Competition: RussiaCup

Information:
  • 260 athletes from 3 nations
  • 84 women and 176 men
  • 5 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 885 races (5x mit DNF/DNS/DQ)

Men Juniors - 3000 meter
08.12.2006

PosNameNationTimeDiff
1 Denis Juskov (B2) RUS 3:52.76 NRJ, TR -
2 Aleksej Jesin (A2) RUS 3:53.60 PB +0.840
3 Jevgenij Serjajev (A1) RUS 4:00.07 SB +7.310
4 Timofej Skopin (A1) RUS 4:02.59 +9.830
5 Mikhail Kotsjnev (A1) RUS 4:04.02 +11.260
6 Maksim Baklashkin (A2) RUS 4:05.93 +13.170
7 Kirill Fatijev (A1) RUS 4:06.09 +13.330
8 Denis Anisimov (A2) RUS 4:06.13 +13.370
9 Aleksandr Dolotsjenko (A1) RUS 4:06.36 PB +13.600
10 Aleksej Olejnik (A2) RUS 4:07.49 PB +14.730
11 Dmitrij Usjakov (A2) RUS 4:08.62 +15.860
12 Aleksandr.87 Golubev (A2) RUS 4:08.64 +15.880
13 Aleksandr Fjodorov (A1) RUS 4:09.28 +16.520
14 Aleksej Naumkin (B2) RUS 4:09.83 +17.070
15 Sergej Tsjadajev (A2) RUS 4:10.54 +17.780
16 Igor Kanusjin (A2) RUS 4:11.39 +18.630
17 Aleksandr Ameltsjenko (A1) RUS 4:11.79 +19.030
18 Vladimir Maslov (A2) RUS 4:12.18 SB +19.420
19 Dmitrij.89 Fedotov (A1) RUS 4:12.79 +20.030
20 Dmitrij Sjisjkin (A1) RUS 4:13.10 SB +20.340
21 Maksim Sjelukhanov (A1) RUS 4:13.27 SB +20.510
22 Nikita Ryzjov (A2) RUS 4:13.69 +20.930
23 Pavel Budajev (A2) RUS 4:13.86 +21.100
24 Dmitrij Rotsjev (A2) RUS 4:14.54 PB +21.780
25 Ilja Jefremov (A1) RUS 4:14.89 +22.130
26 Roman Burkov (A2) RUS 4:15.46 PB +22.700
27 Ilja Mestsjerinov (A1) RUS 4:15.48 +22.720
28 Vladimir Sjirokov (A1) RUS 4:15.94 +23.180
29 Anton Ryzjov (A2) RUS 4:16.09 +23.330
30 Andrej Kirin (A2) RUS 4:16.87 SB +24.110
31 Vladislav.88 Smirnov (A2) RUS 4:17.82 PB +25.060
32 Pavel Tjumentsev (A2) RUS 4:17.99 +25.230
33 Timur Takhavijev (A1) RUS 4:19.29 +26.530
34 Vjatsjeslav Fjodorov (A1) RUS 4:19.61 SB +26.850
35 Denis Volkov (B1) RUS 4:19.66 SB +26.900
36 Ilmir Sufijanov (A2) RUS 4:20.35 PB +27.590
37 Andrej Jesin (A1) RUS 4:20.43 +27.670
38 Aleksandr Fistsjev (B1) RUS 4:20.47 SB +27.710
39 Fjodor.88 Balabanov (A1) RUS 4:22.11 +29.350
40 Gennadij Mikhajlitskij (A1) RUS 4:22.77 PB +30.010
41 Jegor Trojegubov (A2) RUS 4:23.28 +30.520
42 Anton Voronov (A1) RUS 4:23.47 +30.710
43 Aleksandr Psjesmytskij (A1) RUS 4:24.06 +31.300
44 Sergej Sukhanov (A2) RUS 4:25.34 PB +32.580
45 Konstantin Masjarov (A1) RUS 4:26.19 SB +33.430
46 Mikhail Pospelov (B2) RUS 4:27.56 SB +34.800
47 Artjom Buzmakov (B2) RUS 4:27.72 +34.960
48 Konstantin Pisligin (A1) RUS 4:28.24 +35.480
49 Pavel Tsetsulin (A1) RUS 4:28.33 +35.570
50 Jevgenij Mironov (A2) RUS 4:28.86 PB +36.100
51 Lev.87 Kravtsov (A2) RUS 4:28.99 +36.230
52 Jevgenij Pavljutsjenko (A2) BLR 4:29.14 PB +36.380
53 Vitalij Bezrjadin (B2) RUS 4:29.18 +36.420
54 Damir Biktsjentajev (A1) RUS 4:32.02 +39.260
55 Jurij Kazakov (A2) RUS 4:32.93 +40.170
56 Sergej Afanasjev (C2) RUS 4:33.16 PB +40.400
57 Aleksandr Limarev (A2) RUS 4:34.69 SB +41.930
58 Filipp Balabanov (C2) RUS 4:35.48 +42.720
59 Jevgenij Kovaljov (A2) BLR 4:39.17 PB +46.410
60 Jevgenij Progonskij (B2) RUS 4:41.01 PB +48.250
61 Sergej Platonov (A2) RUS 4:42.29 PB +49.530
62 Jegor Vasin (B1) RUS 4:45.46 SB +52.700
63 Dmitrij Khonin (C2) RUS 4:47.71 PB +54.950
64 Sergej Radjukov (A1) RUS 4:48.16 SB +55.400
65 Sergej Zjabtsjenko (A2) RUS 4:52.36 PB +59.600
Pavel Balvas (A2) BLR - -
Artjom Kuznetsov (A2) RUS - -
Nikita Jevtejev (A1) RUS - -
Semen Zozulja (B2) RUS - -
Aleksandr.90 Uljanov (B1) RUS - -
NRJ - National Record Juniors, TRJ - Track Record Junior, BB2 - Age Group Record AG B1/B2, AA2 - Age Group Record AG A1/A2, SB - Seasonal Best