C2       BLR   55.96     +10.750            
27    Arina Sevostjanova          E2       BLR   56.19     +10.980            
28    Jelizaveta Gotovko          C1       BLR   56.37     +11.160            
29    Mariam Dzjavabre            E2       BLR   56.51     +11.300            
30    Karina Abitkovskaja         E2       BLR   56.75     +11.540            
31    Sofja Kozlovskaja           D2       BLR   56.85     +11.640            
32    Uljana Sjustikova           E2       BLR   57.65     +12.440            
33    Valerija.09 Frolova         D1       BLR   59.47     +14.260            
34    Veronika Melnikova          D1       BLR   1:00.11   +14.900            
35    Milana Savtsjik             C1       BLR   1:00.51   +15.300   PB       
36    Nelli Malesjevskaja         D1       BLR   1:00.69   +15.480   SB       
37    Jevgenija Syrodojeva        E2       BLR   1:01.47   +16.260            
38    Jekaterina Kazatsjina       E2       BLR   1:02.40   +17.190            
39    Marija Kostjusjkina         E2       BLR   1:04.30   +19.090            
40    Juliana Luzjkova            D1       BLR   1:06.08   +20.870   PB       
41    Ksenija Volkova             E2       BLR   1:09.48   +24.270   SB       
42    Sonja Kulesjova             Senior   BLR   1:11.45   +26.240            
43    Aleksandra Bakulmanova      Senior   BLR   1:20.02   +34.810            
44    Julija Bykovskaja           D1       BLR   1:20.88   +35.670            
45    Jekaterina Volikova         F2       BLR   1:22.21   +37.000            
DNS   Polina Getmantsjuk          D2       BLR   -                            
DNF   Darina Magerova             D1       BLR   -                            
DNS   Aleksandra Korzukova        E2       BLR   -                            
DNF   Valerija Tsjivenkova        Senior   BLR   -                            



1500 meter (Women), 12.12.2020

POS   NAME                        AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Valerija Jakimenko          C2   BLR   2:20.26                      
2     Polina Sivets               D2   BLR   2:24.56   +4.300             
3     Julija Maljukevitsj         C1   BLR   2:24.75   +4.490             
4     Vlada Bagdanova             C2   BLR   2:25.58   +5.320             
5     Dana Aleksandrenok          C1   BLR   2:26.46   +6.200             
6     Arina Polozova              C2   BLR   2:28.41   +8.150             
7     Darija Tsjernjakova         D2   BLR   2:29.18   +8.920             
8     Jelizaveta Tarasova         C1   BLR   2:35.60   +15.340            
9     Marija.05 Davydova          C2   BLR   2:36.11   +15.850            
10    Darja Parasjkova            C2   BLR   2:37.01   +16.750            
11    Dominika Kukhartsjik        D2   BLR   2:40.63   +20.370            
12    Anastasija Prozjivalskaja   C2   BLR   2:57.77   +37.510            
13    Arina Furs                  D2   BLR   3:03.56   +43.300            
DNS   Viktorija Kostenitsj        C2   BLR   -                            
DNS   Jekaterina Esjman           C1   BLR   -                            



500 meter (Men), 12.12.2020

POS   NAME                     AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Nikita Sjikalov          C2   BLR   40.91                        
2     Andrej Aleksandrovitsj   C1   BLR   41.28     +0.370             
3     Nikita Martsjenko        C1   BLR   41.61     +0.700             
4     Ivan Lazartsjik          C1   BLR   42.01     +1.100    SB       
5     Sergej Tsjerenkov        C2   BLR   42.09     +1.180             
6     Artem Zgirovskij         C2   BLR   42.50     +1.590             
7     Nazar Jakovlev           C1   BLR   43.22     +2.310             
8     Daniil Asjujiko          C2   BLR   44.12     +3.210             
9     Radomir Minin            D1   BLR   44.44     +3.530             
10    Daniil Makarkov          C2   BLR   44.81     +3.900             
11    Timur Svitin             C1   BLR   45.14     +4.230             
12    Daniil Voltsjkov         C1   BLR   45.62     +4.710             
13    Ivan Domoratski          C2   BLR   46.65     +5.740             
14    Vladislav Gosja          C1   BLR   46.71     +5.800             
15    Anton Zborovskij         C2   BLR   47.18     +6.270             
16    Dmitrij Grigorovitsj     C1   BLR   47.46     +6.550             
17    Modest Abramov           C2   BLR   47.51     +6.600             
18    Sergej Pavlov            C2   BLR   47.70     +6.790             
19    Ivan.08 Novikov          D1   BLR   48.50     +7.590             
20    Maksim Tsjerepkin        D1   BLR   49.37     +8.460             
21    Gleb Bolgov              D1   BLR   49.60     +8.690             
22    Sergej Gabraljov         D2   BLR   49.79     +8.880             
23    Aleksandr Dudarev        C2   BLR   49.95     +9.040    PB       
24    Stanislav Romanenko      D1   BLR   51.21     +10.300            
25    Jegor Tsjeljubejev       C1   BLR   51.59     +10.680            
26    Aleksandr Glukhovskij    C1   BLR   52.18     +11.270            
27    Anton Trofimov           C1   BLR   52.37     +11.460            
28    Aleksej Rjabtsev         D2   BLR   52.59     +11.680            
29    Pavel Kugejko            D1   BLR   52.94     +12.030            
30    Zakhar Andrukevitsj      E1   BLR   54.50     +13.590            
31    Roman Kirjukhin          D2   BLR   55.42     +14.510            
32    Ilja Kolesnikov          D1   BLR   56.23     +15.320            
33    Maksim Zjeleznyj         C1   BLR   58.40     +17.490            
34    Arsenij Kravtsov         C1   BLR   59.28     +18.370   SB       
35    Artem Sjeremet           A2   BLR   59.69     +18.780            
36    Mikhail Lusjkov          E2   BLR   1:00.29   +19.380   SB       
37    Jegor Baboriko           C1   BLR   1:01.17   +20.260            
38    Stepan.08 Sjutov         D2   BLR   1:04.79   +23.880            
39    Jelisej Minin            F2   BLR   1:05.80   +24.890            
40    Viktor Demjanovitsj      E1   BLR   1:07.56   +26.650            
41    Stepan Kalinovskij       E2   BLR   1:09.45   +28.540            
42    Daniil Solodkin          E2   BLR   1:11.11   +30.200   SB       
43    Jevgenij Soldatenko      D1   BLR   1:13.97   +33.060            
44    Artem Demjanovitsj       D1   BLR   1:24.78   +43.870            
DNS   Mikhail Vodnev           E2   BLR   -                            



1500 meter (Men), 12.12.2020

POS   NAME                     AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Andrej Aleksandrovitsj   C1   BLR   2:09.39                      
2     Sergej Tsjerenkov        C2   BLR   2:12.84   +3.450             
3     Nikita Sjikalov          C2   BLR   2:15.89   +6.500             
4     Artem Zgirovskij         C2   BLR   2:16.21   +6.820             
5     Nikita Martsjenko        C1   BLR   2:16.36   +6.970             
6     Daniil Asjujiko          C2   BLR   2:19.21   +9.820             
7     Timur Svitin             C1   BLR   2:24.09   +14.700            
8     Ivan Domoratski          C2   BLR   2:30.00   +20.610            
9     Gleb Bolgov              D1   BLR   2:30.44   +21.050            
10    Sergej Pavlov            C2   BLR   2:30.88   +21.490            
11    Anton Zborovskij         C2   BLR   2:32.67   +23.280            
12    Maksim Tsjerepkin        D1   BLR   2:32.79   +23.400            
13    Dmitrij Grigorovitsj     C1   BLR   2:38.17   +28.780            
14    Jegor Tsjeljubejev       C1   BLR   2:39.82   +30.430   SB       
15    Artem Sjeremet           A2   BLR   2:39.95   +30.560   SB       
16    Aleksej Rjabtsev         D2   BLR   2:51.84   +42.450            
DNS   Aleksej Manulik          C2   BLR   -                            



1000 meter (Women), 13.12.2020

POS   NAME                  AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Marina Zueva          Senior   BLR   1:19.77             SB       
2     Yauheniya Varabyova   Neo      BLR   1:20.34   +0.570    SB       
3     Tatjana Mikhajlova    M30      BLR   1:20.46   +0.690    SB       
4     Marija Sjostak        Neo      BLR   1:26.89   +7.120             
5     Valerija Belaja       Neo      BLR   1:31.18   +11.410            



3000 meter (Women), 13.12.2020

POS   NAME                 AG       NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Tatjana Mikhajlova   M30      BLR   4:26.68                   
DNS   Marina Zueva         Senior   BLR   -                         



500 meter (Men), 13.12.2020

POS   NAME                AG    NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     German Losev        Neo   BLR   38.16                     
2     Ivan Karpovitsj     Neo   BLR   38.18   +0.020            
3     Jevgenij Mozjeiko   Neo   BLR   38.47   +0.310   SB       



1000 meter (Men), 13.12.2020

POS   NAME                 AG    NAT   TIME      DIFF     RECORD   
1     Viktor Rudenko       Neo   BLR   1:11.47                     
2     Vladislav Zapojkin   Neo   BLR   1:13.44   +1.970            
3     Ivan Karpovitsj      Neo   BLR   1:16.09   +4.620            
4     Jevgenij Mozjeiko    Neo   BLR   1:17.18   +5.710   SB       
5     German Losev         Neo   BLR   1:17.25   +5.780            



5000 meter (Men), 13.12.2020

POS   NAME                  AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Evgeniy Bolgov        Neo      BLR   6:51.05                      
2     Aleksej Kirpitsjnik   Senior   BLR   7:11.88   +20.830            
3     Andrej German         A1       BLR   7:31.12   +40.070            
DNF   Zakhar Jakovlev       B2       BLR   -                            



500 meter (Women), 13.12.2020

POS   NAME                      AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Kristsina Burmistrova     A2   BLR   41.83                        
2     Anastasiya Prakapovich    B2   BLR   42.19     +0.360             
3     Varvara Bandaryana        B2   BLR   42.46     +0.630             
4     Polina Titisjina          A1   BLR   43.16     +1.330             
5     Kristsina Sjik            A1   BLR   46.01     +4.180             
6     Anna Makarevitsj          B1   BLR   46.34     +4.510             
7     Viktorija.05 Vasilijeva   B1   BLR   48.15     +6.320             
8     Aleksandra Sasjurina      B2   BLR   48.71     +6.880             
9     Anna Grisjina             B2   BLR   50.28     +8.450             
10    Alina Sementsjukova       B2   BLR   52.84     +11.010            
11    Polina Korzjujeva         B2   BLR   1:03.34   +21.510            



1000 meter (Women), 13.12.2020

POS   NAME                      AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Karina Shypulia           A2   BLR   1:24.77                      
2     Anastasiya Prakapovich    B2   BLR   1:25.96   +1.190             
3     Kristsina Burmistrova     A2   BLR   1:26.17   +1.400             
4     Polina Titisjina          A1   BLR   1:28.62   +3.850    PB       
5     Diana Antipova            B2   BLR   1:28.86   +4.090             
6     Kristsina Sjik            A1   BLR   1:30.10   +5.330             
7     Alena Khitsjevskaja       B2   BLR   1:33.29   +8.520             
8     Olga Tatarenko            A1   BLR   1:35.62   +10.850            
9     Aleksandra Sasjurina      B2   BLR   1:38.31   +13.540            
10    Viktorija.05 Vasilijeva   B1   BLR   1:38.54   +13.770            
11    Karina.05 Novikova        B1   BLR   1:39.67   +14.900            
12    Anna Grisjina             B2   BLR   1:43.61   +18.840            
13    Alina Sementsjukova       B2   BLR   1:46.12   +21.350            
14    Jana Spurgjasj            B1   BLR   1:51.88   +27.110            
15    Anna Makarevitsj          B1   BLR   1:55.64   +30.870            



3000 meter (Women), 13.12.2020

POS   NAME                  AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Diana Antipova        B2   BLR   5:02.39                      
2     Alena Khitsjevskaja   B2   BLR   5:03.08   +0.690             
3     Olga Tatarenko        A1   BLR   5:21.90   +19.510            
DNS   Karina Shypulia       A2   BLR   -                            



500 meter (Men), 13.12.2020

POS   NAME                   AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Ilja Petrov            B2   BLR   38.29                      
2     Maks Fedorov           A1   BLR   38.30   +0.010             
3     Makar Ponkratenkov     A1   BLR   39.04   +0.750    SB       
4     Igor.04 Knjazev        B1   BLR   39.13   +0.840             
5     Andrej Iljutik         B2   BLR   39.20   +0.910             
6     Dmitrij Djusov         B2   BLR   39.38   +1.090             
7     Viktor Kozlov          B2   BLR   39.43   +1.140    PB       
8     Denis Putsjkov         B2   BLR   39.70   +1.410             
9     Artem Baraznovskij     B2   BLR   40.98   +2.690             
10    Taras Kuprijanov       B2   BLR   41.17   +2.880    SB       
11    Ivan Fursa             B2   BLR   41.22   +2.930             
12    Aleksej Jasjinskij     B1   BLR   41.36   +3.070             
13    Anton Mikhejev         B2   BLR   41.39   +3.100             
14    Daniil.03 Ivanov       B2   BLR   43.88   +5.590             
15    Ivan Aniskov           B2   BLR   44.87   +6.580    PB       
16    Konstantin Krupenkov   B1   BLR   45.52   +7.230             
17    Aleksandr Sjustikov    D1   BLR   45.75   +7.460    PB       
18    Jegor Jevstignejev     B2   BLR   47.24   +8.950             
19    Aleksej Tsjizj         C2   BLR   51.00   +12.710            
DQ    Arsenij Bezkrevnyj     B1   BLR   -                          



1000 meter (Men), 13.12.2020

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Anton Brankovskij      A1   BLR   1:13.34                      
2     Maks Fedorov           A1   BLR   1:14.36   +1.020             
3     Nikita Migdalev        B2   BLR   1:14.83   +1.490             
4     Pavel Brankovskij      A1   BLR   1:15.84   +2.500    SB       
5     Andrej Iljutik         B2   BLR   1:18.18   +4.840             
6     Igor.04 Knjazev        B1   BLR   1:18.34   +5.000    SB       
7     Makar Ponkratenkov     A1   BLR   1:18.89   +5.550             
8     Viktor Kozlov          B2   BLR   1:18.92   +5.580             
9     Dmitrij Djusov         B2   BLR   1:19.41   +6.070             
10    Denis Putsjkov         B2   BLR   1:20.88   +7.540             
11    Ivan Fursa             B2   BLR   1:21.63   +8.290             
12    Artem Baraznovskij     B2   BLR   1:22.25   +8.910             
13    Valerij Makhnovitsj    B2   BLR   1:23.07   +9.730             
14    Aleksej Jasjinskij     B1   BLR   1:24.04   +10.700            
15    Anton Mikhejev         B2   BLR   1:26.48   +13.140            
16    Artem Sjeremet         A2   BLR   1:27.69   +14.350            
17    Ivan Vodjanitskij      A1   BLR   1:28.38   +15.040   SB       
18    Arsenij Bezkrevnyj     B1   BLR   1:31.00   +17.660            
19    Konstantin Krupenkov   B1   BLR   1:31.74   +18.400            
20    Ivan Aniskov           B2   BLR   1:31.79   +18.450            
21    Jegor Jevstignejev     B2   BLR   1:39.03   +25.690            
22    Aleksej Tsjizj         C2   BLR   1:50.22   +36.880            
23    Aleksandr Sjustikov    D1   BLR   1:56.01   +42.670   SB       
DNS   Ilja Petrov            B2   BLR   -                            



500 meter (Women), 13.12.2020

POS   NAME                        AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Vlada Bagdanova             C2       BLR   44.80                        
2     Valerija Jakimenko          C2       BLR   45.19     +0.390             
3     Darija Tsjernjakova         D2       BLR   45.44     +0.640             
4     Arina Polozova              C2       BLR   46.19     +1.390             
5     Julija Maljukevitsj         C1       BLR   46.20     +1.400             
6     Dana Aleksandrenok          C1       BLR   46.27     +1.470             
7     Polina Sivets               D2       BLR   46.78     +1.980             
8     Darja Parasjkova            C2       BLR   46.82     +2.020             
9     Viktorija Kostenitsj        C2       BLR   47.62     +2.820             
10    Dominika Kukhartsjik        D2       BLR   47.73     +2.930             
11    Dana Agarkova               E2       BLR   47.88     +3.080             
12    Darja Stsjebljakova         C1       BLR   50.75     +5.950             
13    Veronika Skorozjonok        D2       BLR   50.78     +5.980             
14    Rina Vojtenkova             D2       BLR   50.83     +6.030             
15    Arina Furs                  D2       BLR   51.16     +6.360             
16    Marija.05 Davydova          C2       BLR   51.33     +6.530             
17    Darja Meljantseva           D1       BLR   51.90     +7.100             
18    Jelizaveta Golubtsova       C1       BLR   53.51     +8.710             
19    Diana Jasjinskaja           D1       BLR   54.56     +9.760             
20    Anastasija Prozjivalskaja   C2       BLR   55.28     +10.480            
21    Uljana Sjustikova           E2       BLR   55.35     +10.550            
22    Darina Ponkratenkova        C1       BLR   55.88     +11.080            
23    Jelizaveta Gotovko          C1       BLR   56.09     +11.290            
24    Jelena Kovalenko            D2       BLR   56.80     +12.000            
25    Veronika Melnikova          D1       BLR   58.54     +13.740   SB       
26    Valerija.09 Frolova         D1       BLR   59.00     +14.200            
27    Jekaterina Kazatsjina       E2       BLR   1:00.01   +15.210            
28    Darina Magerova             D1       BLR   1:01.60   +16.800            
29    Marija Kostjusjkina         E2       BLR   1:01.65   +16.850   SB       
30    Sofja Kozlovskaja           D2       BLR   1:03.25   +18.450            
31    Aleksandra Korzukova        E2       BLR   1:05.32   +20.520   PB       
32    Sonja Kulesjova             Senior   BLR   1:06.85   +22.050   PB       
33    Aleksandra Bakulmanova      Senior   BLR   1:16.02   +31.220            
34    Ksenija Volkova             E2       BLR   1:17.41   +32.610            
35    Jekaterina Volikova         F2       BLR   1:26.96   +42.160            
DNF   Jelizaveta Tarasova         C1       BLR   -                            
DNS   Milana Savtsjik             C1       BLR   -                            
DNS   Darja Bobrovskaja           D2       BLR   -                            



1000 meter (Women), 13.12.2020

POS   NAME                        AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Valerija Jakimenko          C2   BLR   1:30.47                      
2     Vlada Bagdanova             C2   BLR   1:31.16   +0.690             
3     Darija Tsjernjakova         D2   BLR   1:33.65   +3.180             
4     Polina Sivets               D2   BLR   1:34.90   +4.430             
5     Arina Polozova              C2   BLR   1:35.06   +4.590             
6     Dana Aleksandrenok          C1   BLR   1:35.37   +4.900             
7     Darja Parasjkova            C2   BLR   1:37.65   +7.180             
8     Jelizaveta Tarasova         C1   BLR   1:38.37   +7.900             
9     Dominika Kukhartsjik        D2   BLR   1:40.45   +9.980             
10    Viktorija Kostenitsj        C2   BLR   1:41.07   +10.600            
11    Marija.05 Davydova          C2   BLR   1:45.17   +14.700            
12    Juliana Krjukova            E1   BLR   1:47.07   +16.600            
13    Arina Furs                  D2   BLR   1:47.12   +16.650            
14    Darja Meljantseva           D1   BLR   1:49.26   +18.790            
15    Rina Vojtenkova             D2   BLR   1:49.55   +19.080            
16    Veronika Skorozjonok        D2   BLR   1:51.16   +20.690            
17    Darina Magerova             D1   BLR   1:52.61   +22.140            
18    Jelizaveta Golubtsova       C1   BLR   1:53.06   +22.590            
19    Anastasija Prozjivalskaja   C2   BLR   1:55.74   +25.270            
20    Darja Bobrovskaja           D2   BLR   1:58.55   +28.080            
21    Valerija Orotsjko           D2   BLR   1:59.19   +28.720            
22    Sofja Kozlovskaja           D2   BLR   1:59.52   +29.050            
23    Diana Jasjinskaja           D1   BLR   1:59.57   +29.100            
24    Darina Ponkratenkova        C1   BLR   1:59.84   +29.370            
25    Uljana Sjustikova           E2   BLR   2:02.03   +31.560            
26    Jelena Kovalenko            D2   BLR   2:05.79   +35.320            
27    Veronika Melnikova          D1   BLR   2:06.18   +35.710   SB       
28    Jekaterina Kazatsjina       E2   BLR   2:07.28   +36.810            
29    Valerija.09 Frolova         D1   BLR   2:07.77   +37.300            
30    Aleksandra Korzukova        E2   BLR   2:20.24   +49.770   PB       
DNS   Nelli Malesjevskaja         D1   BLR   -                            
DNS   Jevgenija Syrodojeva        E2   BLR   -                            



500 meter (Men), 13.12.2020

POS   NAME                     AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Andrej Aleksandrovitsj   C1   BLR   41.07                        
2     Nikita Sjikalov          C2   BLR   41.28     +0.210             
3     Sergej Tsjerenkov        C2   BLR   41.80     +0.730             
4     Nikita Martsjenko        C1   BLR   42.05     +0.980             
5     Aleksej Manulik          C2   BLR   42.48     +1.410             
6     Nazar Jakovlev           C1   BLR   42.82     +1.750             
7     Ivan Lazartsjik          C1   BLR   42.96     +1.890             
8     Artem Zgirovskij         C2   BLR   43.24     +2.170             
9     Daniil Asjujiko          C2   BLR   44.02     +2.950             
10    Timur Svitin             C1   BLR   44.43     +3.360             
11    Daniil Voltsjkov         C1   BLR   44.67     +3.600             
12    Daniil Makarkov          C2   BLR   45.78     +4.710             
13    Dmitrij Mazalskij        C1   BLR   45.91     +4.840             
14    Anton Zborovskij         C2   BLR   46.73     +5.660             
15    Ivan Domoratski          C2   BLR   46.90     +5.830             
16    Dmitrij Grigorovitsj     C1   BLR   47.01     +5.940             
17    Artem Sjeremet           A2   BLR   48.63     +7.560             
18    Maksim Tsjerepkin        D1   BLR   48.71     +7.640             
19    Sergej Pavlov            C2   BLR   48.78     +7.710             
20    Ivan.08 Novikov          D1   BLR   48.98     +7.910             
21    Sergej Gabraljov         D2   BLR   49.70     +8.630             
22    Gleb Bolgov              D1   BLR   50.43     +9.360             
23    Stanislav Romanenko      D1   BLR   51.69     +10.620            
24    Jegor Tsjeljubejev       C1   BLR   51.83     +10.760            
25    Anton Trofimov           C1   BLR   51.94     +10.870   SB       
26    Aleksej Rjabtsev         D2   BLR   52.56     +11.490            
27    Pavel Kugejko            D1   BLR   52.96     +11.890            
28    Zakhar Andrukevitsj      E1   BLR   53.92     +12.850            
29    Roman Kirjukhin          D2   BLR   54.69     +13.620            
30    Ilja Kolesnikov          D1   BLR   55.42     +14.350            
31    Maksim Zjeleznyj         C1   BLR   57.66     +16.590            
32    Jegor Baboriko           C1   BLR   58.08     +17.010            
33    Arsenij Kravtsov         C1   BLR   1:01.26   +20.190            
34    Viktor Demjanovitsj      E1   BLR   1:09.01   +27.940            
35    Daniil Solodkin          E2   BLR   1:12.00   +30.930            
36    Jevgenij Soldatenko      D1   BLR   1:13.53   +32.460            
37    Artem Demjanovitsj       D1   BLR   1:29.18   +48.110            
DNS   Aleksandr Glukhovskij    C1   BLR   -                            



1000 meter (Men), 13.12.2020

POS   NAME                     AG   NAT   TIME      DIFF        RECORD   
1     Andrej Aleksandrovitsj   C1   BLR   1:23.30                        
2     Nikita Martsjenko        C1   BLR   1:26.87   +3.570               
3     Aleksej Manulik          C2   BLR   1:28.38   +5.080               
4     Timur Svitin             C1   BLR   1:32.44   +9.140               
5     Dmitrij Mazalskij        C1   BLR   1:34.40   +11.100              
6     Daniil Voltsjkov         C1   BLR   1:35.21   +11.910              
7     Daniil Makarkov          C2   BLR   1:36.33   +13.030              
8     Sergej Pavlov            C2   BLR   1:37.38   +14.080              
9     Dmitrij Grigorovitsj     C1   BLR   1:38.61   +15.310              
10    Ivan Domoratski          C2   BLR   1:39.24   +15.940              
11    Anton Zborovskij         C2   BLR   1:39.27   +15.970              
12    Gleb Bolgov              D1   BLR   1:39.70   +16.400              
13    Maksim Tsjerepkin        D1   BLR   1:41.57   +18.270              
14    Sergej Gabraljov         D2   BLR   1:44.07   +20.770              
15    Ivan.08 Novikov          D1   BLR   1:44.95   +21.650              
16    Aleksandr Glukhovskij    C1   BLR   1:45.32   +22.020              
17    Stanislav Romanenko      D1   BLR   1:46.14   +22.840              
18    Aleksandr Dudarev        C2   BLR   1:46.51   +23.210     PB       
19    Jegor Tsjeljubejev       C1   BLR   1:46.72   +23.420              
20    Aleksej Rjabtsev         D2   BLR   1:50.66   +27.360              
21    Pavel Kugejko            D1   BLR   1:50.96   +27.660              
22    Zakhar Andrukevitsj      E1   BLR   1:51.05   +27.750              
23    Jegor Baboriko           C1   BLR   1:52.36   +29.060     SB       
24    Roman Kirjukhin          D2   BLR   1:55.51   +32.210              
25    Maksim Zjeleznyj         C1   BLR   2:02.52   +39.220              
26    Anton Trofimov           C1   BLR   2:03.85   +40.550              
27    Jevgenij Soldatenko      D1   BLR   2:18.95   +55.650     PB       
28    Viktor Demjanovitsj      E1   BLR   2:35.33   +1.12.030            
DQ    Artem Sjeremet           A2   BLR   -                              
DNF   Ivan Lazartsjik          C1   BLR   -                              
DNS   Vadim Brigas             D2   BLR   -                              
DNS   Vladislav Gosja          C1   BLR   -                              
DNS   Artem Demjanovitsj       D1   BLR   -                              



3000 meter (Men), 13.12.2020

POS   NAME                AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Sergej Tsjerenkov   C2   BLR   4:47.24                      
2     Artem Zgirovskij    C2   BLR   4:47.91   +0.670             
3     Daniil Asjujiko     C2   BLR   4:50.45   +3.210             
4     Nazar Jakovlev      C1   BLR   5:04.96   +17.720            



Skating Union Of Belarus Cup #2
12. - 13.12.2020
Minsk Arena (BLR)

NAME                     AG       500M               500M                500M                1500M              1500M               1500M               500M               500M                500M                1000M              1000M               1000M               3000M              5000M              
                                                     12.12.2020          12.12.2020                             12.12.2020          12.12.2020                             13.12.2020          13.12.2020                             13.12.2020          13.12.2020          13.12.2020                            
                                  12.12.2020         Junior A/B          Junior C/D          12.12.2020         Junior A/B          Junior C/D          13.12.2020         Junior A/B          Junior C/D          13.12.2020         Junior A/B          Junior C/D          Junior C/D         13.12.2020         
Ivan Karpovitsj          Neo      38.40        (6)                                           1:58.93      (5)                                           38.18        (2)                                           1:16.09      (3)                                                                                 
Viktor Rudenko           Neo      37.03        (3)                                           1:51.70      (1)                                                                                                      1:11.47      (1)                                                                                 
Vladislav Zapojkin       Neo      37.02        (2)                                           1:55.69      (3)                                                                                                      1:13.44      (2)                                                                                 
German Losev             Neo      38.47        (7)                                                                                                      38.16        (1)                                           1:17.25      (5)                                                                                 
Jevgenij Mozjeiko        Neo      38.64        (8)                                                                                                      38.47        (3)                                           1:17.18      (4)                                                                                 
Artiom Chaban            Senior   35.82        (1)                                                                                                                                                                                                                                                                  
Stefan Neumiarzhytski    Neo      DNF                                                                                                                                                                                                                                                                               
Vladislav Gapon          Neo      37.22        (4)                                                                                                                                                                                                                                                                  
Jevgenij Gagijev         Neo      37.33        (5)                                                                                                                                                                                                                                                                  
Artem Sjeremet           A2                          41.51        (17)   59.69        (35)                                          2:39.95      (15)                                          48.63        (17)                      1:27.69      (16)   DQ                                                        
Makar Ponkratenkov       A1                          39.16        (7)                                           2:04.90      (4)                                           39.04        (3)                                           1:18.89      (7)                                                              
Viktor Kozlov            B2                          39.74        (11)                                          2:04.89      (3)                                           39.43        (7)                                           1:18.92      (8)                                                              
Andrej Iljutik           B2                          39.65        (10)                                          2:04.88      (2)                                           39.20        (5)                                           1:18.18      (5)                                                              
Ivan Fursa               B2                          40.94        (15)                                          2:10.08      (5)                                           41.22        (11)                                          1:21.63      (11)                                                             
Arsenij Bezkrevnyj       B1                          44.11        (21)                                          2:29.08      (9)                                           DQ                                                         1:31.00      (18)                                                             
Jegor Jevstignejev       B2                          48.22        (24)                                          2:34.90      (10)                                          47.24        (18)                                          1:39.03      (21)                                                             
Maks Fedorov             A1                          38.14        (3)                                           DNS                                                        38.30        (2)                                           1:14.36      (2)                                                              
Aleksandr Sjustikov      D1                          47.48        (23)                                          DNS                                                        45.75        (17)                                          1:56.01      (23)                                                             
Daniil.03 Ivanov         B2                          DNF                                                        2:15.71      (8)                                           43.88        (14)                                                                                                                        
Taras Kuprijanov         B2                          41.73        (19)                                          2:12.34      (7)                                           41.17        (10)                                                                                                                        
Valerij Makhnovitsj      B2                          41.18        (16)                                          2:10.92      (6)                                                                                                      1:23.07      (13)                                                             
Zakhar Jakovlev          B2                          40.44        (13)                                          2:04.09      (1)                                                                                                                                                                 DNF                
Ilja Petrov              B2                          38.28        (4)                                                                                                      38.29        (1)                                           DNS                                                                           
Dmitrij Djusov           B2                          39.43        (9)                                                                                                      39.38        (6)                                           1:19.41      (9)                                                              
Igor.04 Knjazev          B1                          39.03        (5)                                                                                                      39.13        (4)                                           1:18.34      (6)                                                              
Denis Putsjkov           B2                          39.89        (12)                                                                                                     39.70        (8)                                           1:20.88      (10)                                                             
Anton Mikhejev           B2                          DNS                                                                                                                   41.39        (13)                                          1:26.48      (15)                                                             
Artem Baraznovskij       B2                          40.83        (14)                                                                                                     40.98        (9)                                           1:22.25      (12)                                                             
Aleksej Jasjinskij       B1                          41.68        (18)                                                                                                     41.36        (12)                                          1:24.04      (14)                                                             
Ivan Aniskov             B2                          DNF                                                                                                                   44.87        (15)                                          1:31.79      (20)                                                             
Aleksej Tsjizj           C2                          52.31        (25)                                                                                                     51.00        (19)                                          1:50.22      (22)                                                             
Konstantin Krupenkov     B1                          45.12        (22)                                                                                                     45.52        (16)                                          1:31.74      (19)                                                             
Anton Brankovskij        A1                          37.33        (1)                                                                                                                                                                 1:13.34      (1)                                                              
Ivan Vodjanitskij        A1                          43.40        (20)                                                                                                                                                                1:28.38      (17)                                                             
Pavel Brankovskij        A1                          37.89        (2)                                                                                                                                                                 1:15.84      (4)                                                              
Nikita Migdalev          B2                          39.14        (6)                                                                                                                                                                 1:14.83      (3)                                                              
Andrej German            A1                          39.30        (8)                                                                                                                                                                                                                            7:31.12      (3)   
Jevgenij Levko           A2                          DNS                                                                                                                                                                                                                                                            
Gleb Bolgov              D1                                              49.60        (21)                                          2:30.44      (9)                                           50.43        (22)                                          1:39.70      (12)                                         
Nikita Martsjenko        C1                                              41.61        (3)                                           2:16.36      (5)                                           42.05        (4)                                           1:26.87      (2)                                          
Ivan Domoratski          C2                                              46.65        (13)                                          2:30.00      (8)                                           46.90        (15)                                          1:39.24      (10)                                         
Maksim Tsjerepkin        D1                                              49.37        (20)                                          2:32.79      (12)                                          48.71        (18)                                          1:41.57      (13)                                         
Jegor Tsjeljubejev       C1                                              51.59        (25)                                          2:39.82      (14)                                          51.83        (24)                                          1:46.72      (19)                                         
Anton Zborovskij         C2                                              47.18        (15)                                          2:32.67      (11)                                          46.73        (14)                                          1:39.27      (11)                                         
Andrej Aleksandrovitsj   C1                                              41.28        (2)                                           2:09.39      (1)                                           41.07        (1)                                           1:23.30      (1)                                          
Sergej Pavlov            C2                                              47.70        (18)                                          2:30.88      (10)                                          48.78        (19)                                          1:37.38      (8)                                          
Timur Svitin             C1                                              45.14        (11)                                          2:24.09      (7)                                           44.43        (10)                                          1:32.44      (4)                                          
Aleksej Rjabtsev         D2                                              52.59        (28)                                          2:51.84      (16)                                          52.56        (26)                                          1:50.66      (20)                                         
Dmitrij Grigorovitsj     C1                                              47.46        (16)                                          2:38.17      (13)                                          47.01        (16)                                          1:38.61      (9)                                          
Sergej Tsjerenkov        C2                                              42.09        (5)                                           2:12.84      (2)                                           41.80        (3)                                                               4:47.24      (1)                      
Daniil Asjujiko          C2                                              44.12        (8)                                           2:19.21      (6)                                           44.02        (9)                                                               4:50.45      (3)                      
Artem Zgirovskij         C2                                              42.50        (6)                                           2:16.21      (4)                                           43.24        (8)                                                               4:47.91      (2)                      
Nikita Sjikalov          C2                                              40.91        (1)                                           2:15.89      (3)                                           41.28        (2)                                                                                                     
Daniil Makarkov          C2                                              44.81        (10)                                                                                                     45.78        (12)                                          1:36.33      (7)                                          
Daniil Voltsjkov         C1                                              45.62        (12)                                                                                                     44.67        (11)                                          1:35.21      (6)                                          
Aleksandr Glukhovskij    C1                                              52.18        (26)                                                                                                     DNS                                                        1:45.32      (16)                                         
Zakhar Andrukevitsj      E1                                              54.50        (30)                                                                                                     53.92        (28)                                          1:51.05      (22)                                         
Ivan Lazartsjik          C1                                              42.01        (4)                                                                                                      42.96        (7)                                           DNF                                                       
Stanislav Romanenko      D1                                              51.21        (24)                                                                                                     51.69        (23)                                          1:46.14      (17)                                         
Viktor Demjanovitsj      E1                                              1:07.56      (40)                                                                                                     1:09.01      (34)                                          2:35.33      (28)                                         
Jegor Baboriko           C1                                              1:01.17      (37)                                                                                                     58.08        (32)                                          1:52.36      (23)                                         
Ivan.08 Novikov          D1                                              48.50        (19)                                                                                                     48.98        (20)                                          1:44.95      (15)                                         
Sergej Gabraljov         D2                                              49.79        (22)                                                                                                     49.70        (21)                                          1:44.07      (14)                                         
Jevgenij Soldatenko      D1                                              1:13.97      (43)                                                                                                     1:13.53      (36)                                          2:18.95      (27)                                         
Maksim Zjeleznyj         C1                                              58.40        (33)                                                                                                     57.66        (31)                                          2:02.52      (25)                                         
Anton Trofimov           C1                                              52.37        (27)                                                                                                     51.94        (25)                                          2:03.85      (26)                                         
Pavel Kugejko            D1                                              52.94        (29)                                                                                                     52.96        (27)                                          1:50.96      (21)                                         
Artem Demjanovitsj       D1                                              1:24.78      (44)                                                                                                     1:29.18      (37)                                          DNS                                                       
Roman Kirjukhin          D2                                              55.42        (31)                                                                                                     54.69        (29)                                          1:55.51      (24)                                         
Nazar Jakovlev           C1                                              43.22        (7)                                                                                                      42.82        (6)                                                               5:04.96      (4)                      
Ilja Kolesnikov          D1                                              56.23        (32)                                                                                                     55.42        (30)                                                                                                    
Arsenij Kravtsov         C1                                              59.28        (34)                                                                                                     1:01.26      (33)                                                                                                    
Daniil Solodkin          E2                                              1:11.11      (42)                                                                                                     1:12.00      (35)                                                                                                    
Vladislav Gosja          C1                                              46.71        (14)                                                                                                                                                                DNS                                                       
Aleksandr Dudarev        C2                                              49.95        (23)                                                                                                                                                                1:46.51      (18)                                         
Modest Abramov           C2                                              47.51        (17)                                                                                                                                                                                                                          
Radomir Minin            D1                                              44.44        (9)                                                                                                                                                                                                                           
Mikhail Lusjkov          E2                                              1:00.29      (36)                                                                                                                                                                                                                          
Stepan.08 Sjutov         D2                                              1:04.79      (38)                                                                                                                                                                                                                          
Mikhail Vodnev           E2                                              DNS                                                                                                                                                                                                                                        
Stepan Kalinovskij       E2                                              1:09.45      (41)                                                                                                                                                                                                                          
Jelisej Minin            F2                                              1:05.80      (39)                                                                                                                                                                                                                          
Evgeniy Bolgov           Neo                                                                 1:51.91      (2)                                                                                                                                                                                    6:51.05      (1)   
Aleksej Kirpitsjnik      Senior                                                              1:56.87      (4)                                                                                                                                                                                    7:11.88      (2)   
Aleksandr Markevitsj     M55                                                                 2:16.62      (6)                                                                                                                                                                                                       
Aleksej Manulik          C2                                                                                                         DNS                                                        42.48        (5)                                           1:28.38      (3)                                          
Dmitrij Mazalskij        C1                                                                                                                                                                    45.91        (13)                                          1:34.40      (5)                                          
Vadim Brigas             D2                                                                                                                                                                                                                               DNS                                                       

NAME                        AG       500M               500M                500M                1500M              1500M               1500M              500M                500M                1000M              1000M               1000M               3000M              3000M              
                                                        12.12.2020          12.12.2020                             12.12.2020          12.12.2020         13.12.2020          13.12.2020                             13.12.2020          13.12.2020                             13.12.2020         
                                     12.12.2020         Junior C/D          Junior A/B          12.12.2020         Junior C/D          Junior A/B         Junior A/B          Junior C/D          13.12.2020         Junior A/B          Junior C/D          13.12.2020         Junior A/B         
Yauheniya Varabyova         Neo      40.37        (1)                                           2:05.14      (3)                                                                                  1:20.34      (2)                                                                                 
Ekaterina Sloeva            Neo      DNS                                                        2:03.84      (2)                                                                                                                                                                                   
Marina Zueva                Senior   41.21        (2)                                                                                                                                             1:19.77      (1)                                           DNS                                   
Valerija Belaja             Neo      44.89        (4)                                                                                                                                             1:31.18      (5)                                                                                 
Marija Sjostak              Neo      42.91        (3)                                                                                                                                             1:26.89      (4)                                                                                 
Viktorija Kostenitsj        C2                          48.14        (13)                                          DNS                                                        47.62        (9)                                           1:41.07      (10)                                         
Darja Parasjkova            C2                          46.68        (6)                                           2:37.01      (10)                                          46.82        (8)                                           1:37.65      (7)                                          
Vlada Bagdanova             C2                          45.71        (3)                                           2:25.58      (4)                                           44.80        (1)                                           1:31.16      (2)                                          
Jelizaveta Tarasova         C1                          45.75        (4)                                           2:35.60      (8)                                           DNF                                                        1:38.37      (8)                                          
Valerija Jakimenko          C2                          45.51        (2)                                           2:20.26      (1)                                           45.19        (2)                                           1:30.47      (1)                                          
Arina Polozova              C2                          46.83        (9)                                           2:28.41      (6)                                           46.19        (4)                                           1:35.06      (5)                                          
Dana Aleksandrenok          C1                          46.77        (8)                                           2:26.46      (5)                                           46.27        (6)                                           1:35.37      (6)                                          
Polina Sivets               D2                          46.71        (7)                                           2:24.56      (2)                                           46.78        (7)                                           1:34.90      (4)                                          
Dominika Kukhartsjik        D2                          48.04        (12)                                          2:40.63      (11)                                          47.73        (10)                                          1:40.45      (9)                                          
Darija Tsjernjakova         D2                          45.21        (1)                                           2:29.18      (7)                                           45.44        (3)                                           1:33.65      (3)                                          
Anastasija Prozjivalskaja   C2                          55.96        (26)                                          2:57.77      (12)                                          55.28        (20)                                          1:55.74      (19)                                         
Arina Furs                  D2                          52.48        (21)                                          3:03.56      (13)                                          51.16        (15)                                          1:47.12      (13)                                         
Marija.05 Davydova          C2                          51.39        (19)                                          2:36.11      (9)                                           51.33        (16)                                          1:45.17      (11)                                         
Julija Maljukevitsj         C1                          45.84        (5)                                           2:24.75      (3)                                           46.20        (5)                                                                                                     
Jekaterina Esjman           C1                          47.96        (11)                                          DNS                                                                                                                                                                             
Rina Vojtenkova             D2                          50.95        (16)                                                                                                     50.83        (14)                                          1:49.55      (15)                                         
Sofja Kozlovskaja           D2                          56.85        (31)                                                                                                     1:03.25      (30)                                          1:59.52      (22)                                         
Veronika Melnikova          D1                          1:00.11      (34)                                                                                                     58.54        (25)                                          2:06.18      (27)                                         
Darja Meljantseva           D1                          51.94        (20)                                                                                                     51.90        (17)                                          1:49.26      (14)                                         
Darina Magerova             D1                          DNF                                                                                                                   1:01.60      (28)                                          1:52.61      (17)                                         
Jelizaveta Golubtsova       C1                          50.80        (14)                                                                                                     53.51        (18)                                          1:53.06      (18)                                         
Darja Bobrovskaja           D2                          53.88        (23)                                                                                                     DNS                                                        1:58.55      (20)                                         
Darina Ponkratenkova        C1                          54.68        (24)                                                                                                     55.88        (22)                                          1:59.84      (24)                                         
Aleksandra Korzukova        E2                          DNS                                                                                                                   1:05.32      (31)                                          2:20.24      (30)                                         
Veronika Skorozjonok        D2                          51.08        (17)                                                                                                     50.78        (13)                                          1:51.16      (16)                                         
Valerija.09 Frolova         D1                          59.47        (33)                                                                                                     59.00        (26)                                          2:07.77      (29)                                         
Jekaterina Kazatsjina       E2                          1:02.40      (38)                                                                                                     1:00.01      (27)                                          2:07.28      (28)                                         
Jelena Kovalenko            D2                          53.03        (22)                                                                                                     56.80        (24)                                          2:05.79      (26)                                         
Diana Jasjinskaja           D1                          55.24        (25)                                                                                                     54.56        (19)                                          1:59.57      (23)                                         
Uljana Sjustikova           E2                          57.65        (32)                                                                                                     55.35        (21)                                          2:02.03      (25)                                         
Darja Stsjebljakova         C1                          50.85        (15)                                                                                                     50.75        (12)                                                                                                    
Dana Agarkova               E2                          47.31        (10)                                                                                                     47.88        (11)                                                                                                    
Milana Savtsjik             C1                          1:00.51      (35)                                                                                                     DNS                                                                                                                  
Jelizaveta Gotovko          C1                          56.37        (28)                                                                                                     56.09        (23)                                                                                                    
Marija Kostjusjkina         E2                          1:04.30      (39)                                                                                                     1:01.65      (29)                                                                                                    
Ksenija Volkova             E2                          1:09.48      (41)                                                                                                     1:17.41      (34)                                                                                                    
Sonja Kulesjova             Senior                      1:11.45      (42)                                                                                                     1:06.85      (32)                                                                                                    
Aleksandra Bakulmanova      Senior                      1:20.02      (43)                                                                                                     1:16.02      (33)                                                                                                    
Jekaterina Volikova         F2                          1:22.21      (45)                                                                                                     1:26.96      (35)                                                                                                    
Nelli Malesjevskaja         D1                          1:00.69      (36)                                                                                                                                                                DNS                                                       
Juliana Krjukova            E1                          51.20        (18)                                                                                                                                                                1:47.07      (12)                                         
Jevgenija Syrodojeva        E2                          1:01.47      (37)                                                                                                                                                                DNS                                                       
Polina Getmantsjuk          D2                          DNS                                                                                                                                                                                                                                        
Juliana Luzjkova            D1                          1:06.08      (40)                                                                                                                                                                                                                          
Arina Sevostjanova          E2                          56.19        (27)                                                                                                                                                                                                                          
Julija Bykovskaja           D1                          1:20.88      (44)                                                                                                                                                                                                                          
Mariam Dzjavabre            E2                          56.51        (29)                                                                                                                                                                                                                          
Karina Abitkovskaja         E2                          56.75        (30)                                                                                                                                                                                                                          
Valerija Tsjivenkova        Senior                      DNF                                                                                                                                                                                                                                        
Kristsina Sjik              A1                                              45.28        (6)    2:20.97      (4)                                          46.01        (5)                                           1:30.10      (6)                                                              
Viktorija.05 Vasilijeva     B1                                              47.60        (9)                                           2:38.39      (6)   48.15        (7)                                           1:38.54      (10)                                                             
Anna Grisjina               B2                                              50.36        (13)                                          3:09.04      (8)   50.28        (9)                                           1:43.61      (12)                                                             
Alina Sementsjukova         B2                                              52.33        (14)                                          2:51.28      (7)   52.84        (10)                                          1:46.12      (13)                                                             
Karina Shypulia             A2                                              42.56        (2)                                           2:12.91      (1)                                                              1:24.77      (1)                                           DNS                
Diana Antipova              B2                                              44.22        (5)                                           2:21.26      (2)                                                              1:28.86      (5)                                           5:02.39      (1)   
Olga Tatarenko              A1                                              48.29        (11)                                          2:30.24      (4)                                                              1:35.62      (8)                                           5:21.90      (3)   
Alena Khitsjevskaja         B2                                              45.45        (7)                                           2:21.91      (3)                                                              1:33.29      (7)                                           5:03.08      (2)   
Kristsina Burmistrova       A2                                              42.22        (1)                                                              41.83        (1)                                           1:26.17      (3)                                                              
Polina Titisjina            A1                                              43.38        (3)                                                              43.16        (4)                                           1:28.62      (4)                                                              
Anna Makarevitsj            B1                                              46.00        (8)                                                              46.34        (6)                                           1:55.64      (15)                                                             
Varvara Bandaryana          B2                                              DNS                                                                           42.46        (3)                                                                                                                         
Polina Korzjujeva           B2                                              44.02        (4)                                                              1:03.34      (11)                                                                                                                        
Karina.05 Novikova          B1                                              49.17        (12)                                                                                                                        1:39.67      (11)                                                             
Jana Spurgjasj              B1                                              57.33        (15)                                                                                                                        1:51.88      (14)                                                             
Sofja Makeitsjik            A1                                              48.11        (10)                                                                                                                                                                                                      
Tatjana Mikhajlova          M30                                                                 2:02.55      (1)                                                                                  1:20.46      (3)                                           4:26.68      (1)                      
Aleksandra Sasjurina        B2                                                                                                         2:32.93      (5)   48.71        (8)                                           1:38.31      (9)                                                              
Anastasiya Prakapovich      B2                                                                                                                            42.19        (2)                                           1:25.96      (2)                                                              
Valerija Orotsjko           D2                                                                                                                                                                                                           1:59.19      (21)