Competition: Treningsløp Team Sørmaka + Landslaget

Information:
  • 30 athletes from 1 nation
  • 9 women and 21 men
  • 3 distances (1000m, 3000m, 500m)
  • 35 races (1x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Treningsløp Team Sørmaka + Landslaget
05.12.2020
Sørmarka Arena (NOR)

500 meter (Women), 05.12.2020

POS   NAME                            AG    NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Julie Bianca Nistad Samsonsen   Neo   NOR   39.76                     
2     Ane By Farstad                  Neo   NOR   41.61   +1.850            



500 meter (Men), 05.12.2020

POS   NAME                           AG       NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Håvard Holmefjord Lorentzen    Senior   NOR   35.29                     
2     Bjørn Magnussen                Neo      NOR   35.58   +0.290            
3     Henrik Fagerli Rukke           Senior   NOR   35.97   +0.680            
      Pål Myhren Kristensen          Neo      NOR   35.97   +0.680   SB       
5     Allan Dahl Johansson           Neo      NOR   36.66   +1.370   SB       



3000 meter (Women), 05.12.2020

POS   NAME                    AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Ragne Wiklund           Neo      NOR   4:09.72                      
2     Sofie Karoline Haugen   Senior   NOR   4:14.52   +4.800             
3     Marit Fjellanger Bøhm   Senior   NOR   4:20.63   +10.910            



3000 meter (Men), 05.12.2020

POS   NAME                    AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Sverre Lunde Pedersen   Senior   NOR   3:44.11                      
2     Vetle Stangeland        Neo      NOR   3:51.27   +7.160    SB       
3     Sander Tveter           Neo      NOR   3:51.43   +7.320             
4     Kristian G. Ulekleiv    Senior   NOR   3:51.97   +7.860             
5     Sigurd Henriksen        B1       NOR   3:58.01   +13.900   PB       
6     Erlend Belsvik          A2       NOR   4:02.93   +18.820   PB       
7     Håkon Sundøen Brørby    Neo      NOR   4:03.51   +19.400   SB       
8     Frederik Gajos Hamre    C2       NOR   4:43.99   +59.880            
      Oddbjørn Mellemstrand   A2       NOR   -                            



1000 meter (Women), 05.12.2020

POS   NAME                            AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Ida Njåtun                      Senior   NOR   1:17.77                      
2     Julie Bianca Nistad Samsonsen   Neo      NOR   1:20.74   +2.970             
3     Marte Bjerkreim Furnée          Neo      NOR   1:22.20   +4.430             
4     Amalie Haugland                 B2       NOR   1:22.90   +5.130             
5     Ane By Farstad                  Neo      NOR   1:23.69   +5.920             
6     Julie Lu Sægrov Aske            A1       NOR   1:27.80   +10.030            



1000 meter (Men), 05.12.2020

POS   NAME                           AG       NAT   TIME      DIFF     RECORD   
1     Håvard Holmefjord Lorentzen    Senior   NOR   1:09.80                     
2     Hallgeir Engebråten            Neo      NOR   1:11.25   +1.450   SB       
      Peder Kongshaug                A2       NOR   1:11.25   +1.450            
4     Odin By Farstad                Neo      NOR   1:11.29   +1.490            
5     Henrik Fagerli Rukke           Senior   NOR   1:11.55   +1.750   SB       
6     Sindre Henriksen               Senior   NOR   1:11.95   +2.150            
7     Kasper Tveter                  A2       NOR   1:12.60   +2.800            
8     Sindre Baas                    Neo      NOR   1:13.54   +3.740            
9     Sondre Buer Åsebø              A1       NOR   1:14.56   +4.760            
10    Bjørn Magnussen                Neo      NOR   1:18.49   +8.690            



Treningsløp Team Sørmaka + Landslaget
05.12.2020
Sørmarka Arena (NOR)

NAME                           AG       500M          1000M            3000M           
Håvard Holmefjord Lorentzen    Senior   35.29   (1)   1:09.80   (1)                    
Bjørn Magnussen                Neo      35.58   (2)   1:18.49   (10)                   
Henrik Fagerli Rukke           Senior   35.97   (3)   1:11.55   (5)                    
Allan Dahl Johansson           Neo      36.66   (5)                                    
Pål Myhren Kristensen          Neo      35.97   (3)                                    
Sindre Henriksen               Senior                 1:11.95   (6)                    
Hallgeir Engebråten            Neo                    1:11.25   (2)                    
Sindre Baas                    Neo                    1:13.54   (8)                    
Odin By Farstad                Neo                    1:11.29   (4)                    
Kasper Tveter                  A2                     1:12.60   (7)                    
Sondre Buer Åsebø              A1                     1:14.56   (9)                    
Peder Kongshaug                A2                     1:11.25   (2)                    
Sverre Lunde Pedersen          Senior                                  3:44.11   (1)   
Kristian G. Ulekleiv           Senior                                  3:51.97   (4)   
Erlend Belsvik                 A2                                      4:02.93   (6)   
Vetle Stangeland               Neo                                     3:51.27   (2)   
Sander Tveter                  Neo                                     3:51.43   (3)   
Oddbjørn Mellemstrand          A2                                      DNS             
Sigurd Henriksen               B1                                      3:58.01   (5)   
Håkon Sundøen Brørby           Neo                                     4:03.51   (7)   
Frederik Gajos Hamre           C2                                      4:43.99   (8)   

NAME                            AG       500M          1000M           3000M           
Julie Bianca Nistad Samsonsen   Neo      39.76   (1)   1:20.74   (2)                   
Ane By Farstad                  Neo      41.61   (2)   1:23.69   (5)                   
Ida Njåtun                      Senior                 1:17.77   (1)                   
Marte Bjerkreim Furnée          Neo                    1:22.20   (3)                   
Amalie Haugland                 B2                     1:22.90   (4)                   
Julie Lu Sægrov Aske            A1                     1:27.80   (6)                   
Marit Fjellanger Bøhm           Senior                                 4:20.63   (3)   
Sofie Karoline Haugen           Senior                                 4:14.52   (2)   
Ragne Wiklund                   Neo                                    4:09.72   (1)