Competition: Poland - Junior Championships 2022

Rink:
Tomaszów Mazowiecki (POL)
Date:
14. - 16.01.2022
Records:
Information:
  • 61 athletes from 1 nation
  • 31 women and 30 men
  • 10 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start, Team Pursuit, 6 Laps, Team Pursuit, 8 Laps)
  • 530 races (39x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Poland - Junior Championships 2022
14. - 16.01.2022
Arena Lodow (POL)

500 meter (Women), 14.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Magdalena Smędzik    A1   POL   41.80                     
2     Alicja Jasztal       A1   POL   42.55   +0.750            
3     Zuzanna Sączek       A2   POL   42.69   +0.890   SB       
4     Adrianna Kluk        A1   POL   43.47   +1.670            
5     Julia Budna          A1   POL   44.30   +2.500            
6     Kaja Kozar           A1   POL   44.67   +2.870            
7     Zofia Kotfasińska    A1   POL   44.82   +3.020            
8     Julia Mańkowska      A2   POL   45.69   +3.890            
9     Ewelina Kozerska     A1   POL   47.96   +6.160            
10    Julia Kalityńska     A2   POL   49.32   +7.520   SB       
11    Martyna Gontek       A1   POL   51.08   +9.280            



1500 meter (Women), 14.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Alicja Jasztal       A1   POL   2:13.61             SB       
2     Magdalena Smędzik    A1   POL   2:13.83   +0.220             
3     Adrianna Kluk        A1   POL   2:16.16   +2.550    SB       
4     Kaja Kozar           A1   POL   2:19.03   +5.420    PB       
5     Zuzanna Sączek       A2   POL   2:19.87   +6.260    SB       
6     Julia Budna          A1   POL   2:21.13   +7.520             
7     Zofia Kotfasińska    A1   POL   2:22.76   +9.150             
8     Julia Mańkowska      A2   POL   2:23.49   +9.880    SB       
9     Ewelina Kozerska     A1   POL   2:34.45   +20.840   SB       
10    Martyna Gontek       A1   POL   2:42.61   +29.000            
11    Julia Kalityńska     A2   POL   2:47.00   +33.390   SB       



500 meter (Men), 14.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Michał Kopacz          A1   POL   37.51                      
2     Maxymilian Rzepka      A1   POL   38.31   +0.800             
3     Filip Hawrylak         A1   POL   38.42   +0.910             
4     Wojciech Gutkowski     A1   POL   38.79   +1.280             
5     Wojciech Szelagowski   A1   POL   39.15   +1.640             
6     Jakub Nowak            A1   POL   40.99   +3.480    SB       
7     Mateusz Graf           A1   POL   43.45   +5.940    SB       
8     Artur Korneluk         A1   POL   43.56   +6.050    SB       
9     Tomasz Gontek          A1   POL   47.58   +10.070            



3000 meter (Men), 14.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Wojciech Gutkowski     A1   POL   4:06.88                      
2     Filip Hawrylak         A1   POL   4:10.23   +3.350    SB       
3     Michał Kopacz          A1   POL   4:12.01   +5.130             
4     Maxymilian Rzepka      A1   POL   4:14.80   +7.920    SB       
5     Wojciech Szelagowski   A1   POL   4:34.66   +27.780   SB       
DNS   Tomasz Gontek          A1   POL   -                            



500 meter (Women), 14.01.2022

POS   NAME                      AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Aleksandra Królikowska    B1   POL   42.25                        
2     Liwia Kubin               B2   POL   42.91     +0.660             
3     Iga Smejda                B1   POL   43.05     +0.800             
4     Amelia Stec               B2   POL   43.09     +0.840             
5     Martyna Paluch            B1   POL   45.13     +2.880             
6     Natalia Rybińska          B1   POL   45.81     +3.560             
7     Nikola Maślanka           B2   POL   46.14     +3.890    SB       
8     Alicja Tomczak            B1   POL   46.76     +4.510    PB       
9     Maja Grzenecka            B1   POL   46.88     +4.630             
10    Nicolla Kamińska          B1   POL   47.24     +4.990    PB       
11    Marcelina Gąsienica-Roj   B2   POL   47.32     +5.070             
12    Lidia Sawicka             B1   POL   48.16     +5.910             
13    Helena Braun              B2   POL   48.88     +6.630    SB       
14    Aleksandra Śmieszek       B2   POL   48.94     +6.690             
15    Maja Bodnar               B2   POL   49.73     +7.480             
16    Matylda Mańkowska         B1   POL   52.35     +10.100   SB       
17    Paula Danielik            B2   POL   1:31.33   +49.080            
DNF   Iga Ogórek                B1   POL   -                            
DNS   Karolina Jurgowska        B1   POL   -                            



1500 meter (Women), 14.01.2022

POS   NAME                      AG   NAT   TIME      DIFF        RECORD   
1     Liwia Kubin               B2   POL   2:09.55                        
2     Iga Smejda                B1   POL   2:12.34   +2.790               
3     Aleksandra Królikowska    B1   POL   2:13.45   +3.900      PB       
4     Paula Danielik            B2   POL   2:17.85   +8.300               
5     Amelia Stec               B2   POL   2:18.65   +9.100      SB       
6     Martyna Paluch            B1   POL   2:22.75   +13.200              
7     Marcelina Gąsienica-Roj   B2   POL   2:24.03   +14.480              
8     Nikola Maślanka           B2   POL   2:27.24   +17.690              
9     Aleksandra Śmieszek       B2   POL   2:28.27   +18.720              
10    Lidia Sawicka             B1   POL   2:31.65   +22.100     PB       
11    Nicolla Kamińska          B1   POL   2:33.88   +24.330     PB       
12    Natalia Rybińska          B1   POL   2:34.34   +24.790     PB       
13    Maja Grzenecka            B1   POL   2:34.78   +25.230     SB       
14    Alicja Tomczak            B1   POL   2:38.75   +29.200     PB       
15    Helena Braun              B2   POL   2:38.76   +29.210     SB       
16    Maja Bodnar               B2   POL   2:45.66   +36.110     SB       
17    Matylda Mańkowska         B1   POL   3:05.79   +56.240     SB       
18    Iga Ogórek                B1   POL   3:13.46   +1.03.910   PB       
DNS   Karolina Jurgowska        B1   POL   -                              



500 meter (Men), 14.01.2022

POS   NAME                  AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Kacper Abratkiewicz   B2   POL   36.90                      
2     Szymon Wojtakowski    B2   POL   37.14   +0.240             
3     Mateusz Śliwka        B1   POL   37.38   +0.480             
4     Mikołaj Bielas        B1   POL   38.69   +1.790             
5     Antoni Pluta          B2   POL   38.71   +1.810             
6     Jerzy Stadnicki       B1   POL   39.21   +2.310             
7     Mikołaj Florkowski    B1   POL   39.41   +2.510             
8     Roch Maliczowski      B1   POL   39.65   +2.750    PB       
9     Piotr.04 Dąbrowski    B2   POL   40.13   +3.230             
10    Ryszard Wyszyński     B2   POL   40.19   +3.290             
11    Szymon Kwapisz        B1   POL   40.49   +3.590             
12    Eryk Marciniak        B1   POL   40.58   +3.680             
13    Oskar Podczerwiński   B2   POL   40.78   +3.880    PB       
14    Kamil Sitnik          B2   POL   40.92   +4.020    PB       
15    Maciej Kwarciak       B2   POL   42.13   +5.230    PB       
16    Bartłomiej Lenarcik   B1   POL   42.31   +5.410             
17    Łukasz Dublas         B1   POL   43.66   +6.760    PB       
18    Karol Fedorowicz      B1   POL   45.49   +8.590    PB       
19    Jakub Fidler          B1   POL   46.63   +9.730             
20    Krzysztof Duliński    B1   POL   47.04   +10.140   PB       



3000 meter (Men), 14.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF        RECORD   
1     Mateusz Śliwka         B1   POL   4:03.05                        
2     Szymon Wojtakowski     B2   POL   4:11.08   +8.030               
3     Mikołaj Florkowski     B1   POL   4:14.59   +11.540              
4     Eryk Marciniak         B1   POL   4:15.71   +12.660     PB       
5     Roch Maliczowski       B1   POL   4:20.95   +17.900     PB       
6     Jerzy Stadnicki        B1   POL   4:22.25   +19.200     SB       
7     Szymon Kwapisz         B1   POL   4:23.57   +20.520     PB       
8     Mikołaj Bielas         B1   POL   4:23.80   +20.750              
9     Antoni Pluta           B2   POL   4:31.65   +28.600     PB       
10    Piotr.04 Dąbrowski     B2   POL   4:34.27   +31.220     SB       
11    Oskar Podczerwiński    B2   POL   4:34.48   +31.430     PB       
12    Ryszard Wyszyński      B2   POL   4:34.50   +31.450     PB       
13    Kamil Sitnik           B2   POL   4:42.65   +39.600     PB       
14    Bartłomiej Lenarcik    B1   POL   4:43.15   +40.100              
15    Maciej Kwarciak        B2   POL   4:53.41   +50.360     PB       
16    Łukasz Dublas          B1   POL   4:55.06   +52.010     PB       
17    Karol Fedorowicz       B1   POL   5:13.42   +1.10.370   PB       
18    Krzysztof Duliński     B1   POL   5:20.73   +1.17.680   PB       



1000 meter (Women), 15.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Magdalena Smędzik    A1   POL   1:23.14                      
2     Adrianna Kluk        A1   POL   1:26.53   +3.394             
3     Alicja Jasztal       A1   POL   1:26.53   +3.398             
4     Zuzanna Sączek       A2   POL   1:29.03   +5.890             
5     Kaja Kozar           A1   POL   1:29.78   +6.640             
6     Julia Budna          A1   POL   1:30.65   +7.510             
7     Zofia Kotfasińska    A1   POL   1:30.85   +7.710             
8     Julia Mańkowska      A2   POL   1:32.30   +9.160             
9     Ewelina Kozerska     A1   POL   1:38.30   +15.160            
10    Julia Kalityńska     A2   POL   1:41.86   +18.720   SB       
11    Martyna Gontek       A1   POL   1:42.64   +19.500            



1500 meter (Men), 15.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Michał Kopacz          A1   POL   1:55.44                      
2     Maxymilian Rzepka      A1   POL   1:55.70   +0.260             
3     Filip Hawrylak         A1   POL   1:56.39   +0.950    SB       
4     Wojciech Gutkowski     A1   POL   1:56.45   +1.010             
5     Wojciech Szelagowski   A1   POL   2:04.96   +9.520    SB       
6     Mateusz Graf           A1   POL   2:24.90   +29.460   SB       
7     Tomasz Gontek          A1   POL   2:27.68   +32.240            



Team Pursuit (Women), 15.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Julia Budna          A1   POL   4:00.82          SB       
1     Zofia Kotfasińska    A1   POL   4:00.82          SB       
1     Zuzanna Sączek       A2   POL   4:00.82          SB       



Team Pursuit (Men), 15.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME      DIFF     RECORD   
1     Mateusz Graf         A1   POL   5:00.69            SB       
1     Wojciech Gutkowski   A1   POL   5:00.69            SB       
1     Filip Hawrylak       A1   POL   5:00.69            SB       
2     Michał Kopacz        A1   POL   5:01.31   +0.620            
2     Artur Korneluk       A1   POL   5:01.31   +0.620   SB       
2     Jakub Nowak          A1   POL   5:01.31   +0.620   SB       



1000 meter (Women), 15.01.2022

POS   NAME                      AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Aleksandra Królikowska    B1   POL   1:24.60                      
2     Liwia Kubin               B2   POL   1:24.91   +0.310             
3     Iga Smejda                B1   POL   1:25.65   +1.050             
4     Amelia Stec               B2   POL   1:27.14   +2.540             
5     Paula Danielik            B2   POL   1:29.73   +5.130             
6     Martyna Paluch            B1   POL   1:33.02   +8.420             
7     Marcelina Gąsienica-Roj   B2   POL   1:34.84   +10.240            
8     Nikola Maślanka           B2   POL   1:35.13   +10.530            
9     Natalia Rybińska          B1   POL   1:36.41   +11.810            
10    Aleksandra Śmieszek       B2   POL   1:36.74   +12.140            
11    Nicolla Kamińska          B1   POL   1:37.37   +12.770   PB       
12    Lidia Sawicka             B1   POL   1:37.59   +12.990   PB       
13    Aleksandra Łozińska       B2   POL   1:39.05   +14.450   SB       
14    Maja Grzenecka            B1   POL   1:39.22   +14.620            
15    Alicja Tomczak            B1   POL   1:40.35   +15.750   PB       
16    Maja Bodnar               B2   POL   1:43.38   +18.780   SB       
17    Helena Braun              B2   POL   1:43.92   +19.320   SB       
18    Matylda Mańkowska         B1   POL   1:50.72   +26.120   SB       
19    Iga Ogórek                B1   POL   2:03.19   +38.590            



1500 meter (Men), 15.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Szymon Wojtakowski     B2   POL   1:52.98                      
2     Mateusz Śliwka         B1   POL   1:54.95   +1.970             
3     Jerzy Stadnicki        B1   POL   2:00.08   +7.100    PB       
4     Mikołaj Bielas         B1   POL   2:00.21   +7.230    PB       
5     Eryk Marciniak         B1   POL   2:01.06   +8.080    PB       
6     Mikołaj Florkowski     B1   POL   2:03.18   +10.200            
7     Antoni Pluta           B2   POL   2:03.29   +10.310            
8     Piotr.04 Dąbrowski     B2   POL   2:03.39   +10.410   SB       
9     Ryszard Wyszyński      B2   POL   2:05.98   +13.000            
10    Oskar Podczerwiński    B2   POL   2:08.76   +15.780            
11    Kamil Sitnik           B2   POL   2:11.00   +18.020   PB       
12    Bartłomiej Lenarcik    B1   POL   2:12.46   +19.480   PB       
13    Maciej Kwarciak        B2   POL   2:12.47   +19.490   PB       
14    Łukasz Dublas          B1   POL   2:16.46   +23.480   PB       
15    Karol Fedorowicz       B1   POL   2:21.46   +28.480   PB       
16    Jakub Fidler           B1   POL   2:28.26   +35.280   SB       
17    Krzysztof Duliński     B1   POL   2:31.19   +38.210   PB       
DNS   Dawid Balczerczyk      B2   POL   -                            
DQ    Roch Maliczowski       B1   POL   -                            
DNF   Szymon Kwapisz         B1   POL   -                            



Team Pursuit (Women), 15.01.2022

POS   NAME                      AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Maja Grzenecka            B1   POL   3:43.24             PB       
1     Aleksandra Królikowska    B1   POL   3:43.24             PB       
1     Amelia Stec               B2   POL   3:43.24             PB       
2     Paula Danielik            B2   POL   3:44.89   +1.650    SB       
2     Natalia Rybińska          B1   POL   3:44.89   +1.650    SB       
2     Iga Smejda                B1   POL   3:44.89   +1.650             
3     Lidia Sawicka             B1   POL   3:51.66   +8.420    PB       
3     Marcelina Gąsienica-Roj   B2   POL   3:51.66   +8.420             
3     Aleksandra Śmieszek       B2   POL   3:51.66   +8.420             
4     Alicja Tomczak            B1   POL   4:09.27   +26.030   PB       
4     Martyna Paluch            B1   POL   4:09.27   +26.030   PB       
4     Nicolla Kamińska          B1   POL   4:09.27   +26.030   PB       
5     Aleksandra Łozińska       B2   POL   4:27.81   +44.570   PB       
5     Matylda Mańkowska         B1   POL   4:27.81   +44.570   PB       
5     Helena Braun              B2   POL   4:27.81   +44.570   PB       



Team Pursuit (Men), 15.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Kamil Sitnik         B2   POL   4:17.87             PB       
1     Mateusz Śliwka       B1   POL   4:17.87             PB       
1     Jerzy Stadnicki      B1   POL   4:17.87             PB       
2     Mikołaj Bielas       B1   POL   4:19.47   +1.600    PB       
2     Eryk Marciniak       B1   POL   4:19.47   +1.600    PB       
2     Szymon Wojtakowski   B2   POL   4:19.47   +1.600             
3     Szymon Kwapisz       B1   POL   4:36.30   +18.430   PB       
3     Antoni Pluta         B2   POL   4:36.30   +18.430   PB       
3     Piotr.04 Dąbrowski   B2   POL   4:36.30   +18.430   PB       
4     Krzysztof Duliński   B1   POL   5:17.32   +59.450   SB       
4     Jakub Fidler         B1   POL   5:17.32   +59.450   SB       
4     Łukasz Dublas        B1   POL   5:17.32   +59.450   SB       



1000 meter (Men), 16.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Michał Kopacz          A1   POL   1:14.43                      
2     Maxymilian Rzepka      A1   POL   1:15.58   +1.150             
3     Wojciech Gutkowski     A1   POL   1:16.02   +1.590             
4     Filip Hawrylak         A1   POL   1:16.06   +1.630             
5     Wojciech Szelagowski   A1   POL   1:19.03   +4.600             
6     Mateusz Graf           A1   POL   1:29.02   +14.590   SB       
7     Tomasz Gontek          A1   POL   1:35.52   +21.090            



3000 meter (Women), 16.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Magdalena Smędzik    A1   POL   4:45.11             PB       
2     Adrianna Kluk        A1   POL   4:54.14   +9.030    SB       
3     Alicja Jasztal       A1   POL   5:00.91   +15.800   SB       
4     Julia Budna          A1   POL   5:05.22   +20.110            
5     Zuzanna Sączek       A2   POL   5:10.21   +25.100   SB       
6     Zofia Kotfasińska    A1   POL   5:12.07   +26.960            
7     Julia Mańkowska      A2   POL   5:17.33   +32.220   PB       
DNS   Julia Kalityńska     A2   POL   -                            
DNF   Kaja Kozar           A1   POL   -                            
DNS   Martyna Gontek       A1   POL   -                            



Mass Start (Women), 16.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Magdalena Smędzik    A1   POL   30.00                      
2     Alicja Jasztal       A1   POL   23.00   -7.000             
3     Adrianna Kluk        A1   POL   12.00   -18.000            
4     Ewelina Kozerska     A1   POL   05.00   -25.000            
5     Zuzanna Sączek       A2   POL   04.00   -26.000            
6     Julia Budna          A1   POL   02.00   -28.000            
7     Julia Mańkowska      A2   POL   02.00   -28.000            
8     Zofia Kotfasińska    A1   POL   01.00   -29.000            
DNS   Kaja Kozar           A1   POL   -                          



5000 meter (Men), 16.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Wojciech Gutkowski   A1   POL   7:05.98             PB       
2     Filip Hawrylak       A1   POL   7:15.16   +9.180    PB       
3     Michał Kopacz        A1   POL   7:20.68   +14.700   SB       
4     Maxymilian Rzepka    A1   POL   7:36.86   +30.880   SB       



Mass Start (Men), 16.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Filip Hawrylak         A1   POL   33.00                      
2     Wojciech Gutkowski     A1   POL   24.00   -9.000             
3     Michał Kopacz          A1   POL   11.00   -22.000            
4     Maxymilian Rzepka      A1   POL   06.00   -27.000            
5     Wojciech Szelagowski   A1   POL   04.00   -29.000            



1000 meter (Men), 16.01.2022

POS   NAME                  AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Szymon Wojtakowski    B2   POL   1:14.12                      
2     Mateusz Śliwka        B1   POL   1:14.97   +0.850             
3     Kacper Abratkiewicz   B2   POL   1:16.27   +2.150             
4     Mikołaj Bielas        B1   POL   1:17.34   +3.220             
5     Antoni Pluta          B2   POL   1:18.04   +3.920             
6     Roch Maliczowski      B1   POL   1:18.56   +4.440             
7     Jerzy Stadnicki       B1   POL   1:18.59   +4.470    PB       
8     Piotr.04 Dąbrowski    B2   POL   1:20.12   +6.000             
9     Ryszard Wyszyński     B2   POL   1:20.27   +6.150             
10    Oskar Podczerwiński   B2   POL   1:21.39   +7.270    PB       
11    Kamil Sitnik          B2   POL   1:22.96   +8.840    PB       
12    Bartłomiej Lenarcik   B1   POL   1:25.05   +10.930            
13    Maciej Kwarciak       B2   POL   1:26.71   +12.590            
14    Łukasz Dublas         B1   POL   1:27.10   +12.980   PB       
15    Karol Fedorowicz      B1   POL   1:31.61   +17.490   PB       
16    Jakub Fidler          B1   POL   1:37.20   +23.080   SB       
DQ    Krzysztof Duliński    B1   POL   -                            



3000 meter (Women), 16.01.2022

POS   NAME                      AG   NAT   TIME      DIFF        RECORD   
1     Liwia Kubin               B2   POL   4:28.89                        
2     Aleksandra Królikowska    B1   POL   4:46.37   +17.480              
3     Iga Smejda                B1   POL   4:52.56   +23.670     PB       
4     Paula Danielik            B2   POL   4:56.35   +27.460     PB       
5     Marcelina Gąsienica-Roj   B2   POL   5:01.88   +32.990              
6     Amelia Stec               B2   POL   5:05.43   +36.540     SB       
7     Aleksandra Śmieszek       B2   POL   5:07.77   +38.880              
8     Nikola Maślanka           B2   POL   5:08.70   +39.810     SB       
9     Martyna Paluch            B1   POL   5:17.28   +48.390     SB       
10    Lidia Sawicka             B1   POL   5:19.69   +50.800     PB       
11    Nicolla Kamińska          B1   POL   5:34.69   +1.05.800   PB       
12    Maja Grzenecka            B1   POL   5:34.82   +1.05.930   PB       
13    Helena Braun              B2   POL   5:36.39   +1.07.500   PB       
14    Maja Bodnar               B2   POL   5:49.34   +1.20.450   SB       
15    Alicja Tomczak            B1   POL   6:03.72   +1.34.830   PB       
DQ    Iga Ogórek                B1   POL   -                              



5000 meter (Men), 16.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF        RECORD   
1     Mateusz Śliwka         B1   POL   7:00.11               NRJ      
2     Szymon Wojtakowski     B2   POL   7:07.14   +7.030      SB       
3     Dawid Balczerczyk      B2   POL   7:16.53   +16.420              
4     Jerzy Stadnicki        B1   POL   7:21.94   +21.830              
5     Mikołaj Florkowski     B1   POL   7:24.54   +24.430              
6     Eryk Marciniak         B1   POL   7:28.89   +28.780     PB       
7     Szymon Kwapisz         B1   POL   7:41.72   +41.610     PB       
8     Mikołaj Bielas         B1   POL   7:49.44   +49.330     PB       
9     Oskar Podczerwiński    B2   POL   7:54.70   +54.590     PB       
10    Kamil Sitnik           B2   POL   8:08.22   +1.08.110            
11    Antoni Pluta           B2   POL   8:11.85   +1.11.740   PB       
12    Łukasz Dublas          B1   POL   8:23.87   +1.23.760   PB       
13    Krzysztof Duliński     B1   POL   9:09.78   +2.09.670   PB       



Mass Start (Women), 16.01.2022

POS   NAME                      AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Aleksandra Królikowska    B1   POL   36.00                      
2     Paula Danielik            B2   POL   24.00   -12.000            
3     Liwia Kubin               B2   POL   10.00   -26.000            
4     Iga Smejda                B1   POL   05.00   -31.000            
5     Marcelina Gąsienica-Roj   B2   POL   03.00   -33.000            
6     Amelia Stec               B2   POL   01.00   -35.000            
DNF   Maja Grzenecka            B1   POL   -                          
DNS   Lidia Sawicka             B1   POL   -                          
DNF   Martyna Paluch            B1   POL   -                          
DNS   Aleksandra Śmieszek       B2   POL   -                          
DNS   Aleksandra Łozińska       B2   POL   -                          
DNF   Alicja Tomczak            B1   POL   -                          
DNS   Iga Ogórek                B1   POL   -                          
DNS   Matylda Mańkowska         B1   POL   -                          
DNF   Nicolla Kamińska          B1   POL   -                          



Mass Start (Men), 16.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   TIME      DIFF         RECORD   
1     Szymon Wojtakowski   B2   POL   -                               
2     Mateusz Śliwka       B1   POL   -                               
3     Mikołaj Florkowski   B1   POL   -                               
4     Kamil Sitnik         B2   POL   -                               
5     Eryk Marciniak       B1   POL   -                               
6     Ryszard Wyszyński    B2   POL   -                               
7     Szymon Kwapisz       B1   POL   5:33.32   -11.05.680            
8     Łukasz Dublas        B1   POL   5:57.62   -10.41.380            
DNF   Jerzy Stadnicki      B1   POL   -                               
DNS   Mikołaj Bielas       B1   POL   -                               
DNS   Dawid Balczerczyk    B2   POL   -                               
DNS   Antoni Pluta         B2   POL   -                               
DNF   Krzysztof Duliński   B1   POL   -                               
DNS   Maciej Kwarciak      B2   POL   -                               
DNS   Roch Maliczowski     B1   POL   -                               
DNF   Piotr.04 Dąbrowski   B2   POL   -                               



Mini Combination (Women), 14. - 16.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   500M              1500M               1000M               3000M              POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Magdalena Smędzik    A1   POL   41.80   (1)       2:13.83   (2)       1:23.14   (1)       4:45.11   (1)      175.498             SB        
2     Alicja Jasztal       A1   POL   42.55   (2)       2:13.61   (1)       1:26.53   (2)       5:00.91   (3)      180.502   +5.004    SB        
3     Adrianna Kluk        A1   POL   43.47   (4)       2:16.16   (3)       1:26.53   (2)       4:54.14   (2)      181.144   +5.646    SB        
4     Zuzanna Sączek       A2   POL   42.69   (3)       2:19.87   (5)       1:29.03   (4)       5:10.21   (5)      185.529   +10.031   SB        
5     Julia Budna          A1   POL   44.30   (5)       2:21.13   (6)       1:30.65   (6)       5:05.22   (4)      187.538   +12.040   SB        
6     Zofia Kotfasińska    A1   POL   44.82   (7)       2:22.76   (7)       1:30.85   (7)       5:12.07   (6)      189.842   +14.344   SB        
7     Julia Mańkowska      A2   POL   45.69   (8)       2:23.49   (8)       1:32.30   (8)       5:17.33   (7)      192.558   +17.060   SB        
9     Ewelina Kozerska     A1   POL   47.96   (9)       2:34.45   (9)       1:38.30   (9)       -                  148.593                       
      Julia Kalityńska     A2   POL   49.32   (10)      2:47.00   (11)      1:41.86   (10)      -                  -                             
      Martyna Gontek       A1   POL   51.08   (11)      2:42.61   (10)      1:42.64   (11)      -                  -                             
      Kaja Kozar           A1   POL   44.67   (6)       2:19.03   (4)       1:29.78   (5)       -                  -                             



Mini Combination (Women), 14. - 16.01.2022

POS   NAME                      AG   NAT   500M                1500M               1000M               3000M               POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Liwia Kubin               B2   POL   42.91     (2)       2:09.55   (1)       1:24.91   (2)       4:28.89   (1)       173.363             SB        
2     Aleksandra Królikowska    B1   POL   42.25     (1)       2:13.45   (3)       1:24.60   (1)       4:46.37   (2)       176.761   +3.398    PB        
3     Iga Smejda                B1   POL   43.05     (3)       2:12.34   (2)       1:25.65   (3)       4:52.56   (3)       178.748   +5.385    PB        
4     Amelia Stec               B2   POL   43.09     (4)       2:18.65   (5)       1:27.14   (4)       5:05.43   (6)       183.781   +10.418   PB        
5     Martyna Paluch            B1   POL   45.13     (5)       2:22.75   (6)       1:33.02   (6)       5:17.28   (9)       192.103   +18.740   PB        
6     Marcelina Gąsienica-Roj   B2   POL   47.32     (11)      2:24.03   (7)       1:34.84   (7)       5:01.88   (5)       193.063   +19.700   PB        
7     Nikola Maślanka           B2   POL   46.14     (7)       2:27.24   (8)       1:35.13   (8)       5:08.70   (8)       194.235   +20.872   SB        
8     Aleksandra Śmieszek       B2   POL   48.94     (14)      2:28.27   (9)       1:36.74   (10)      5:07.77   (7)       198.028   +24.665   PB        
9     Lidia Sawicka             B1   POL   48.16     (12)      2:31.65   (10)      1:37.59   (12)      5:19.69   (10)      200.786   +27.423   PB        
10    Nicolla Kamińska          B1   POL   47.24     (10)      2:33.88   (11)      1:37.37   (11)      5:34.69   (11)      202.999   +29.636   PB        
11    Maja Grzenecka            B1   POL   46.88     (9)       2:34.78   (13)      1:39.22   (13)      5:34.82   (12)      203.886   +30.523   PB        
12    Helena Braun              B2   POL   48.88     (13)      2:38.76   (15)      1:43.92   (16)      5:36.39   (13)      209.825   +36.462   PB        
13    Alicja Tomczak            B1   POL   46.76     (8)       2:38.75   (14)      1:40.35   (14)      6:03.72   (15)      210.471   +37.108   PB        
14    Maja Bodnar               B2   POL   49.73     (15)      2:45.66   (16)      1:43.38   (15)      5:49.34   (14)      214.863   +41.500   SB        
15    Paula Danielik            B2   POL   1:31.33   (17)      2:17.85   (4)       1:29.73   (5)       4:56.35   (4)       231.536   +58.173             
16    Natalia Rybińska          B1   POL   45.81     (6)       2:34.34   (12)      1:36.41   (9)       -                   145.461                       
17    Matylda Mańkowska         B1   POL   52.35     (16)      3:05.79   (17)      1:50.72   (17)      -                   169.640                       
      Karolina Jurgowska        B1   POL   -                   -                   -                   -                   -                             
      Iga Ogórek                B1   POL   -                   3:13.46   (18)      2:03.19   (18)      -                   -                             



Small Combination (Men), 14. - 16.01.2022

POS   NAME                   AG   NAT   500M              3000M               1500M               5000M                  POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Mateusz Śliwka         B1   POL   37.38   (2)       4:03.05   (1)       1:54.95   (2)       7:00.11   (1)    NRJ   158.215             PB        
2     Szymon Wojtakowski     B2   POL   37.14   (1)       4:11.08   (2)       1:52.98   (1)       7:07.14   (2)          159.360   +1.145    SB        
3     Jerzy Stadnicki        B1   POL   39.21   (5)       4:22.25   (6)       2:00.08   (3)       7:21.94   (3)          167.138   +8.923    PB        
4     Mikołaj Florkowski     B1   POL   39.41   (6)       4:14.59   (3)       2:03.18   (6)       7:24.54   (4)          167.355   +9.140    PB        
5     Eryk Marciniak         B1   POL   40.58   (11)      4:15.71   (4)       2:01.06   (5)       7:28.89   (5)          168.440   +10.225   PB        
6     Mikołaj Bielas         B1   POL   38.69   (3)       4:23.80   (8)       2:00.21   (4)       7:49.44   (7)          169.670   +11.455   PB        
7     Antoni Pluta           B2   POL   38.71   (4)       4:31.65   (9)       2:03.29   (7)       8:11.85   (10)         174.266   +16.051   PB        
8     Oskar Podczerwiński    B2   POL   40.78   (12)      4:34.48   (11)      2:08.76   (10)      7:54.70   (8)          176.916   +18.701   PB        
9     Kamil Sitnik           B2   POL   40.92   (13)      4:42.65   (13)      2:11.00   (11)      8:08.22   (9)          180.516   +22.301   PB        
10    Łukasz Dublas          B1   POL   43.66   (16)      4:55.06   (16)      2:16.46   (14)      8:23.87   (11)         188.709   +30.494   PB        
11    Krzysztof Duliński     B1   POL   47.04   (19)      5:20.73   (18)      2:31.19   (17)      9:09.78   (12)         205.869   +47.654   PB        
12    Piotr.04 Dąbrowski     B2   POL   40.13   (8)       4:34.27   (10)      2:03.39   (8)       -                      126.971                       
13    Ryszard Wyszyński      B2   POL   40.19   (9)       4:34.50   (12)      2:05.98   (9)       -                      127.933                       
15    Bartłomiej Lenarcik    B1   POL   42.31   (15)      4:43.15   (14)      2:12.46   (12)      -                      133.654                       
16    Maciej Kwarciak        B2   POL   42.13   (14)      4:53.41   (15)      2:12.47   (13)      -                      135.187                       
17    Karol Fedorowicz       B1   POL   45.49   (17)      5:13.42   (17)      2:21.46   (15)      -                      144.879                       
19    Jakub Fidler           B1   POL   46.63   (18)      -                   2:28.26   (16)      -                      96.050                        
      Roch Maliczowski       B1   POL   39.65   (7)       4:20.95   (5)       -                   -                      -                             
      Szymon Kwapisz         B1   POL   40.49   (10)      4:23.57   (7)       -                   7:41.72   (6)          -                             



Small Combination (Men), 14. - 16.01.2022

POS   NAME                 AG   NAT   500M             3000M              1500M              5000M              POINTS    DIFF     RECORDS   
1     Wojciech Gutkowski   A1   POL   38.79   (4)      4:06.88   (1)      1:56.45   (4)      7:05.98   (1)      161.350            PB        
2     Michał Kopacz        A1   POL   37.51   (1)      4:12.01   (3)      1:55.44   (1)      7:20.68   (3)      162.059   +0.709   SB        
3     Filip Hawrylak       A1   POL   38.42   (3)      4:10.23   (2)      1:56.39   (3)      7:15.16   (2)      162.437   +1.087   PB        
4     Maxymilian Rzepka    A1   POL   38.31   (2)      4:14.80   (4)      1:55.70   (2)      7:36.86   (4)      165.028   +3.678   PB        



Poland - Junior Championships 2022
14. - 16.01.2022
Arena Lodow (POL)

NAME                   AG   500M                500M               500M                500M               1500M               1500M              3000M               3000M              3000M               3000M              5000M               5000M              1500M              1500M               TEAM PURSUIT, 8 LAPS         TEAM PURSUIT, 8 LAPS         1000M               1000M              5000M               5000M              MASS START         MASS START         
                            14.01.2022          14.01.2022         14.01.2022          14.01.2022         14.01.2022          14.01.2022         14.01.2022          14.01.2022         14.01.2022          14.01.2022         14.01.2022          14.01.2022         15.01.2022         15.01.2022          15.01.2022                   15.01.2022                   16.01.2022          16.01.2022         16.01.2022          16.01.2022         16.01.2022         16.01.2022         
                            Junior B            Junior A           Junior B            Junior A           Junior B            Junior A           Junior B            Junior A           Junior B            Junior A           Junior B            Junior A           Junior A           Junior B            Junior B                     Junior A                     Junior B            Junior A           Junior B            Junior A           Junior A           Junior B           
Mateusz Śliwka         B1   37.38        (3)                       37.38        (2)                       1:54.95      (2)                       4:03.05      (1)                       4:03.05      (1)                       7:00.11      (1)                                          1:54.95      (2)    4:17.87                (1)                                1:14.97      (2)                       7:00.11      (1)                                                       (2)   
Szymon Wojtakowski     B2   37.14        (2)                       37.14        (1)                       1:52.98      (1)                       4:11.08      (2)                       4:11.08      (2)                       7:07.14      (2)                                          1:52.98      (1)    4:19.47                (2)                                1:14.12      (1)                       7:07.14      (2)                                                       (1)   
Jerzy Stadnicki        B1   39.21        (6)                       39.21        (5)                       2:00.08      (3)                       4:22.25      (6)                       4:22.25      (6)                       7:21.94      (3)                                          2:00.08      (3)    4:17.87                (1)                                1:18.59      (7)                       7:21.94      (4)                                          DNF                
Mikołaj Bielas         B1   38.69        (4)                       38.69        (3)                       2:00.21      (4)                       4:23.80      (8)                       4:23.80      (8)                       7:49.44      (7)                                          2:00.21      (4)    4:19.47                (2)                                1:17.34      (4)                       7:49.44      (8)                                          DNS                
Łukasz Dublas          B1   43.66        (17)                      43.66        (16)                      2:16.46      (14)                      4:55.06      (16)                      4:55.06      (16)                      8:23.87      (11)                                         2:16.46      (14)   5:17.32                (4)                                1:27.10      (14)                      8:23.87      (12)                                         5:57.62      (8)   
Antoni Pluta           B2   38.71        (5)                       38.71        (4)                       2:03.29      (7)                       4:31.65      (9)                       4:31.65      (9)                       8:11.85      (10)                                         2:03.29      (7)    4:36.30                (3)                                1:18.04      (5)                       8:11.85      (11)                                         DNS                
Kamil Sitnik           B2   40.92        (14)                      40.92        (13)                      2:11.00      (11)                      4:42.65      (13)                      4:42.65      (13)                      8:08.22      (9)                                          2:11.00      (11)   4:17.87                (1)                                1:22.96      (11)                      8:08.22      (10)                                                      (4)   
Krzysztof Duliński     B1   47.04        (20)                      47.04        (19)                      2:31.19      (17)                      5:20.73      (18)                      5:20.73      (18)                      9:09.78      (12)                                         2:31.19      (17)   5:17.32                (4)                                DQ                                     9:09.78      (13)                                         DNF                
Piotr.04 Dąbrowski     B2   40.13        (9)                       40.13        (8)                       2:03.39      (8)                       4:34.27      (10)                      4:34.27      (10)                                                                                2:03.39      (8)    4:36.30                (3)                                1:20.12      (8)                                                                                 DNF                
Eryk Marciniak         B1   40.58        (12)                      40.58        (11)                      2:01.06      (5)                       4:15.71      (4)                       4:15.71      (4)                       7:28.89      (5)                                          2:01.06      (5)    4:19.47                (2)                                                                       7:28.89      (6)                                                       (5)   
Szymon Kwapisz         B1   40.49        (11)                      40.49        (10)                      DNF                                    4:23.57      (7)                       4:23.57      (7)                       7:41.72      (6)                                          DNF                 4:36.30                (3)                                                                       7:41.72      (7)                                          5:33.32      (7)   
Oskar Podczerwiński    B2   40.78        (13)                      40.78        (12)                      2:08.76      (10)                      4:34.48      (11)                      4:34.48      (11)                      7:54.70      (8)                                          2:08.76      (10)                                                             1:21.39      (10)                      7:54.70      (9)                                                             
Maciej Kwarciak        B2   42.13        (15)                      42.13        (14)                      2:12.47      (13)                      4:53.41      (15)                      4:53.41      (15)                                                                                2:12.47      (13)                                                             1:26.71      (13)                                                                                DNS                
Roch Maliczowski       B1   39.65        (8)                       39.65        (7)                       DQ                                     4:20.95      (5)                       4:20.95      (5)                                                                                 DQ                                                                            1:18.56      (6)                                                                                 DNS                
Ryszard Wyszyński      B2   40.19        (10)                      40.19        (9)                       2:05.98      (9)                       4:34.50      (12)                      4:34.50      (12)                                                                                2:05.98      (9)                                                              1:20.27      (9)                                                                                              (6)   
Bartłomiej Lenarcik    B1   42.31        (16)                      42.31        (15)                      2:12.46      (12)                      4:43.15      (14)                      4:43.15      (14)                                                                                2:12.46      (12)                                                             1:25.05      (12)                                                                                                   
Karol Fedorowicz       B1   45.49        (18)                      45.49        (17)                      2:21.46      (15)                      5:13.42      (17)                      5:13.42      (17)                                                                                2:21.46      (15)                                                             1:31.61      (15)                                                                                                   
Mikołaj Florkowski     B1   39.41        (7)                       39.41        (6)                       2:03.18      (6)                       4:14.59      (3)                       4:14.59      (3)                       7:24.54      (4)                                          2:03.18      (6)                                                                                                     7:24.54      (5)                                                       (3)   
Jakub Fidler           B1   46.63        (19)                      46.63        (18)                      2:28.26      (16)                                                                                                                                                              2:28.26      (16)   5:17.32                (4)                                1:37.20      (16)                                                                                                   
Kacper Abratkiewicz    B2   36.90        (1)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           1:16.27      (3)                                                                                                    
Michał Kopacz          A1                       37.51        (1)                       37.51        (1)                       1:55.44      (1)                       4:12.01      (3)                       4:12.01      (3)                       7:20.68      (3)   1:55.44      (1)                                                    5:01.31                (2)                       1:14.43      (1)                       7:20.68      (3)   11.00        (3)                      
Wojciech Gutkowski     A1                       38.79        (4)                       38.79        (4)                       1:56.45      (4)                       4:06.88      (1)                       4:06.88      (1)                       7:05.98      (1)   1:56.45      (4)                                                    5:00.69                (1)                       1:16.02      (3)                       7:05.98      (1)   24.00        (2)                      
Filip Hawrylak         A1                       38.42        (3)                       38.42        (3)                       1:56.39      (3)                       4:10.23      (2)                       4:10.23      (2)                       7:15.16      (2)   1:56.39      (3)                                                    5:00.69                (1)                       1:16.06      (4)                       7:15.16      (2)   33.00        (1)                      
Maxymilian Rzepka      A1                       38.31        (2)                       38.31        (2)                       1:55.70      (2)                       4:14.80      (4)                       4:14.80      (4)                       7:36.86      (4)   1:55.70      (2)                                                                                                     1:15.58      (2)                       7:36.86      (4)   06.00        (4)                      
Wojciech Szelagowski   A1                       39.15        (5)                                                                                                     4:34.66      (5)                                                                                 2:04.96      (5)                                                                                                     1:19.03      (5)                                          04.00        (5)                      
Tomasz Gontek          A1                       47.58        (9)                                                                                                     DNS                                                                                              2:27.68      (7)                                                                                                     1:35.52      (7)                                                                                
Mateusz Graf           A1                       43.45        (7)                                                                                                                                                                                                      2:24.90      (6)                                                    5:00.69                (1)                       1:29.02      (6)                                                                                
Jakub Nowak            A1                       40.99        (6)                                                                                                                                                                                                                                                                          5:01.31                (2)                                                                                                                       
Artur Korneluk         A1                       43.56        (8)                                                                                                                                                                                                                                                                          5:01.31                (2)                                                                                                                       
Dawid Balczerczyk      B2                                                                                                                                                                                                                                                                DNS                                                                                                                  7:16.53      (3)                                          DNS                

NAME                      AG   500M                500M                500M                500M                1000M               1000M               1500M               1500M               1500M               1500M               3000M              3000M               1000M               1000M               TEAM PURSUIT, 6 LAPS         TEAM PURSUIT, 6 LAPS         3000M               3000M              MASS START         MASS START         
                               14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022          14.01.2022         14.01.2022          15.01.2022          15.01.2022          15.01.2022                   15.01.2022                   16.01.2022          16.01.2022         16.01.2022         16.01.2022         
                               Junior B            Junior A            Junior A            Junior B            Junior A            Junior B            Junior B            Junior A            Junior A            Junior B            Junior A           Junior B            Junior B            Junior A            Junior A                     Junior B                     Junior B            Junior A           Junior A           Junior B           
Maja Grzenecka            B1   46.88        (9)                                            46.88        (9)                        1:39.22      (13)   2:34.78      (13)                                           2:34.78      (13)                      5:34.82      (12)   1:39.22      (14)                                                    3:43.24                (1)   5:34.82      (12)                                         DNF                
Aleksandra Królikowska    B1   42.25        (1)                                            42.25        (1)                        1:24.60      (1)    2:13.45      (3)                                            2:13.45      (3)                       4:46.37      (2)    1:24.60      (1)                                                     3:43.24                (1)   4:46.37      (2)                                          36.00        (1)   
Amelia Stec               B2   43.09        (4)                                            43.09        (4)                        1:27.14      (4)    2:18.65      (5)                                            2:18.65      (5)                       5:05.43      (6)    1:27.14      (4)                                                     3:43.24                (1)   5:05.43      (6)                                          01.00        (6)   
Paula Danielik            B2   1:31.33      (17)                                           1:31.33      (17)                       1:29.73      (5)    2:17.85      (4)                                            2:17.85      (4)                       4:56.35      (4)    1:29.73      (5)                                                     3:44.89                (2)   4:56.35      (4)                                          24.00        (2)   
Lidia Sawicka             B1   48.16        (12)                                           48.16        (12)                       1:37.59      (12)   2:31.65      (10)                                           2:31.65      (10)                      5:19.69      (10)   1:37.59      (12)                                                    3:51.66                (3)   5:19.69      (10)                                         DNS                
Marcelina Gąsienica-Roj   B2   47.32        (11)                                           47.32        (11)                       1:34.84      (7)    2:24.03      (7)                                            2:24.03      (7)                       5:01.88      (5)    1:34.84      (7)                                                     3:51.66                (3)   5:01.88      (5)                                          03.00        (5)   
Iga Smejda                B1   43.05        (3)                                            43.05        (3)                        1:25.65      (3)    2:12.34      (2)                                            2:12.34      (2)                       4:52.56      (3)    1:25.65      (3)                                                     3:44.89                (2)   4:52.56      (3)                                          05.00        (4)   
Martyna Paluch            B1   45.13        (5)                                            45.13        (5)                        1:33.02      (6)    2:22.75      (6)                                            2:22.75      (6)                       5:17.28      (9)    1:33.02      (6)                                                     4:09.27                (4)   5:17.28      (9)                                          DNF                
Aleksandra Śmieszek       B2   48.94        (14)                                           48.94        (14)                       1:36.74      (10)   2:28.27      (9)                                            2:28.27      (9)                       5:07.77      (7)    1:36.74      (10)                                                    3:51.66                (3)   5:07.77      (7)                                          DNS                
Alicja Tomczak            B1   46.76        (8)                                            46.76        (8)                        1:40.35      (14)   2:38.75      (14)                                           2:38.75      (14)                      6:03.72      (15)   1:40.35      (15)                                                    4:09.27                (4)   6:03.72      (15)                                         DNF                
Nicolla Kamińska          B1   47.24        (10)                                           47.24        (10)                       1:37.37      (11)   2:33.88      (11)                                           2:33.88      (11)                      5:34.69      (11)   1:37.37      (11)                                                    4:09.27                (4)   5:34.69      (11)                                         DNF                
Helena Braun              B2   48.88        (13)                                           48.88        (13)                       1:43.92      (16)   2:38.76      (15)                                           2:38.76      (15)                      5:36.39      (13)   1:43.92      (17)                                                    4:27.81                (5)   5:36.39      (13)                                                            
Matylda Mańkowska         B1   52.35        (16)                                           52.35        (16)                       1:50.72      (17)   3:05.79      (17)                                           3:05.79      (17)                                          1:50.72      (18)                                                    4:27.81                (5)                                                             DNS                
Natalia Rybińska          B1   45.81        (6)                                            45.81        (6)                        1:36.41      (9)    2:34.34      (12)                                           2:34.34      (12)                                          1:36.41      (9)                                                     3:44.89                (2)                                                                                
Liwia Kubin               B2   42.91        (2)                                            42.91        (2)                        1:24.91      (2)    2:09.55      (1)                                            2:09.55      (1)                       4:28.89      (1)    1:24.91      (2)                                                                                  4:28.89      (1)                                          10.00        (3)   
Iga Ogórek                B1   DNF                                                         DNF                                     2:03.19      (18)   3:13.46      (18)                                           3:13.46      (18)                      DQ                  2:03.19      (19)                                                                                 DQ                                                        DNS                
Nikola Maślanka           B2   46.14        (7)                                            46.14        (7)                        1:35.13      (8)    2:27.24      (8)                                            2:27.24      (8)                       5:08.70      (8)    1:35.13      (8)                                                                                  5:08.70      (8)                                                             
Maja Bodnar               B2   49.73        (15)                                           49.73        (15)                       1:43.38      (15)   2:45.66      (16)                                           2:45.66      (16)                      5:49.34      (14)   1:43.38      (16)                                                                                 5:49.34      (14)                                                            
Karolina Jurgowska        B1   DNS                                                         DNS                                                         DNS                                                         DNS                                                                                                                                                                                                                                       
Zuzanna Sączek            A2                       42.69        (3)    42.69        (3)                        1:29.03      (4)                                            2:19.87      (5)    2:19.87      (5)                        5:10.21      (5)                                           1:29.03      (4)    4:00.82                (1)                                                    5:10.21      (5)   04.00        (5)                      
Julia Budna               A1                       44.30        (5)    44.30        (5)                        1:30.65      (6)                                            2:21.13      (6)    2:21.13      (6)                        5:05.22      (4)                                           1:30.65      (6)    4:00.82                (1)                                                    5:05.22      (4)   02.00        (6)                      
Zofia Kotfasińska         A1                       44.82        (7)    44.82        (7)                        1:30.85      (7)                                            2:22.76      (7)    2:22.76      (7)                        5:12.07      (6)                                           1:30.85      (7)    4:00.82                (1)                                                    5:12.07      (6)   01.00        (8)                      
Adrianna Kluk             A1                       43.47        (4)    43.47        (4)                        1:26.53      (2)                                            2:16.16      (3)    2:16.16      (3)                        4:54.14      (2)                                           1:26.53      (2)                                                                                  4:54.14      (2)   12.00        (3)                      
Alicja Jasztal            A1                       42.55        (2)    42.55        (2)                        1:26.53      (2)                                            2:13.61      (1)    2:13.61      (1)                        5:00.91      (3)                                           1:26.53      (3)                                                                                  5:00.91      (3)   23.00        (2)                      
Kaja Kozar                A1                       44.67        (6)    44.67        (6)                        1:29.78      (5)                                            2:19.03      (4)    2:19.03      (4)                        DNF                                                        1:29.78      (5)                                                                                  DNF                DNS                                   
Magdalena Smędzik         A1                       41.80        (1)    41.80        (1)                        1:23.14      (1)                                            2:13.83      (2)    2:13.83      (2)                        4:45.11      (1)                                           1:23.14      (1)                                                                                  4:45.11      (1)   30.00        (1)                      
Julia Mańkowska           A2                       45.69        (8)    45.69        (8)                        1:32.30      (8)                                            2:23.49      (8)    2:23.49      (8)                        5:17.33      (7)                                           1:32.30      (8)                                                                                  5:17.33      (7)   02.00        (7)                      
Julia Kalityńska          A2                       49.32        (10)   49.32        (10)                       1:41.86      (10)                                           2:47.00      (11)   2:47.00      (11)                       DNS                                                        1:41.86      (10)                                                                                 DNS                                                      
Martyna Gontek            A1                       51.08        (11)   51.08        (11)                       1:42.64      (11)                                           2:42.61      (10)   2:42.61      (10)                       DNS                                                        1:42.64      (11)                                                                                 DNS                                                      
Ewelina Kozerska          A1                       47.96        (9)    47.96        (9)                        1:38.30      (9)                                            2:34.45      (9)    2:34.45      (9)                                                                                   1:38.30      (9)                                                                                                     05.00        (4)                      
Aleksandra Łozińska       B2                                                                                                                                                                                                                                                  1:39.05      (13)                                                    4:27.81                (5)                                                             DNS