Competition: 1st Badge Test Meeting

Information:
  • 33 athletes from 1 nation
  • 15 women and 18 men
  • 5 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 65 races (7x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

1st Badge Test Meeting
20.11.2021
Yanagimachi (JPN)

500 meter (Women), 20.11.2021

POS   NAME               AG   NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Yuuhi Kohata       B2   JPN   43.97                     
2     Yuri Kato          C1   JPN   44.18   +0.210            
3     Ruri Sakae         B1   JPN   45.32   +1.350            
4     Kokoa Naito        B1   JPN   46.93   +2.960            
5     Yuria Takahashi    C2   JPN   48.29   +4.320            
6     Yuna Fujita        C1   JPN   48.33   +4.360            
7     Himeka Hashimoto   C2   JPN   49.45   +5.480            
WDR   Sato Oosaka        A1   JPN   -                         
WDR   Misa Fujikawa      B1   JPN   -                         



1000 meter (Women), 20.11.2021

POS   NAME               AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Himeka Hashimoto   C2   JPN   1:31.28             PB       
2     Yuuhi Kohata       B2   JPN   1:32.43   +1.150             
3     Rina Kitazawa      A2   JPN   1:32.88   +1.600             
4     Ruri Sakae         B1   JPN   1:35.92   +4.640             
5     Yuna Fujita        C1   JPN   1:39.35   +8.070             
6     Kokoa Naito        B1   JPN   1:40.37   +9.090             
7     Mano Yokoyama      C1   JPN   1:42.18   +10.900            
8     Fuku Satake        C1   JPN   1:51.18   +19.900            
WDR   Sato Oosaka        A1   JPN   -                            
WDR   Misa Fujikawa      B1   JPN   -                            



1500 meter (Women), 20.11.2021

POS   NAME              AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Kaede Kojima      B1   JPN   2:15.32                      
2     Yuri Kato         C1   JPN   2:20.38   +5.060    PB       
3     Miyuu Fukushima   C2   JPN   2:33.95   +18.630            
4     Mano Yokoyama     C1   JPN   2:40.23   +24.910            
5     Saya.07 Matsui    C2   JPN   2:41.53   +26.210            
6     Yuria Takahashi   C2   JPN   2:42.86   +27.540            
7     Fuku Satake       C1   JPN   2:49.23   +33.910            



3000 meter (Women), 20.11.2021

POS   NAME              AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Rina Kitazawa     A2   JPN   5:13.62                      
2     Miyuu Fukushima   C2   JPN   5:35.29   +21.670            
3     Saya.07 Matsui    C2   JPN   5:44.39   +30.770            



500 meter (Men), 20.11.2021

POS   NAME              AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Haruki Mano       A1   JPN   38.67                        
2     Raimon Kato       C2   JPN   39.73     +1.060             
3     Sorato Takahara   B2   JPN   40.24     +1.570             
4     Ryouta Uno        A1   JPN   40.58     +1.910             
5     Renki Ooshuu      B2   JPN   40.70     +2.030             
6     Kazuki Fujita     B1   JPN   41.63     +2.960             
7     Kouki Oota        A2   JPN   41.75     +3.080    PB       
8     Isshin Kohata     C2   JPN   43.67     +5.000             
9     Riku Sato         B1   JPN   1:00.17   +21.500            



1000 meter (Men), 20.11.2021

POS   NAME              AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Haruki Mano       A1   JPN   1:21.60                      
2     Sorato Takahara   B2   JPN   1:24.89   +3.290             
3     Kouki Oota        A2   JPN   1:25.21   +3.610             
4     Mizuki Sugawara   C1   JPN   1:25.72   +4.120             
5     Ryouta Uno        A1   JPN   1:26.42   +4.820             
6     Renki Ooshuu      B2   JPN   1:29.24   +7.640             
7     Kazuki Fujita     B1   JPN   1:29.43   +7.830             
8     Riku Sato         B1   JPN   1:29.94   +8.340             
9     Isshin Kohata     C2   JPN   1:34.75   +13.150            



1500 meter (Men), 20.11.2021

POS   NAME               AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Raimon Kato        C2   JPN   2:07.17             PB       
2     Souta Hikichi      B1   JPN   2:12.10   +4.930             
3     Reiji Miyazaki     B1   JPN   2:17.47   +10.300            
4     Teppei Doigami     C2   JPN   2:23.71   +16.540            
WDR   Kengo Nakamura     B1   JPN   -                            
DQ    Shoukichi Satake   B1   JPN   -                            



3000 meter (Men), 20.11.2021

POS   NAME               AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Tomohito Kiso      B1   JPN   4:35.52                      
2     Souta Hikichi      B1   JPN   4:42.52   +7.000             
3     Keigo Fueki        C2   JPN   4:54.52   +19.000            
4     Shoukichi Satake   B1   JPN   4:55.15   +19.630            
5     Kanta Kojima       C1   JPN   4:57.38   +21.860            
6     Teppei Doigami     C2   JPN   5:14.84   +39.320            
7     Reiji Miyazaki     B1   JPN   5:24.09   +48.570            
WDR   Kengo Nakamura     B1   JPN   -                            



5000 meter (Men), 20.11.2021

POS   NAME              AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Tomohito Kiso     B1   JPN   7:46.01                      
2     Kanta Kojima      C1   JPN   8:04.17   +18.160            
3     Mizuki Sugawara   C1   JPN   8:07.11   +21.100   PB       
4     Keigo Fueki       C2   JPN   8:36.48   +50.470            



1st Badge Test Meeting
20.11.2021
Yanagimachi (JPN)

NAME               AG   500M            1000M           1500M           3000M           5000M           
Kouki Oota         A2   41.75     (7)   1:25.21   (3)                                                   
Haruki Mano        A1   38.67     (1)   1:21.60   (1)                                                   
Ryouta Uno         A1   40.58     (4)   1:26.42   (5)                                                   
Riku Sato          B1   1:00.17   (9)   1:29.94   (8)                                                   
Renki Ooshuu       B2   40.70     (5)   1:29.24   (6)                                                   
Kazuki Fujita      B1   41.63     (6)   1:29.43   (7)                                                   
Sorato Takahara    B2   40.24     (3)   1:24.89   (2)                                                   
Isshin Kohata      C2   43.67     (8)   1:34.75   (9)                                                   
Raimon Kato        C2   39.73     (2)                   2:07.17   (1)                                   
Mizuki Sugawara    C1                   1:25.72   (4)                                   8:07.11   (3)   
Reiji Miyazaki     B1                                   2:17.47   (3)   5:24.09   (7)                   
Kengo Nakamura     B1                                   WDR             WDR                             
Souta Hikichi      B1                                   2:12.10   (2)   4:42.52   (2)                   
Shoukichi Satake   B1                                   DQ              4:55.15   (4)                   
Teppei Doigami     C2                                   2:23.71   (4)   5:14.84   (6)                   
Tomohito Kiso      B1                                                   4:35.52   (1)   7:46.01   (1)   
Keigo Fueki        C2                                                   4:54.52   (3)   8:36.48   (4)   
Kanta Kojima       C1                                                   4:57.38   (5)   8:04.17   (2)   

NAME               AG   500M          1000M           1500M           3000M           
Sato Oosaka        A1   WDR           WDR                                             
Misa Fujikawa      B1   WDR           WDR                                             
Kokoa Naito        B1   46.93   (4)   1:40.37   (6)                                   
Himeka Hashimoto   C2   49.45   (7)   1:31.28   (1)                                   
Yuuhi Kohata       B2   43.97   (1)   1:32.43   (2)                                   
Ruri Sakae         B1   45.32   (3)   1:35.92   (4)                                   
Yuna Fujita        C1   48.33   (6)   1:39.35   (5)                                   
Yuri Kato          C1   44.18   (2)                   2:20.38   (2)                   
Yuria Takahashi    C2   48.29   (5)                   2:42.86   (6)                   
Fuku Satake        C1                 1:51.18   (8)   2:49.23   (7)                   
Mano Yokoyama      C1                 1:42.18   (7)   2:40.23   (4)                   
Rina Kitazawa      A2                 1:32.88   (3)                   5:13.62   (1)   
Miyuu Fukushima    C2                                 2:33.95   (3)   5:35.29   (2)   
Saya.07 Matsui     C2                                 2:41.53   (5)   5:44.39   (3)   
Kaede Kojima       B1                                 2:15.32   (1)