Competition: Minsk-Arena Open Belarus Cup

Rink:
Minsk (BLR)
Date:
26. - 28.02.2021
Records:
Information:
  • 102 athletes from 2 nations
  • 48 women and 54 men
  • 5 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 228 races (7x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Minsk-Arena Open Belarus Cup
26. - 28.02.2021
Minsk Arena (BLR)

500 meter (Women), 26.02.2021

POS   NAME                      AG       NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Kristsina Burmistrova     A2       BLR   41.34                     
2     Irina Chumak              Neo      KAZ   41.43   +0.090            
3     Valerija Tsjadova         Senior   KAZ   41.85   +0.510   SB       
4     Anastasiya Prakapovich    B2       BLR   42.01   +0.670            
5     Karina Shypulia           A2       BLR   42.02   +0.680            
6     Varvara Bandaryana        B2       BLR   42.62   +1.280            
7     Marija Sjostak            Neo      BLR   42.78   +1.440            
8     Polina Korzjujeva         B2       BLR   43.11   +1.770            
9     Kristsina Sjik            A1       BLR   43.14   +1.800   PB       
10    Polina Titisjina          A1       BLR   43.48   +2.140            
11    Jana Roslik               A1       BLR   44.34   +3.000            
12    Marija Izofatova          Neo      BLR   44.44   +3.100   SB       
13    Valerija Belaja           Neo      BLR   44.45   +3.110            
14    Jekaterina Krupenkova     A2       BLR   44.46   +3.120   SB       
15    Diana Antipova            B2       BLR   44.51   +3.170            
16    Julija Maljukevitsj       C1       BLR   44.56   +3.220            
17    Anna Makarevitsj          B1       BLR   44.82   +3.480            
18    Jelizaveta Tarasova       C1       BLR   46.06   +4.720            
19    Alena Khitsjevskaja       B2       BLR   46.13   +4.790            
20    Viktorija.05 Vasilijeva   B1       BLR   46.59   +5.250            
21    Polina Sivets             D2       BLR   46.69   +5.350            
22    Anna Izofatova            Neo      BLR   46.94   +5.600   SB       
23    Darja Parasjkova          C2       BLR   47.05   +5.710            
24    Karina.05 Novikova        B1       BLR   47.28   +5.940            
25    Dana Agarkova             E2       BLR   47.41   +6.070            
26    Jekaterina Esjman         C1       BLR   47.47   +6.130            
27    Viktorija Kostenitsj      C2       BLR   47.89   +6.550            
28    Darija Tsjernjakova       D2       BLR   48.14   +6.800            
29    Dominika Kukhartsjik      D2       BLR   48.37   +7.030            
30    Olga Tatarenko            A1       BLR   48.58   +7.240            
31    Marija.05 Davydova        C2       BLR   49.32   +7.980            



3000 meter (Women), 26.02.2021

POS   NAME                      AG       NAT   TIME      DIFF        RECORD   
1     Valerija Tsjadova         Senior   KAZ   4:32.57               SB       
2     Varvara Bandaryana        B2       BLR   4:49.07   +16.500              
3     Jekaterina Krupenkova     A2       BLR   4:49.91   +17.340              
4     Alena Khitsjevskaja       B2       BLR   5:05.59   +33.020              
5     Viktorija.05 Vasilijeva   B1       BLR   5:07.92   +35.350              
6     Polina Korzjujeva         B2       BLR   5:26.21   +53.640              
7     Karina.05 Novikova        B1       BLR   5:36.03   +1.03.460            
8     Marija.05 Davydova        C2       BLR   5:39.56   +1.06.990            
9     Olga Tatarenko            A1       BLR   5:45.34   +1.12.770            



500 meter (Men), 26.02.2021

POS   NAME                  AG       NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Vladislav Gapon       Neo      BLR   36.84                     
2     Jevgenij Gagijev      Neo      BLR   36.93   +0.090            
3     Anton Brankovskij     A1       BLR   37.31   +0.470            
4     Nikita Migdalev       B2       BLR   37.70   +0.860            
5     Vladislav Zapojkin    Neo      BLR   37.74   +0.900            
6     Nikita Kanonik        Neo      BLR   38.06   +1.220            
7     Maks Fedorov          A1       BLR   38.08   +1.240            
8     Ivan Karpovitsj       Neo      BLR   38.23   +1.390            
9     Andrej Iljutik        B2       BLR   38.46   +1.620   SB       
10    Jevgenij Mozjeiko     Neo      BLR   38.61   +1.770            
11    German Losev          Neo      BLR   38.70   +1.860            
12    Jurij Semenov         Neo      BLR   39.00   +2.160            
13    Andrej German         A1       BLR   39.39   +2.550            
14    Denis Putsjkov        B2       BLR   39.55   +2.710            
15    Dmitrij Djusov        B2       BLR   39.56   +2.720            
16    Zakhar Jakovlev       B2       BLR   39.64   +2.800            
17    Viktor Kozlov         B2       BLR   39.70   +2.860            
18    Artjom Stepanenko     A1       BLR   39.95   +3.110            
19    Abdumalik Askar       B1       KAZ   40.12   +3.280            
20    Valerij Makhnovitsj   B2       BLR   40.19   +3.350            
21    Aleksej Kirpitsjnik   Senior   BLR   40.22   +3.380            
22    Igor.04 Knjazev       B1       BLR   40.26   +3.420            
23    Nikita Sjikalov       C2       BLR   40.43   +3.590            
24    Artem Baraznovskij    B2       BLR   41.08   +4.240            
25    Nikita Martsjenko     C1       BLR   41.28   +4.440            
DNF   Makar Ponkratenkov    A1       BLR   -                         
DNS   Aleksej Jasjinskij    B1       BLR   -                         
DQ    Artem Zgirovskij      C2       BLR   -                         



5000 meter (Men), 26.02.2021

POS   NAME                   AG    NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Ivan Karpovitsj        Neo   BLR   7:28.00                      
2     Artem Baraznovskij     B2    BLR   7:44.89   +16.890   PB       
3     Artjom Stepanenko      A1    BLR   7:57.20   +29.200   SB       
4     Aleksandr Markevitsj   M55   BLR   8:05.11   +37.110   SB       



500 meter (Women), 26.02.2021

POS   NAME                    AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Darja Meljantseva       D1   BLR   51.01               PB       
2     Jelizaveta Golubtsova   C1   BLR   52.04     +1.030             
3     Rina Vojtenkova         D2   BLR   53.08     +2.070             
4     Valerija.09 Frolova     D1   BLR   53.10     +2.090             
5     Darina Ponkratenkova    C1   BLR   53.64     +2.630    PB       
6     Darja Bobrovskaja       D2   BLR   54.10     +3.090             
7     Jekaterina Kazatsjina   E2   BLR   54.87     +3.860             
8     Jelena Kovalenko        D2   BLR   56.19     +5.180             
9     Darja Gusentseva        E2   BLR   58.60     +7.590    SB       
10    Uljana Sjustikova       E2   BLR   1:00.51   +9.500             
11    Kristina Skoblova       E1   BLR   1:07.26   +16.250            
12    Jekaterina Kutuzova     E2   BLR   1:12.88   +21.870            



500 meter (Men), 26.02.2021

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Kirill.07 Petrov       C1   BLR   41.48                        
2     Aleksej Manulik        C2   BLR   41.68     +0.200             
3     Konstantin Krupenkov   B1   BLR   43.60     +2.120    SB       
4     Daniil Makarkov        C2   BLR   45.43     +3.950             
5     Daniil Voltsjkov       C1   BLR   45.56     +4.080             
6     Dmitrij Grigorovitsj   C1   BLR   45.72     +4.240             
7     Gleb Bolgov            D1   BLR   48.03     +6.550    SB       
8     Ilja Glusjtsov         A1   BLR   48.29     +6.810    SB       
9     Maksim Tsjerepkin      D1   BLR   48.81     +7.330             
10    Aleksej Rjabtsev       D2   BLR   49.22     +7.740             
11    Denis Jazemov          D2   BLR   49.43     +7.950             
12    Ivan.08 Novikov        D1   BLR   49.63     +8.150             
13    Gleb Prozjivalskij     C1   BLR   50.53     +9.050             
14    Stanislav Romanenko    D1   BLR   52.05     +10.570            
15    Leonid Gubkin          E2   BLR   55.94     +14.460            
16    Mikhail Rogovtsev      D1   BLR   1:01.16   +19.680            
17    Aleksej Tsjizj         C2   BLR   1:01.52   +20.040            



3000 meter (Men), 26.02.2021

POS   NAME              AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Maks Fedorov      A1   BLR   4:06.30             SB       
2     Andrej German     A1   BLR   4:07.87   +1.570             
3     Dmitrij Djusov    B2   BLR   4:31.70   +25.400            
4     Viktor Kozlov     B2   BLR   4:37.50   +31.200            
5     Daniil Asjujiko   C2   BLR   4:48.67   +42.370            
6     Ivan Domoratski   C2   BLR   5:01.48   +55.180            



1500 meter (Women), 27.02.2021

POS   NAME                      AG    NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Karina Shypulia           A2    BLR   2:07.72                      
2     Irina Chumak              Neo   KAZ   2:11.34   +3.620    SB       
3     Marija Sjostak            Neo   BLR   2:12.26   +4.540    SB       
4     Jekaterina Krupenkova     A2    BLR   2:14.17   +6.450    PB       
5     Kristsina Sjik            A1    BLR   2:14.69   +6.970    PB       
6     Vlada Bagdanova           C2    BLR   2:16.86   +9.140             
7     Julija Maljukevitsj       C1    BLR   2:17.71   +9.990             
8     Valerija Jakimenko        C2    BLR   2:20.61   +12.890            
9     Polina Korzjujeva         B2    BLR   2:21.76   +14.040   SB       
10    Alena Khitsjevskaja       B2    BLR   2:22.36   +14.640            
11    Polina Sivets             D2    BLR   2:23.72   +16.000            
12    Arina Polozova            C2    BLR   2:23.85   +16.130            
13    Diana Antipova            B2    BLR   2:24.02   +16.300            
14    Viktorija.05 Vasilijeva   B1    BLR   2:26.17   +18.450            
15    Dana Aleksandrenok        C1    BLR   2:26.19   +18.470            
16    Polina Titisjina          A1    BLR   2:26.49   +18.770            
17    Aleksandra Sasjurina      B2    BLR   2:27.76   +20.040            
18    Marija.05 Davydova        C2    BLR   2:31.60   +23.880            
19    Jekaterina Esjman         C1    BLR   2:32.35   +24.630            
20    Olga Tatarenko            A1    BLR   2:32.69   +24.970            
21    Dominika Kukhartsjik      D2    BLR   2:33.55   +25.830            
22    Darja Parasjkova          C2    BLR   2:35.67   +27.950            
23    Karina.05 Novikova        B1    BLR   2:35.72   +28.000            
24    Viktorija Kostenitsj      C2    BLR   2:42.28   +34.560            



1500 meter (Men), 27.02.2021

POS   NAME                     AG    NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Evgeniy Bolgov           Neo   BLR   1:51.36             SB       
2     Vladislav Zapojkin       Neo   BLR   1:54.11   +2.750             
3     Ivan Karpovitsj          Neo   BLR   1:57.05   +5.690    PB       
4     Andrej Iljutik           B2    BLR   1:59.57   +8.210    SB       
5     German Losev             Neo   BLR   2:02.65   +11.290            
6     Abdumalik Askar          B1    KAZ   2:03.35   +11.990            
7     Valerij Makhnovitsj      B2    BLR   2:06.03   +14.670            
8     Aleksej Manulik          C2    BLR   2:08.34   +16.980            
9     Artem Zgirovskij         C2    BLR   2:10.29   +18.930   SB       
10    Andrej Aleksandrovitsj   C1    BLR   2:11.17   +19.810            
11    Nikita Martsjenko        C1    BLR   2:11.30   +19.940            
12    Daniil.03 Ivanov         B2    BLR   2:12.49   +21.130   SB       
13    Aleksandr Markevitsj     M55   BLR   2:13.32   +21.960   SB       
14    Daniil Asjujiko          C2    BLR   2:14.08   +22.720            
15    Artjom Stepanenko        A1    BLR   2:16.09   +24.730            
16    Jevgenij Katsjan         B1    BLR   2:18.60   +27.240            
17    Timur Svitin             C1    BLR   2:18.92   +27.560            
DNS   Igor.04 Knjazev          B1    BLR   -                            



1500 meter (Men), 27.02.2021

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Konstantin Krupenkov   B1   BLR   2:20.72             SB       
2     Gleb Bolgov            D1   BLR   2:25.95   +5.230    SB       
3     Dmitrij Grigorovitsj   C1   BLR   2:27.50   +6.780             
4     Daniil Makarkov        C2   BLR   2:30.08   +9.360             
5     Maksim Tsjerepkin      D1   BLR   2:31.96   +11.240            
6     Ilja Glusjtsov         A1   BLR   2:31.99   +11.270   PB       
7     Daniil Voltsjkov       C1   BLR   2:35.39   +14.670            
8     Aleksej Tsjizj         C2   BLR   2:49.66   +28.940   PB       
9     Ivan.08 Novikov        D1   BLR   2:49.95   +29.230   SB       



1000 meter (Women), 28.02.2021

POS   NAME                      AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Valerija Tsjadova         Senior   KAZ   1:21.38             SB       
2     Karina Shypulia           A2       BLR   1:23.09   +1.710             
3     Irina Chumak              Neo      KAZ   1:24.09   +2.710             
4     Kristsina Burmistrova     A2       BLR   1:24.12   +2.740             
5     Marija Sjostak            Neo      BLR   1:25.23   +3.850    PB       
6     Kristsina Sjik            A1       BLR   1:27.02   +5.640    PB       
7     Marija Izofatova          Neo      BLR   1:28.90   +7.520    PB       
8     Diana Antipova            B2       BLR   1:29.13   +7.750             
9     Julija Maljukevitsj       C1       BLR   1:29.31   +7.930             
10    Polina Korzjujeva         B2       BLR   1:29.69   +8.310             
11    Valerija Belaja           Neo      BLR   1:30.18   +8.800    SB       
12    Jana Roslik               A1       BLR   1:31.13   +9.750             
13    Polina Titisjina          A1       BLR   1:31.76   +10.380            
14    Anna Makarevitsj          B1       BLR   1:32.52   +11.140            
15    Alena Khitsjevskaja       B2       BLR   1:32.72   +11.340            
16    Polina Sivets             D2       BLR   1:33.77   +12.390            
17    Viktorija.05 Vasilijeva   B1       BLR   1:33.86   +12.480            
18    Aleksandra Sasjurina      B2       BLR   1:36.32   +14.940            
19    Jelizaveta Tarasova       C1       BLR   1:36.45   +15.070            
20    Olga Tatarenko            A1       BLR   1:38.14   +16.760            
21    Karina.05 Novikova        B1       BLR   1:38.47   +17.090            
22    Jekaterina Esjman         C1       BLR   1:39.45   +18.070            
DNS   Anna Izofatova            Neo      BLR   -                            



1000 meter (Men), 28.02.2021

POS   NAME                  AG       NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Anton Brankovskij     A1       BLR   1:12.84                      
2     Nikita Migdalev       B2       BLR   1:13.35   +0.510             
3     Evgeniy Bolgov        Neo      BLR   1:13.41   +0.570             
4     Vladislav Zapojkin    Neo      BLR   1:13.82   +0.980             
5     Maks Fedorov          A1       BLR   1:14.07   +1.230             
6     Nikita Kanonik        Neo      BLR   1:15.29   +2.450             
7     Ivan Karpovitsj       Neo      BLR   1:16.07   +3.230    PB       
8     Andrej Iljutik        B2       BLR   1:16.24   +3.400             
9     Andrej German         A1       BLR   1:17.14   +4.300             
10    Jevgenij Mozjeiko     Neo      BLR   1:18.14   +5.300             
11    German Losev          Neo      BLR   1:18.66   +5.820             
12    Viktor Kozlov         B2       BLR   1:18.75   +5.910             
13    Dmitrij Djusov        B2       BLR   1:18.88   +6.040             
14    Jurij Semenov         Neo      BLR   1:19.71   +6.870             
15    Valerij Makhnovitsj   B2       BLR   1:20.93   +8.090             
16    Artem Baraznovskij    B2       BLR   1:21.55   +8.710             
17    Artjom Stepanenko     A1       BLR   1:22.84   +10.000            
18    Makar Ponkratenkov    A1       BLR   1:23.91   +11.070            
DNS   Aleksej Kirpitsjnik   Senior   BLR   -                            
DQ    Abdumalik Askar       B1       KAZ   -                            



1000 meter (Women), 28.02.2021

POS   NAME                    AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Valerija.09 Frolova     D1   BLR   1:47.03                      
2     Jelizaveta Golubtsova   C1   BLR   1:48.41   +1.380    SB       
3     Rina Vojtenkova         D2   BLR   1:50.93   +3.900             
4     Darja Meljantseva       D1   BLR   1:52.29   +5.260             
5     Darina Ponkratenkova    C1   BLR   1:57.24   +10.210            
6     Jelena Kovalenko        D2   BLR   1:58.31   +11.280            
7     Uljana Sjustikova       E2   BLR   1:59.93   +12.900            
8     Darja Gusentseva        E2   BLR   2:04.38   +17.350   SB       
9     Jekaterina Kazatsjina   E2   BLR   2:04.40   +17.370            
10    Kristina Skoblova       E1   BLR   2:17.36   +30.330            
11    Darja Bobrovskaja       D2   BLR   2:18.54   +31.510            
12    Jekaterina Kutuzova     E2   BLR   2:31.72   +44.690            



1000 meter (Men), 28.02.2021

POS   NAME                   AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Artem Zgirovskij       C2   BLR   1:28.23                      
2     Konstantin Krupenkov   B1   BLR   1:30.38   +2.150    SB       
3     Dmitrij Grigorovitsj   C1   BLR   1:31.97   +3.740             
4     Daniil Voltsjkov       C1   BLR   1:34.52   +6.290             
5     Daniil Makarkov        C2   BLR   1:36.68   +8.450             
6     Gleb Bolgov            D1   BLR   1:36.73   +8.500             
7     Ilja Glusjtsov         A1   BLR   1:38.79   +10.560   SB       
8     Aleksej Rjabtsev       D2   BLR   1:41.10   +12.870            
9     Ivan.08 Novikov        D1   BLR   1:43.35   +15.120            
10    Gleb Prozjivalskij     C1   BLR   1:43.74   +15.510            
11    Denis Jazemov          D2   BLR   1:44.09   +15.860            
12    Aleksej Tsjizj         C2   BLR   1:44.98   +16.750            
13    Stanislav Romanenko    D1   BLR   1:51.47   +23.240            
14    Roman Kirjukhin        D2   BLR   1:58.59   +30.360            
15    Leonid Gubkin          E2   BLR   2:04.32   +36.090            



Minsk-Arena Open Belarus Cup
26. - 28.02.2021
Minsk Arena (BLR)

NAME                     AG       500M                500M                        3000M                      5000M              1500M               1500M                      1000M               1000M                       
                                                      26.02.2021                  26.02.2021                                                        27.02.2021                                     28.02.2021                  
                                  26.02.2021          Out of Competition          Out of Competition         26.02.2021         27.02.2021          Out of Competition         28.02.2021          Out of Competition          
Andrej German            A1       39.39        (13)                               4:07.87              (2)                                                                     1:17.14      (9)                                
Viktor Kozlov            B2       39.70        (17)                               4:37.50              (4)                                                                     1:18.75      (12)                               
Dmitrij Djusov           B2       39.56        (15)                               4:31.70              (3)                                                                     1:18.88      (13)                               
Maks Fedorov             A1       38.08        (7)                                4:06.30              (1)                                                                     1:14.07      (5)                                
Ivan Karpovitsj          Neo      38.23        (8)                                                           7:28.00      (1)   1:57.05      (3)                               1:16.07      (7)                                
Artjom Stepanenko        A1       39.95        (18)                                                          7:57.20      (3)   2:16.09      (15)                              1:22.84      (17)                               
Artem Baraznovskij       B2       41.08        (24)                                                          7:44.89      (2)                                                  1:21.55      (16)                               
German Losev             Neo      38.70        (11)                                                                             2:02.65      (5)                               1:18.66      (11)                               
Vladislav Zapojkin       Neo      37.74        (5)                                                                              1:54.11      (2)                               1:13.82      (4)                                
Andrej Iljutik           B2       38.46        (9)                                                                              1:59.57      (4)                               1:16.24      (8)                                
Valerij Makhnovitsj      B2       40.19        (20)                                                                             2:06.03      (7)                               1:20.93      (15)                               
Abdumalik Askar          B1       40.12        (19)                                                                             2:03.35      (6)                               DQ                                              
Artem Zgirovskij         C2       DQ                                                                                            2:10.29      (9)                                                   1:28.23              (1)    
Igor.04 Knjazev          B1       40.26        (22)                                                                             DNS                                                                                            
Nikita Martsjenko        C1       41.28        (25)                                                                             2:11.30      (11)                                                                              
Aleksej Kirpitsjnik      Senior   40.22        (21)                                                                                                                            DNS                                             
Makar Ponkratenkov       A1       DNF                                                                                                                                          1:23.91      (18)                               
Nikita Kanonik           Neo      38.06        (6)                                                                                                                             1:15.29      (6)                                
Anton Brankovskij        A1       37.31        (3)                                                                                                                             1:12.84      (1)                                
Jevgenij Mozjeiko        Neo      38.61        (10)                                                                                                                            1:18.14      (10)                               
Nikita Migdalev          B2       37.70        (4)                                                                                                                             1:13.35      (2)                                
Jurij Semenov            Neo      39.00        (12)                                                                                                                            1:19.71      (14)                               
Vladislav Gapon          Neo      36.84        (1)                                                                                                                                                                             
Denis Putsjkov           B2       39.55        (14)                                                                                                                                                                            
Zakhar Jakovlev          B2       39.64        (16)                                                                                                                                                                            
Jevgenij Gagijev         Neo      36.93        (2)                                                                                                                                                                             
Aleksej Jasjinskij       B1       DNS                                                                                                                                                                                          
Nikita Sjikalov          C2       40.43        (23)                                                                                                                                                                            
Aleksej Manulik          C2                           41.68                (2)                                                  2:08.34      (8)                                                                               
Gleb Bolgov              D1                           48.03                (7)                                                                      2:25.95              (2)                       1:36.73              (6)    
Daniil Makarkov          C2                           45.43                (4)                                                                      2:30.08              (4)                       1:36.68              (5)    
Ilja Glusjtsov           A1                           48.29                (8)                                                                      2:31.99              (6)                       1:38.79              (7)    
Aleksej Tsjizj           C2                           1:01.52              (17)                                                                     2:49.66              (8)                       1:44.98              (12)   
Daniil Voltsjkov         C1                           45.56                (5)                                                                      2:35.39              (7)                       1:34.52              (4)    
Konstantin Krupenkov     B1                           43.60                (3)                                                                      2:20.72              (1)                       1:30.38              (2)    
Ivan.08 Novikov          D1                           49.63                (12)                                                                     2:49.95              (9)                       1:43.35              (9)    
Dmitrij Grigorovitsj     C1                           45.72                (6)                                                                      2:27.50              (3)                       1:31.97              (3)    
Maksim Tsjerepkin        D1                           48.81                (9)                                                                      2:31.96              (5)                                                   
Stanislav Romanenko      D1                           52.05                (14)                                                                                                                    1:51.47              (13)   
Denis Jazemov            D2                           49.43                (11)                                                                                                                    1:44.09              (11)   
Gleb Prozjivalskij       C1                           50.53                (13)                                                                                                                    1:43.74              (10)   
Leonid Gubkin            E2                           55.94                (15)                                                                                                                    2:04.32              (15)   
Aleksej Rjabtsev         D2                           49.22                (10)                                                                                                                    1:41.10              (8)    
Kirill.07 Petrov         C1                           41.48                (1)                                                                                                                                                 
Mikhail Rogovtsev        D1                           1:01.16              (16)                                                                                                                                                
Daniil Asjujiko          C2                                                       4:48.67              (5)                      2:14.08      (14)                                                                              
Ivan Domoratski          C2                                                       5:01.48              (6)                                                                                                                     
Aleksandr Markevitsj     M55                                                                                 8:05.11      (4)   2:13.32      (13)                                                                              
Evgeniy Bolgov           Neo                                                                                                    1:51.36      (1)                               1:13.41      (3)                                
Daniil.03 Ivanov         B2                                                                                                     2:12.49      (12)                                                                              
Jevgenij Katsjan         B1                                                                                                     2:18.60      (16)                                                                              
Andrej Aleksandrovitsj   C1                                                                                                     2:11.17      (10)                                                                              
Timur Svitin             C1                                                                                                     2:18.92      (17)                                                                              
Roman Kirjukhin          D2                                                                                                                                                                        1:58.59              (14)   

NAME                      AG       500M                500M                        3000M              1500M               1000M               1000M                       
                                                       26.02.2021                                                                             28.02.2021                  
                                   26.02.2021          Out of Competition          26.02.2021         27.02.2021          28.02.2021          Out of Competition          
Polina Korzjujeva         B2       43.11        (8)                                5:26.21      (6)   2:21.76      (9)    1:29.69      (10)                               
Olga Tatarenko            A1       48.58        (30)                               5:45.34      (9)   2:32.69      (20)   1:38.14      (20)                               
Alena Khitsjevskaja       B2       46.13        (19)                               5:05.59      (4)   2:22.36      (10)   1:32.72      (15)                               
Karina.05 Novikova        B1       47.28        (24)                               5:36.03      (7)   2:35.72      (23)   1:38.47      (21)                               
Viktorija.05 Vasilijeva   B1       46.59        (20)                               5:07.92      (5)   2:26.17      (14)   1:33.86      (17)                               
Jekaterina Krupenkova     A2       44.46        (14)                               4:49.91      (3)   2:14.17      (4)                                                    
Marija.05 Davydova        C2       49.32        (31)                               5:39.56      (8)   2:31.60      (18)                                                   
Valerija Tsjadova         Senior   41.85        (3)                                4:32.57      (1)                       1:21.38      (1)                                
Varvara Bandaryana        B2       42.62        (6)                                4:49.07      (2)                                                                       
Irina Chumak              Neo      41.43        (2)                                                   2:11.34      (2)    1:24.09      (3)                                
Karina Shypulia           A2       42.02        (5)                                                   2:07.72      (1)    1:23.09      (2)                                
Diana Antipova            B2       44.51        (15)                                                  2:24.02      (13)   1:29.13      (8)                                
Kristsina Sjik            A1       43.14        (9)                                                   2:14.69      (5)    1:27.02      (6)                                
Polina Titisjina          A1       43.48        (10)                                                  2:26.49      (16)   1:31.76      (13)                               
Jekaterina Esjman         C1       47.47        (26)                                                  2:32.35      (19)   1:39.45      (22)                               
Marija Sjostak            Neo      42.78        (7)                                                   2:12.26      (3)    1:25.23      (5)                                
Polina Sivets             D2       46.69        (21)                                                  2:23.72      (11)   1:33.77      (16)                               
Julija Maljukevitsj       C1       44.56        (16)                                                  2:17.71      (7)    1:29.31      (9)                                
Viktorija Kostenitsj      C2       47.89        (27)                                                  2:42.28      (24)                                                   
Darja Parasjkova          C2       47.05        (23)                                                  2:35.67      (22)                                                   
Dominika Kukhartsjik      D2       48.37        (29)                                                  2:33.55      (21)                                                   
Kristsina Burmistrova     A2       41.34        (1)                                                                       1:24.12      (4)                                
Valerija Belaja           Neo      44.45        (13)                                                                      1:30.18      (11)                               
Jana Roslik               A1       44.34        (11)                                                                      1:31.13      (12)                               
Jelizaveta Tarasova       C1       46.06        (18)                                                                      1:36.45      (19)                               
Anna Makarevitsj          B1       44.82        (17)                                                                      1:32.52      (14)                               
Anna Izofatova            Neo      46.94        (22)                                                                      DNS                                             
Marija Izofatova          Neo      44.44        (12)                                                                      1:28.90      (7)                                
Anastasiya Prakapovich    B2       42.01        (4)                                                                                                                       
Dana Agarkova             E2       47.41        (25)                                                                                                                      
Darija Tsjernjakova       D2       48.14        (28)                                                                                                                      
Rina Vojtenkova           D2                           53.08                (3)                                                               1:50.93              (3)    
Darja Meljantseva         D1                           51.01                (1)                                                               1:52.29              (4)    
Darja Gusentseva          E2                           58.60                (9)                                                               2:04.38              (8)    
Jelizaveta Golubtsova     C1                           52.04                (2)                                                               1:48.41              (2)    
Darja Bobrovskaja         D2                           54.10                (6)                                                               2:18.54              (11)   
Darina Ponkratenkova      C1                           53.64                (5)                                                               1:57.24              (5)    
Valerija.09 Frolova       D1                           53.10                (4)                                                               1:47.03              (1)    
Jekaterina Kutuzova       E2                           1:12.88              (12)                                                              2:31.72              (12)   
Jekaterina Kazatsjina     E2                           54.87                (7)                                                               2:04.40              (9)    
Jelena Kovalenko          D2                           56.19                (8)                                                               1:58.31              (6)    
Uljana Sjustikova         E2                           1:00.51              (10)                                                              1:59.93              (7)    
Kristina Skoblova         E1                           1:07.26              (11)                                                              2:17.36              (10)   
Aleksandra Sasjurina      B2                                                                          2:27.76      (17)   1:36.32      (18)                               
Vlada Bagdanova           C2                                                                          2:16.86      (6)                                                    
Valerija Jakimenko        C2                                                                          2:20.61      (8)                                                    
Arina Polozova            C2                                                                          2:23.85      (12)                                                   
Dana Aleksandrenok        C1                                                                          2:26.19      (15)