Competition: Kretsstevne 4 - STSK

Rink:
Trondheim (NOR)
Date:
15.12.2018
Records:
Information:
  • 41 athletes from 1 nation
  • 10 women and 31 men
  • 4 distances (100m, 1500m, 300m, 500m)
  • 82 races (3x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Kretsstevne 4 - STSK
15.12.2018
Leangen Kunstis (NOR)

100 meter (Women), 15.12.2018

POS   NAME                             AG       NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Alessandra J. Mazzetti           E2       NOR   14.02                      
2     Eira June Skogstad-Lannergård    E2       NOR   16.21   +2.190             
3     Åsne Jordet-Løvik                E2       NOR   17.63   +3.610    SB       
4     Mathilde Horn Østerlie           E1       NOR   18.39   +4.370             
5     Emma Linnea Krogstad Vestman     Senior   NOR   26.42   +12.400            
6     Elvira Texdahl-Bang              Senior   NOR   45.57   +31.550            
DNS   Nori Vlinder Neele Oudhoff       E1       NOR   -                          



100 meter (Women), 15.12.2018

POS   NAME                           AG       NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Emma Linnea Krogstad Vestman   Senior   NOR   27.16                     
2     Elvira Texdahl-Bang            Senior   NOR   36.70   +9.540            



300 meter (Women), 15.12.2018

POS   NAME                             AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Alessandra J. Mazzetti           E2   NOR   40.44                      
2     Eira June Skogstad-Lannergård    E2   NOR   44.79   +4.350             
3     Åsne Jordet-Løvik                E2   NOR   48.39   +7.950    SB       
4     Nori Vlinder Neele Oudhoff       E1   NOR   49.31   +8.870             
5     Mathilde Horn Østerlie           E1   NOR   53.89   +13.450            



500 meter (Women), 15.12.2018

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Karoline Vestre        D2   NOR   1:06.18                      
2     Tuva Sofie Sundsvold   D2   NOR   1:23.68   +17.500            



500 meter (Women), 15.12.2018

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF     RECORD   
1     Karoline Vestre        D2   NOR   1:13.10                     
2     Tuva Sofie Sundsvold   D2   NOR   1:20.13   +7.030            



100 meter (Men), 15.12.2018

POS   NAME                        AG       NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Jonathan Haugom Knigge      E1       NOR   14.25                      
2     Thomas Digernes Heltne      E2       NOR   14.43   +0.180             
3     Nathaniel Høyer             E2       NOR   14.79   +0.540             
4     Martin Lackner              E1       NOR   15.48   +1.230             
5     Thomas Sundsvoll            E1       NOR   15.76   +1.510             
6     Sebastian Strand Bjørkum    E2       NOR   16.22   +1.970             
7     Sigurd Rø Goulding          E1       NOR   16.34   +2.090             
8     Ola Hammernes               F1       NOR   18.64   +4.390             
9     Johan Kjestveit Danielsen   E2       NOR   19.09   +4.840             
10    Lucas Hellem                F2       NOR   19.23   +4.980             
11    Mats Digernes Heltne        F1       NOR   20.26   +6.010             
12    Nicholas Hellem             E2       NOR   21.58   +7.330             
13    Hans Myklegard Mundal       Senior   NOR   22.21   +7.960             
14    Jacob Grydeland Gjerde      E1       NOR   22.73   +8.480             
15    Simen Grydeland Gjerde      Senior   NOR   25.67   +11.420            
16    Lerke Kjestveit Danielsen   F1       NOR   26.35   +12.100            
17    Eluin Mila Rave Oudhoff     F1       NOR   27.90   +13.650            
18    Sander Texdahl-Bang         Senior   NOR   38.06   +23.810            



100 meter (Men), 15.12.2018

POS   NAME                        AG       NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Hans Myklegard Mundal       Senior   NOR   22.38                      
2     Lerke Kjestveit Danielsen   F1       NOR   27.21   +4.830             
3     Simen Grydeland Gjerde      Senior   NOR   29.98   +7.600             
4     Eluin Mila Rave Oudhoff     F1       NOR   33.05   +10.670            
5     Sander Texdahl-Bang         Senior   NOR   40.82   +18.440            



300 meter (Men), 15.12.2018

POS   NAME                        AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Theodor Rekstad Jøssund     D1   NOR   33.53                        
2     William Vårvik              C1   NOR   34.61     +1.080             
3     Amund Haugnæss              D1   NOR   35.64     +2.110             
4     Matheo Kahn                 D1   NOR   35.91     +2.380    SB       
5     Thomas Digernes Heltne      E2   NOR   40.27     +6.740             
6     Sebastian Lackner           D1   NOR   40.55     +7.020             
7     Martin Lackner              E1   NOR   40.98     +7.450             
8     Jonathan Haugom Knigge      E1   NOR   41.23     +7.700             
9     Nathaniel Høyer             E2   NOR   41.54     +8.010             
10    Sigurd Rø Goulding          E1   NOR   44.75     +11.220   SB       
11    Thomas Sundsvoll            E1   NOR   45.92     +12.390            
12    Sebastian Strand Bjørkum    E2   NOR   51.02     +17.490            
13    Ola Hammernes               F1   NOR   52.50     +18.970            
14    Mats Digernes Heltne        F1   NOR   58.43     +24.900            
15    Lucas Hellem                F2   NOR   1:01.03   +27.500            
16    Johan Kjestveit Danielsen   E2   NOR   1:01.89   +28.360            
17    Nicholas Hellem             E2   NOR   1:02.13   +28.600            
18    Jacob Grydeland Gjerde      E1   NOR   1:06.88   +33.350            



500 meter (Men), 15.12.2018

POS   NAME                                  AG    NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Anders Geving Langli                  B2    NOR   42.07                        
2     Geir Nesset                           M50   NOR   44.38     +2.310             
3     Cristian Landrø Magnussen             C2    NOR   44.97     +2.900             
4     Ketil Aalberg                         M50   NOR   46.29     +4.220             
5     Thomas Vatn                           C1    NOR   46.70     +4.630             
6     Nicolai Ulvan                         D2    NOR   50.22     +8.150             
7     Iver Elgåen Olsen                     D2    NOR   59.23     +17.160            
8     Leon Ajin Nils Skogstad-Lannergård    D2    NOR   1:03.30   +21.230            
9     Iver Jordet-Løvik                     C1    NOR   1:09.17   +27.100            



500 meter (Men), 15.12.2018

POS   NAME                                  AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Nicolai Ulvan                         D2   NOR   50.56                        
2     Theodor Rekstad Jøssund               D1   NOR   56.61     +6.050             
3     Amund Haugnæss                        D1   NOR   58.22     +7.660             
4     William Vårvik                        C1   NOR   58.65     +8.090             
5     Matheo Kahn                           D1   NOR   1:00.54   +9.980             
6     Sebastian Lackner                     D1   NOR   1:04.27   +13.710            
7     Leon Ajin Nils Skogstad-Lannergård    D2   NOR   1:41.67   +51.110            
DNS   Iver Elgåen Olsen                     D2   NOR   -                            



1500 meter (Men), 15.12.2018

POS   NAME                         AG    NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Geir Nesset                  M50   NOR   2:17.33                      
2     Anders Geving Langli         B2    NOR   2:18.43   +1.100             
3     Ketil Aalberg                M50   NOR   2:21.51   +4.180             
4     Cristian Landrø Magnussen    C2    NOR   2:26.42   +9.090             
5     Thomas Vatn                  C1    NOR   2:40.91   +23.580            
DNS   Iver Jordet-Løvik            C1    NOR   -                            



Kretsstevne 4 - STSK
15.12.2018
Leangen Kunstis (NOR)

NAME                                  AG       100M           100M          300M             500M            500M            1500M           
Hans Myklegard Mundal                 Senior   22.21   (13)   22.38   (1)                                                                    
Eluin Mila Rave Oudhoff               F1       27.90   (17)   33.05   (4)                                                                    
Simen Grydeland Gjerde                Senior   25.67   (15)   29.98   (3)                                                                    
Sander Texdahl-Bang                   Senior   38.06   (18)   40.82   (5)                                                                    
Thomas Digernes Heltne                E2       14.43   (2)                  40.27     (5)                                                    
Martin Lackner                        E1       15.48   (4)                  40.98     (7)                                                    
Mats Digernes Heltne                  F1       20.26   (11)                 58.43     (14)                                                   
Thomas Sundsvoll                      E1       15.76   (5)                  45.92     (11)                                                   
Johan Kjestveit Danielsen             E2       19.09   (9)                  1:01.89   (16)                                                   
Nicholas Hellem                       E2       21.58   (12)                 1:02.13   (17)                                                   
Lucas Hellem                          F2       19.23   (10)                 1:01.03   (15)                                                   
Nathaniel Høyer                       E2       14.79   (3)                  41.54     (9)                                                    
Sebastian Strand Bjørkum              E2       16.22   (6)                  51.02     (12)                                                   
Ola Hammernes                         F1       18.64   (8)                  52.50     (13)                                                   
Sigurd Rø Goulding                    E1       16.34   (7)                  44.75     (10)                                                   
Jonathan Haugom Knigge                E1       14.25   (1)                  41.23     (8)                                                    
Jacob Grydeland Gjerde                E1       22.73   (14)                 1:06.88   (18)                                                   
Matheo Kahn                           D1                                    35.91     (4)                    1:00.54   (5)                   
William Vårvik                        C1                                    34.61     (2)                    58.65     (4)                   
Sebastian Lackner                     D1                                    40.55     (6)                    1:04.27   (6)                   
Amund Haugnæss                        D1                                    35.64     (3)                    58.22     (3)                   
Theodor Rekstad Jøssund               D1                                    33.53     (1)                    56.61     (2)                   
Nicolai Ulvan                         D2                                                     50.22     (6)   50.56     (1)                   
Iver Elgåen Olsen                     D2                                                     59.23     (7)   DNS                             
Leon Ajin Nils Skogstad-Lannergård    D2                                                     1:03.30   (8)   1:41.67   (7)                   
Geir Nesset                           M50                                                    44.38     (2)                   2:17.33   (1)   
Cristian Landrø Magnussen             C2                                                     44.97     (3)                   2:26.42   (4)   
Anders Geving Langli                  B2                                                     42.07     (1)                   2:18.43   (2)   
Iver Jordet-Løvik                     C1                                                     1:09.17   (9)                   DNS             
Thomas Vatn                           C1                                                     46.70     (5)                   2:40.91   (5)   
Ketil Aalberg                         M50                                                    46.29     (4)                   2:21.51   (3)   

NAME                             AG       100M          100M          100M           100M          300M          500M            500M            
Emma Linnea Krogstad Vestman     Senior   26.42   (5)   27.16   (1)                                                                              
Elvira Texdahl-Bang              Senior   45.57   (6)   36.70   (2)                                                                              
Åsne Jordet-Løvik                E2       17.63   (3)                                              48.39   (3)                                   
Alessandra J. Mazzetti           E2       14.02   (1)                                              40.44   (1)                                   
Mathilde Horn Østerlie           E1       18.39   (4)                                              53.89   (5)                                   
Eira June Skogstad-Lannergård    E2       16.21   (2)                                              44.79   (2)                                   
Nori Vlinder Neele Oudhoff       E1       DNS                                                      49.31   (4)                                   
Lerke Kjestveit Danielsen        F1                                   26.35   (16)   27.21   (2)                                                 
Tuva Sofie Sundsvold             D2                                                                              1:23.68   (2)   1:20.13   (2)   
Karoline Vestre                  D2                                                                              1:06.18   (1)   1:13.10   (1)