Rink Card - Tor Cos new Zakopane-Kleinpolen

Rink image of Tor Cos new
Country:
Poland
Address:
ul. Bronisława Czecha
34-500 Zakopane
State:
Małopolskie
Internet:
http://www.zakopane.cos.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=24
Rink type:
Outdoor rink, Artificial ice
Lap length:
400m
Altitude:
932 meters above sea level
Opened:
2008

Geographical Location:

LOADING MAP

Track Records:

Established Records on Track:

TypeTime / PointsNameEventDate
100 meter 10.96 Andżelika Wójcik (B2) Zawody Kontrolne SMS 08.02.2014
Last Update: 20.10.2021
TypeTime / PointsNameEventDate
Mini combination 152.591 Nil Llop Izquierdo (A1) Tatra Cup 2020 18. - 19.12.2020
Mini combination 175.293 Sara Cabrera (Neo) Tatra Cup 2020 18. - 19.12.2020
Mini combination 153.534 Nil Llop Izquierdo (B2) Tatra Cup 20. - 21.12.2019
Mini combination 178.047 Sara Cabrera (A2) Tatra Cup 20. - 21.12.2019
500 meter 36.03 Nil Llop Izquierdo (B2) Tatra Cup 20.12.2019
500 meter 41.25 Luisa Gonzalez Salazar (B1) Tatra Cup 20.12.2019
Mini combination 163.854 Nil Llop Izquierdo (B1) Tatra Cup 2019 20. - 21.12.2018
Mini combination 183.861 Ainoa Carreno (B2) Tatra Cup 2019 20. - 21.12.2018
Mini combination 167.696 Nil Llop Izquierdo (C2) Tatra Cup 2017 20. - 21.12.2017
100 meter 10.43 Nil Llop Izquierdo (C2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 10.46 Kristian Terebesi (Neo) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 10.99 Joonas Valge (B2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 11.62 Teresa Moreno (A1) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 12.04 Kristiine Kalev (A2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
500 meter 43.56 Ainoa Carreno (B1) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
1000 meter 1:19.72 Kristian Terebesi (B2) ISU World Development Trophy 2014 02.03.2014
100 meter 10.96 Andżelika Wójcik (B2) Zawody Kontrolne SMS 08.02.2014
2x500 meter 81.350 Natalia Czerwonka (Senior) Polish Single Distances Championships 2014 29. - 30.12.2013
500 meter 39.88 Kristian Terebesi (B2) 1. ISU Junior World Cup (European Regional Event) 15.12.2013
1000 meter 1:20.21 Kristian Terebesi (B2) 1. ISU Junior World Cup (European Regional Event) 14.12.2013
Small combination 169.412 Aleks Luik (A1) Tatra Cup 15. - 16.12.2012
Mini combination 197.344 Jana Vodičková (A1) Tatra Cup 15. - 16.12.2012
10.000 meter 17:47.42 Martyna Oficjalska (A1) Zakończenie Sezonu 26.02.2012
Small combination 171.737 Aleks Luik (B2) Tatra Cup 10. - 11.12.2011
2x500 meter 82.170 Natalia Czerwonka (Neo) Polish Single Distance Championships 2011 17. - 19.12.2010
1000 meter 2:20.87 Padma Chorol (B2) Zawody Kontrolne 04.12.2010
Mini combination 150.176 Sverre Lunde Pedersen (A1) Allround As Part Of World Cup 27. - 28.11.2010
Mini combination 165.579 Katarzyna Bachleda-Curuś (Senior) Allround As Part Of Championshipsen 23. - 25.10.2009
2x500 meter 82.620 Katarzyna Bachleda-Curuś (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 23. - 25.10.2009
Small combination 163.111 Daniel Joseph Nation (A2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
2x500 meter 86.420 Andrea Jirků (A2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
2x500 meter 78.630 Daniel Greig (A1) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 21.02.2009
Team Pursuit 3:38.11 Laura Koriseva (A1) Saana Hyttinen (B2) Elina Risku (B2) World Allround Championships Juniors 2009 20.02.2009
Last Update: 20.10.2021
TypeTime / PointsNameEventDate
3000 meter 4:11.18 Nil Llop Izquierdo (A1) Tatra Cup 2020 19.12.2020
Mini combination 152.591 Nil Llop Izquierdo (A1) Tatra Cup 2020 18. - 19.12.2020
Sprint combination 202.670 Madara Gintere (D1) Tatra Cup 21. - 22.12.2019
1000 meter 1:37.64 Laura Jankovska (D1) Tatra Cup 21.12.2019
3000 meter 4:57.00 Sandis Reinsons (B2) Tatra Cup 21.12.2019
Mini combination 153.534 Nil Llop Izquierdo (B2) Tatra Cup 20. - 21.12.2019
Mini combination 178.047 Sara Cabrera (A2) Tatra Cup 20. - 21.12.2019
Mini combination 192.058 Sandis Reinsons (B2) Tatra Cup 20. - 21.12.2019
1500 meter 2:19.52 Arturs Miglinieks (B1) Tatra Cup 20.12.2019
1500 meter 2:40.58 Patrīcija Sniķere (B1) Tatra Cup 20.12.2019
500 meter 36.03 Nil Llop Izquierdo (B2) Tatra Cup 20.12.2019
500 meter 41.25 Luisa Gonzalez Salazar (B1) Tatra Cup 20.12.2019
500 meter 46.93 Laura Jankovska (D1) Tatra Cup 20.12.2019
Mini combination 163.854 Nil Llop Izquierdo (B1) Tatra Cup 2019 20. - 21.12.2018
Mini combination 183.861 Ainoa Carreno (B2) Tatra Cup 2019 20. - 21.12.2018
1500 meter 2:46.77 Archit Kokardekar (C1) Tatra Cup 2019 20.12.2018
Mini combination 167.696 Nil Llop Izquierdo (C2) Tatra Cup 2017 20. - 21.12.2017
100 meter 10.43 Nil Llop Izquierdo (C2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 10.69 Jakub Klembara (A2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 10.93 Vojtech Hurdes (B2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 10.99 Joonas Valge (B2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 11.62 Teresa Moreno (A1) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 12.04 Kristiine Kalev (A2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
100 meter 12.51 Sandra Šimková (B2) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
500 meter 43.56 Ainoa Carreno (B1) Sport School Zakopane Cup 17.12.2017
1000 meter 1:24.46 Rafael Heredia Barba (C2) Tatra Cup 20.12.2015
500 meter 42.77 Rafael Heredia Barba (C2) Tatra Cup 20.12.2015
1500 meter 2:19.15 Nil Llop Izquierdo (D2) Tatra Cup 19.12.2015
500 meter 42.80 Rafael Heredia Barba (C2) Tatra Cup 19.12.2015
500 meter 42.61 Endijs Vigants (A2) ISU World Development Trophy - Supersprint 16.12.2015
500 meter 43.44 Rafael Heredia Barba (C2) ISU World Development Trophy - Supersprint 16.12.2015
1000 meter 1:29.23 Rafael Heredia Barba (C2) ISU World Development Trophy 2016 12.12.2015
500 meter 45.51 Rafael Heredia Barba (C2) ISU World Development Trophy 2016 12.12.2015
1000 meter 1:19.72 Kristian Terebesi (B2) ISU World Development Trophy 2014 02.03.2014
100 meter 10.96 Andżelika Wójcik (B2) Zawody Kontrolne SMS 08.02.2014
500 meter 39.88 Kristian Terebesi (B2) 1. ISU Junior World Cup (European Regional Event) 15.12.2013
1000 meter 1:20.21 Kristian Terebesi (B2) 1. ISU Junior World Cup (European Regional Event) 14.12.2013
Small combination 169.412 Aleks Luik (A1) Tatra Cup 15. - 16.12.2012
Mini combination 197.344 Jana Vodičková (A1) Tatra Cup 15. - 16.12.2012
10.000 meter 17:47.42 Martyna Oficjalska (A1) Zakończenie Sezonu 26.02.2012
Small combination 171.737 Aleks Luik (B2) Tatra Cup 10. - 11.12.2011
1000 meter 1:57.72 Stanzin Namygal (B2) Zawody Kontrolne 05.12.2010
500 meter 1:00.70 Padma Chorol (B2) Zawody Kontrolne 05.12.2010
1000 meter 2:01.87 Stanzin Namygal (B2) Zawody Kontrolne 04.12.2010
1000 meter 2:20.87 Padma Chorol (B2) Zawody Kontrolne 04.12.2010
500 meter 52.79 Stanzin Namygal (B2) Zawody Kontrolne 04.12.2010
500 meter 1:01.79 Padma Chorol (B2) Zawody Kontrolne 04.12.2010
Mini combination 150.176 Sverre Lunde Pedersen (A1) Allround As Part Of World Cup 27. - 28.11.2010
500 meter 36.47 Artur Nogal (A2) Zawody Sylwestrowe 31.12.2009
Small combination 160.323 Milan Sáblík (A1) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
Small combination 163.111 Daniel Joseph Nation (A2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
2x500 meter 80.080 Olga Fatkulina (A2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
2x500 meter 81.740 Yvonne Daldossi (B2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
2x500 meter 82.520 Hege Bøkko (B2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
2x500 meter 84.700 Saana Hyttinen (B2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
2x500 meter 86.420 Andrea Jirků (A2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 22.02.2009
2x500 meter 74.220 Daniel Gwadera (A2) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 21.02.2009
2x500 meter 78.630 Daniel Greig (A1) World Allround Championships Juniors 2009 20. - 21.02.2009
Team Pursuit 3:27.82 Hanne Haugland (B2) Ida Njåtun (A1) Hege Bøkko (B2) World Allround Championships Juniors 2009 20.02.2009
Team Pursuit 3:38.11 Laura Koriseva (A1) Saana Hyttinen (B2) Elina Risku (B2) World Allround Championships Juniors 2009 20.02.2009
3000 meter 4:02.46 Daniel Joseph Nation (A2) World Allround Championships Juniors 2009 20.02.2009
Team Pursuit 4:07.00 Daniel Gwadera (A2) Łukasz Górski (A2) Andrzej Gąsienica-Laskowy (A2) World Allround Championships Juniors 2009 20.02.2009
500 meter 40.73 Yvonne Daldossi (B2) World Allround Championships Juniors 2009 20.02.2009
Last Update: 20.10.2021
TypeTime / PointsNameEventDate
Mini combination 159.259 Cosmin Nedelea (Neo) Romania Allround Championships 2021 22. - 23.02.2021
500 meter 39.41 Mihaela Hogas (Neo) Romania Allround Championships 2021 22.02.2021
Mini combination 162.291 Szymon Wojtakowski (C2) Polish Youth Championships 2020 08. - 09.02.2020
Team Pursuit 4:09.48 Sebastian Janicki (A2) Mateusz Owczarek (A2) Artur Janicki (A2) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:20.52 Damian Żurek (B2) Jakub Piotrowski (B2) Wiktor Grzybek (B1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:23.47 Jan Świątek (A1) Mateusz Kania (A2) Marek Kania (A1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:38.48 Patryk Jamrozy (A2) Aleksander Kudyba (A2) Andrzej Łuczkowski (A1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:48.24 Kamil Wszołek (A2) Kamil Banachowicz (A2) Jan Wiercioch (A1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Sprint combination 144.490 Artur Nogal (Senior) Polish Sprint Championships 2016 23. - 24.01.2016
Sprint combination 160.455 Natalia Czerwonka (Senior) Polish Sprint Championships 2016 23. - 24.01.2016
1000 meter 1:18.28 Natalia Czerwonka (Senior) Polish Sprint Championships 2016 23.01.2016
500 meter 40.40 Kaja Ziomek (A1) Polish Sprint Championships 2016 23.01.2016
10.000 meter 13:59.96 Jan Szymanski (Senior) Polish Single Distances Championships 2014 30.12.2013
5000 meter 7:30.51 Luiza Złotkowska (Senior) Polish Single Distances Championships 2014 30.12.2013
Big combination 155.202 Jan Szymanski (Senior) Polish Allround Championships 2014 29. - 30.12.2013
Small combination 169.994 Luiza Złotkowska (Senior) Polish Allround Championships 2014 29. - 30.12.2013
2x500 meter 71.620 Artur Nogal (Neo) Polish Single Distances Championships 2014 29. - 30.12.2013
2x500 meter 81.350 Natalia Czerwonka (Senior) Polish Single Distances Championships 2014 29. - 30.12.2013
3000 meter 4:15.64 Katarzyna Bachleda-Curuś (Senior) Polish Single Distances Championships 2014 29.12.2013
500 meter 35.80 Zbigniew Bródka (Senior) Polish Single Distances Championships 2014 29.12.2013
500 meter 40.67 Natalia Czerwonka (Senior) Polish Single Distances Championships 2014 29.12.2013
5000 meter 6:38.08 Jan Szymanski (Senior) Polish Single Distances Championships 2014 29.12.2013
Sprint combination 144.915 Zbigniew Bródka (Senior) Polish Sprint Championships 2013 05. - 06.01.2013
Sprint combination 162.940 Natalia Czerwonka (Senior) Polish Sprint Championships 2013 05. - 06.01.2013
3000 meter 4:51.47 Arkadiusz Skoneczny (M30) Polish Masters Championships 2013 05.01.2013
1000 meter 1:11.17 Konrad Niedźwiedzki (Senior) Polish Single Distance Championships 2012 18.12.2011
Team Pursuit 3:22.05 Aleksandra Kapruziak (B1) Aleksandra Dębowska (Neo) Karolina Domanska-Ksyt (Senior) Polish Single Distance Championships 2012 18.12.2011
1500 meter 2:01.58 Natalia Czerwonka (Neo) Polish Single Distance Championships 2012 16.12.2011
2x500 meter 82.170 Natalia Czerwonka (Neo) Polish Single Distance Championships 2011 17. - 19.12.2010
1500 meter 1:48.81 Konrad Niedźwiedzki (Senior) Polish Single Distance Championships 2011 18.12.2010
500 meter 40.77 Natalia Czerwonka (Neo) Polish Single Distance Championships 2011 18.12.2010
5000 meter 6:44.13 Sławomir Chmura (Senior) Polish Single Distance Championships 2011 17.12.2010
Big combination 161.127 Zbigniew Bródka (Senior) Polish Allround Championships 2010 16. - 17.01.2010
Small combination 175.594 Natalia Czerwonka (Neo) Polish Allround Championships 2010 16. - 17.01.2010
1000 meter 1:20.14 Katarzyna Bachleda-Curuś (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 25.10.2009
2x500 meter 72.090 Maciej Ustynowicz (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 23. - 25.10.2009
2x500 meter 82.620 Katarzyna Bachleda-Curuś (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 23. - 25.10.2009
1500 meter 1:50.68 Konrad Niedźwiedzki (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 24.10.2009
3000 meter 4:19.34 Katarzyna Bachleda-Curuś (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 24.10.2009
1500 meter 2:03.29 Katarzyna Bachleda-Curuś (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 23.10.2009
Team Pursuit 3:22.96 Kinga Woźniak (A1) Katarzyna Wozniak (Neo) Aleksandra Goss (Neo) Polish Single Distance Championships 2010 23.10.2009
500 meter 35.99 Maciej Ustynowicz (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 23.10.2009
500 meter 41.19 Katarzyna Bachleda-Curuś (Senior) Polish Single Distance Championships 2010 23.10.2009
1500 meter 1:54.17 Roland Cieslak (Neo) Polish Allround Championships 2009 17.01.2009
Last Update: 20.10.2021
TypeTime / PointsNameEventDate
Mini combination 162.291 Szymon Wojtakowski (C2) Polish Youth Championships 2020 08. - 09.02.2020
Mini combination 170.432 Karolina Gąsecka (A2) Polish Junior Championships 2019 22. - 24.02.2019
Team Pursuit 3:30.89 Karolina Gąsecka (A2) Natalia Jabrzyk (A1) Olga Kaczmarek (A2) Polish Junior Championships 2019 23.02.2019
1000 meter 1:13.05 Mateusz Owczarek (A2) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 3:24.57 Olga Kaczmarek (B2) Natalia Jabrzyk (B1) Karolina Gąsecka (B2) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 3:42.26 Klaudia Szymańska (B2) Martyna Baran (B1) Maja Płończyk (B1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 3:45.16 Karolina Trubulec (B1) Aleksandra Kluk (B1) Nikola Dudziak (B1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 3:46.69 Patrycja Mormus (B2) Karolina Świnoga (B1) Izabela Tejchman (B1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:03.89 Natalia Janduła (B2) Karolina Galas (B1) Nikola Kozlowska (B1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:09.48 Mateusz Owczarek (A2) Sebastian Janicki (A2) Artur Janicki (A2) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:20.52 Damian Żurek (B2) Jakub Piotrowski (B2) Wiktor Grzybek (B1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:23.47 Jan Świątek (A1) Mateusz Kania (A2) Marek Kania (A1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
Team Pursuit 4:38.48 Patryk Jamrozy (A2) Aleksander Kudyba (A2) Andrzej Łuczkowski (A1) Polish Junior Championships 2017 05.02.2017
1000 meter 1:21.44 Kaja Ziomek (A2) Polish Junior Championships 2017 04.02.2017
1500 meter 1:51.03 Mateusz Owczarek (A2) Polish Junior Championships 2017 04.02.2017
3000 meter 4:30.91 Karolina Gąsecka (B2) Polish Junior Championships 2017 04.02.2017
5000 meter 7:14.48 Mateusz Owczarek (A2) Polish Junior Championships 2017 04.02.2017
Small combination 159.918 Mateusz Owczarek (A2) Polish Junior Championships 2017 03. - 04.02.2017
Mini combination 172.579 Karolina Gąsecka (B2) Polish Junior Championships 2017 03. - 04.02.2017
1500 meter 2:08.43 Karolina Bosiek (B2) Polish Junior Championships 2017 03.02.2017
500 meter 40.21 Kaja Ziomek (A2) Polish Junior Championships 2017 03.02.2017
1000 meter 1:15.21 Marcin Bachanek (A2) Polish Junior Allround Championships 2015 01.02.2015
1000 meter 1:22.66 Aleksandra Kapruziak (A2) Polish Junior Allround Championships 2015 01.02.2015
1500 meter 1:55.68 Marcin Bachanek (A2) Polish Junior Allround Championships 2015 01.02.2015
500 meter 41.21 Aleksandra Kapruziak (A2) Polish Junior Allround Championships 2015 30.01.2015
Small combination 162.963 Piotr Michalski (A2) Polish Junior Championships 2014 15. - 17.02.2014
Mini combination 173.296 Aleksandra Kapruziak (A1) Polish Junior Championships 2014 15. - 17.02.2014
1000 meter 1:23.01 Aleksandra Kapruziak (A1) Polish Junior Championships 2014 16.02.2014
1500 meter 1:56.63 Piotr Michalski (A2) Polish Junior Championships 2014 16.02.2014
1500 meter 2:08.45 Aleksandra Kapruziak (A1) Polish Junior Championships 2014 15.02.2014
500 meter 37.27 Piotr Michalski (A2) Polish Junior Championships 2014 15.02.2014
Last Update: 20.10.2021

Competitions by Season:

Select Season:

Season: 2021 - 2022

DateEvent
02.12.2021 Trachitol Trophy – Opening
03.12.2021 Trachitol Trophy
04.12.2021 Trachitol Trophy
05.12.2021 Trachitol Trophy Final
14.12.2021 Sport School Trophy 2021
17. - 18.12.2021 Tatra Cup 2021
Last Update: 20.10.2021