Competition: Allround As Part Of Championshipsen

Information:
  • 24 athletes from 2 nations
  • 13 women and 11 men
  • 6 distances (10000m, 1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 124 races

Text view of the competition results

Allround As Part Of Championshipsen
20. - 22.12.2007
Tor Stegny (POL)

Mini Combination (Women), 20. - 22.12.2007

POS   NAME                  AG       NAT   500M              1500M               1000M               3000M                  POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Katarzyna Wójcicka    Senior   POL   41.61   (1)       2:11.19   (1)       1:23.46   (1)       4:33.32   (1)          172.623             TR, SB    
2     Natalia Czerwonka     A2       POL   42.08   (2)       2:13.57   (2)       1:25.48   (3)       4:39.25   (2)    TRJ   175.884   +3.261    TRJ       
3     Luiza Złotkowska      Neo      POL   42.82   (4)       2:14.35   (4)       1:25.30   (2)       4:39.99   (3)          176.918   +4.295    SB        
4     Katarzyna Wozniak     A1       POL   43.35   (5)       2:13.73   (3)       1:27.31   (5)       4:42.29   (4)          178.629   +6.006              
5     Karolina Ksyt         Neo      POL   42.40   (3)       2:16.69   (5)       1:25.67   (4)       4:50.19   (6)          179.163   +6.540    SB        
6     Ewelina Przeworska    Neo      POL   43.85   (6)       2:19.54   (6)       1:28.46   (6)       4:47.76   (5)          182.553   +9.930              
7     Kamila Danaj          Neo      POL   44.14   (7)       2:20.23   (7)       1:28.71   (7)       4:55.39   (7)          184.469   +11.846   SB        
8     Hanna Cudzich         Neo      POL   44.72   (8)       2:21.62   (8)       1:29.72   (8)       4:59.32   (8)          186.672   +14.049   SB        
9     Aleksandra Dębowska   B2       POL   45.02   (9)       2:25.00   (9)       1:31.85   (9)       5:10.57   (11)         191.039   +18.416             
10    Magdalena Borek       B1       POL   45.23   (10)      2:27.05   (10)      1:32.91   (10)      5:09.20   (10)         192.234   +19.611   SB        
11    Marta Bombas          B1       POL   46.19   (11)      2:28.51   (11)      1:35.72   (11)      5:07.66   (9)          194.829   +22.206   PB        



Small Combination (Women), 20. - 22.12.2007

POS   NAME                  AG       NAT   500M             3000M              1500M              5000M                 POINTS    DIFF      RECORDS    
1     Katarzyna Wójcicka    Senior   POL   41.61   (1)      4:33.32   (1)      2:11.19   (1)      7:53.37   (1)         178.230             TR         
2     Luiza Złotkowska      Neo      POL   42.82   (3)      4:39.99   (2)      2:14.35   (3)      7:58.11   (2)         182.079   +3.849    SB         
3     Katarzyna Wozniak     A1       POL   43.35   (4)      4:42.29   (3)      2:13.73   (2)      8:16.28   (3)   TRJ   184.602   +6.372    NRJ, TRJ   
4     Karolina Ksyt         Neo      POL   42.40   (2)      4:50.19   (5)      2:16.69   (4)      8:19.70   (4)         186.298   +8.068               
5     Ewelina Przeworska    Neo      POL   43.85   (5)      4:47.76   (4)      2:19.54   (5)      8:29.13   (6)         189.236   +11.006   SB         
6     Kamila Danaj          Neo      POL   44.14   (6)      4:55.39   (6)      2:20.23   (6)      8:27.85   (5)         190.899   +12.669              
7     Hanna Cudzich         Neo      POL   44.72   (7)      4:59.32   (9)      2:21.62   (7)      8:56.36   (9)         195.448   +17.218   SB         
8     Natalia Stankowska    A1       POL   47.41   (9)      4:55.79   (7)      2:27.76   (8)      8:36.47   (7)         197.608   +19.378   PB         
9     Agata Jabłońska       B1       POL   47.24   (8)      4:58.17   (8)      2:28.60   (9)      8:53.30   (8)         199.798   +21.568              



Big Combination (Men), 20. - 22.12.2007

POS   NAME                         AG       NAT   500M              5000M               1500M               10000M               POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Sławomir Chmura              Senior   POL   40.32   (6)       6:57.94   (1)       1:59.05   (3)       14:38.03   (1)       165.698             SB        
2     Robert Kustra                Neo      POL   39.59   (1)       7:06.89   (2)       1:58.94   (2)       14:49.85   (2)       166.417   +0.719    PB        
3     Roland Cieslak               Neo      POL   39.72   (3)       7:13.89   (4)       1:56.59   (1)       15:07.33   (4)       167.338   +1.640    SB        
4     Sebastian Druszkiewicz       Neo      POL   39.67   (2)       7:10.97   (3)       1:59.08   (4)       15:01.39   (3)       167.529   +1.831    NR        
5     Dariusz Stanuch              Neo      POL   40.21   (5)       7:28.99   (5)       2:02.34   (5)       15:26.64   (5)       172.221   +6.523              
6     Jan Szymanski                A2       POL   39.75   (4)       7:29.60   (6)       2:03.74   (6)       15:49.01   (8)       173.406   +7.708              
7     Mateusz Bajer                Neo      POL   40.53   (8)       7:36.73   (8)       2:04.26   (7)       15:31.10   (6)       174.178   +8.480              
8     Andrzej Gąsienica-Laskowy    A1       POL   41.00   (9)       7:30.26   (7)       2:04.48   (8)       15:47.04   (7)       174.871   +9.173    SB        
9     Mateusz Warych               A1       POL   40.34   (7)       7:41.31   (9)       2:04.86   (9)       16:29.09   (11)      177.545   +11.847   SB        
10    Andrzej Szczepaniak          A2       POL   41.82   (10)      7:48.48   (10)      2:09.56   (10)      16:07.93   (9)       180.250   +14.552   SB        
11    Piotr Głowacki               A1       POL   43.63   (11)      7:58.96   (11)      2:09.87   (11)      16:09.71   (10)      183.301   +17.603   SB        



Allround As Part Of Championshipsen
20. - 22.12.2007
Tor Stegny (POL)

NAME                         AG       500M           1500M            5000M            10000M            
Robert Kustra                Neo      39.59   (1)    1:58.94   (2)    7:06.89   (2)    14:49.85   (2)    
Dariusz Stanuch              Neo      40.21   (5)    2:02.34   (5)    7:28.99   (5)    15:26.64   (5)    
Sebastian Druszkiewicz       Neo      39.67   (2)    1:59.08   (4)    7:10.97   (3)    15:01.39   (3)    
Sławomir Chmura              Senior   40.32   (6)    1:59.05   (3)    6:57.94   (1)    14:38.03   (1)    
Roland Cieslak               Neo      39.72   (3)    1:56.59   (1)    7:13.89   (4)    15:07.33   (4)    
Mateusz Warych               A1       40.34   (7)    2:04.86   (9)    7:41.31   (9)    16:29.09   (11)   
Andrzej Szczepaniak          A2       41.82   (10)   2:09.56   (10)   7:48.48   (10)   16:07.93   (9)    
Andrzej Gąsienica-Laskowy    A1       41.00   (9)    2:04.48   (8)    7:30.26   (7)    15:47.04   (7)    
Piotr Głowacki               A1       43.63   (11)   2:09.87   (11)   7:58.96   (11)   16:09.71   (10)   
Mateusz Bajer                Neo      40.53   (8)    2:04.26   (7)    7:36.73   (8)    15:31.10   (6)    
Jan Szymanski                A2       39.75   (4)    2:03.74   (6)    7:29.60   (6)    15:49.01   (8)    

NAME                  AG       500M           500M          1000M            1500M            1500M           3000M            3000M           5000M           
Katarzyna Wójcicka    Senior   41.61   (1)    41.61   (1)   1:23.46   (1)    2:11.19   (1)    2:11.19   (1)   4:33.32   (1)    4:33.32   (1)   7:53.37   (1)   
Luiza Złotkowska      Neo      42.82   (4)    42.82   (3)   1:25.30   (2)    2:14.35   (4)    2:14.35   (3)   4:39.99   (3)    4:39.99   (2)   7:58.11   (2)   
Karolina Ksyt         Neo      42.40   (3)    42.40   (2)   1:25.67   (4)    2:16.69   (5)    2:16.69   (4)   4:50.19   (6)    4:50.19   (5)   8:19.70   (4)   
Kamila Danaj          Neo      44.14   (7)    44.14   (6)   1:28.71   (7)    2:20.23   (7)    2:20.23   (6)   4:55.39   (7)    4:55.39   (6)   8:27.85   (5)   
Katarzyna Wozniak     A1       43.35   (5)    43.35   (4)   1:27.31   (5)    2:13.73   (3)    2:13.73   (2)   4:42.29   (4)    4:42.29   (3)   8:16.28   (3)   
Ewelina Przeworska    Neo      43.85   (6)    43.85   (5)   1:28.46   (6)    2:19.54   (6)    2:19.54   (5)   4:47.76   (5)    4:47.76   (4)   8:29.13   (6)   
Hanna Cudzich         Neo      44.72   (8)    44.72   (7)   1:29.72   (8)    2:21.62   (8)    2:21.62   (7)   4:59.32   (8)    4:59.32   (9)   8:56.36   (9)   
Natalia Czerwonka     A2       42.08   (2)                  1:25.48   (3)    2:13.57   (2)                    4:39.25   (2)                                    
Aleksandra Dębowska   B2       45.02   (9)                  1:31.85   (9)    2:25.00   (9)                    5:10.57   (11)                                   
Magdalena Borek       B1       45.23   (10)                 1:32.91   (10)   2:27.05   (10)                   5:09.20   (10)                                   
Marta Bombas          B1       46.19   (11)                 1:35.72   (11)   2:28.51   (11)                   5:07.66   (9)                                    
Natalia Stankowska    A1                      47.41   (9)                                     2:27.76   (8)                    4:55.79   (7)   8:36.47   (7)   
Agata Jabłońska       B1                      47.24   (8)                                     2:28.60   (9)                    4:58.17   (8)   8:53.30   (8)