Competition: City Championships Tsjeljabinsk Junior D-E

Information:
  • 220 athletes from 1 nation
  • 113 women and 107 men
  • 3 distances (100m, 300m, 500m)
  • 351 races (40x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

City Championships Tsjeljabinsk Junior D-E
25. - 26.02.2023
Inga Stadion (RUS)

500 meter (Women), 26.02.2023

POS   NAME                       AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Taisija Zinovenkova        D1   RUS   46.90                        
2     Svetlana Sjelpjakova       D2   RUS   47.64     +0.740             
3     Varvara Susjkova           D1   RUS   48.73     +1.830             
4     Varvara Nazarova           D2   RUS   48.97     +2.070             
5     Marija Kaletina            D1   RUS   50.20     +3.300             
6     Aljona Kazarinova          D2   RUS   50.27     +3.370             
7     Jana Iksanova              D1   RUS   50.53     +3.630             
8     Tatjana Sizikova           D2   RUS   50.83     +3.930             
9     Jaroslava Solodukhina      D1   RUS   51.04     +4.140             
10    Alisa Karaulova            D1   RUS   51.87     +4.970    SB       
11    Jekaterina.09 Anisimova    D2   RUS   52.30     +5.400             
12    Kira Barannikova           D2   RUS   52.67     +5.770             
13    Ksenija Maltseva           D2   RUS   52.99     +6.090             
14    Kristina Sjpak             D2   RUS   53.20     +6.300             
15    Jaroslava Savitskaja       D2   RUS   53.22     +6.320             
16    Anastasija Kukovitskaja    D1   RUS   53.98     +7.080             
17    Anastasija.10 Trifonova    D1   RUS   54.16     +7.260             
18    Anna Lakiza                D2   RUS   54.58     +7.680             
19    Viktorija Rjabusjeva       D2   RUS   54.63     +7.730             
20    Jeva Sjostak               D1   RUS   54.69     +7.790             
21    Uljana.10 Krylova          D1   RUS   55.15     +8.250    SB       
22    Aselj Mukhametzjanova      D1   RUS   55.31     +8.410             
23    Julija Tsjerdyntseva       D1   RUS   55.65     +8.750             
24    Angelina Vasina            D1   RUS   55.69     +8.790             
25    Milana Suravtsova          D1   RUS   55.75     +8.850             
26    Ksenija.09 Makarova        D2   RUS   55.78     +8.880             
27    Varvara Varjukhina         D1   RUS   56.76     +9.860    SB       
28    Kira Aldosjina             D1   RUS   57.45     +10.550            
29    Jeva Trifonova             D2   RUS   57.85     +10.950   SB       
30    Margarita Jeremina         D1   RUS   58.41     +11.510            
31    Polina Zorkova             D1   RUS   59.45     +12.550            
32    Nikol Saukova              D1   RUS   1:00.96   +14.060            
33    Valerija Malygina          D1   RUS   1:01.57   +14.670            
34    Milana Makarova            D1   RUS   1:02.61   +15.710            
35    Gulina Rakhmanova          D1   RUS   1:02.78   +15.880   SB       
36    Anastasija Kostjutsjenko   D1   RUS   1:03.10   +16.200   SB       
37    Kira Girfanova             D1   RUS   1:05.66   +18.760   PB       
38    Elina Zjijanbajeva         D1   RUS   1:07.78   +20.880            
39    Ksenija Kostjutsjenko      D1   RUS   1:08.35   +21.450            
40    Veronika Kanygina          D1   RUS   1:08.42   +21.520   SB       
41    Anna Dmitrijeva            D1   RUS   1:16.94   +30.040   SB       
42    Varvara Vaulina            D1   RUS   1:17.03   +30.130            
43    Sofja Novikova             D1   RUS   1:21.03   +34.130            
DNS   Jekaterina Romanova        D2   RUS   -                            
DNS   Varvara Koltok             D1   RUS   -                            
DNS   Anastasija.10 Jekimova     D1   RUS   -                            
DNS   Natalja Krasnitskaja       D1   RUS   -                            
WDR   Valerija Kurbanova         D2   RUS   -                            
DNS   Jekaterina Toptsjij        D2   RUS   -                            
DNS   Sofja.10 Baltrusjevitsj    D1   RUS   -                            
DNS   Agata Safronova            D1   RUS   -                            
DNS   Marija.09 Semenova         C1   RUS   -                            



500 meter (Men), 26.02.2023

POS   NAME                    AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Jegor Krylov            D2   RUS   45.89                        
2     Bogdan Sukhorukov       D2   RUS   46.10     +0.210             
3     Adam Ravzutdinov        D2   RUS   46.46     +0.570             
4     Aleksandr.09 Parfenov   D2   RUS   47.99     +2.100             
5     Dmitrij Kotelnikov      D2   RUS   48.13     +2.240             
6     Ilja Gurkov             D2   RUS   48.65     +2.760             
7     Georgij Petrov          D2   RUS   48.82     +2.930             
8     Denis Kusjvintsev       D2   RUS   49.95     +4.060    SB       
9     Aleksandr Lopukhov      D1   RUS   50.14     +4.250             
10    Leonid Marustsjak       D2   RUS   50.69     +4.800             
11    Fedor Parskij           D1   RUS   51.01     +5.120             
12    Matvej Fomin            D1   RUS   51.16     +5.270             
13    Ignat Dvojnykh          D2   RUS   51.24     +5.350             
14    Roman Melin             D2   RUS   51.81     +5.920             
15    Vasilij Jerjomin        D2   RUS   53.41     +7.520    PB       
16    Jaroslav Olesjko        D2   RUS   53.71     +7.820             
17    Daniil Mikhalistsjev    D2   RUS   54.28     +8.390             
18    Vladislav Sazonov       D1   RUS   56.49     +10.600            
19    Danil Glustsjenko       D1   RUS   57.36     +11.470            
20    Vladislav Silonov       D1   RUS   57.71     +11.820            
21    Jaroslav Tikhomirov     D2   RUS   58.60     +12.710   SB       
22    Mark Tsjulkov           D1   RUS   58.65     +12.760            
23    Jevgenij.11 Sergejev    D1   RUS   58.93     +13.040            
24    Vladimir Zjukov         D2   RUS   1:00.34   +14.450            
25    Dmitrij Jevremov        D1   RUS   1:00.59   +14.700   SB       
26    Arsenij Konokhov        D1   RUS   1:00.66   +14.770            
27    Denis Jasjkin           D1   RUS   1:01.41   +15.520            
28    Bogdan Motanskij        D1   RUS   1:01.53   +15.640            
29    Terentij Barsukov       D1   RUS   1:02.18   +16.290   SB       
30    Kirill Kaznatsjarskij   D1   RUS   1:02.53   +16.640            
31    Grigorij Sjemjakin      D2   RUS   1:03.37   +17.480   SB       
32    Dmitrij Luginets        D1   RUS   1:03.66   +17.770            
33    Ivan Khomitsj           D1   RUS   1:04.02   +18.130   SB       
34    Denis Fajzullin         D2   RUS   1:06.20   +20.310            
35    Dmitrij Bytsjevskij     D1   RUS   1:06.30   +20.410            
36    Ilgis Zjoldosjov        D2   RUS   1:07.22   +21.330            
37    Miron Bogdanov          D1   RUS   1:07.54   +21.650            
38    Dmitrij Vakilov         D2   RUS   1:09.62   +23.730            
39    Timofej Jakhnev         D1   RUS   1:12.74   +26.850            
DNS   Nikita Pasynkov         E1   RUS   -                            
DNS   Mikhail Katsuk          D1   RUS   -                            



500 meter (Men), 26.02.2023

POS   NAME                AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Artem Tarelko       E2   RUS   55.80               SB       
2     Gleb Tsjukarev      E2   RUS   56.50     +0.700    SB       
3     Gleb Jergasjev      E2   RUS   59.29     +3.490    SB       
4     Artem Glustsjenko   E2   RUS   1:08.70   +12.900   SB       



Allround (Women), 25.02.2023

POS   NAME                       AG   NAT   100M                300M                  POINTS   DIFF      RECORDS   
1     Anna Berezjnaja            E2   RUS   12.70   (1)    SB   32.92     (1)         45.620                       
2     Sofija Golostsjapova       E2   RUS   12.92   (3)    PB   33.82     (3)    PB   46.740   +1.120              
3     Arina Kuzmina              E1   RUS   13.05   (5)         34.56     (4)         47.610   +1.990              
4     Darja Rukodanova           F2   RUS   12.86   (2)    SB   34.97     (5)         47.830   +2.210              
5     Julija Okuntsova           E2   RUS   13.21   (7)    SB   35.23     (6)         48.440   +2.820              
6     Alisa Zolotykh             E1   RUS   13.81   (15)        36.35     (7)         50.160   +4.540              
7     Vladislava Borisova        E1   RUS   13.36   (8)         37.09     (9)         50.450   +4.830              
8     Vladislava Rud             E2   RUS   14.15   (20)        36.98     (8)         51.130   +5.510              
9     Jekaterina.12 Lebedeva     E2   RUS   13.61   (10)        37.69     (10)        51.300   +5.680              
10    Jekaterina Kuryleva        F2   RUS   12.99   (4)    SB   38.42     (14)        51.410   +5.790              
11    Alina Sjajdullina          E1   RUS   13.75   (14)        38.11     (13)        51.860   +6.240              
12    Ksenija.13 Rykova          E1   RUS   14.03   (18)        37.84     (11)        51.870   +6.250              
13    Polina.112 Dorokhova       E2   RUS   18.72   (41)        33.23     (2)         51.950   +6.330              
14    Tatjana Maltseva           E1   RUS   14.06   (19)        37.96     (12)        52.020   +6.400              
15    Arina Kurotsjkina          E1   RUS   13.90   (16)        39.40     (15)        53.300   +7.680              
16    Valerija Sjevjakova        F2   RUS   13.61   (10)        39.82     (16)        53.430   +7.810              
17    Margarita Asjmarina        E1   RUS   13.63   (13)   SB   40.45     (20)        54.080   +8.460              
18    Marija Abagimova           E2   RUS   14.31   (22)        40.12     (18)        54.430   +8.810              
19    Darja Trotsko              E1   RUS   14.40   (23)        40.07     (17)        54.470   +8.850              
20    Kira Kuzminykh             E2   RUS   14.63   (26)        40.37     (19)        55.000   +9.380              
21    Oksana Levtsjenko          E1   RUS   14.24   (21)        40.85     (23)        55.090   +9.470              
22    Varvara Khajrullina        E1   RUS   14.87   (27)   SB   40.61     (22)   SB   55.480   +9.860              
23    Milana Golub               E1   RUS   15.15   (28)        40.47     (21)        55.620   +10.000             
24    Darja Pirogova             F2   RUS   14.52   (24)   SB   41.76     (25)   SB   56.280   +10.660             
25    Marjana Kozjmjakova        E2   RUS   13.08   (6)         43.50     (27)        56.580   +10.960             
26    Sofja Rjazantseva          E1   RUS   15.92   (32)        41.62     (24)   SB   57.540   +11.920             
27    Irina Gorbunova            F2   RUS   14.59   (25)   SB   43.05     (26)   SB   57.640   +12.020             
28    Jekaterina Larjagina       E1   RUS   13.97   (17)        44.60     (28)        58.570   +12.950             
29    Valerija Lazareva          E2   RUS   16.61   (36)        44.79     (29)        61.400   +15.780             
30    Varvara Alimpeva           E1   RUS   13.61   (10)   SB   48.31     (31)        61.920   +16.300             
31    Sofija.14 Kajgorodova      F1   RUS   15.35   (29)   SB   49.58     (34)   SB   64.930   +19.310             
32    Jekaterina Stsjipunova     E1   RUS   15.92   (32)        49.18     (33)        65.100   +19.480             
33    Anna Bagdasarjan           E1   RUS   16.54   (35)        48.88     (32)        65.420   +19.800             
34    Anna Blinnikova            F2   RUS   17.02   (38)   SB   50.81     (35)   SB   67.830   +22.210             
35    Vera Khramtsova            E1   RUS   15.77   (31)        53.15     (36)   SB   68.920   +23.300             
36    Alisa Meltsjukova          F2   RUS   25.13   (49)        48.11     (30)        73.240   +27.620             
37    Jekaterina Filipeva        F2   RUS   19.15   (42)   SB   58.53     (37)   SB   77.680   +32.060             
38    Darina Sadykova            E1   RUS   20.21   (46)   PB   1:02.04   (38)   PB   82.250   +36.630             
39    Kristina.14 Kuznetsova     F2   RUS   19.95   (45)   PB   1:02.83   (39)   PB   82.780   +37.160             
40    Karina Farkhutdinova       E1   RUS   19.80   (44)   SB   1:03.02   (40)   SB   82.820   +37.200             
41    Darja Lomteva              E1   RUS   13.60   (9)    PB   -                     13.600             PB        
42    Sofja Sulejmanova          E1   RUS   15.50   (30)   SB   -                     15.500             SB        
43    Jaroslava Dymova           E1   RUS   16.42   (34)   SB   -                     16.420             SB        
44    Alisa Galjamova            E1   RUS   16.74   (37)   SB   -                     16.740             SB        
45    Jekaterina Prituljak       E1   RUS   18.45   (39)   PB   -                     18.450             PB        
46    Milana Stsjerbenko         F1   RUS   18.59   (40)   SB   -                     18.590             SB        
47    Polina Makhetova           F2   RUS   19.70   (43)   SB   -                     19.700             SB        
48    Margarita Novikova         F2   RUS   20.80   (47)   SB   -                     20.800             SB        
49    Anna Sulejmanova           E1   RUS   21.63   (48)        -                     21.630                       
50    Anastasija Golikova        E1   RUS   25.91   (50)   SB   -                     25.910             SB        
51    Olga Loganova              E2   RUS   27.34   (51)   PB   -                     27.340             PB        
      Darja Ganina               E2   RUS   -                   -                     -                            
      Kamila Kadirova            E2   RUS   -                   -                     -                            
      Jekaterina Kosorozjkina    F2   RUS   -                   -                     -                            
      Jekaterina Kukleva         E1   RUS   -                   -                     -                            
      Darja Lavina               E1   RUS   -                   -                     -                            
      Viktorija.13 Semenova      E1   RUS   -                   -                     -                            
      Jelizaveta Serazetdinova   F2   RUS   -                   -                     -                            
      Valerija Varjukhina        E1   RUS   -                   -                     -                            
      Violetta Voronetskaja      E1   RUS   -                   -                     -                            
      Ksenija Zarzjitskaja       E1   RUS   -                   -                     -                            



Allround (Men), 25.02.2023

POS   NAME                    AG   NAT   100M                300M                POINTS   DIFF      RECORDS   
1     Vladimir.11 Nikusjkin   E2   RUS   12.41   (1)    PB   32.70   (1)         45.110                       
2     Gleb Tsjukarev          E2   RUS   12.72   (3)    PB   33.26   (2)         45.980   +0.870              
3     Artem Glustsjenko       E2   RUS   12.73   (4)    PB   33.58   (4)         46.310   +1.200              
4     Maksim Dolinin          E2   RUS   13.06   (6)    PB   33.39   (3)    PB   46.450   +1.340              
5     Kirill Sjestoperov      E2   RUS   12.98   (5)         34.08   (6)         47.060   +1.950              
6     Konstantin Agafonov     E2   RUS   13.44   (10)        33.87   (5)         47.310   +2.200              
7     Aleksandr Jakovlev      E2   RUS   13.20   (9)         34.17   (7)         47.370   +2.260              
8     Gleb Jergasjev          E2   RUS   13.50   (11)        34.56   (8)         48.060   +2.950              
9     Andrej Rublev           E2   RUS   13.15   (8)    PB   34.99   (9)         48.140   +3.030              
10    Nikolaj Kolinitsjenko   E1   RUS   13.09   (7)         35.60   (12)        48.690   +3.580              
11    Artem Tarelko           E2   RUS   13.57   (13)        35.28   (10)        48.850   +3.740              
12    Artjom Kobylin          E2   RUS   13.60   (14)        35.56   (11)        49.160   +4.050              
13    Konstantin Arefjev      E1   RUS   13.91   (19)        35.77   (13)        49.680   +4.570              
14    Artem Kodjakov          E2   RUS   13.74   (16)        36.24   (14)   PB   49.980   +4.870              
15    Gleb Girfanov           E1   RUS   12.63   (2)    PB   37.46   (20)        50.090   +4.980              
16    Andrej Paderin          E2   RUS   13.71   (15)        36.58   (15)        50.290   +5.180              
17    Georgij Sjtajts         E2   RUS   13.51   (12)   SB   37.24   (19)        50.750   +5.640              
18    Jevgenij Sukhorukov     F2   RUS   13.91   (19)        36.85   (16)        50.760   +5.650              
19    Artem Babkin            E1   RUS   13.96   (22)        36.92   (17)        50.880   +5.770              
20    Stanislav Gunkin        E1   RUS   14.10   (27)        36.97   (18)        51.070   +5.960              
21    Semen Bukin             E2   RUS   14.97   (36)        37.67   (21)        52.640   +7.530              
22    Jelisej Akentjev        E2   RUS   14.06   (26)        39.33   (22)   SB   53.390   +8.280              
23    Maksim Murtazalijev     E1   RUS   13.81   (18)        40.25   (24)        54.060   +8.950              
24    Gordej Protasov         E1   RUS   14.72   (35)        39.40   (23)        54.120   +9.010              
25    Ignat Gordinov          E1   RUS   14.02   (24)        40.94   (26)   SB   54.960   +9.850              
26    Makar Balykov           E2   RUS   14.05   (25)   SB   41.23   (27)        55.280   +10.170             
27    Daniil Gridnev          E2   RUS   14.26   (30)        41.28   (28)        55.540   +10.430             
28    Nikita Resjetnikov      E2   RUS   14.71   (34)        40.93   (25)        55.640   +10.530             
29    Jurij Turov             F2   RUS   14.15   (28)   SB   41.97   (29)   SB   56.120   +11.010             
30    Demjan Krasnoperov      E2   RUS   13.99   (23)        42.16   (32)        56.150   +11.040             
31    Jegor Jurkin            E1   RUS   14.35   (31)   SB   42.08   (31)        56.430   +11.320             
32    Danil Vasilenko         E1   RUS   14.46   (32)   SB   41.98   (30)   SB   56.440   +11.330             
33    Nikita Fedorov          E2   RUS   13.94   (21)   PB   42.79   (34)        56.730   +11.620             
      Aleksandr.13 Stepanov   E1   RUS   14.17   (29)   SB   42.56   (33)   SB   56.730   +11.620             
34    Konstantin Sjejn        E1   RUS   15.38   (39)        43.20   (35)   PB   58.580   +13.470             
35    Dmitrij Makarjev        E1   RUS   14.49   (33)   SB   44.10   (36)        58.590   +13.480             
36    Lev Stsjerbenko         E2   RUS   15.78   (42)        44.77   (37)   SB   60.550   +15.440             
37    Jegor Baburin           E1   RUS   15.31   (37)   SB   45.67   (38)        60.980   +15.870             
38    Nikolaj Usov            F2   RUS   15.55   (41)   SB   47.31   (39)        62.860   +17.750             
39    Rostislav Zjuravlev     E1   RUS   15.47   (40)        51.92   (41)        67.390   +22.280             
40    Vladimir.13 Bizin       F2   RUS   17.09   (47)   SB   51.49   (40)   SB   68.580   +23.470             
41    Bogdan Kladko           F2   RUS   13.77   (17)   SB   57.71   (43)        71.480   +26.370             
42    Lev Rjabkov             F2   RUS   16.26   (45)   SB   55.95   (42)        72.210   +27.100             
43    Aleksandr Mokhov        E1   RUS   15.31   (37)   SB   -                   15.310             SB        
44    Gleb Silkin             E2   RUS   16.20   (43)   SB   -                   16.200             SB        
45    Danil.13 Ivanov         E1   RUS   16.23   (44)   SB   -                   16.230             SB        
46    Dmitrij.13 Sokolov      F2   RUS   16.33   (46)   SB   -                   16.330             SB        
47    Tajmas Sjaimov          E1   RUS   17.19   (48)   PB   -                   17.190             PB        
48    Artem Samtsov           F2   RUS   17.76   (49)   PB   -                   17.760             PB        
49    Jegor Nikisjin          E1   RUS   18.44   (50)   SB   -                   18.440             SB        
50    Andrej Prikhodkin       F1   RUS   19.14   (51)   PB   -                   19.140             PB        
51    Dmitrij Faskhetdinov    E2   RUS   19.38   (52)   PB   -                   19.380             PB        
52    Damir Namazkajev        E2   RUS   20.55   (53)   SB   -                   20.550             SB        
53    Aleksej.14 Tsjerkasov   F1   RUS   23.05   (54)   SB   -                   23.050             SB        
54    Jemeljan Gorin          E1   RUS   28.04   (55)   SB   -                   28.040             SB        
      Jegor.12 Jakovlev       E2   RUS   -                   -                   -                            
      Matvej Kasjajev         F2   RUS   -                   -                   -                            
      Samvel Kirakosjan       E2   RUS   -                   -                   -                            
      Aleksej Kolejev         E1   RUS   -                   -                   -                            
      Aleksej Nepovinnykh     E2   RUS   -                   -                   -                            
      Mark Panov              E1   RUS   -                   -                   -                            
      Dmitrij Pasynkov        E2   RUS   -                   -                   -                            
      Sergej Satritdinov      E2   RUS   -                   -                   -                            
      Vjatsjeslav Sjejn       E1   RUS   -                   -                   -                            
      Semen Sozykin           E1   RUS   -                   -                   -                            
      Artemij Suvorov         E1   RUS   -                   -                   -                            



City Championships Tsjeljabinsk Junior D-E
25. - 26.02.2023
Inga Stadion (RUS)

NAME                    AG   100M                300M                500M                500M                       
                             25.02.2023          25.02.2023          26.02.2023          26.02.2023                 
                             Junior E/F          Junior E/F          Junior D            Out of Competition         
Artem Glustsjenko       E2   12.73        (4)    33.58        (4)                        1:08.70              (4)   
Artem Tarelko           E2   13.57        (13)   35.28        (10)                       55.80                (1)   
Gleb Jergasjev          E2   13.50        (11)   34.56        (8)                        59.29                (3)   
Gleb Tsjukarev          E2   12.72        (3)    33.26        (2)                        56.50                (2)   
Andrej Rublev           E2   13.15        (8)    34.99        (9)                                                   
Nikita Fedorov          E2   13.94        (21)   42.79        (34)                                                  
Artjom Kobylin          E2   13.60        (14)   35.56        (11)                                                  
Dmitrij Makarjev        E1   14.49        (33)   44.10        (36)                                                  
Georgij Sjtajts         E2   13.51        (12)   37.24        (19)                                                  
Aleksandr Jakovlev      E2   13.20        (9)    34.17        (7)                                                   
Samvel Kirakosjan       E2   DNS                 DNS                                                                
Konstantin Agafonov     E2   13.44        (10)   33.87        (5)                                                   
Maksim Murtazalijev     E1   13.81        (18)   40.25        (24)                                                  
Semen Bukin             E2   14.97        (36)   37.67        (21)                                                  
Gleb Girfanov           E1   12.63        (2)    37.46        (20)                                                  
Jevgenij Sukhorukov     F2   13.91        (19)   36.85        (16)                                                  
Vladimir.11 Nikusjkin   E2   12.41        (1)    32.70        (1)                                                   
Artem Babkin            E1   13.96        (22)   36.92        (17)                                                  
Artemij Suvorov         E1   WDR                                                                                    
Gordej Protasov         E1   14.72        (35)   39.40        (23)                                                  
Dmitrij Pasynkov        E2   DNS                 DNS                                                                
Artem Kodjakov          E2   13.74        (16)   36.24        (14)                                                  
Danil Vasilenko         E1   14.46        (32)   41.98        (30)                                                  
Daniil Gridnev          E2   14.26        (30)   41.28        (28)                                                  
Demjan Krasnoperov      E2   13.99        (23)   42.16        (32)                                                  
Makar Balykov           E2   14.05        (25)   41.23        (27)                                                  
Nikita Resjetnikov      E2   14.71        (34)   40.93        (25)                                                  
Ignat Gordinov          E1   14.02        (24)   40.94        (26)                                                  
Jegor Jurkin            E1   14.35        (31)   42.08        (31)                                                  
Nikolaj Kolinitsjenko   E1   13.09        (7)    35.60        (12)                                                  
Maksim Dolinin          E2   13.06        (6)    33.39        (3)                                                   
Stanislav Gunkin        E1   14.10        (27)   36.97        (18)                                                  
Konstantin Arefjev      E1   13.91        (19)   35.77        (13)                                                  
Lev Stsjerbenko         E2   15.78        (42)   44.77        (37)                                                  
Jegor Baburin           E1   15.31        (37)   45.67        (38)                                                  
Vjatsjeslav Sjejn       E1   DNS                 DNS                                                                
Aleksej Nepovinnykh     E2   DNS                 DNS                                                                
Jurij Turov             F2   14.15        (28)   41.97        (29)                                                  
Andrej Paderin          E2   13.71        (15)   36.58        (15)                                                  
Jelisej Akentjev        E2   14.06        (26)   39.33        (22)                                                  
Nikolaj Usov            F2   15.55        (41)   47.31        (39)                                                  
Rostislav Zjuravlev     E1   15.47        (40)   51.92        (41)                                                  
Danil.13 Ivanov         E1   16.23        (44)                                                                      
Bogdan Kladko           F2   13.77        (17)   57.71        (43)                                                  
Mark Panov              E1   DNS                                                                                    
Lev Rjabkov             F2   16.26        (45)   55.95        (42)                                                  
Sergej Satritdinov      E2   DNS                 DNS                                                                
Aleksandr.13 Stepanov   E1   14.17        (29)   42.56        (33)                                                  
Konstantin Sjejn        E1   15.38        (39)   43.20        (35)                                                  
Kirill Sjestoperov      E2   12.98        (5)    34.08        (6)                                                   
Aleksej.14 Tsjerkasov   F1   23.05        (54)                                                                      
Dmitrij.13 Sokolov      F2   16.33        (46)                                                                      
Vladimir.13 Bizin       F2   17.09        (47)   51.49        (40)                                                  
Jemeljan Gorin          E1   28.04        (55)                                                                      
Aleksandr Mokhov        E1   15.31        (37)                                                                      
Damir Namazkajev        E2   20.55        (53)                                                                      
Jegor Nikisjin          E1   18.44        (50)                                                                      
Andrej Prikhodkin       F1   19.14        (51)                                                                      
Artem Samtsov           F2   17.76        (49)                                                                      
Gleb Silkin             E2   16.20        (43)                                                                      
Dmitrij Faskhetdinov    E2   19.38        (52)                                                                      
Tajmas Sjaimov          E1   17.19        (48)                                                                      
Jegor.12 Jakovlev       E2   WDR                                                                                    
Matvej Kasjajev         F2   WDR                                                                                    
Aleksej Kolejev         E1   WDR                                                                                    
Semen Sozykin           E1   WDR                                                                                    
Dmitrij Kotelnikov      D2                                           48.13        (5)                               
Vladimir Zjukov         D2                                           1:00.34      (24)                              
Miron Bogdanov          D1                                           1:07.54      (37)                              
Arsenij Konokhov        D1                                           1:00.66      (26)                              
Georgij Petrov          D2                                           48.82        (7)                               
Dmitrij Vakilov         D2                                           1:09.62      (38)                              
Jegor Krylov            D2                                           45.89        (1)                               
Jaroslav Olesjko        D2                                           53.71        (16)                              
Adam Ravzutdinov        D2                                           46.46        (3)                               
Aleksandr Lopukhov      D1                                           50.14        (9)                               
Grigorij Sjemjakin      D2                                           1:03.37      (31)                              
Mark Tsjulkov           D1                                           58.65        (22)                              
Ilja Gurkov             D2                                           48.65        (6)                               
Bogdan Sukhorukov       D2                                           46.10        (2)                               
Fedor Parskij           D1                                           51.01        (11)                              
Matvej Fomin            D1                                           51.16        (12)                              
Danil Glustsjenko       D1                                           57.36        (19)                              
Ignat Dvojnykh          D2                                           51.24        (13)                              
Dmitrij Luginets        D1                                           1:03.66      (32)                              
Leonid Marustsjak       D2                                           50.69        (10)                              
Denis Jasjkin           D1                                           1:01.41      (27)                              
Dmitrij Jevremov        D1                                           1:00.59      (25)                              
Ivan Khomitsj           D1                                           1:04.02      (33)                              
Roman Melin             D2                                           51.81        (14)                              
Vladislav Silonov       D1                                           57.71        (20)                              
Mikhail Katsuk          D1                                           DNS                                            
Jevgenij.11 Sergejev    D1                                           58.93        (23)                              
Daniil Mikhalistsjev    D2                                           54.28        (17)                              
Kirill Kaznatsjarskij   D1                                           1:02.53      (30)                              
Nikita Pasynkov         E1                                           DNS                                            
Vladislav Sazonov       D1                                           56.49        (18)                              
Bogdan Motanskij        D1                                           1:01.53      (28)                              
Ilgis Zjoldosjov        D2                                           1:07.22      (36)                              
Timofej Jakhnev         D1                                           1:12.74      (39)                              
Denis Fajzullin         D2                                           1:06.20      (34)                              
Dmitrij Bytsjevskij     D1                                           1:06.30      (35)                              
Aleksandr.09 Parfenov   D2                                           47.99        (4)                               
Terentij Barsukov       D1                                           1:02.18      (29)                              
Jaroslav Tikhomirov     D2                                           58.60        (21)                              
Denis Kusjvintsev       D2                                           49.95        (8)                               
Vasilij Jerjomin        D2                                           53.41        (15)                              

NAME                       AG   100M                300M                500M                
                                25.02.2023          25.02.2023          26.02.2023          
                                Junior E/F          Junior E/F          Junior D            
Jekaterina.12 Lebedeva     E2   13.61        (10)   37.69        (10)                       
Alisa Zolotykh             E1   13.81        (15)   36.35        (7)                        
Anna Berezjnaja            E2   12.70        (1)    32.92        (1)                        
Milana Golub               E1   15.15        (28)   40.47        (21)                       
Arina Kuzmina              E1   13.05        (5)    34.56        (4)                        
Darja Lomteva              E1   13.60        (9)                                            
Tatjana Maltseva           E1   14.06        (19)   37.96        (12)                       
Violetta Voronetskaja      E1   DNS                 DNS                                     
Kira Kuzminykh             E2   14.63        (26)   40.37        (19)                       
Marjana Kozjmjakova        E2   13.08        (6)    43.50        (27)                       
Jekaterina Kukleva         E1   DNS                 DNS                                     
Darja Ganina               E2   DNS                 DNS                                     
Jekaterina Kuryleva        F2   12.99        (4)    38.42        (14)                       
Vladislava Borisova        E1   13.36        (8)    37.09        (9)                        
Darja Rukodanova           F2   12.86        (2)    34.97        (5)                        
Alina Sjajdullina          E1   13.75        (14)   38.11        (13)                       
Darja Trotsko              E1   14.40        (23)   40.07        (17)                       
Vladislava Rud             E2   14.15        (20)   36.98        (8)                        
Margarita Asjmarina        E1   13.63        (13)   40.45        (20)                       
Valerija Sjevjakova        F2   13.61        (10)   39.82        (16)                       
Sofja Rjazantseva          E1   15.92        (32)   41.62        (24)                       
Darja Pirogova             F2   14.52        (24)   41.76        (25)                       
Julija Okuntsova           E2   13.21        (7)    35.23        (6)                        
Valerija Lazareva          E2   16.61        (36)   44.79        (29)                       
Darina Sadykova            E1   20.21        (46)   1:02.04      (38)                       
Irina Gorbunova            F2   14.59        (25)   43.05        (26)                       
Marija Abagimova           E2   14.31        (22)   40.12        (18)                       
Varvara Alimpeva           E1   13.61        (10)   48.31        (31)                       
Oksana Levtsjenko          E1   14.24        (21)   40.85        (23)                       
Valerija Varjukhina        E1   WDR                                                         
Polina.112 Dorokhova       E2   18.72        (41)   33.23        (2)                        
Arina Kurotsjkina          E1   13.90        (16)   39.40        (15)                       
Jekaterina Stsjipunova     E1   15.92        (32)   49.18        (33)                       
Anna Bagdasarjan           E1   16.54        (35)   48.88        (32)                       
Ksenija.13 Rykova          E1   14.03        (18)   37.84        (11)                       
Sofija.14 Kajgorodova      F1   15.35        (29)   49.58        (34)                       
Alisa Galjamova            E1   16.74        (37)                                           
Jekaterina Kosorozjkina    F2   DNS                                                         
Alisa Meltsjukova          F2   25.13        (49)   48.11        (30)                       
Anna Sulejmanova           E1   21.63        (48)                                           
Sofja Sulejmanova          E1   15.50        (30)                                           
Jekaterina Filipeva        F2   19.15        (42)   58.53        (37)                       
Varvara Khajrullina        E1   14.87        (27)   40.61        (22)                       
Jekaterina Larjagina       E1   13.97        (17)   44.60        (28)                       
Anna Blinnikova            F2   17.02        (38)   50.81        (35)                       
Vera Khramtsova            E1   15.77        (31)   53.15        (36)                       
Kristina.14 Kuznetsova     F2   19.95        (45)   1:02.83      (39)                       
Sofija Golostsjapova       E2   12.92        (3)    33.82        (3)                        
Jaroslava Dymova           E1   16.42        (34)                                           
Jekaterina Prituljak       E1   18.45        (39)                                           
Milana Stsjerbenko         F1   18.59        (40)                                           
Polina Makhetova           F2   19.70        (43)                                           
Karina Farkhutdinova       E1   19.80        (44)   1:03.02      (40)                       
Margarita Novikova         F2   20.80        (47)                                           
Anastasija Golikova        E1   25.91        (50)                                           
Olga Loganova              E2   27.34        (51)                                           
Viktorija.13 Semenova      E1   DNS                                                         
Jelizaveta Serazetdinova   F2   DNS                                                         
Ksenija Zarzjitskaja       E1   DNS                                                         
Kamila Kadirova            E2   WDR                                                         
Darja Lavina               E1   WDR                                                         
Kira Barannikova           D2                                           52.67        (12)   
Aljona Kazarinova          D2                                           50.27        (6)    
Tatjana Sizikova           D2                                           50.83        (8)    
Jekaterina.09 Anisimova    D2                                           52.30        (11)   
Julija Tsjerdyntseva       D1                                           55.65        (23)   
Taisija Zinovenkova        D1                                           46.90        (1)    
Anastasija Kukovitskaja    D1                                           53.98        (16)   
Ksenija Maltseva           D2                                           52.99        (13)   
Varvara Nazarova           D2                                           48.97        (4)    
Varvara Susjkova           D1                                           48.73        (3)    
Jeva Sjostak               D1                                           54.69        (20)   
Jekaterina Romanova        D2                                           DNS                 
Milana Suravtsova          D1                                           55.75        (25)   
Margarita Jeremina         D1                                           58.41        (30)   
Polina Zorkova             D1                                           59.45        (31)   
Varvara Koltok             D1                                           DNS                 
Viktorija Rjabusjeva       D2                                           54.63        (19)   
Anastasija.10 Jekimova     D1                                           DNS                 
Svetlana Sjelpjakova       D2                                           47.64        (2)    
Natalja Krasnitskaja       D1                                           DNS                 
Kira Aldosjina             D1                                           57.45        (28)   
Varvara Varjukhina         D1                                           56.76        (27)   
Kira Girfanova             D1                                           1:05.66      (37)   
Marija Kaletina            D1                                           50.20        (5)    
Alisa Karaulova            D1                                           51.87        (10)   
Valerija Kurbanova         D2                                           WDR                 
Anna Lakiza                D2                                           54.58        (18)   
Jaroslava Solodukhina      D1                                           51.04        (9)    
Anastasija.10 Trifonova    D1                                           54.16        (17)   
Jeva Trifonova             D2                                           57.85        (29)   
Kristina Sjpak             D2                                           53.20        (14)   
Uljana.10 Krylova          D1                                           55.15        (21)   
Angelina Vasina            D1                                           55.69        (24)   
Jekaterina Toptsjij        D2                                           DNS                 
Aselj Mukhametzjanova      D1                                           55.31        (22)   
Elina Zjijanbajeva         D1                                           1:07.78      (38)   
Sofja.10 Baltrusjevitsj    D1                                           DNS                 
Jaroslava Savitskaja       D2                                           53.22        (15)   
Agata Safronova            D1                                           DNS                 
Valerija Malygina          D1                                           1:01.57      (33)   
Varvara Vaulina            D1                                           1:17.03      (42)   
Jana Iksanova              D1                                           50.53        (7)    
Gulina Rakhmanova          D1                                           1:02.78      (35)   
Milana Makarova            D1                                           1:02.61      (34)   
Sofja Novikova             D1                                           1:21.03      (43)   
Veronika Kanygina          D1                                           1:08.42      (40)   
Ksenija.09 Makarova        D2                                           55.78        (26)   
Nikol Saukova              D1                                           1:00.96      (32)   
Anastasija Kostjutsjenko   D1                                           1:03.10      (36)   
Ksenija Kostjutsjenko      D1                                           1:08.35      (39)   
Anna Dmitrijeva            D1                                           1:16.94      (41)   
Marija.09 Semenova         C1                                           DNS