Competition: Frillensee Cup

Rink:
Inzell (GER)
Date:
18. - 19.02.2023
Records:
Information:
  • 126 athletes from 15 nations
  • 66 women and 60 men
  • 6 distances (1000m, 100m, 1500m, 3000m, 300m, 500m)
  • 429 races (17x mit DNF/DNS/DQ)
DistanceTime / PointsNameDate
100 meter 11.10 Hanna Biró (A2) 19.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
100 meter 11.10 Hanna Biró (A2) 19.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
500 meter 48.59 Markus Petschacher (M60) 19.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
100 meter 11.10 Hanna Biró (A2) 19.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
500 meter 48.59 Markus Petschacher (M60) 19.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
100 meter 12.73 Sofiia Shelekhova (D2) 18.02.2023
500 meter 47.69 Sofiia Shelekhova (D2) 19.02.2023
500 meter 48.23 Sofiia Shelekhova (D2) 18.02.2023
1500 meter 2:35.12 Sofiia Shelekhova (D2) 19.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
100 meter 11.20 Márton Klimasz (C1) 18.02.2023
100 meter 12.73 Sofiia Shelekhova (D2) 18.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
100 meter 11.20 Márton Klimasz (C1) 18.02.2023
100 meter 12.73 Sofiia Shelekhova (D2) 18.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
100 meter 11.10 Hanna Biró (A2) 19.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
1000 meter 1:45.16 Julia Stec (D1) 19.02.2023
500 meter 48.99 Norbert Urbanek (D2) 18.02.2023
500 meter 49.99 Julia Stec (D1) 18.02.2023
300 meter 51.14 Justyna Czwerenko (D2) Jonas Schuhbeck (E1) 18.02.2023
500 meter 53.03 Simon Gasteiger (E2) 18.02.2023
500 meter 53.30 Áron Samunagy (A1) 19.02.2023
500 meter 58.65 Fabio Pammer (D1) 18.02.2023
500 meter 1:10.22 Anna Hrynorenko (F1) 19.02.2023
500 meter 1:17.52 Dorina Döbrösy (E1) 18.02.2023
1000 meter 1:19.20 Mikołaj Stabryła (B1) 18.02.2023
1000 meter 1:32.82 Alice Menegatti (C1) 18.02.2023
1000 meter 1:33.28 Biborka Végh (B1) 18.02.2023
1000 meter 1:41.45 Olaf Podczerwiński (E2) 19.02.2023
1000 meter 1:41.63 Zuzanna Łagodzic (C1) 18.02.2023
1000 meter 1:44.55 Norbert Urbanek (D2) 19.02.2023
500 meter 48.60 Olaf Podczerwiński (E2) 19.02.2023
1000 meter 1:47.49 Justyna Czwerenko (D2) 19.02.2023
1000 meter 1:49.25 Áron Samunagy (A1) 18.02.2023
1000 meter 1:55.15 Simon Gasteiger (E2) 19.02.2023
1500 meter 2:09.84 Julita Krawiec (C1) 19.02.2023
1000 meter 2:17.12 Dóra Magyar (B1) 18.02.2023
1500 meter 2:24.14 Biborka Végh (B1) 19.02.2023
1500 meter 2:38.73 Zuzanna Łagodzic (C1) 19.02.2023
1500 meter 2:42.99 Anna Gaierová (B2) 19.02.2023
1500 meter 2:50.75 Anna Krankl (C2) 19.02.2023
3000 meter 4:19.54 Szymon Hostyński (B1) 18.02.2023
3000 meter 4:45.49 Julita Krawiec (C1) 18.02.2023
3000 meter 4:52.60 Annika Letteboer (A2) 18.02.2023
3000 meter 5:20.54 Monika Macháckova (B1) 18.02.2023
100 meter 17.83 Anna Kirchmayer (F1) 18.02.2023
100 meter 11.20 Márton Klimasz (C1) 18.02.2023
100 meter 12.27 Biborka Végh (B1) 18.02.2023
100 meter 12.73 Sofiia Shelekhova (D2) 18.02.2023
100 meter 13.11 Áron Samunagy (A1) 19.02.2023
100 meter 14.14 Imre Fehérpataki (E2) 19.02.2023
100 meter 14.59 Dóra Magyar (B1) 19.02.2023
100 meter 15.06 Anna Hrynorenko (F1) 19.02.2023
100 meter 15.09 András Perjés (F2) 19.02.2023
100 meter 15.64 Yelyzaveta Bychkova (F1) 18.02.2023
100 meter 16.55 Paulina Doppler (E1) 18.02.2023
100 meter 16.59 Sophie Kirchmayer (F1) 18.02.2023
100 meter 16.77 Marie Kirchmayer (F1) 18.02.2023
100 meter 17.29 Jonas Schuhbeck (E1) 18.02.2023
100 meter 11.10 Hanna Biró (A2) 19.02.2023
300 meter 29.97 Norbert Urbanek (D2) 19.02.2023
300 meter 30.59 Olaf Podczerwiński (E2) 18.02.2023
300 meter 31.95 Julia Stec (D1) 18.02.2023
500 meter 39.01 Mikołaj Stabryła (B1) 19.02.2023
300 meter 41.10 Anna Hrynorenko (F1) 18.02.2023
300 meter 42.32 Yelyzaveta Bychkova (F1) 18.02.2023
300 meter 43.18 Paulina Doppler (E1) 18.02.2023
500 meter 43.91 Peter Wolfram (A1) 18.02.2023
300 meter 44.38 Dorina Döbrösy (E1) Daniel Krojer (C2) 19.02.2023
500 meter 45.03 Alice Menegatti (C1) 18.02.2023
300 meter 45.50 Marie Kirchmayer (F1) 18.02.2023
500 meter 45.94 Antónia Görgényi (C2) 19.02.2023
300 meter 47.56 Sophie Kirchmayer (F1) 18.02.2023
Last Update: 20.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
100 meter 11.10 Hanna Biró (A2) 19.02.2023
100 meter 11.20 Márton Klimasz (C1) 18.02.2023
100 meter 12.27 Biborka Végh (B1) 18.02.2023
100 meter 12.32 Ramóna Tamás (E2) 18.02.2023
100 meter 12.73 Sofiia Shelekhova (D2) 18.02.2023
100 meter 12.82 Orsolya Urbanek (D1) 18.02.2023
100 meter 13.11 Áron Samunagy (A1) 19.02.2023
100 meter 14.14 Imre Fehérpataki (E2) 19.02.2023
100 meter 14.35 Petra Zsiga (E2) 18.02.2023
100 meter 14.59 Dóra Magyar (B1) 19.02.2023
100 meter 15.06 Anna Hrynorenko (F1) 19.02.2023
100 meter 15.09 András Perjés (F2) 19.02.2023
100 meter 15.64 Yelyzaveta Bychkova (F1) 18.02.2023
100 meter 15.77 Julian Emil Kollmann (D1) 18.02.2023
100 meter 15.82 Viktoriia Zaporozhets (F1) 19.02.2023
100 meter 16.17 Simion Sabiescu (E1) 18.02.2023
100 meter 16.45 Enikő Róza Perjés (F1) 19.02.2023
100 meter 16.55 Paulina Doppler (E1) 18.02.2023
100 meter 16.59 Sophie Kirchmayer (F1) 18.02.2023
100 meter 16.77 Marie Kirchmayer (F1) 18.02.2023
100 meter 16.83 Miroslava Bobrovsky (F1) 19.02.2023
100 meter 17.29 Jonas Schuhbeck (E1) 18.02.2023
100 meter 17.83 Anna Kirchmayer (F1) 18.02.2023
100 meter 18.49 Magdalena Hunger (F1) 19.02.2023
300 meter 29.09 Márk Moravcsik (D1) 19.02.2023
300 meter 29.97 Norbert Urbanek (D2) 19.02.2023
300 meter 30.59 Olaf Podczerwiński (E2) 18.02.2023
300 meter 31.04 Ramóna Tamás (E2) 19.02.2023
300 meter 31.61 Orsolya Urbanek (D1) 19.02.2023
300 meter 31.95 Julia Stec (D1) 18.02.2023
300 meter 32.03 Codrin Sabiescu (D2) 18.02.2023
300 meter 32.51 Simon Gasteiger (E2) 18.02.2023
300 meter 32.90 Hannes Beitlich (E1) 19.02.2023
300 meter 32.98 Volodymyr Zaporozhets (F2) 18.02.2023
300 meter 34.54 Anděla Procházková (F1) 19.02.2023
300 meter 34.62 Matouš Jakub Kozák (F2) 19.02.2023
300 meter 35.67 Anna Zauner (E1) 18.02.2023
300 meter 35.72 Nazar Zadyraka (F1) 19.02.2023
300 meter 36.78 Lucie Vašková (F1) 19.02.2023
300 meter 37.25 Virág Kiss (E1) 19.02.2023
500 meter 37.26 Szymon Hostyński (B1) 19.02.2023
300 meter 37.73 Ingo Heinle (M45) Imre Fehérpataki (E2) 19.02.2023
300 meter 37.76 Csanád György-Gombos (F2) 19.02.2023
500 meter 38.73 Sebastien Briestansky (Senior) 19.02.2023
500 meter 39.01 Mikołaj Stabryła (B1) 19.02.2023
300 meter 40.78 Petra Zsiga (E2) 19.02.2023
300 meter 41.10 Anna Hrynorenko (F1) 18.02.2023
300 meter 42.32 Yelyzaveta Bychkova (F1) 18.02.2023
500 meter 42.52 Márton Klimasz (C1) 19.02.2023
300 meter 42.63 András Perjés (F2) 19.02.2023
500 meter 42.81 Nevio Gross (B1) 18.02.2023
500 meter 42.96 Krzysztof Husak (M50) 19.02.2023
300 meter 43.18 Paulina Doppler (E1) 18.02.2023
500 meter 43.45 Katerina Kainova (Neo) 19.02.2023
500 meter 43.73 Katerina Macháckova (A1) 19.02.2023
500 meter 43.91 Peter Wolfram (A1) 18.02.2023
300 meter 44.16 Viktoriia Zaporozhets (F1) 18.02.2023
500 meter 44.28 Bruno Perwein (B2) 18.02.2023
300 meter 44.38 Dorina Döbrösy (E1) Daniel Krojer (C2) 19.02.2023
500 meter 45.03 Alice Menegatti (C1) 18.02.2023
300 meter 45.09 Enikő Róza Perjés (F1) 19.02.2023
300 meter 45.30 Miroslava Bobrovsky (F1) 18.02.2023
500 meter 45.42 Lea Seppele (A1) 19.02.2023
300 meter 45.50 Marie Kirchmayer (F1) 18.02.2023
500 meter 45.51 Adéla Krejčová (C2) 19.02.2023
500 meter 45.72 Biborka Végh (B1) 19.02.2023
500 meter 45.73 Jonathan Braun (C2) 19.02.2023
500 meter 45.89 Oliwia Dydek (D1) 18.02.2023
500 meter 45.94 Antónia Görgényi (C2) 19.02.2023
500 meter 46.18 Ema Schneiderova (B2) 18.02.2023
500 meter 46.76 Tereza Dolezalová (C1) 18.02.2023
300 meter 47.56 Sophie Kirchmayer (F1) 18.02.2023
500 meter 47.65 Barbora Sábliková (D2) 18.02.2023
500 meter 47.78 Márk Moravcsik (D1) 18.02.2023
500 meter 47.97 Matěj Chmel (D2) 19.02.2023
500 meter 48.20 Sofia Gerber Della Pietra (C1) 18.02.2023
500 meter 48.59 Markus Petschacher (M60) 19.02.2023
500 meter 48.60 Olaf Podczerwiński (E2) 19.02.2023
500 meter 48.91 Filip Chmel (E2) 19.02.2023
500 meter 48.99 Norbert Urbanek (D2) 18.02.2023
500 meter 49.53 Giampaolo Brandl (D2) 18.02.2023
500 meter 49.80 Lisa Zimmerling (C1) 18.02.2023
500 meter 49.97 Ramóna Tamás (E2) 18.02.2023
500 meter 49.99 Julia Stec (D1) 18.02.2023
500 meter 50.07 Celestýna Ondrusova (E2) 18.02.2023
500 meter 50.08 Zuzanna Łagodzic (C1) 18.02.2023
500 meter 51.01 Codrin Sabiescu (D2) 18.02.2023
300 meter 51.14 Justyna Czwerenko (D2) Jonas Schuhbeck (E1) 18.02.2023
500 meter 51.36 Zlatina Shalamanova (D2) 18.02.2023
500 meter 51.45 Orsolya Urbanek (D1) 18.02.2023
500 meter 52.90 Maximilian Shalamanov (E2) 19.02.2023
500 meter 53.03 Simon Gasteiger (E2) 18.02.2023
500 meter 53.30 Áron Samunagy (A1) 19.02.2023
500 meter 53.44 Volodymyr Zaporozhets (F2) 19.02.2023
500 meter 53.53 Martin Sáblik (D2) 18.02.2023
500 meter 53.98 Ondrej Tomsik (D1) 19.02.2023
500 meter 54.69 Matouš Jakub Kozák (F2) 18.02.2023
500 meter 55.35 Kateryna Demydenko (D2) 19.02.2023
500 meter 57.53 Anděla Procházková (F1) 18.02.2023
500 meter 57.90 Melissa Samsonová (B1) 19.02.2023
500 meter 58.53 Lucie Vašková (F1) 18.02.2023
500 meter 58.65 Fabio Pammer (D1) 18.02.2023
500 meter 59.32 Johanna Kogler (F2) 18.02.2023
500 meter 1:01.18 Tamara Braun (D1) 19.02.2023
500 meter 1:01.60 Virág Kiss (E1) 18.02.2023
500 meter 1:04.33 Simion Sabiescu (E1) 19.02.2023
500 meter 1:05.34 Imre Fehérpataki (E2) 18.02.2023
500 meter 1:07.23 Petra Zsiga (E2) 18.02.2023
500 meter 1:10.22 Anna Hrynorenko (F1) 19.02.2023
1000 meter 1:15.18 Szymon Hostyński (B1) 18.02.2023
1000 meter 1:16.17 Ole Bjørnsmoen Næss (M30) 18.02.2023
500 meter 1:17.52 Dorina Döbrösy (E1) 18.02.2023
500 meter 1:17.72 Enikő Róza Perjés (F1) 18.02.2023
1000 meter 1:18.27 Sebastien Briestansky (Senior) 18.02.2023
1000 meter 1:19.20 Mikołaj Stabryła (B1) 18.02.2023
1000 meter 1:20.36 Matej Semeniuk (A2) 18.02.2023
1000 meter 1:20.82 Patryk Kudła (B1) 18.02.2023
1000 meter 1:26.46 Krzysztof Husak (M50) 18.02.2023
1000 meter 1:27.03 Katerina Macháckova (A1) 19.02.2023
1000 meter 1:27.20 Botond Boksay (Neo) 18.02.2023
1000 meter 1:28.87 Lea Seppele (A1) 18.02.2023
1000 meter 1:29.77 Márton Klimasz (C1) 18.02.2023
1000 meter 1:30.86 Daniel Krojer (C2) 18.02.2023
1000 meter 1:32.82 Alice Menegatti (C1) 18.02.2023
1000 meter 1:32.99 Yoshi Keller (M50) 18.02.2023
1000 meter 1:33.25 Oliwia Dydek (D1) 18.02.2023
1000 meter 1:33.28 Biborka Végh (B1) 18.02.2023
1000 meter 1:33.73 Adéla Krejčová (C2) 18.02.2023
1000 meter 1:34.56 Antoni Strzyżowski (D2) 18.02.2023
1000 meter 1:34.88 Monika Macháckova (B1) 18.02.2023
1000 meter 1:35.72 Antónia Görgényi (C2) 18.02.2023
1000 meter 1:38.57 Sofia Gerber Della Pietra (C1) 18.02.2023
1000 meter 1:40.01 Barbora Sábliková (D2) 18.02.2023
1000 meter 1:40.10 Márk Moravcsik (D1) 19.02.2023
1000 meter 1:41.01 Lisa Zimmerling (C1) 18.02.2023
1000 meter 1:41.45 Olaf Podczerwiński (E2) 19.02.2023
1000 meter 1:41.63 Zuzanna Łagodzic (C1) 18.02.2023
1000 meter 1:42.30 Matěj Chmel (D2) 19.02.2023
1000 meter 1:44.55 Norbert Urbanek (D2) 19.02.2023
1000 meter 1:45.16 Julia Stec (D1) 19.02.2023
1000 meter 1:45.29 Ramóna Tamás (E2) 19.02.2023
1000 meter 1:45.57 Hannes Beitlich (E1) 19.02.2023
1000 meter 1:46.25 Anna Krankl (C2) 18.02.2023
1000 meter 1:46.26 Celestýna Ondrusova (E2) 18.02.2023
1000 meter 1:46.48 Zlatina Shalamanova (D2) 19.02.2023
1000 meter 1:47.49 Justyna Czwerenko (D2) 19.02.2023
1000 meter 1:48.21 Artem Bobik (D1) 18.02.2023
1000 meter 1:48.45 Orsolya Urbanek (D1) 19.02.2023
1000 meter 1:49.25 Áron Samunagy (A1) 18.02.2023
1000 meter 1:49.30 Codrin Sabiescu (D2) 19.02.2023
1000 meter 1:49.33 Maximilian Shalamanov (E2) 18.02.2023
1000 meter 1:51.23 Martin Sáblik (D2) 18.02.2023
1000 meter 1:51.77 Volodymyr Zaporozhets (F2) 19.02.2023
1000 meter 1:55.15 Simon Gasteiger (E2) 19.02.2023
1000 meter 1:56.18 Anna Zauner (E1) 19.02.2023
1000 meter 1:56.96 Kateryna Demydenko (D2) 18.02.2023
1500 meter 1:58.23 Szymon Hostyński (B1) 19.02.2023
1000 meter 2:03.21 Martina Sedláčková (E2) 19.02.2023
1500 meter 2:04.34 Mikołaj Stabryła (B1) 19.02.2023
1000 meter 2:07.87 Tamara Braun (D1) 18.02.2023
1500 meter 2:08.07 Nevio Gross (B1) 19.02.2023
1500 meter 2:09.84 Julita Krawiec (C1) 19.02.2023
1500 meter 2:16.49 Daniel Krojer (C2) 19.02.2023
1500 meter 2:17.04 Márton Klimasz (C1) 19.02.2023
1500 meter 2:17.09 Lea Seppele (A1) 19.02.2023
1000 meter 2:17.12 Dóra Magyar (B1) 18.02.2023
1500 meter 2:19.31 Bruno Perwein (B2) 19.02.2023
1500 meter 2:21.17 Marek Kurš (C2) 19.02.2023
1000 meter 2:21.45 Ema Gaierová (E2) 18.02.2023
1500 meter 2:24.14 Biborka Végh (B1) 19.02.2023
1000 meter 2:24.54 Kryštof Meduna (F2) 19.02.2023
1500 meter 2:26.50 Monika Macháckova (B1) 19.02.2023
1500 meter 2:27.83 Markus Petschacher (M60) 19.02.2023
1500 meter 2:29.27 Danylo Nesvit (D2) 19.02.2023
1500 meter 2:29.36 Antoni Strzyżowski (D2) 19.02.2023
1500 meter 2:30.25 Adéla Krejčová (C2) 19.02.2023
1500 meter 2:33.50 Sofia Gerber Della Pietra (C1) 19.02.2023
1500 meter 2:34.03 Ema Schneiderova (B2) 19.02.2023
1500 meter 2:34.93 Jakub Cermák (A2) 19.02.2023
1500 meter 2:35.12 Sofiia Shelekhova (D2) 19.02.2023
1500 meter 2:36.88 Barbora Sábliková (D2) 19.02.2023
1500 meter 2:38.73 Zuzanna Łagodzic (C1) 19.02.2023
1500 meter 2:41.20 Filip Chmel (E2) 19.02.2023
1500 meter 2:42.99 Anna Gaierová (B2) 19.02.2023
1500 meter 2:44.95 Artem Bobik (D1) 19.02.2023
1500 meter 2:50.75 Anna Krankl (C2) 19.02.2023
1500 meter 2:51.34 Martin Sáblik (D2) 19.02.2023
1500 meter 2:59.09 Sophia Kopecková (D1) 19.02.2023
3000 meter 3:55.39 Ole Bjørnsmoen Næss (M30) 18.02.2023
3000 meter 4:11.12 Tadeáš Procházka (Neo) 18.02.2023
3000 meter 4:19.54 Szymon Hostyński (B1) 18.02.2023
3000 meter 4:45.49 Julita Krawiec (C1) 18.02.2023
3000 meter 4:52.60 Annika Letteboer (A2) 18.02.2023
3000 meter 4:57.53 Marek Kurš (C2) 18.02.2023
3000 meter 5:00.25 Jonathan Braun (C2) 18.02.2023
3000 meter 5:04.33 Markus Petschacher (M60) 18.02.2023
3000 meter 5:20.54 Monika Macháckova (B1) 18.02.2023
3000 meter 5:24.36 Jagoda Kopczak (C2) 18.02.2023
3000 meter 5:57.40 Tereza Dolezalová (C1) 18.02.2023
Last Update: 20.05.2024