Rink Card - Uleaborg - Raksila Oulu (Uleåborg)-Raksila

Rink image of Uleaborg - Raksila
Country:
Finland
Address:
Urheilukatu
90100 Oulu (Uleåborg)
State:
Oulun
Internet:
http://www.ouluntarmo.fi/lupy/valitut/radat/raksila/raksila_winter.htm
Rink type:
Outdoor rink, Artificial ice
Lap length:
250m
Altitude:
15 meters above sea level
Opened:
1999

Geographical Location:

LOADING MAP

Track Records:

TypeTime / PointsNameEventDate
100 meter 32.35 Janette Kärkkäinen (F1) Piirikunnalliset 19.11.2019
500 meter 46.43 Elina Risku (C1) Nuoriso Cup 29.01.2006
1000 meter 1:36.05 Elisa Arvo (A1) Nuoriso Cup 29.01.2006
1500 meter 2:32.00 Elisabeth Thomassen Lind (A2) Barentskampen 03.03.2002
3000 meter 5:12.80 Elisabeth Thomassen Lind (A2) Barentskampen 02.03.2002
2x500 meter 92.900 Elisa Arvo (A1) Piirikunnalliset Kilpailut 14.01.2006
Sprint combination 204.270 Kirsi Ala-Lipasti (D2) Finnish Youth Championships 2004 14. - 15.02.2004
Last Update: 04.12.2021
TypeTime / PointsNameEventDate
100 meter 10.80 Jarmo Levo (B1) Tarmon Testistartit 19.02.2005
500 meter 39.20 Samuli Ollanketo (Neo) Nationell 28.11.1999
1000 meter 1:21.10 Samuli Ollanketo (Neo) Nationell 28.11.1999
1500 meter 2:12.43 Jevgenij Zjiganov (A2) Barentskampen 2005 06.03.2005
3000 meter 4:32.80 Ragnvald Næss (M45) Barentskampen 02.03.2002
5000 meter 7:52.10 Ragnvald Næss (M45) Barentskampen 03.03.2002
2x500 meter 87.300 Jarmo Levo (B2) Piirikunnalliset Kilpailut 14.01.2006
Sprint combination 167.710 Pertti Kiiskinen (M30) Barentskampen 2005 05. - 06.03.2005
Small combination 181.079 Jevgenij Zjiganov (A2) Barentskampen 2005 05. - 06.03.2005
Last Update: 04.12.2021
TypeTime / PointsNameEventDate
500 meter 46.43 Elina Risku (C1) Nuoriso Cup 29.01.2006
1000 meter 1:36.05 Elisa Arvo (A1) Nuoriso Cup 29.01.2006
1500 meter 2:32.00 Elisabeth Thomassen Lind (A2) Barentskampen 03.03.2002
3000 meter 5:12.80 Elisabeth Thomassen Lind (A2) Barentskampen 02.03.2002
2x500 meter 92.900 Elisa Arvo (A1) Piirikunnalliset Kilpailut 14.01.2006
Sprint combination 204.270 Kirsi Ala-Lipasti (D2) Finnish Youth Championships 2004 14. - 15.02.2004
Last Update: 04.12.2021
TypeTime / PointsNameEventDate
100 meter 10.80 Jarmo Levo (B1) Tarmon Testistartit 19.02.2005
500 meter 40.54 Dmitrij Demjanisjin (A1) Barentskampen 2005 05.03.2005
1000 meter 1:23.70 Dmitrij Demjanisjin (A1) Barentskampen 2005 05.03.2005
1500 meter 2:12.43 Jevgenij Zjiganov (A2) Barentskampen 2005 06.03.2005
3000 meter 4:37.21 Jevgenij Zjiganov (A2) Barentskampen 2005 05.03.2005
5000 meter 8:07.40 Ivan Jurtsjiljuk (A1) Barentskampen 03.03.2002
2x500 meter 87.300 Jarmo Levo (B2) Piirikunnalliset Kilpailut 14.01.2006
Sprint combination 204.010 Juho Jääskeläinen (D2) Finnish Youth Championships 2004 14. - 15.02.2004
Small combination 181.079 Jevgenij Zjiganov (A2) Barentskampen 2005 05. - 06.03.2005
Last Update: 04.12.2021

Competitions by Season:

Select Season:

Season: 2020 - 2021

DateEvent
07.11.2020 Piirikunnalliset
21.11.2020 Piirikunnalliset
22.11.2020 Piirikunnalliset
28.11.2020 Piirikunnalliset
29.11.2020 Piirikunnalliset
14.03.2021 Piirikunnalliset
Last Update: 04.12.2021
DistanceNameTime / PointsDateEvent
500 meter Tani Heikkinen (M35) 44.30 22.11.2020 Piirikunnalliset
1000 meter Tani Heikkinen (M35) 1:37.70 07.11.2020 Piirikunnalliset
1500 meter Jeremias Heikkinen (C2) 2:29.83 22.11.2020 Piirikunnalliset
3000 meter Tani Heikkinen (M35) 5:48.47 22.11.2020 Piirikunnalliset
Last Update: 04.12.2021
DistanceNameTime / PointsDateEvent
500 meter Laura Rossi (B1) 53.58 29.11.2020 Piirikunnalliset
1000 meter Heli Heikkinen (Senior) 2:56.82 29.11.2020 Piirikunnalliset
Last Update: 04.12.2021