Competition: RussiaCup

Information:
  • 260 athletes from 3 nations
  • 84 women and 176 men
  • 5 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 885 races (5x mit DNF/DNS/DQ)

Men Juniors - 1500 meter
09.12.2006

PosNameNationTimeDiff
1 Aleksej Jesin (A2) RUS 1:47.93 NRJ, TR -
2 Denis Juskov (B2) RUS 1:50.83 NRJ +2.900
3 Timofej Skopin (A1) RUS 1:53.69 +5.760
4 Nikita Jevtejev (A1) RUS 1:54.14 +6.210
5 Denis Anisimov (A2) RUS 1:54.86 SB +6.930
6 Aleksej Olejnik (A2) RUS 1:54.99 +7.060
7 Maksim Baklashkin (A2) RUS 1:56.48 +8.550
8 Aleksandr Ameltsjenko (A1) RUS 1:57.07 +9.140
9 Sergej Tsjadajev (A2) RUS 1:57.16 +9.230
10 Jevgenij Serjajev (A1) RUS 1:57.18 +9.250
11 Mikhail Kotsjnev (A1) RUS 1:57.31 +9.380
12 Aleksej Naumkin (B2) RUS 1:57.45 +9.520
13 Nikita Ryzjov (A2) RUS 1:57.69 +9.760
14 Anton Ryzjov (A2) RUS 1:58.00 +10.070
15 Aleksandr Dolotsjenko (A1) RUS 1:58.11 +10.180
16 Pavel Tjumentsev (A2) RUS 1:58.37 +10.440
17 Aleksandr Fjodorov (A1) RUS 1:58.49 +10.560
18 Aleksandr.87 Golubev (A2) RUS 1:58.57 SB +10.640
19 Anton Bogdanov (A2) RUS 1:58.67 SB +10.740
20 Roman Burkov (A2) RUS 1:59.11 +11.180
21 Kirill Fatijev (A1) RUS 1:59.31 +11.380
22 Igor Kanusjin (A2) RUS 1:59.39 PB +11.460
23 Semen Zozulja (B2) RUS 1:59.49 SB +11.560
24 Kirill Makarov (B2) RUS 1:59.52 +11.590
25 Vladimir Maslov (A2) RUS 1:59.60 SB +11.670
26 Aleksandr Fistsjev (B1) RUS 1:59.92 SB +11.990
27 Maksim Sjelukhanov (A1) RUS 1:59.96 SB +12.030
28 Artjom Kuznetsov (A2) RUS 2:00.03 +12.100
Vladislav.88 Smirnov (A2) RUS 2:02.28 +14.350
29 Dmitrij Rotsjev (A2) RUS 2:00.13 PB +12.200
30 Ilja Jefremov (A1) RUS 2:00.39 +12.460
31 Sergej Sukhanov (A2) RUS 2:00.67 PB +12.740
32 Dmitrij.89 Fedotov (A1) RUS 2:01.03 +13.100
33 Andrej Kirin (A2) RUS 2:01.05 +13.120
34 Mikhail Butujev (A2) RUS 2:01.10 +13.170
35 Timur Takhavijev (A1) RUS 2:01.42 +13.490
36 Andrej Jesin (A1) RUS 2:01.63 +13.700
37 Fjodor.88 Balabanov (A1) RUS 2:01.74 +13.810
38 Dmitrij Sjisjkin (A1) RUS 2:02.28 +14.350
40 Ruslan Ivannikov (A2) RUS 2:02.39 +14.460
41 Ilmir Sufijanov (A2) RUS 2:02.57 +14.640
42 Jevgenij Mironov (A2) RUS 2:02.79 +14.860
43 Damir Biktsjentajev (A1) RUS 2:03.42 +15.490
44 Konstantin Masjarov (A1) RUS 2:03.57 SB +15.640
45 Aleksandr Psjesmytskij (A1) RUS 2:03.60 +15.670
46 Pavel Balvas (A2) BLR 2:04.36 PB +16.430
47 Anton Voronov (A1) RUS 2:04.67 SB +16.740
48 Pavel Tsetsulin (A1) RUS 2:04.77 +16.840
49 Gennadij Mikhajlitskij (A1) RUS 2:05.23 PB +17.300
50 Jevgenij Kovaljov (A2) BLR 2:05.66 PB +17.730
51 Lev.87 Kravtsov (A2) RUS 2:05.81 SB +17.880
52 Jegor Trojegubov (A2) RUS 2:06.06 +18.130
53 Artjom Buzmakov (B2) RUS 2:06.81 +18.880
54 Vjatsjeslav Fjodorov (A1) RUS 2:07.33 SB +19.400
55 Vitalij Bezrjadin (B2) RUS 2:08.13 +20.200
56 Aleksandr Limarev (A2) RUS 2:08.17 +20.240
57 Sergej Afanasjev (C2) RUS 2:08.31 PB +20.380
58 Sergej Platonov (A2) RUS 2:10.62 PB +22.690
59 Mikhail Pospelov (B2) RUS 2:11.66 +23.730
60 Sergej Radjukov (A1) RUS 2:11.85 SB +23.920
61 Jevgenij Progonskij (B2) RUS 2:12.24 SB +24.310
62 Jurij Kazakov (A2) RUS 2:12.37 +24.440
63 Filipp Balabanov (C2) RUS 2:12.79 +24.860
64 Dmitrij Khonin (C2) RUS 2:13.00 PB +25.070
65 Jegor Vasin (B1) RUS 2:15.19 SB +27.260
66 Sergej Zjabtsjenko (A2) RUS 2:18.29 SB +30.360
67 Pavel Tsjernov (Neo) RUS 2:24.11 SB +36.180
68 Konstantin Pisligin (A1) RUS 2:26.08 +38.150
Dmitrij Usjakov (A2) RUS - -
Ilja Mestsjerinov (A1) RUS - -
NRJ - National Record Juniors, TRJ - Track Record Junior, BB2 - Age Group Record AG B1/B2, AA2 - Age Group Record AG A1/A2, SB - Seasonal Best