Competition: Krasnojarsk Region Sprint Championships

Information:
  • 148 athletes from 1 nation
  • 71 women and 77 men
  • 8 distances (1000m, 1000m (1. Race), 1000m (2. Race), 100m, 300m, 500m, 500m (1. Race), 500m (2. Race))
  • 508 races (43x mit DNF/DNS/DQ)

Men Junior C , Samalog - Sprint Combination 500m/1000m/500m/1000m
25. - 26.12.2021

PosNameNation500m 1. Race1000m 1. Race500m 2. Race1000m 2. RacePointsDiff
1 Roman Ukhanov (C2) RUS 43.90 (3) 1:27.94 (1) 42.79 (2) 1:26.60 (1) 173.960 PB -
2 Maksim.06 Nikolajev (C2) RUS 43.00 (1) 1:30.54 (2) 42.22 (1) 1:28.31 (2) 174.645 PB +0.685
3 Oskar Gensjel (C2) RUS 45.40 (4) 1:34.57 (3) 45.00 (3) 1:32.37 (3) 183.870 PB +9.910
4 Vladislav Nilov (C2) RUS 47.53 (5) SB 1:42.50 (4) 48.30 (5) 1:39.12 (4) 196.640 PB +22.680
5 Jaroslav Makarenko (C1) RUS 48.67 (6) 1:47.46 (7) 46.65 (4) 1:43.60 (6) 200.850 PB +26.890
6 Kirill Kovsj (C1) RUS 49.70 (7) 1:44.32 (5) 49.70 (6) 1:39.90 (5) 201.510 PB +27.550
7 Maksim Gajdo (C1) RUS 50.51 (8) 1:47.31 (6) 50.70 (7) 1:48.39 (8) 209.060 PB +35.100
8 Aleksandr Gurinov (C1) RUS 50.65 (9) 1:48.79 (9) 1:02.60 (11) 1:46.40 (7) 220.845 PB +46.885
9 Gennadij Bajkalov (C1) RUS 50.94 (10) 1:48.14 (8) 1:04.42 (12) 1:48.49 (9) 223.675 PB +49.715
10 Maksim Fedorovitsj (C1) RUS 51.40 (11) 1:53.18 (10) 1:11.47 (14) 1:49.76 (10) 234.340 PB +1.00.380
11 Danil Perlisj (C1) RUS 1:00.63 (14) 2:08.59 (11) 58.59 (8) PB 2:03.35 (11) PB 245.190 PB +1.11.230
12 Jegor Gromov (C2) RUS 59.70 (13) 2:12.94 (13) 58.73 (9) PB 2:11.77 (12) SB 250.785 PB +1.16.825
13 Ilja Gumado (C1) RUS 1:03.51 (15) 2:20.68 (14) 59.32 (10) PB 2:20.42 (14) 263.380 PB +1.29.420
14 Dmitrij Buka (C2) RUS 1:05.01 (16) 2:28.51 (15) 1:05.47 (13) 2:19.43 (13) 274.450 PB +1.40.490
Nikita Morozov (C2) RUS DNS DNS - - - -
Nikita Sjestakov (C1) RUS DNS DNS - - - -
Daniil Bytsjkov (C2) RUS 43.04 (2) DNS - DNS - -
Maksim Fedotov (D2) RUS 58.47 (12) PB 2:09.55 (12) PB DNS DNS - -
SB - Seasonal Best

Men - 500 (1. Race) meter
25.12.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Maksim.06 Nikolajev (C2) RUS 43.00 -
2 Daniil Bytsjkov (C2) RUS 43.04 +0.040
3 Roman Ukhanov (C2) RUS 43.90 +0.900
4 Oskar Gensjel (C2) RUS 45.40 +2.400
5 Vladislav Nilov (C2) RUS 47.53 SB +4.530
6 Jaroslav Makarenko (C1) RUS 48.67 +5.670
7 Kirill Kovsj (C1) RUS 49.70 +6.700
8 Maksim Gajdo (C1) RUS 50.51 +7.510
9 Aleksandr Gurinov (C1) RUS 50.65 +7.650
10 Gennadij Bajkalov (C1) RUS 50.94 +7.940
11 Maksim Fedorovitsj (C1) RUS 51.40 +8.400
12 Maksim Fedotov (D2) RUS 58.47 PB +15.470
13 Jegor Gromov (C2) RUS 59.70 +16.700
14 Danil Perlisj (C1) RUS 1:00.63 +17.630
15 Ilja Gumado (C1) RUS 1:03.51 +20.510
16 Dmitrij Buka (C2) RUS 1:05.01 +22.010
DNS Nikita Morozov (C2) RUS DNS -
DNS Nikita Sjestakov (C1) RUS DNS -
SB - Seasonal Best

Men - 1000 (1. Race) meter
25.12.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Roman Ukhanov (C2) RUS 1:27.94 -
2 Maksim.06 Nikolajev (C2) RUS 1:30.54 +2.600
3 Oskar Gensjel (C2) RUS 1:34.57 +6.630
4 Vladislav Nilov (C2) RUS 1:42.50 +14.560
5 Kirill Kovsj (C1) RUS 1:44.32 +16.380
6 Maksim Gajdo (C1) RUS 1:47.31 +19.370
7 Jaroslav Makarenko (C1) RUS 1:47.46 +19.520
8 Gennadij Bajkalov (C1) RUS 1:48.14 +20.200
9 Aleksandr Gurinov (C1) RUS 1:48.79 +20.850
10 Maksim Fedorovitsj (C1) RUS 1:53.18 +25.240
11 Danil Perlisj (C1) RUS 2:08.59 +40.650
12 Maksim Fedotov (D2) RUS 2:09.55 PB +41.610
13 Jegor Gromov (C2) RUS 2:12.94 +45.000
14 Ilja Gumado (C1) RUS 2:20.68 +52.740
15 Dmitrij Buka (C2) RUS 2:28.51 +1.00.570
DNS Daniil Bytsjkov (C2) RUS DNS -
DNS Nikita Morozov (C2) RUS DNS -
DNS Nikita Sjestakov (C1) RUS DNS -
SB - Seasonal Best

Men - 500 (2. Race) meter
26.12.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Maksim.06 Nikolajev (C2) RUS 42.22 -
2 Roman Ukhanov (C2) RUS 42.79 +0.570
3 Oskar Gensjel (C2) RUS 45.00 +2.780
4 Jaroslav Makarenko (C1) RUS 46.65 +4.430
5 Vladislav Nilov (C2) RUS 48.30 +6.080
6 Kirill Kovsj (C1) RUS 49.70 +7.480
7 Maksim Gajdo (C1) RUS 50.70 +8.480
8 Danil Perlisj (C1) RUS 58.59 PB +16.370
9 Jegor Gromov (C2) RUS 58.73 PB +16.510
10 Ilja Gumado (C1) RUS 59.32 PB +17.100
11 Aleksandr Gurinov (C1) RUS 1:02.60 +20.380
12 Gennadij Bajkalov (C1) RUS 1:04.42 +22.200
13 Dmitrij Buka (C2) RUS 1:05.47 +23.250
14 Maksim Fedorovitsj (C1) RUS 1:11.47 +29.250
DNS Maksim Fedotov (D2) RUS DNS -
Daniil Bytsjkov (C2) RUS - -
Nikita Morozov (C2) RUS - -
Nikita Sjestakov (C1) RUS - -
SB - Seasonal Best

Men - 1000 (2. Race) meter
26.12.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Roman Ukhanov (C2) RUS 1:26.60 -
2 Maksim.06 Nikolajev (C2) RUS 1:28.31 +1.710
3 Oskar Gensjel (C2) RUS 1:32.37 +5.770
4 Vladislav Nilov (C2) RUS 1:39.12 +12.520
5 Kirill Kovsj (C1) RUS 1:39.90 +13.300
6 Jaroslav Makarenko (C1) RUS 1:43.60 +17.000
7 Aleksandr Gurinov (C1) RUS 1:46.40 +19.800
8 Maksim Gajdo (C1) RUS 1:48.39 +21.790
9 Gennadij Bajkalov (C1) RUS 1:48.49 +21.890
10 Maksim Fedorovitsj (C1) RUS 1:49.76 +23.160
11 Danil Perlisj (C1) RUS 2:03.35 PB +36.750
12 Jegor Gromov (C2) RUS 2:11.77 SB +45.170
13 Dmitrij Buka (C2) RUS 2:19.43 +52.830
14 Ilja Gumado (C1) RUS 2:20.42 +53.820
DNS Maksim Fedotov (D2) RUS DNS -
DNS Daniil Bytsjkov (C2) RUS DNS -
Nikita Morozov (C2) RUS - -
Nikita Sjestakov (C1) RUS - -
SB - Seasonal Best

Samalogs 25. - 26.12.2021