Competition: Minuten

Information:
  • 38 athletes from 2 nations
  • 13 women and 25 men
  • 6 distances (1000m, 100m, 1500m, 3000m, 300m, 500m)
  • 67 races (1x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Minuten
18.02.2004
Östermalms Idrottsplats (SWE)

100 meter (Men), 18.02.2004

POS   NAME                 AG   NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Stefan Lindbohm      C2   SWE   12.40            PB       
2     Jonathan Bengtsson   F1   SWE   16.30   +3.900            
3     Anton Lindroth       F2   SWE   16.70   +4.300            
4     Kalle Erlandsson     F1   SWE   19.00   +6.600   SB       



300 meter (Men), 18.02.2004

POS   NAME                    AG       NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Björn Linden Tunhult    Senior   SWE   46.70            PB       
2     Jonathan Bengtsson      F1       SWE   52.40   +5.700            
3     Anton Lindroth          F2       SWE   55.30   +8.600            



500 meter (Men), 18.02.2004

POS   NAME                    AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Sebastian Zamani        Neo      SWE   40.30                        
2     Karl Skoog              Neo      SWE   43.70     +3.400             
3     Mats Svanborg           B1       SWE   46.90     +6.600    SB       
4     Johan Magnius           Senior   SWE   47.00     +6.700    PB       
5     Anders Lindroth         M35      SWE   49.30     +9.000    SB       
6     Martin Svanborg         D1       SWE   53.90     +13.600            
7     Anton Ekman             C1       SWE   54.10     +13.800            
8     Stefan Lindbohm         C2       SWE   55.60     +15.300            
9     Nils Engnell            M60      SWE   55.70     +15.400   SB       
10    Erik Wallberg           M??      SWE   57.30     +17.000   PB       
11    Gösta Lindroth          M65      SWE   57.50     +17.200   SB       
12    Nils.59 Larsson         M40      SWE   57.60     +17.300            
13    Jan Herrström           Senior   SWE   1:00.20   +19.900   SB       
14    Lukas Levay             D1       SWE   1:01.40   +21.100            
15    Håkan Eriksson          M35      SWE   1:01.70   +21.400   SB       
16    Oskar Gudmundsson       E2       SWE   1:03.20   +22.900            
17    Leonard Ulug            D2       SWE   1:07.10   +26.800   SB       
18    Viktor Gudmundsson      F2       SWE   1:10.50   +30.200            
19    Hans Klingvall          M50      SWE   1:13.20   +32.900            
20    Björn Linden Tunhult    Senior   SWE   1:22.30   +42.000   PB       
21    Erik Öinert             Senior   SWE   1:26.70   +46.400   PB       
DNF   Lars-Magnus Jansson     M55      SWE   -                            



1000 meter (Men), 18.02.2004

POS   NAME                 AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Mats Svanborg        B1       SWE   1:38.20             PB       
2     Anders Lindroth      M35      SWE   1:47.50   +9.300    SB       
3     Nils Engnell         M60      SWE   1:52.50   +14.300   SB       
4     Martin Svanborg      D1       SWE   1:52.60   +14.400            
5     Gösta Lindroth       M65      SWE   1:56.80   +18.600   SB       
6     Nils.59 Larsson      M40      SWE   2:00.30   +22.100            
7     Erik Öinert          Senior   SWE   2:01.80   +23.600   PB       
8     Erik Wallberg        M??      SWE   2:03.60   +25.400   PB       
9     Oskar Gudmundsson    E2       SWE   2:26.20   +48.000            
10    Viktor Gudmundsson   F2       SWE   2:30.10   +51.900            
11    Leonard Ulug         D2       SWE   2:33.00   +54.800   SB       
12    Hans Klingvall       M50      SWE   2:34.40   +56.200            



1500 meter (Men), 18.02.2004

POS   NAME          AG   NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Anton Ekman   C1   SWE   2:51.50                   



3000 meter (Men), 18.02.2004

POS   NAME            AG       NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Johan Magnius   Senior   SWE   5:03.40          PB       



300 meter (Women), 18.02.2004

POS   NAME                 AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Ida Lindroth         C1   SWE   43.40             SB       
2     Isabella Bengtsson   F2   SWE   48.30   +4.900             
3     Malin Lindroth       E2   SWE   48.60   +5.200    SB       
4     Alice Wibaeus        F1   SWE   49.30   +5.900             
5     Hanna Erlandsson     F1   SWE   54.60   +11.200            



500 meter (Women), 18.02.2004

POS   NAME                  AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Linnea Sjöblom        C1       SWE   48.80                        
2     Frida Leijon          A1       SWE   49.40     +0.600             
3     Suvi Vuorinen         Neo      FIN   49.70     +0.900             
4     Julia Leijon          C1       SWE   50.60     +1.800    SB       
5     Johanna Gudmundsson   D1       SWE   55.10     +6.300             
6     Erika Svanborg        D1       SWE   58.00     +9.200             
7     Lovisa Svanborg       D1       SWE   1:01.10   +12.300            
8     Ida Lindroth          C1       SWE   1:12.80   +24.000            
9     Isabella Bengtsson    F2       SWE   1:18.80   +30.000            
10    Alice Wibaeus         F1       SWE   1:19.30   +30.500            
11    Malin Lindroth        E2       SWE   1:21.60   +32.800            
12    Hanna Erlandsson      F1       SWE   1:27.00   +38.200   SB       
13    Christina Källman     Senior   SWE   1:37.60   +48.800   SB       



1000 meter (Women), 18.02.2004

POS   NAME                  AG       NAT   TIME      DIFF        RECORD   
1     Johanna Gudmundsson   D1       SWE   1:51.90                        
2     Erika Svanborg        D1       SWE   1:59.40   +7.500               
3     Lovisa Svanborg       D1       SWE   2:08.10   +16.200              
4     Christina Källman     Senior   SWE   3:00.90   +1.09.000   SB       



1500 meter (Women), 18.02.2004

POS   NAME              AG   NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Linnea Sjöblom    C1   SWE   2:37.50                   



3000 meter (Women), 18.02.2004

POS   NAME           AG   NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Frida Leijon   A1   SWE   5:26.50          SB       



Minuten
18.02.2004
Östermalms Idrottsplats (SWE)

NAME                    AG       100M          500M (1. RACE)         500M             500M             500M            1500M         
Stefan Lindbohm         C2       12.40   (1)                          55.60     (8)                                                   
Anton Lindroth          F2       16.70   (3)                                                                            55.30   (3)   
Jonathan Bengtsson      F1       16.30   (2)                                                                            52.40   (2)   
Kalle Erlandsson        F1       19.00   (4)                                                                                          
Johan Magnius           Senior                 5:03.40          (1)   47.00     (4)                                                   
Gösta Lindroth          M65                                           57.50     (11)   1:56.80   (5)                                  
Mats Svanborg           B1                                            46.90     (3)    1:38.20   (1)                                  
Martin Svanborg         D1                                            53.90     (6)    1:52.60   (4)                                  
Viktor Gudmundsson      F2                                            1:10.50   (18)   2:30.10   (10)                                 
Oskar Gudmundsson       E2                                            1:03.20   (16)   2:26.20   (9)                                  
Nils.59 Larsson         M40                                           57.60     (12)   2:00.30   (6)                                  
Nils Engnell            M60                                           55.70     (9)    1:52.50   (3)                                  
Hans Klingvall          M50                                           1:13.20   (19)   2:34.40   (12)                                 
Anders Lindroth         M35                                           49.30     (5)    1:47.50   (2)                                  
Leonard Ulug            D2                                            1:07.10   (17)   2:33.00   (11)                                 
Erik Wallberg           M??                                           57.30     (10)   2:03.60   (8)                                  
Erik Öinert             Senior                                        1:26.70   (21)   2:01.80   (7)                                  
Anton Ekman             C1                                            54.10     (7)                     2:51.50   (1)                 
Björn Linden Tunhult    Senior                                        1:22.30   (20)                                    46.70   (1)   
Sebastian Zamani        Neo                                           40.30     (1)                                                   
Karl Skoog              Neo                                           43.70     (2)                                                   
Lars-Magnus Jansson     M55                                           DNF                                                             
Håkan Eriksson          M35                                           1:01.70   (15)                                                  
Jan Herrström           Senior                                        1:00.20   (13)                                                  
Lukas Levay             D1                                            1:01.40   (14)                                                  

NAME                  AG       500M (1. RACE)         500M             500M            500M            1500M         
Frida Leijon          A1       5:26.50          (1)   49.40     (2)                                                  
Erika Svanborg        D1                              58.00     (6)    1:59.40   (2)                                 
Johanna Gudmundsson   D1                              55.10     (5)    1:51.90   (1)                                 
Lovisa Svanborg       D1                              1:01.10   (7)    2:08.10   (3)                                 
Christina Källman     Senior                          1:37.60   (13)   3:00.90   (4)                                 
Linnea Sjöblom        C1                              48.80     (1)                    2:37.50   (1)                 
Ida Lindroth          C1                              1:12.80   (8)                                    43.40   (1)   
Malin Lindroth        E2                              1:21.60   (11)                                   48.60   (3)   
Alice Wibaeus         F1                              1:19.30   (10)                                   49.30   (4)   
Isabella Bengtsson    F2                              1:18.80   (9)                                    48.30   (2)   
Hanna Erlandsson      F1                              1:27.00   (12)                                   54.60   (5)   
Julia Leijon          C1                              50.60     (4)                                                  
Suvi Vuorinen         Neo                             49.70     (3)