Competition: Murom District Cup - Single Distances

Information:
  • 149 athletes from 1 nation
  • 62 women and 87 men
  • 2 distances (100m, 300m)
  • 259 races (59x mit DNF/DNS/DQ)

Women Junior A - 100 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Anastasija.03 Antonova (A1) RUS 11.34 TR, PB -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior A - 300 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Anastasija.03 Antonova (A1) RUS 29.47 PB -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior B - 100 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Natalja Khvatkova (B1) RUS 11.47 -
2 Anna Modina (B2) RUS 12.31 +0.840
3 Olga Sjalapanova (B1) RUS 12.67 +1.200
DNS Ksenija Vlasova (B2) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior B - 300 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Natalja Khvatkova (B1) RUS 29.63 -
2 Anna Modina (B2) RUS 33.80 PB +4.170
3 Olga Sjalapanova (B1) RUS 33.87 +4.240
DNS Ksenija Vlasova (B2) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior C - 100 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Anastasija Khirina (C2) RUS 11.45 -
2 Angelina Katkova (C2) RUS 11.83 +0.380
3 Darja Sjerstnjova (C1) RUS 12.10 +0.650
4 Jekaterina.05 Martynova (C2) RUS 12.45 +1.000
5 Aleksandra.06 Vorobjova (C2) RUS 12.67 +1.220
6 Valerija Jelisejeva (C2) RUS 12.71 +1.260
7 Darja.06 Gorsjkova (C2) RUS 12.85 +1.400
8 Anastasija Aleksejenko (C1) RUS 13.35 PB +1.900
9 Darja Dudunova (C1) RUS 13.47 PB +2.020
10 Julija Pitsjugina (C1) RUS 13.89 +2.440
11 Anastasija Baranova (C2) RUS 14.11 +2.660
12 Arina Agapova (C1) RUS 15.09 +3.640
13 Jana Mjagkova (C1) RUS 16.15 +4.700
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior C - 300 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Anastasija Khirina (C2) RUS 28.90 -
2 Angelina Katkova (C2) RUS 30.28 PB +1.380
3 Darja Sjerstnjova (C1) RUS 31.04 +2.140
4 Jekaterina.05 Martynova (C2) RUS 31.54 +2.640
5 Valerija Jelisejeva (C2) RUS 32.80 PB +3.900
6 Aleksandra.06 Vorobjova (C2) RUS 33.45 PB +4.550
7 Darja Dudunova (C1) RUS 38.56 +9.660
8 Julija Pitsjugina (C1) RUS 39.54 SB +10.640
9 Arina Agapova (C1) RUS 40.25 PB +11.350
10 Anastasija Aleksejenko (C1) RUS 40.27 +11.370
11 Darja.06 Gorsjkova (C2) RUS 42.78 +13.880
12 Jana Mjagkova (C1) RUS 43.98 PB +15.080
DNS Anastasija Baranova (C2) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior D - 100 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Polina Karimova (D2) RUS 11.53 -
2 Darja Belenkova (D2) RUS 11.98 +0.450
3 Aljona.09 Loginova (D1) RUS 12.79 PB +1.260
4 Violetta Turanova (D1) RUS 12.98 PB +1.450
5 Liana Demina (D1) RUS 13.00 +1.470
6 Jevgenija Glazkova (D1) RUS 13.19 +1.660
7 Marija Krymova (D2) RUS 13.26 PB +1.730
8 Anna.09 Zajtseva (D1) RUS 13.43 PB +1.900
9 Elvira Gazjanova (D1) RUS 15.73 SB +4.200
10 Anastasija Ganina (E1) RUS 16.37 +4.840
11 Anzjelika Frolova (D2) RUS 17.65 +6.120
12 Alisa Minejeva (D1) RUS 17.92 +6.390
DNS Irina Jermolajeva (E1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior D - 300 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Polina Karimova (D2) RUS 29.44 -
2 Darja Belenkova (D2) RUS 31.94 +2.500
3 Liana Demina (D1) RUS 34.16 +4.720
Jevgenija Glazkova (D1) RUS 34.16 +4.720
5 Anna.09 Zajtseva (D1) RUS 37.24 PB +7.800
6 Marija Krymova (D2) RUS 37.48 +8.040
7 Aljona.09 Loginova (D1) RUS 37.50 PB +8.060
DNS Elvira Gazjanova (D1) RUS DNS -
DNS Anzjelika Frolova (D2) RUS DNS -
DNS Irina Jermolajeva (E1) RUS DNS -
DNS Anastasija Ganina (E1) RUS DNS -
DNS Violetta Turanova (D1) RUS DNS -
DNS Alisa Minejeva (D1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior E - 100 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Alisa Gustsjina (E2) RUS 12.74 -
2 Zlata Beregovenko (E2) RUS 13.15 PB +0.410
3 Anna Kostenko (E2) RUS 13.30 +0.560
4 Arina Kostakova (E1) RUS 13.32 +0.580
5 Ksenija Klistsjuk (E1) RUS 13.33 +0.590
6 Sofja Borodatsjeva (E2) RUS 13.43 +0.690
7 Varvara Guseva (E2) RUS 13.73 +0.990
8 Varvara Dmitrijeva (E2) RUS 13.78 +1.040
9 Viktorija Sergejeva (E2) RUS 13.97 +1.230
10 Marija Sjeldakova (E1) RUS 14.42 +1.680
11 Anna Rjabova (E2) RUS 14.64 +1.900
12 Jelizaveta Kornaukhova (E2) RUS 14.75 +2.010
13 Valerija Rybina (E1) RUS 15.89 +3.150
14 Jelizaveta Bogdanova (E1) RUS 16.66 +3.920
15 Anastasija Kurnikova (E1) RUS 16.70 PB +3.960
16 Polina Avdejeva (E1) RUS 17.46 +4.720
17 Arina Kolpakova (E1) RUS 19.28 +6.540
18 Jekaterina Semakova (E1) RUS 19.35 PB +6.610
19 Darina Zintsjenko (E1) RUS 26.45 +13.710
DNS Darina Bobyleva (E2) RUS DNS -
DNS Jekaterina Krisanova (E1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior E - 300 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Zlata Beregovenko (E2) RUS 34.20 -
2 Sofja Borodatsjeva (E2) RUS 35.30 +1.100
3 Varvara Dmitrijeva (E2) RUS 36.28 PB +2.080
4 Ksenija Klistsjuk (E1) RUS 36.30 PB +2.100
5 Viktorija Sergejeva (E2) RUS 37.93 PB +3.730
6 Varvara Guseva (E2) RUS 38.30 +4.100
7 Jelizaveta Kornaukhova (E2) RUS 40.32 PB +6.120
8 Marija Sjeldakova (E1) RUS 41.56 PB +7.360
9 Anna Kostenko (E2) RUS 42.36 +8.160
10 Anna Rjabova (E2) RUS 42.42 +8.220
11 Valerija Rybina (E1) RUS 48.00 PB +13.800
12 Jelizaveta Bogdanova (E1) RUS 50.17 PB +15.970
DNS Alisa Gustsjina (E2) RUS DNS -
DNS Darina Bobyleva (E2) RUS DNS -
DNS Arina Kostakova (E1) RUS DNS -
DNS Arina Kolpakova (E1) RUS DNS -
DNS Anastasija Kurnikova (E1) RUS DNS -
DNS Polina Avdejeva (E1) RUS DNS -
DNS Jekaterina Semakova (E1) RUS DNS -
DNS Darina Zintsjenko (E1) RUS DNS -
DNS Jekaterina Krisanova (E1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women Junior F - 100 meter
20.02.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Ksenija Bazina (F1) RUS 16.41 -
2 Marija Khvatova (F1) RUS 17.40 PB +0.990
3 Jelizaveta.12 Levina (F2) RUS 18.20 +1.790
4 Jelizaveta Sergejeva (F2) RUS 18.57 PB +2.160
5 Sofija.13 Morozova (F1) RUS 18.66 +2.250
6 Jekaterina Malkina (F1) RUS 19.34 PB +2.930
7 Jelizaveta Tsjirkova (F2) RUS 21.62 +5.210
8 Jelena Romanova (F1) RUS 23.40 PB +6.990
9 Ariana Minejeva (F1) RUS 23.79 +7.380
DNS Alisa Khokhulina (F1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best