Competition: 89th Traditional North Festival

Information:
  • 52 athletes from 1 nation
  • 23 women and 29 men
  • 6 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Relay)
  • 240 races (4x mit DNF/DNS/DQ)
DistanceTime / PointsNameDate
1000 meter 1:15.81 Mikhail Sorokoletov (A1) 22.03.2024
1000 meter 1:22.00 Jekaterina Kosjeleva (Senior) 22.03.2024
1500 meter 2:09.30 Ksenija Korzhova (A2) 21.03.2024
Small combination 160.585 Ivan Fruktov (A1) 21. - 22.03.2024
Mini combination 175.180 Ksenija Korzhova (A2) 21. - 22.03.2024
3000 meter 4:30.72 Jekaterina Kosjeleva (Senior) 22.03.2024
5000 meter 7:08.02 Ivan Fruktov (A1) 22.03.2024
Last Update: 25.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
500 meter 37.69 Nikita Uspekhov (B2) 21.03.2024
500 meter 41.02 Anna Kuprikova (A1) 21.03.2024
1000 meter 1:15.81 Mikhail Sorokoletov (A1) 22.03.2024
1500 meter 1:56.32 Ivan Fruktov (A1) 21.03.2024
1500 meter 2:09.30 Ksenija Korzhova (A2) 21.03.2024
Small combination 160.585 Ivan Fruktov (A1) 21. - 22.03.2024
Mini combination 175.180 Ksenija Korzhova (A2) 21. - 22.03.2024
5000 meter 7:08.02 Ivan Fruktov (A1) 22.03.2024
Last Update: 25.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
Mini Combination 203.019 Jekaterina.08 Grigorjeva (B1) 21. - 22.03.2024
Mini Combination 234.042 Anastasija Tjurina (C2) 21. - 22.03.2024
Mini Combination 226.162 Diana Sokolova (C2) 21. - 22.03.2024
Mini Combination 226.131 Violetta Saveleva (Senior) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 170.074 Ivan Burtsev (Neo) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 174.942 Vladislav Skrebkov (A2) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 180.855 Ivan.08 Beljajev (C2) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 186.918 Jegor.08 Popov (B1) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 195.208 Kirill Borovikov (B1) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 205.515 Artem Ioos (C2) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 207.059 Maksim Spiridonov (B1) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 212.223 Mikhail Igumnov (B1) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 210.928 Mikhail Zagljada (C2) 21. - 22.03.2024
Allround Junior 209.218 Jaroslav Lotsmanov (C2) 21. - 22.03.2024
1500 meter 2:52.01 Diana Sokolova (C2) 22.03.2024
1500 meter 2:51.56 Violetta Saveleva (Senior) 21.03.2024
3000 meter 6:30.60 Violetta Saveleva (Senior) 21.03.2024
5000 meter 7:56.09 Ivan Burtsev (Neo) 21.03.2024
5000 meter 8:30.25 Ivan.08 Beljajev (C2) 21.03.2024
5000 meter 9:34.82 Artem Ioos (C2) 21.03.2024
5000 meter 9:51.65 Jaroslav Lotsmanov (C2) 21.03.2024
5000 meter 10:08.98 Mikhail Zagljada (C2) 21.03.2024
5000 meter 10:09.54 Maksim Spiridonov (B1) 21.03.2024
5000 meter 11:01.95 Mikhail Igumnov (B1) 21.03.2024
5000 meter 11:01.99 Sergej Blajgatsjev (C2) 21.03.2024
500 meter 50.44 Jekaterina Ditjantseva (B1) 22.03.2024
500 meter 38.39 Denis Jakovlev (B1) 21.03.2024
500 meter 38.69 Maksim Suturin (B1) 21.03.2024
500 meter 39.41 Ivan Krakhmaljov (B1) 21.03.2024
500 meter 42.45 Jegor.08 Popov (B1) 21.03.2024
500 meter 43.20 Kirill Borovikov (B1) 21.03.2024
500 meter 45.48 Mikhail Igumnov (B1) 21.03.2024
500 meter 46.63 Artem Ioos (C2) 21.03.2024
500 meter 47.07 Mikhail Zagljada (C2) 21.03.2024
500 meter 47.16 Jaroslav Lotsmanov (C2) 21.03.2024
500 meter 47.22 Jekaterina.08 Grigorjeva (B1) 22.03.2024
500 meter 49.89 Violetta Saveleva (Senior) 21.03.2024
500 meter 38.25 Kirill Pantelejev (B2) 21.03.2024
500 meter 51.35 Anastasija Tjurina (C2) 22.03.2024
1000 meter 1:17.54 Ivan Fruktov (A1) 21.03.2024
1000 meter 1:18.36 Denis Jakovlev (B1) 21.03.2024
1000 meter 1:25.15 Jegor.08 Popov (B1) 21.03.2024
1000 meter 1:37.82 Artem Ioos (C2) 21.03.2024
1000 meter 1:40.72 Jaroslav Lotsmanov (C2) 21.03.2024
1000 meter 1:47.45 Jekaterina Ditjantseva (B1) 22.03.2024
1000 meter 1:47.91 Violetta Saveleva (Senior) 22.03.2024
1000 meter 1:53.79 Anastasija Tjurina (C2) 22.03.2024
1500 meter 2:18.44 Jegor.08 Popov (B1) 21.03.2024
Last Update: 25.05.2024
DistanceTime / PointsNameDate
500 meter 38.25 Kirill Pantelejev (B2) 21.03.2024
500 meter 38.39 Denis Jakovlev (B1) 21.03.2024
500 meter 38.69 Maksim Suturin (B1) 21.03.2024
500 meter 39.41 Ivan Krakhmaljov (B1) 21.03.2024
500 meter 40.24 Ivan Fruktov (A1) 21.03.2024
500 meter 42.45 Jegor.08 Popov (B1) 21.03.2024
500 meter 43.20 Kirill Borovikov (B1) 21.03.2024
500 meter 43.33 Jekaterina.02 Zlobina (Neo) 21.03.2024
500 meter 44.93 Darja Fruktova (A2) 22.03.2024
500 meter 45.48 Mikhail Igumnov (B1) 21.03.2024
500 meter 45.56 Ilja Korpusov (Senior) 21.03.2024
500 meter 46.63 Artem Ioos (C2) 21.03.2024
500 meter 47.07 Mikhail Zagljada (C2) 21.03.2024
500 meter 47.16 Jaroslav Lotsmanov (C2) 21.03.2024
500 meter 47.22 Jekaterina.08 Grigorjeva (B1) 22.03.2024
500 meter 48.19 Valerij Saveljev (Senior) 21.03.2024
500 meter 49.69 Tatjana Makukha (A2) 22.03.2024
500 meter 49.89 Violetta Saveleva (Senior) 21.03.2024
500 meter 50.02 Evelina Nekrasova (A1) 22.03.2024
500 meter 50.44 Jekaterina Ditjantseva (B1) 22.03.2024
500 meter 51.35 Anastasija Tjurina (C2) 22.03.2024
500 meter 51.77 Galina Dubikova (A1) 22.03.2024
500 meter 51.82 Marija.08 Smirnova (C2) 22.03.2024
1000 meter 1:17.54 Ivan Fruktov (A1) 21.03.2024
1000 meter 1:17.91 Georgij Tsjemjakin (Neo) 21.03.2024
1000 meter 1:18.36 Denis Jakovlev (B1) 21.03.2024
1000 meter 1:25.15 Jegor.08 Popov (B1) 21.03.2024
1000 meter 1:31.11 Kirill Borovikov (B1) 21.03.2024
1000 meter 1:33.23 Ilja Korpusov (Senior) 21.03.2024
1000 meter 1:36.39 Mikhail Igumnov (B1) 21.03.2024
1000 meter 1:37.72 Maksim Spiridonov (B1) 21.03.2024
1000 meter 1:37.82 Artem Ioos (C2) 21.03.2024
1000 meter 1:39.73 Valerij Saveljev (Senior) 21.03.2024
1000 meter 1:40.72 Jaroslav Lotsmanov (C2) 21.03.2024
1000 meter 1:45.56 Tatjana Makukha (A2) 22.03.2024
1000 meter 1:47.45 Jekaterina Ditjantseva (B1) 22.03.2024
1000 meter 1:47.91 Violetta Saveleva (Senior) 22.03.2024
1000 meter 1:47.93 Evelina Nekrasova (A1) 22.03.2024
1000 meter 1:53.79 Anastasija Tjurina (C2) 22.03.2024
1500 meter 2:18.44 Jegor.08 Popov (B1) 21.03.2024
1500 meter 2:20.43 Eduard Smysjljajev (M35) 21.03.2024
1500 meter 2:24.26 Sergej.76 Zykin (M45) 21.03.2024
1500 meter 2:24.56 Kirill Borovikov (B1) 21.03.2024
1500 meter 2:32.03 Maksim Spiridonov (B1) 21.03.2024
1500 meter 2:32.53 Ilja Korpusov (Senior) 21.03.2024
1500 meter 2:37.06 Mikhail Igumnov (B1) 21.03.2024
1500 meter 2:39.38 Valerij Saveljev (Senior) 21.03.2024
Small combination 160.585 Ivan Fruktov (A1) 21. - 22.03.2024
Small combination 163.745 Maksim Suturin (B1) 21. - 22.03.2024
1500 meter 2:49.91 Jelena Kusjnir (M35) 21.03.2024
Small combination 170.074 Ivan Burtsev (Neo) 21. - 22.03.2024
1500 meter 2:51.56 Violetta Saveleva (Senior) 21.03.2024
1500 meter 2:52.01 Diana Sokolova (C2) 22.03.2024
Small combination 174.942 Vladislav Skrebkov (A2) 21. - 22.03.2024
Mini combination 178.372 Jekaterina.02 Zlobina (Neo) 21. - 22.03.2024
Small combination 180.855 Ivan.08 Beljajev (C2) 21. - 22.03.2024
Mini combination 181.191 Anna Kuprikova (A1) 21. - 22.03.2024
Mini combination 185.237 Darja Fruktova (A2) 21. - 22.03.2024
Small combination 186.918 Jegor.08 Popov (B1) 21. - 22.03.2024
Small combination 195.208 Kirill Borovikov (B1) 21. - 22.03.2024
Mini combination 203.019 Jekaterina.08 Grigorjeva (B1) 21. - 22.03.2024
Small combination 205.515 Artem Ioos (C2) 21. - 22.03.2024
Small combination 207.059 Maksim Spiridonov (B1) 21. - 22.03.2024
Small combination 209.218 Jaroslav Lotsmanov (C2) 21. - 22.03.2024
Small combination 210.928 Mikhail Zagljada (C2) 21. - 22.03.2024
Small combination 211.061 Valerij Saveljev (Senior) 21. - 22.03.2024
Small combination 212.223 Mikhail Igumnov (B1) 21. - 22.03.2024
Mini combination 218.650 Tatjana Makukha (A2) 21. - 22.03.2024
Mini combination 222.466 Galina Dubikova (A1) 21. - 22.03.2024
Mini combination 226.131 Violetta Saveleva (Senior) 21. - 22.03.2024
Mini combination 226.162 Diana Sokolova (C2) 21. - 22.03.2024
Mini combination 227.355 Jekaterina Ditjantseva (B1) 21. - 22.03.2024
Mini combination 234.042 Anastasija Tjurina (C2) 21. - 22.03.2024
3000 meter 6:29.74 Diana Sokolova (C2) 22.03.2024
3000 meter 6:30.60 Violetta Saveleva (Senior) 21.03.2024
5000 meter 7:56.09 Ivan Burtsev (Neo) 21.03.2024
5000 meter 8:30.25 Ivan.08 Beljajev (C2) 21.03.2024
5000 meter 9:08.79 Sergej.76 Zykin (M45) 21.03.2024
5000 meter 9:34.82 Artem Ioos (C2) 21.03.2024
5000 meter 9:51.65 Jaroslav Lotsmanov (C2) 21.03.2024
5000 meter 9:58.81 Valerij Saveljev (Senior) 21.03.2024
5000 meter 10:08.98 Mikhail Zagljada (C2) 21.03.2024
5000 meter 10:09.54 Maksim Spiridonov (B1) 21.03.2024
5000 meter 11:01.95 Mikhail Igumnov (B1) 21.03.2024
5000 meter 11:01.99 Sergej Blajgatsjev (C2) 21.03.2024
Last Update: 25.05.2024