Competition: Regional Qualifying Event - Siberian/Far Eastern Federal District (Stage 2)

Information:
  • 142 athletes from 1 nation
  • 65 women and 77 men
  • 5 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 521 races (13x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Regional Qualifying Event - Siberian/Far Eastern Federal District (Stage 2)
13. - 14.01.2017
Stadion Trud (RUS)

500 meter (Women), 13.01.2017

POS   NAME                    AG   NAT   TIME    DIFF   RECORD   
1     Svetlana Kalasjnikova   D2   RUS   55.39                   



1000 meter (Women), 14.01.2017

POS   NAME                    AG   NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Svetlana Kalasjnikova   D2   RUS   1:59.85                   



Mini Combination (Women), 13. - 14.01.2017

POS   NAME                     AG   NAT   500M                1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Polina Upirova           B1   RUS   46.10   (6)         2:19.48   (1)         1:32.58   (6)         4:58.88   (1)         188.696             TR        
2     Jekaterina Kuzmenko      B2   RUS   45.57   (3)         2:20.80   (2)         1:30.72   (2)         5:07.36   (3)         189.089   +0.393    SB        
3     Anastasija Batgauer      B1   RUS   44.82   (1)         2:22.79   (4)         1:30.71   (1)         5:15.82   (5)         190.407   +1.711              
4     Lilija Afanasjeva        B2   RUS   46.77   (10)        2:21.68   (3)         1:33.67   (9)         5:05.48   (2)         191.744   +3.048              
5     Karina Rakhmatova        B1   RUS   46.00   (5)         2:24.40   (6)         1:32.32   (5)         5:09.40   (4)         191.859   +3.163              
6     Julija Fetisova          B1   RUS   46.42   (9)         2:24.45   (7)         1:31.78   (4)         5:26.51   (9)         194.878   +6.182    SB        
7     Svetlana Smysjljajeva    B1   RUS   45.67   (4)         2:27.84   (9)         1:33.56   (8)         5:26.79   (10)        196.195   +7.499              
8     Tatjana Grinevitsj       B2   RUS   47.70   (14)        2:26.61   (8)         1:34.15   (11)        5:16.36   (6)         196.371   +7.675    SB        
9     Anastasija Anisjenko     B2   RUS   46.20   (7)         2:23.60   (5)         1:31.54   (3)         5:43.60   (18)        197.102   +8.406              
10    Darja Gorosjinskaja      B1   RUS   46.36   (8)         2:28.19   (10)        1:34.42   (12)        5:28.49   (11)        197.714   +9.018    SB        
11    Natalja Korotkikh        B2   RUS   45.51   (2)         2:30.45   (11)        1:33.71   (10)        5:40.29   (16)        199.230   +10.534   SB        
12    Jana Graf                B1   RUS   47.39   (11)        2:31.22   (13)        1:33.55   (7)         5:35.11   (13)        200.422   +11.726   SB        
13    Viktorija Sjakhova       B1   RUS   47.42   (13)   SB   2:31.89   (15)   SB   1:36.79   (13)   SB   5:29.76   (12)   SB   201.405   +12.709   SB        
14    Anzjelika Brjutsjko      B1   RUS   47.95   (15)        2:32.02   (16)        1:37.18   (14)        5:25.49   (7)         201.461   +12.765   SB        
15    Aleksandra Asejeva       B2   RUS   48.54   (16)        2:30.73   (12)   SB   1:37.99   (15)   SB   5:26.42   (8)         202.181   +13.485   SB        
16    Darja Boriskina          B1   RUS   47.39   (11)        2:31.45   (14)   SB   1:39.01   (17)        5:39.95   (15)        204.036   +15.340   SB        
17    Olga Kikas               B1   RUS   49.07   (18)        2:35.00   (17)   SB   1:39.76   (18)        5:43.48   (17)        207.862   +19.166   SB        
18    Valerija Stsjerbak       B1   RUS   48.92   (17)        2:41.71   (19)        1:40.22   (19)        5:59.36   (19)        212.826   +24.130   SB        
19    Kristina Sjtykina        B2   RUS   59.89   (25)        2:36.42   (18)        1:38.22   (16)   SB   5:36.16   (14)        217.166   +28.470   SB        
20    Ksenija Lapina           B1   RUS   51.63   (21)   SB   2:54.51   (22)   SB   1:49.25   (21)   SB   6:19.64   (20)   SB   227.698   +39.002   PB        
      Snezjana Belozertseva    B1   RUS   55.39   (23)   PB   2:59.68   (23)   PB   -                     -                     -                             
      Anna Zabelina            B1   RUS   55.00   (22)   PB   3:00.93   (24)   PB   1:54.11   (22)   PB   -                     -                             
      Ilvira Khafizova         B2   RUS   50.44   (20)        2:47.17   (20)        1:46.02   (20)   SB   -                     -                             
      Kristina Kakubava        B1   RUS   50.42   (19)        2:47.73   (21)   SB   -                     -                     -                             
      Anastasija Khriplivykh   B1   RUS   57.20   (24)   SB   -                     1:55.90   (23)   SB   -                     -                             



Mini Combination (Women), 13. - 14.01.2017

POS   NAME                      AG   NAT   500M                  1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Alisa Bekker              C1   RUS   47.02     (5)         2:23.80   (1)         1:34.41   (2)         5:07.96   (1)         193.484                       
2     Jevgenija.01 Sjulgina     C2   RUS   44.67     (1)         2:30.71   (3)         1:33.95   (1)         5:30.20   (8)         196.914   +3.430    SB        
3     Arina Tikhonova           C2   RUS   45.89     (2)         2:29.39   (2)         1:34.77   (3)         5:24.80   (3)         197.204   +3.720              
4     Anastasija Romanova       C2   RUS   48.45     (9)         2:32.29   (5)         1:36.83   (6)         5:21.08   (2)         201.141   +7.657              
5     Aleksandra Kukol          C2   RUS   46.32     (3)         2:33.11   (8)         1:36.24   (4)         5:34.02   (11)   SB   201.146   +7.662    SB        
6     Ljudmila Kuzmenko         C2   RUS   47.32     (7)         2:31.36   (4)         1:36.94   (7)         5:29.82   (7)         201.213   +7.729    SB        
7     Jelizaveta Vinokurova     C2   RUS   46.92     (4)         2:34.95   (10)        1:36.49   (5)         5:29.24   (6)         201.688   +8.204    SB        
8     Jelizaveta Bornjakova     C2   RUS   47.28     (6)         2:32.48   (6)         1:38.42   (10)        5:30.60   (9)         202.416   +8.932    PB        
9     Julija Usenko             C2   RUS   48.55     (10)        2:32.82   (7)         1:37.80   (8)         5:28.86   (5)    SB   203.200   +9.716    SB        
10    Alina Kozjemjakina        C2   RUS   49.45     (15)        2:34.20   (9)         1:39.25   (13)        5:26.22   (4)         204.845   +11.361   SB        
11    Jekaterina Safonova       C2   RUS   49.32     (13)        2:36.70   (14)        1:38.38   (9)         5:32.55   (10)        206.168   +12.684   PB        
12    Jekaterina Kurojedova     C2   RUS   48.20     (8)         2:40.72   (17)        1:38.94   (11)   SB   5:36.33   (12)   SB   207.298   +13.814   SB        
13    Julija Kuzmenko           C2   RUS   49.39     (14)        2:35.20   (11)   SB   1:39.62   (15)   SB   5:41.78   (15)   SB   207.896   +14.412   SB        
14    Alena Lozina              C2   RUS   49.92     (17)        2:35.51   (12)        1:39.11   (12)        5:44.13   (16)        208.666   +15.182   SB        
15    Sofija.02 Morozova        C1   RUS   49.57     (16)        2:38.55   (16)        1:39.26   (14)        5:41.45   (14)        208.958   +15.474   PB        
16    Arina Morokko             C1   RUS   49.02     (12)        2:38.02   (15)   SB   1:45.64   (20)        5:36.64   (13)   PB   210.619   +17.135   SB        
17    Anastasija Etenko         C2   RUS   48.95     (11)   SB   2:44.71   (20)        1:41.07   (16)   SB   5:49.54   (19)   SB   212.644   +19.160   SB        
18    Jelizaveta Pugatsjeva     C2   RUS   50.13     (19)        2:41.67   (18)        1:43.39   (18)        5:44.95   (17)        213.206   +19.722   SB        
19    Darja Manusjkina          C1   RUS   50.76     (21)        2:43.80   (19)        1:43.37   (17)   SB   5:51.77   (20)        215.673   +22.189   SB        
20    Ksenija Orlova            C1   RUS   52.92     (29)        2:48.80   (24)        1:47.38   (21)        5:59.08   (22)        222.722   +29.238   SB        
21    Aleksandra Stefanova      C1   RUS   52.62     (26)        2:54.16   (27)        1:48.56   (23)   SB   6:04.89   (24)   PB   225.768   +32.284   PB        
22    Arina Jaskova             C1   RUS   51.00     (22)   SB   2:48.60   (23)   SB   1:50.22   (26)   SB   6:22.17   (26)   SB   226.005   +32.521   SB        
23    Jelena Rezenkova          C2   RUS   55.26     (33)   PB   2:48.47   (22)   PB   1:50.08   (25)   PB   5:57.84   (21)   PB   226.096   +32.612   PB        
24    Ksenija Bantsjukova       C1   RUS   52.23     (25)        2:47.67   (21)   SB   1:48.44   (22)   SB   6:37.77   (28)   SB   228.635   +35.151   SB        
25    Vladislava Angadajeva     C1   RUS   1:03.80   (38)        2:55.76   (28)   SB   1:52.59   (28)        6:08.36   (25)        240.074   +46.590   SB        
26    Jekaterina.0303 Kozlova   C1   RUS   53.39     (30)        2:49.76   (25)        2:20.48   (35)        5:59.47   (23)        240.127   +46.643   SB        
      Anastasija Kotsjergina    C1   RUS   -                     -                     -                     -                     -                             
      Valerija.03 Bolsjakova    C1   RUS   50.60     (20)   SB   2:52.99   (26)        -                     6:29.03   (27)        -                             
      Karina Tsjesnokova        C2   RUS   50.07     (18)        2:35.94   (13)        -                     5:45.25   (18)        -                             
      Anastasija Suldina        C1   RUS   57.14     (37)   PB   3:19.35   (36)   PB   -                     -                     -                             
      Aleksandra Kuzmina        C2   RUS   56.54     (36)   SB   3:11.02   (35)   SB   1:59.09   (33)   SB   -                     -                             
      Darja.02 Semenova         C1   RUS   55.20     (32)        3:02.73   (33)   SB   1:57.32   (32)        -                     -                             
      Anzjelika Kurapova        C2   RUS   55.32     (34)        3:01.39   (32)   SB   1:54.86   (31)        -                     -                             
      Jekaterina Tsaj           C2   RUS   51.73     (23)   SB   3:03.70   (34)        1:50.52   (27)   SB   -                     -                             
      Ksenija Majer             C1   RUS   52.82     (28)   SB   2:58.81   (31)   SB   1:54.22   (30)   SB   -                     -                             
      Angelina Kokonova         C1   RUS   54.70     (31)   SB   2:55.86   (29)   SB   1:54.21   (29)   SB   -                     -                             
      Julija Konstantinova      C1   RUS   52.67     (27)   PB   2:56.38   (30)   PB   1:49.87   (24)   PB   -                     -                             
      Olga Ibragimova           C1   RUS   55.70     (35)        -                     2:00.20   (34)        -                     -                             
      Jekaterina.02 Zlobina     C1   RUS   52.00     (24)        -                     1:44.06   (19)        -                     -                             



Small Combination (Men), 13. - 14.01.2017

POS   NAME                    AG   NAT   500M                3000M                 1500M                 5000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Nikolas.99 Rudenko      B2   RUS   39.84   (1)         4:23.63   (2)         2:02.53   (1)         7:35.23   (1)    SB   170.144             TR, SB    
2     Gleb Varlamov           B2   RUS   41.36   (10)        4:22.36   (1)    TR   2:06.41   (4)         7:35.97   (2)         172.819   +2.675    PB        
3     Aleksandr Samsonov      B2   RUS   40.76   (7)         4:28.29   (3)         2:07.06   (5)         7:52.20   (3)         175.048   +4.904              
4     Nikolaj Byvaltsev       B2   RUS   40.72   (6)         4:32.35   (4)         2:09.81   (9)         7:53.26   (5)         176.707   +6.563    PB        
5     Nikita Gorjatsjev       B2   RUS   40.50   (4)         4:34.00   (6)         2:05.87   (3)         8:23.67   (13)        178.489   +8.345              
6     Roman Khristoljubov     B1   RUS   40.36   (2)         4:44.08   (11)        2:05.80   (2)         8:10.65   (8)         178.704   +8.560    PB        
7     Maksim Kasev            B1   RUS   41.69   (11)        4:37.19   (8)         2:09.24   (8)    SB   8:02.99   (7)         179.267   +9.123    PB        
8     Artjom Laptev           B1   RUS   40.49   (3)         4:51.00   (15)        2:08.00   (7)         7:58.46   (6)         179.502   +9.358              
9     Aleksandr Barysjnikov   B2   RUS   40.51   (5)         4:39.74   (9)         2:12.39   (11)        8:16.93   (9)         180.956   +10.812   PB        
10    Kirill Pitsjev          B1   RUS   41.13   (8)         4:43.17   (10)        2:13.07   (12)        8:20.61   (11)        182.742   +12.598   SB        
11    Aleksandr Slepnev       B1   RUS   42.86   (18)        4:45.73   (12)        2:14.32   (15)   SB   8:20.92   (12)        185.346   +15.202   SB        
12    Jegor Maltsev           B2   RUS   42.44   (16)        4:52.72   (16)        2:19.67   (20)        8:18.67   (10)        187.649   +17.505   PB        
13    Dmitrij Novikov         B1   RUS   42.32   (14)   SB   4:49.64   (13)   PB   2:15.89   (17)        8:37.87   (18)   SB   187.676   +17.532   SB        
14    Sjamil Rakhmatulin      B2   RUS   42.00   (13)        4:56.95   (19)        2:14.12   (14)        8:34.93   (15)        187.690   +17.546   PB        
15    Pavel Sjadrin           B1   RUS   42.60   (17)        4:56.74   (18)   SB   2:14.82   (16)   SB   8:37.53   (17)   SB   188.749   +18.605   SB        
16    Vladimir.00 Mikhajlov   B1   RUS   41.90   (12)        5:04.82   (22)        2:14.10   (13)        8:39.73   (20)        189.376   +19.232   SB        
17    Ivan Alesjonkov         B2   RUS   44.10   (20)   PB   4:55.10   (17)   PB   2:20.33   (21)        8:37.33   (16)   PB   191.792   +21.648   PB        
18    Bogdan Bogutsjarskij    B1   RUS   42.39   (15)        5:04.40   (21)        2:19.48   (19)   SB   8:55.17   (21)        193.133   +22.989   PB        
19    Ilja Bratukhin          B2   RUS   43.92   (19)        5:03.04   (20)        2:21.18   (22)        8:59.98   (22)        195.484   +25.340   PB        
20    Igor Mamusjkin          B1   RUS   45.60   (29)   PB   5:14.75   (26)   PB   2:26.95   (26)   PB   8:39.05   (19)   PB   198.946   +28.802   PB        
21    Aleksej Stsjadnev       B1   RUS   56.20   (34)        4:49.85   (14)   PB   2:18.13   (18)   PB   8:27.30   (14)   PB   201.281   +31.137   PB        
22    Ivan Sjirjajev          B1   RUS   45.42   (25)        5:14.56   (25)   PB   2:27.56   (27)   PB   9:12.54   (24)   PB   202.286   +32.142   PB        
23    Timofej Savelev         B2   RUS   45.45   (26)        5:17.80   (28)   PB   2:24.93   (25)   SB   9:32.30   (26)   SB   203.956   +33.812   PB        
24    Dmitrij Azensjtejn      B1   RUS   45.48   (27)   PB   5:16.29   (27)   PB   2:33.91   (28)   PB   9:11.40   (23)   PB   204.638   +34.494   PB        
25    Aleksej Tsjikalin       B1   RUS   45.19   (24)   PB   5:10.16   (24)   PB   2:45.81   (33)        9:27.11   (25)   PB   208.864   +38.720   PB        
      Danil Korovkin          B1   RUS   -                   4:33.26   (5)         2:10.58   (10)        7:52.56   (4)         -                             
      Daniil Zjeleznikov      B1   RUS   44.45   (21)        5:06.60   (23)        2:21.97   (23)        -                     -                             
      Bogdan Zajats           B2   RUS   41.20   (9)         4:34.07   (7)         2:07.45   (6)         -                     -                             
      Albert Volobujev        B1   RUS   44.67   (23)        -                     2:23.66   (24)        -                     -                             
      Nikita Semenjuta        B1   RUS   48.30   (32)   PB   5:39.04   (33)   PB   2:38.67   (32)   PB   -                     -                             
      Andrej Nekhajevskij     B1   RUS   45.50   (28)   PB   5:35.12   (32)   PB   2:36.21   (31)   SB   -                     -                             
      Aleksandr Jesenejev     B1   RUS   45.89   (30)   PB   5:35.00   (31)   PB   2:34.34   (29)   SB   -                     -                             
      Aleksej Lobytsjev       B1   RUS   48.16   (31)   SB   5:31.80   (30)        2:34.94   (30)   SB   -                     -                             
      Danil.00 Andrejev       B2   RUS   44.48   (22)   SB   5:26.83   (29)   PB   -                     -                     -                             
      Viktor Glazunov         B1   RUS   49.70   (33)   PB   -                     2:48.03   (34)   PB   -                     -                             



Mini Combination (Men), 13. - 14.01.2017

POS   NAME                    AG   NAT   500M                1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Daniil Gensjel          C2   RUS   41.48   (3)         2:04.61   (1)         1:20.77   (1)         4:31.16   (1)    TR   168.594             TR        
2     Vladimir Vysotszkij     C2   RUS   41.10   (1)         2:09.07   (2)         1:23.00   (2)         4:40.23   (2)         172.328   +3.734              
3     Dmitrij Bazjin          C2   RUS   41.82   (6)         2:11.86   (4)         1:24.23   (4)         4:49.84   (5)         176.194   +7.600              
4     Nikita Varavkin         C2   RUS   42.30   (8)         2:13.30   (5)         1:23.81   (3)         4:49.29   (4)         176.853   +8.259              
5     Pavel Moisejev          C1   RUS   41.73   (5)         2:11.45   (3)         1:29.77   (16)        4:48.86   (3)         178.574   +9.980              
6     Vladislav Zajnulin      C2   RUS   41.60   (4)         2:15.04   (8)         1:25.66   (7)         4:59.90   (13)        179.426   +10.832   SB        
7     Petr Volastov           C2   RUS   41.39   (2)         2:15.66   (9)         1:25.40   (6)         5:06.48   (18)        180.390   +11.796   PB        
8     Mikhail Subbotin        C1   RUS   43.23   (11)        2:13.58   (6)         1:25.22   (5)         5:04.22   (15)        181.069   +12.475   SB        
9     Maksim Badujev          C1   RUS   41.89   (7)         2:18.32   (13)        1:27.69   (8)         4:59.48   (9)         181.754   +13.160   SB        
10    Artem Mesjkov           C2   RUS   42.80   (9)         2:19.74   (15)        1:29.48   (14)        4:59.54   (11)        184.043   +15.449             
11    Pavel Pergunov          C1   RUS   42.82   (10)   SB   2:18.08   (11)        1:27.80   (9)         5:08.56   (19)        184.172   +15.578   SB        
12    Maksim.02 Vasiljev      C1   RUS   44.23   (15)        2:20.54   (17)   SB   1:30.40   (21)   SB   4:52.16   (7)         184.969   +16.375   SB        
13    Vadim Svesjnikov        C1   RUS   44.26   (16)        2:19.48   (14)   SB   1:29.09   (12)   SB   4:59.83   (12)   SB   185.269   +16.675   SB        
14    Anatolij Bunevskij      C2   RUS   44.76   (23)   SB   2:18.22   (12)   SB   1:29.54   (15)   PB   4:59.53   (10)   SB   185.524   +16.930   PB        
15    Daniil Tsjirkov         C2   RUS   44.32   (17)        2:17.12   (10)   SB   1:30.10   (19)        5:05.02   (16)        185.912   +17.318   PB        
16    Dmitrij Pozdnjakov      C2   RUS   44.98   (26)        2:20.30   (16)   SB   1:28.72   (11)        5:02.51   (14)        186.524   +17.930   PB        
17    Nikita Proshin          C1   RUS   43.62   (14)        2:22.80   (21)        1:28.42   (10)   SB   5:10.41   (21)        187.165   +18.571   SB        
18    Aleksej.02 Kozlov       C1   RUS   44.75   (22)        2:24.90   (26)        1:29.87   (17)   PB   4:56.20   (8)    SB   187.351   +18.757   SB        
19    Daniil Slavkov          C2   RUS   43.32   (12)        2:13.81   (7)         1:43.62   (39)        4:50.08   (6)         188.079   +19.485             
20    Vjatsjeslav Manin       C2   RUS   44.56   (21)        2:20.92   (18)        1:30.45   (22)        5:09.95   (20)        188.416   +19.822   PB        
21    Nikita Brosalin         C2   RUS   43.54   (13)        2:22.27   (19)        1:30.54   (23)        5:19.87   (26)        189.544   +20.950   PB        
22    Ruslan Basarov          C2   RUS   44.87   (25)   SB   2:22.48   (20)   SB   1:30.32   (20)   PB   5:16.11   (25)   SB   190.208   +21.614   PB        
23    Sergej Popovitsj        C2   RUS   45.89   (31)        2:23.32   (23)   PB   1:31.44   (25)   PB   5:06.36   (17)   SB   190.443   +21.849   PB        
24    Ivan.02 Popov           C2   RUS   45.39   (28)   SB   2:24.24   (24)   SB   1:29.87   (17)   PB   5:12.94   (24)   SB   190.561   +21.967   PB        
25    Vladislav Zenkin        C1   RUS   44.48   (19)        2:23.05   (22)        1:29.45   (13)        5:26.45   (27)        191.296   +22.702   SB        
26    Vladislav Sulimov       C2   RUS   45.54   (29)   SB   2:24.55   (25)   SB   1:34.01   (29)   PB   5:12.80   (23)   SB   192.861   +24.267   PB        
27    Daniil Kamysjnikov      C2   RUS   44.51   (20)        2:26.57   (28)   SB   1:32.54   (27)        5:34.78   (28)   SB   195.432   +26.838   PB        
28    Stanislav Tikhonov      C2   RUS   48.00   (38)   SB   2:25.34   (27)   SB   1:34.76   (31)   SB   5:12.35   (22)   SB   195.884   +27.290   PB        
      Aleksandr Arslantajev   C1   RUS   44.36   (18)        -                     1:30.61   (24)        -                     -                             
      Danil Molokov           C1   RUS   51.42   (42)   PB   -                     -                     -                     -                             
      Sergej Koposov          C1   RUS   50.07   (40)   SB   2:52.32   (39)   SB   1:48.33   (41)   SB   -                     -                             
      Viktor Bryzgalov        C1   RUS   50.20   (41)   PB   2:47.83   (38)   PB   1:45.41   (40)   PB   -                     -                             
      Daniil Gevorgjan        C1   RUS   47.60   (37)        2:39.36   (37)        1:39.14   (36)        -                     -                             
      Vladimir Vinokurtsev    C1   RUS   47.16   (35)   SB   2:35.73   (34)   SB   1:39.80   (37)   SB   -                     -                             
      Nikita.01 Tysjkevitsj   C2   RUS   46.48   (32)   SB   2:35.76   (35)   SB   1:39.98   (38)   SB   -                     -                             
      Nikita Popenov          C2   RUS   45.70   (30)   PB   2:38.76   (36)   PB   1:35.61   (33)   PB   -                     -                             
      Timur Konysjev          C1   RUS   47.36   (36)   SB   2:35.56   (33)        1:36.30   (34)   SB   -                     -                             
      Anton Mindubajev        C2   RUS   47.02   (33)        2:31.22   (32)   PB   1:34.09   (30)   PB   -                     -                             
      Stanislav Ukhanov       C1   RUS   47.13   (34)        2:30.64   (31)   SB   1:33.16   (28)        -                     -                             
      Dmitrij.03 Fedorov      C1   RUS   45.22   (27)   SB   2:28.38   (30)   SB   1:35.16   (32)        -                     -                             
      Danila Tsjerepkin       C1   RUS   44.83   (24)        2:27.29   (29)        1:31.86   (26)        -                     -                             
      Daniil Martsjenko       C1   RUS   48.73   (39)        -                     1:38.11   (35)   SB   -                     -                             



Regional Qualifying Event - Siberian/Far Eastern Federal District (Stage 2)
13. - 14.01.2017
Stadion Trud (RUS)

NAME                    AG   500M           500M           1000M            1500M            1500M            3000M            3000M            5000M            
Nikolas.99 Rudenko      B2   39.84   (1)                                    2:02.53   (1)                     4:23.63   (2)                     7:35.23   (1)    
Bogdan Zajats           B2   41.20   (9)                                    2:07.45   (6)                     4:34.07   (7)                     WDR              
Aleksandr Samsonov      B2   40.76   (7)                                    2:07.06   (5)                     4:28.29   (3)                     7:52.20   (3)    
Nikita Gorjatsjev       B2   40.50   (4)                                    2:05.87   (3)                     4:34.00   (6)                     8:23.67   (13)   
Aleksandr Barysjnikov   B2   40.51   (5)                                    2:12.39   (11)                    4:39.74   (9)                     8:16.93   (9)    
Nikolaj Byvaltsev       B2   40.72   (6)                                    2:09.81   (9)                     4:32.35   (4)                     7:53.26   (5)    
Aleksandr Slepnev       B1   42.86   (18)                                   2:14.32   (15)                    4:45.73   (12)                    8:20.92   (12)   
Danil Korovkin          B1   WDR                                            2:10.58   (10)                    4:33.26   (5)                     7:52.56   (4)    
Bogdan Bogutsjarskij    B1   42.39   (15)                                   2:19.48   (19)                    5:04.40   (21)                    8:55.17   (21)   
Kirill Pitsjev          B1   41.13   (8)                                    2:13.07   (12)                    4:43.17   (10)                    8:20.61   (11)   
Maksim Kasev            B1   41.69   (11)                                   2:09.24   (8)                     4:37.19   (8)                     8:02.99   (7)    
Roman Khristoljubov     B1   40.36   (2)                                    2:05.80   (2)                     4:44.08   (11)                    8:10.65   (8)    
Pavel Sjadrin           B1   42.60   (17)                                   2:14.82   (16)                    4:56.74   (18)                    8:37.53   (17)   
Timofej Savelev         B2   45.45   (26)                                   2:24.93   (25)                    5:17.80   (28)                    9:32.30   (26)   
Artjom Laptev           B1   40.49   (3)                                    2:08.00   (7)                     4:51.00   (15)                    7:58.46   (6)    
Gleb Varlamov           B2   41.36   (10)                                   2:06.41   (4)                     4:22.36   (1)                     7:35.97   (2)    
Sjamil Rakhmatulin      B2   42.00   (13)                                   2:14.12   (14)                    4:56.95   (19)                    8:34.93   (15)   
Vladimir.00 Mikhajlov   B1   41.90   (12)                                   2:14.10   (13)                    5:04.82   (22)                    8:39.73   (20)   
Ilja Bratukhin          B2   43.92   (19)                                   2:21.18   (22)                    5:03.04   (20)                    8:59.98   (22)   
Ivan Sjirjajev          B1   45.42   (25)                                   2:27.56   (27)                    5:14.56   (25)                    9:12.54   (24)   
Dmitrij Novikov         B1   42.32   (14)                                   2:15.89   (17)                    4:49.64   (13)                    8:37.87   (18)   
Jegor Maltsev           B2   42.44   (16)                                   2:19.67   (20)                    4:52.72   (16)                    8:18.67   (10)   
Ivan Alesjonkov         B2   44.10   (20)                                   2:20.33   (21)                    4:55.10   (17)                    8:37.33   (16)   
Daniil Zjeleznikov      B1   44.45   (21)                                   2:21.97   (23)                    5:06.60   (23)                    WDR              
Igor Mamusjkin          B1   45.60   (29)                                   2:26.95   (26)                    5:14.75   (26)                    8:39.05   (19)   
Dmitrij Azensjtejn      B1   45.48   (27)                                   2:33.91   (28)                    5:16.29   (27)                    9:11.40   (23)   
Aleksej Tsjikalin       B1   45.19   (24)                                   2:45.81   (33)                    5:10.16   (24)                    9:27.11   (25)   
Aleksej Stsjadnev       B1   56.20   (34)                                   2:18.13   (18)                    4:49.85   (14)                    8:27.30   (14)   
Andrej Nekhajevskij     B1   45.50   (28)                                   2:36.21   (31)                    5:35.12   (32)                                     
Nikita Semenjuta        B1   48.30   (32)                                   2:38.67   (32)                    5:39.04   (33)                                     
Aleksandr Jesenejev     B1   45.89   (30)                                   2:34.34   (29)                    5:35.00   (31)                                     
Albert Volobujev        B1   44.67   (23)                                   2:23.66   (24)                    WDR                                                
Aleksej Lobytsjev       B1   48.16   (31)                                   2:34.94   (30)                    5:31.80   (30)                                     
Viktor Glazunov         B1   49.70   (33)                                   2:48.03   (34)                                                                       
Danil.00 Andrejev       B2   44.48   (22)                                                                     5:26.83   (29)                                     
Dmitrij Bazjin          C2                  41.82   (6)    1:24.23   (4)                     2:11.86   (4)                     4:49.84   (5)                     
Daniil Gensjel          C2                  41.48   (3)    1:20.77   (1)                     2:04.61   (1)                     4:31.16   (1)                     
Pavel Pergunov          C1                  42.82   (10)   1:27.80   (9)                     2:18.08   (11)                    5:08.56   (19)                    
Daniil Slavkov          C2                  43.32   (12)   1:43.62   (39)                    2:13.81   (7)                     4:50.08   (6)                     
Vladimir Vysotszkij     C2                  41.10   (1)    1:23.00   (2)                     2:09.07   (2)                     4:40.23   (2)                     
Pavel Moisejev          C1                  41.73   (5)    1:29.77   (16)                    2:11.45   (3)                     4:48.86   (3)                     
Daniil Kamysjnikov      C2                  44.51   (20)   1:32.54   (27)                    2:26.57   (28)                    5:34.78   (28)                    
Vladislav Zenkin        C1                  44.48   (19)   1:29.45   (13)                    2:23.05   (22)                    5:26.45   (27)                    
Nikita Brosalin         C2                  43.54   (13)   1:30.54   (23)                    2:22.27   (19)                    5:19.87   (26)                    
Dmitrij Pozdnjakov      C2                  44.98   (26)   1:28.72   (11)                    2:20.30   (16)                    5:02.51   (14)                    
Petr Volastov           C2                  41.39   (2)    1:25.40   (6)                     2:15.66   (9)                     5:06.48   (18)                    
Maksim Badujev          C1                  41.89   (7)    1:27.69   (8)                     2:18.32   (13)                    4:59.48   (9)                     
Nikita Proshin          C1                  43.62   (14)   1:28.42   (10)                    2:22.80   (21)                    5:10.41   (21)                    
Ruslan Basarov          C2                  44.87   (25)   1:30.32   (20)                    2:22.48   (20)                    5:16.11   (25)                    
Artem Mesjkov           C2                  42.80   (9)    1:29.48   (14)                    2:19.74   (15)                    4:59.54   (11)                    
Nikita Varavkin         C2                  42.30   (8)    1:23.81   (3)                     2:13.30   (5)                     4:49.29   (4)                     
Mikhail Subbotin        C1                  43.23   (11)   1:25.22   (5)                     2:13.58   (6)                     5:04.22   (15)                    
Maksim.02 Vasiljev      C1                  44.23   (15)   1:30.40   (21)                    2:20.54   (17)                    4:52.16   (7)                     
Vladislav Zajnulin      C2                  41.60   (4)    1:25.66   (7)                     2:15.04   (8)                     4:59.90   (13)                    
Vadim Svesjnikov        C1                  44.26   (16)   1:29.09   (12)                    2:19.48   (14)                    4:59.83   (12)                    
Vladislav Sulimov       C2                  45.54   (29)   1:34.01   (29)                    2:24.55   (25)                    5:12.80   (23)                    
Daniil Tsjirkov         C2                  44.32   (17)   1:30.10   (19)                    2:17.12   (10)                    5:05.02   (16)                    
Anatolij Bunevskij      C2                  44.76   (23)   1:29.54   (15)                    2:18.22   (12)                    4:59.53   (10)                    
Ivan.02 Popov           C2                  45.39   (28)   1:29.87   (17)                    2:24.24   (24)                    5:12.94   (24)                    
Sergej Popovitsj        C2                  45.89   (31)   1:31.44   (25)                    2:23.32   (23)                    5:06.36   (17)                    
Stanislav Tikhonov      C2                  48.00   (38)   1:34.76   (31)                    2:25.34   (27)                    5:12.35   (22)                    
Vjatsjeslav Manin       C2                  44.56   (21)   1:30.45   (22)                    2:20.92   (18)                    5:09.95   (20)                    
Aleksej.02 Kozlov       C1                  44.75   (22)   1:29.87   (17)                    2:24.90   (26)                    4:56.20   (8)                     
Danila Tsjerepkin       C1                  44.83   (24)   1:31.86   (26)                    2:27.29   (29)                                                      
Anton Mindubajev        C2                  47.02   (33)   1:34.09   (30)                    2:31.22   (32)                                                      
Stanislav Ukhanov       C1                  47.13   (34)   1:33.16   (28)                    2:30.64   (31)                                                      
Nikita Popenov          C2                  45.70   (30)   1:35.61   (33)                    2:38.76   (36)                                                      
Dmitrij.03 Fedorov      C1                  45.22   (27)   1:35.16   (32)                    2:28.38   (30)                                                      
Aleksandr Arslantajev   C1                  44.36   (18)   1:30.61   (24)                    DNF                                                                 
Vladimir Vinokurtsev    C1                  47.16   (35)   1:39.80   (37)                    2:35.73   (34)                                                      
Daniil Gevorgjan        C1                  47.60   (37)   1:39.14   (36)                    2:39.36   (37)                                                      
Nikita.01 Tysjkevitsj   C2                  46.48   (32)   1:39.98   (38)                    2:35.76   (35)                                                      
Timur Konysjev          C1                  47.36   (36)   1:36.30   (34)                    2:35.56   (33)                                                      
Viktor Bryzgalov        C1                  50.20   (41)   1:45.41   (40)                    2:47.83   (38)                                                      
Sergej Koposov          C1                  50.07   (40)   1:48.33   (41)                    2:52.32   (39)                                                      
Daniil Martsjenko       C1                  48.73   (39)   1:38.11   (35)                                                                                        
Danil Molokov           C1                  51.42   (42)   DNF                                                                                                   

NAME                      AG   500M                       500M                500M                1000M               1000M               1500M               1500M               3000M               3000M               1000M                      
                               13.01.2017                                                                                                                                                                                 14.01.2017                 
                               Out of Competition         13.01.2017          13.01.2017          13.01.2017          13.01.2017          13.01.2017          13.01.2017          13.01.2017          13.01.2017          Out of Competition         
Svetlana Kalasjnikova     D2   55.39                (1)                                                                                                                                                                   1:59.85              (1)   
Polina Upirova            B1                              46.10        (6)                        1:32.58      (6)                        2:19.48      (1)                        4:58.88      (1)                                                   
Lilija Afanasjeva         B2                              46.77        (10)                       1:33.67      (9)                        2:21.68      (3)                        5:05.48      (2)                                                   
Anastasija Anisjenko      B2                              46.20        (7)                        1:31.54      (3)                        2:23.60      (5)                        5:43.60      (18)                                                  
Aleksandra Asejeva        B2                              48.54        (16)                       1:37.99      (15)                       2:30.73      (12)                       5:26.42      (8)                                                   
Anastasija Batgauer       B1                              44.82        (1)                        1:30.71      (1)                        2:22.79      (4)                        5:15.82      (5)                                                   
Jana Graf                 B1                              47.39        (11)                       1:33.55      (7)                        2:31.22      (13)                       5:35.11      (13)                                                  
Karina Rakhmatova         B1                              46.00        (5)                        1:32.32      (5)                        2:24.40      (6)                        5:09.40      (4)                                                   
Darja Boriskina           B1                              47.39        (11)                       1:39.01      (17)                       2:31.45      (14)                       5:39.95      (15)                                                  
Tatjana Grinevitsj        B2                              47.70        (14)                       1:34.15      (11)                       2:26.61      (8)                        5:16.36      (6)                                                   
Olga Kikas                B1                              49.07        (18)                       1:39.76      (18)                       2:35.00      (17)                       5:43.48      (17)                                                  
Jekaterina Kuzmenko       B2                              45.57        (3)                        1:30.72      (2)                        2:20.80      (2)                        5:07.36      (3)                                                   
Kristina Sjtykina         B2                              59.89        (25)                       1:38.22      (16)                       2:36.42      (18)                       5:36.16      (14)                                                  
Svetlana Smysjljajeva     B1                              45.67        (4)                        1:33.56      (8)                        2:27.84      (9)                        5:26.79      (10)                                                  
Julija Fetisova           B1                              46.42        (9)                        1:31.78      (4)                        2:24.45      (7)                        5:26.51      (9)                                                   
Darja Gorosjinskaja       B1                              46.36        (8)                        1:34.42      (12)                       2:28.19      (10)                       5:28.49      (11)                                                  
Anzjelika Brjutsjko       B1                              47.95        (15)                       1:37.18      (14)                       2:32.02      (16)                       5:25.49      (7)                                                   
Valerija Stsjerbak        B1                              48.92        (17)                       1:40.22      (19)                       2:41.71      (19)                       5:59.36      (19)                                                  
Natalja Korotkikh         B2                              45.51        (2)                        1:33.71      (10)                       2:30.45      (11)                       5:40.29      (16)                                                  
Viktorija Sjakhova        B1                              47.42        (13)                       1:36.79      (13)                       2:31.89      (15)                       5:29.76      (12)                                                  
Ksenija Lapina            B1                              51.63        (21)                       1:49.25      (21)                       2:54.51      (22)                       6:19.64      (20)                                                  
Ilvira Khafizova          B2                              50.44        (20)                       1:46.02      (20)                       2:47.17      (20)                                                                                          
Anna Zabelina             B1                              55.00        (22)                       1:54.11      (22)                       3:00.93      (24)                                                                                          
Snezjana Belozertseva     B1                              55.39        (23)                       WDR                                     2:59.68      (23)                                                                                          
Anastasija Khriplivykh    B1                              57.20        (24)                       1:55.90      (23)                                                                                                                                  
Kristina Kakubava         B1                              50.42        (19)                                                               2:47.73      (21)                                                                                          
Julija Usenko             C2                                                  48.55        (10)                       1:37.80      (8)                        2:32.82      (7)                        5:28.86      (5)                               
Jelizaveta Pugatsjeva     C2                                                  50.13        (19)                       1:43.39      (18)                       2:41.67      (18)                       5:44.95      (17)                              
Jelizaveta Vinokurova     C2                                                  46.92        (4)                        1:36.49      (5)                        2:34.95      (10)                       5:29.24      (6)                               
Jevgenija.01 Sjulgina     C2                                                  44.67        (1)                        1:33.95      (1)                        2:30.71      (3)                        5:30.20      (8)                               
Sofija.02 Morozova        C1                                                  49.57        (16)                       1:39.26      (14)                       2:38.55      (16)                       5:41.45      (14)                              
Arina Jaskova             C1                                                  51.00        (22)                       1:50.22      (26)                       2:48.60      (23)                       6:22.17      (26)                              
Arina Morokko             C1                                                  49.02        (12)                       1:45.64      (20)                       2:38.02      (15)                       5:36.64      (13)                              
Alena Lozina              C2                                                  49.92        (17)                       1:39.11      (12)                       2:35.51      (12)                       5:44.13      (16)                              
Aleksandra Kukol          C2                                                  46.32        (3)                        1:36.24      (4)                        2:33.11      (8)                        5:34.02      (11)                              
Arina Tikhonova           C2                                                  45.89        (2)                        1:34.77      (3)                        2:29.39      (2)                        5:24.80      (3)                               
Jekaterina Kurojedova     C2                                                  48.20        (8)                        1:38.94      (11)                       2:40.72      (17)                       5:36.33      (12)                              
Jelizaveta Bornjakova     C2                                                  47.28        (6)                        1:38.42      (10)                       2:32.48      (6)                        5:30.60      (9)                               
Anastasija Romanova       C2                                                  48.45        (9)                        1:36.83      (6)                        2:32.29      (5)                        5:21.08      (2)                               
Ljudmila Kuzmenko         C2                                                  47.32        (7)                        1:36.94      (7)                        2:31.36      (4)                        5:29.82      (7)                               
Alisa Bekker              C1                                                  47.02        (5)                        1:34.41      (2)                        2:23.80      (1)                        5:07.96      (1)                               
Julija Kuzmenko           C2                                                  49.39        (14)                       1:39.62      (15)                       2:35.20      (11)                       5:41.78      (15)                              
Anastasija Etenko         C2                                                  48.95        (11)                       1:41.07      (16)                       2:44.71      (20)                       5:49.54      (19)                              
Jelena Rezenkova          C2                                                  55.26        (33)                       1:50.08      (25)                       2:48.47      (22)                       5:57.84      (21)                              
Darja Manusjkina          C1                                                  50.76        (21)                       1:43.37      (17)                       2:43.80      (19)                       5:51.77      (20)                              
Valerija.03 Bolsjakova    C1                                                  50.60        (20)                       DNF                                     2:52.99      (26)                       6:29.03      (27)                              
Aleksandra Stefanova      C1                                                  52.62        (26)                       1:48.56      (23)                       2:54.16      (27)                       6:04.89      (24)                              
Alina Kozjemjakina        C2                                                  49.45        (15)                       1:39.25      (13)                       2:34.20      (9)                        5:26.22      (4)                               
Karina Tsjesnokova        C2                                                  50.07        (18)                       WDR                                     2:35.94      (13)                       5:45.25      (18)                              
Ksenija Orlova            C1                                                  52.92        (29)                       1:47.38      (21)                       2:48.80      (24)                       5:59.08      (22)                              
Jekaterina.0303 Kozlova   C1                                                  53.39        (30)                       2:20.48      (35)                       2:49.76      (25)                       5:59.47      (23)                              
Vladislava Angadajeva     C1                                                  1:03.80      (38)                       1:52.59      (28)                       2:55.76      (28)                       6:08.36      (25)                              
Ksenija Bantsjukova       C1                                                  52.23        (25)                       1:48.44      (22)                       2:47.67      (21)                       6:37.77      (28)                              
Jekaterina Safonova       C2                                                  49.32        (13)                       1:38.38      (9)                        2:36.70      (14)                       5:32.55      (10)                              
Jekaterina Tsaj           C2                                                  51.73        (23)                       1:50.52      (27)                       3:03.70      (34)                                                                      
Anzjelika Kurapova        C2                                                  55.32        (34)                       1:54.86      (31)                       3:01.39      (32)                                                                      
Ksenija Majer             C1                                                  52.82        (28)                       1:54.22      (30)                       2:58.81      (31)                                                                      
Julija Konstantinova      C1                                                  52.67        (27)                       1:49.87      (24)                       2:56.38      (30)                                                                      
Angelina Kokonova         C1                                                  54.70        (31)                       1:54.21      (29)                       2:55.86      (29)                                                                      
Darja.02 Semenova         C1                                                  55.20        (32)                       1:57.32      (32)                       3:02.73      (33)                                                                      
Aleksandra Kuzmina        C2                                                  56.54        (36)                       1:59.09      (33)                       3:11.02      (35)                                                                      
Anastasija Suldina        C1                                                  57.14        (37)                       DNF                                     3:19.35      (36)                                                                      
Anastasija Kotsjergina    C1                                                  WDR                                     WDR                                     DNF                                                                                    
Olga Ibragimova           C1                                                  55.70        (35)                       2:00.20      (34)                                                                                                              
Jekaterina.02 Zlobina     C1                                                  52.00        (24)                       1:44.06      (19)