Competition: Open Internationale German Single Distances Championships 2020

Information:
  • 135 athletes from 8 nations
  • 54 women and 81 men
  • 7 distances (10.000m, 1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start)
  • 442 races (19x mit DNF/DNS/DQ)
DistanceTime / PointsNameDate
3000 meter 4:21.14 Gemma Cooper (Senior) 08.11.2019
Last Update: 04.02.2023
DistanceTime / PointsNameDate
1000 meter 1:16.86 Jason Suttels (A2) 09.11.2019
1500 meter 1:56.22 Jason Suttels (A2) 10.11.2019
5000 meter 7:00.35 Jason Suttels (A2) 08.11.2019
Last Update: 04.02.2023
DistanceTime / PointsNameDate
1000 meter 1:16.86 Jason Suttels (A2) 09.11.2019
1500 meter 1:56.22 Jason Suttels (A2) 10.11.2019
5000 meter 7:00.35 Jason Suttels (A2) 08.11.2019
Last Update: 04.02.2023
DistanceTime / PointsNameDate
1000 meter 1:26.03 Tom Hertel (B2) 09.11.2019
5000 meter 7:00.38 Tim Sibiet (Senior) 08.11.2019
3000 meter 4:50.19 Severine Biermann (A2) 08.11.2019
3000 meter 4:17.19 Heinrich Eisleb (A1) 09.11.2019
3000 meter 4:15.46 Max Meinig (A1) 09.11.2019
1500 meter 2:26.78 Laura Altenhof (B1) 10.11.2019
1500 meter 2:18.75 Olivia Kattner (B1) 10.11.2019
1500 meter 2:13.63 Tom Hertel (B2) 10.11.2019
1500 meter 2:03.55 Tim Ziegeldecker (Senior) 10.11.2019
1500 meter 2:02.52 Heinrich Eisleb (A1) 10.11.2019
1500 meter 1:58.12 Tim Sibiet (Senior) 10.11.2019
1500 meter 1:54.47 Tom Malysz (A1) 10.11.2019
1000 meter 1:32.36 Jana Lunze (B1) 09.11.2019
1000 meter 1:28.75 Olivia Kattner (B1) 09.11.2019
500 meter 38.04 Nils Niklas Görhardt (A1) 08.11.2019
1000 meter 1:21.04 Pia-Leonie Kirsakal (A2) 09.11.2019
1000 meter 1:18.49 Heinrich Eisleb (A1) 09.11.2019
1000 meter 1:16.76 Michelle Uhrig (Senior) 09.11.2019
1000 meter 1:14.70 Maximilian Haake (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:14.26 Tom Malysz (A1) 09.11.2019
1000 meter 1:13.32 Yannic Hecker (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:11.68 Antero Eskola (Neo) 09.11.2019
500 meter 45.95 Anna Bretschneider (B1) 08.11.2019
500 meter 44.40 Olivia Kattner (B1) 08.11.2019
500 meter 43.14 Moritz Plank (B1) 08.11.2019
500 meter 39.97 Tami Lubahn (A1) 08.11.2019
500 meter 39.37 Heinrich Eisleb (A1) 08.11.2019
500 meter 38.52 Clemens Erdmann (A1) 08.11.2019
Last Update: 04.02.2023
DistanceTime / PointsNameDate
500 meter 36.07 Denny Ihle (Senior) 08.11.2019
500 meter 38.03 Tom Malysz (A1) 08.11.2019
500 meter 38.04 Nils Niklas Görhardt (A1) 08.11.2019
500 meter 38.52 Clemens Erdmann (A1) 08.11.2019
500 meter 39.37 Heinrich Eisleb (A1) 08.11.2019
500 meter 39.97 Tami Lubahn (A1) 08.11.2019
500 meter 42.28 Natálie Kerschbaummayr (Neo) 08.11.2019
500 meter 42.76 Katja Lutz (M??) 08.11.2019
500 meter 43.14 Moritz Plank (B1) 08.11.2019
500 meter 43.39 Nina Mayrhofer (B1) 08.11.2019
500 meter 43.68 Steffi Rothenfußer (A2) 08.11.2019
500 meter 44.26 Anna Molnar (A1) 08.11.2019
500 meter 44.40 Olivia Kattner (B1) 08.11.2019
500 meter 45.40 Jana Lunze (B1) Lilly Passek (B1) Lucy Mehnert (A1) 08.11.2019
500 meter 45.83 Lilli Richter (B1) 08.11.2019
500 meter 45.95 Anna Bretschneider (B1) 08.11.2019
1000 meter 1:11.68 Antero Eskola (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:12.66 Pedro Beckert (Senior) 09.11.2019
1000 meter 1:13.32 Yannic Hecker (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:14.26 Tom Malysz (A1) 09.11.2019
1000 meter 1:14.70 Maximilian Haake (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:16.76 Michelle Uhrig (Senior) 09.11.2019
1000 meter 1:17.43 Matthias Nägeli (M30) 09.11.2019
1000 meter 1:18.07 Roxanne Dufter (Senior) 09.11.2019
1000 meter 1:18.47 Katja Franzen (Senior) 09.11.2019
1000 meter 1:18.49 Heinrich Eisleb (A1) 09.11.2019
1000 meter 1:19.32 Tami Lubahn (A1) 09.11.2019
1000 meter 1:20.51 Viktoria Schinnerl (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:21.04 Pia-Leonie Kirsakal (A2) 09.11.2019
1000 meter 1:22.00 Natálie Kerschbaummayr (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:23.07 Jenny Peißker (Senior) 09.11.2019
1000 meter 1:23.36 Ramona Härdi (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:23.44 Anna Petutschnigg (A1) 09.11.2019
1000 meter 1:24.94 Katja Lutz (M??) 09.11.2019
1000 meter 1:26.03 Tom Hertel (B2) 09.11.2019
1000 meter 1:26.86 Katharina Thien (Neo) 09.11.2019
1000 meter 1:28.75 Olivia Kattner (B1) 09.11.2019
1000 meter 1:28.94 Moritz Plank (B1) 09.11.2019
1000 meter 1:29.49 Severine Biermann (A2) 09.11.2019
1000 meter 1:32.36 Jana Lunze (B1) 09.11.2019
1000 meter 1:33.38 Lilly Passek (B1) 09.11.2019
1000 meter 1:34.31 Lilli Richter (B1) 09.11.2019
1500 meter 1:49.04 Gabriel Odor (A2) 10.11.2019
1500 meter 1:51.97 Denny Ihle (Senior) 10.11.2019
1500 meter 1:54.00 Pedro Beckert (Senior) 10.11.2019
1500 meter 1:54.47 Tom Malysz (A1) 10.11.2019
1500 meter 1:58.12 Tim Sibiet (Senior) 10.11.2019
1500 meter 2:02.52 Heinrich Eisleb (A1) 10.11.2019
1500 meter 2:03.39 Natálie Kerschbaummayr (Neo) 10.11.2019
1500 meter 2:03.55 Tim Ziegeldecker (Senior) 10.11.2019
1500 meter 2:04.20 Stien Vanhoutte (Senior) 10.11.2019
1500 meter 2:04.96 Jef Mariën (A2) 10.11.2019
1500 meter 2:05.67 Tami Lubahn (A1) 10.11.2019
1500 meter 2:06.87 Viktoria Schinnerl (Neo) 10.11.2019
1500 meter 2:12.32 Anna Petutschnigg (A1) 10.11.2019
1500 meter 2:12.98 Josephine Schlörb (B1) 10.11.2019
1500 meter 2:13.63 Tom Hertel (B2) 10.11.2019
1500 meter 2:13.94 Katharina Thien (Neo) 10.11.2019
1500 meter 2:16.38 Anna Molnar (A1) 10.11.2019
1500 meter 2:16.47 Lucy Mehnert (A1) 10.11.2019
1500 meter 2:18.25 Severine Biermann (A2) 10.11.2019
1500 meter 2:18.75 Olivia Kattner (B1) 10.11.2019
1500 meter 2:19.64 Liz Müller (B1) 10.11.2019
1500 meter 2:24.02 Anna Bretschneider (B1) 10.11.2019
1500 meter 2:25.26 Lilly Passek (B1) 10.11.2019
1500 meter 2:26.78 Laura Altenhof (B1) 10.11.2019
1500 meter 2:29.51 Lilli Richter (B1) 10.11.2019
3000 meter 3:59.48 Konstantin Götze (A2) 09.11.2019
3000 meter 4:04.67 Felix Motschmann (B1) 09.11.2019
3000 meter 4:11.09 Clemens Erdmann (A1) 09.11.2019
3000 meter 4:15.46 Max Meinig (A1) 09.11.2019
3000 meter 4:17.19 Heinrich Eisleb (A1) 09.11.2019
3000 meter 4:18.42 Flavio Gross (A1) 09.11.2019
3000 meter 4:21.14 Gemma Cooper (Senior) 08.11.2019
3000 meter 4:23.21 Jef Mariën (A2) 09.11.2019
3000 meter 4:41.79 Steffi Rothenfußer (A2) 08.11.2019
3000 meter 4:43.81 Josephine Schlörb (B1) 08.11.2019
3000 meter 4:44.25 Josephine Mönnich (A1) 08.11.2019
3000 meter 4:50.19 Severine Biermann (A2) 08.11.2019
5000 meter 6:45.34 Gabriel Odor (A2) 08.11.2019
5000 meter 6:59.55 Kierryn Hughes (Senior) 08.11.2019
5000 meter 7:00.38 Tim Sibiet (Senior) 08.11.2019
10.000 meter 13:27.58 Felix Maly (Senior) 09.11.2019
Last Update: 04.02.2023