Rink Card - Junosti / Pionerov i Skjkolnikov Perm (Molotow)-Пермский край

Rink image of Junosti / Pionerov i Skjkolnikov
Country:
Russia
Address:
ул. Революции 27
614039 Perm (Molotow)
State:
Perm
Rink type:
Outdoor rink, Natural ice
Lap length:
400m
Altitude:
163 meters above sea level
Opened:
1952

Geographical Location:

LOADING MAP

Track Records:

TypeTime / PointsNameEventDate
100 meter 11.29 Tatjana Derjabina (D2) Orlenok Club Championships, 3rd Stage 22.02.2015
500 meter 41.42 Irina Arsjinova (Neo) RussiaCup 2009 14.02.2009
1000 meter 1:22.13 Margarita Ryzjova (Neo) Russia Cup 27.01.2013
1500 meter 2:09.61 Margarita Ryzjova (Neo) Russia Cup 26.01.2013
3000 meter 4:37.79 Kristina Tsybina (Neo) RussiaCup 2009 14.02.2009
Team Sprint 1:50.29 Darja Smyk (C2) Karina Sedegova (B1) Taisija Malgina (B1) Perm Region Championships 25.02.2022
Team Pursuit 3:41.20 Alina Gajnutdinova (Neo) Kristina Tsybina (Neo) Lilija Fagamanova (Neo) RussiaCup 2009 15.02.2009
2x500 meter 83.220 Irina Arsjinova (Neo) RussiaCup 2009 14. - 15.02.2009
Sprint combination 183.615 Jevgenija Luzina (A1) City Championship 17. - 18.01.2015
Mini combination 185.486 Anna Karnaukhova (Senior) Russia Cup 5 25. - 26.01.2014
Last Update: 08.08.2022
TypeTime / PointsNameEventDate
100 meter 10.55 Artem Grigorjev (Neo) Winter Festival 06.03.2015
500 meter 37.29 Sergej Tsjadajev (Senior) Russia Cup 29.01.2012
1000 meter 1:14.45 Vadim Glusjnev (Neo) Russia Cup 27.01.2013
1500 meter 1:54.91 Aleksej Suvorov (Neo) Russia Cup 26.01.2013
3000 meter 4:17.07 Mikhail.91 Kozlov (Senior) Perm Region Championships 26.01.2020
5000 meter 7:07.22 Andrej Burljajev (Senior) Russia Cup 5 26.01.2014
10.000 meter 17:06.27 Dmitrij Kukhtej (B2) Skating School Orlenok Competition 19.03.2022
Team Sprint 1:35.83 Roman Nakrosjajev (B2) Dmitrij Kukhtej (B2) Kirill Loginov (B2) Perm Region Championships 25.02.2022
Team Pursuit 4:23.66 Aleksandr Oresjkin (Senior) Nikita Maljgin (Neo) Vladimir Maslov (Neo) RussiaCup 2009 15.02.2009
2x500 meter 75.240 Dmitrij Demjanisjin (Neo) RussiaCup 2009 14. - 15.02.2009
Sprint combination 161.570 Artur Sosedkov (A1) City Championship 17. - 18.01.2015
Mini combination 158.080 Mikhail.91 Kozlov (Senior) Perm Region Championships 25. - 26.01.2020
Small combination 179.591 Kirill Koffer (Neo) Regional Championships 09. - 10.02.2008
Last Update: 08.08.2022
TypeTime / PointsNameEventDate
100 meter 10.58 Kirill Loginov (C2) Young Dynamo - Volga Federal District 03.03.2020
500 meter 38.81 Aleksej Zvezdin (A2) Russia Cup 26.01.2013
1000 meter 1:20.50 Artur Sosedkov (A1) City Championship 01.02.2015
1500 meter 1:58.22 Lev Botsjkarjov (D2) Junior B/C Championships - Volga Federal District (Stage 3) 08.02.2020
3000 meter 4:32.52 Ivan.93 Kazantsev (A1) Russia Cup 28.01.2012
5000 meter 7:46.60 Pavel Vjatkin (A2) RussiaCup 2009 14.02.2009
10.000 meter 17:06.27 Dmitrij Kukhtej (B2) Skating School Orlenok Competition 19.03.2022
Team Pursuit 4:47.08 Semen Zozulja (A2) Denis Tsjerdantsev (A1) Ruslan Karpusjov (A1) RussiaCup 2009 15.02.2009
2x500 meter 79.130 Zakhar Ignatenko (A2) RussiaCup 2009 14. - 15.02.2009
Sprint combination 161.570 Artur Sosedkov (A1) City Championship 17. - 18.01.2015
Mini combination 170.514 Artur Sosedkov (A1) City Championship 31.01. - 01.02.2015
Small combination 180.222 Maksim Tsaplin (A1) Perm Region Championships 28. - 29.01.2017
Last Update: 08.08.2022

Competitions by Season:

Select Season:

Season: 2021 - 2022