Competition: Kretsløp

Information:
  • 30 athletes from 2 nations
  • 10 women and 20 men
  • 6 distances (1000m, 100m, 1500m, 500m, Team Pursuit, 6 Laps)
  • 59 races (5x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Kretsløp
23.11.2021
Slåtthaug Kunstisbane (NOR)

500 meter (Women), 23.11.2021

POS   NAME                     AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Elle Borgen Steen        C1   NOR   50.95                        
2     Lovise Ulveseth          D2   NOR   58.95     +8.000             
3     Anique Mulder            E2   NED   1:13.89   +22.940            
4     Geena Kjølen Naveenan    E1   NOR   1:17.30   +26.350   PB       
5     Tuva Myrmel              E1   NOR   1:17.90   +26.950   PB       
WDR   Eline Ryen-Herland       D1   NOR   -                            



500 meter (Women), 23.11.2021

POS   NAME                 AG   NAT   TIME   DIFF   RECORD   
WDR   Eline Ryen-Herland   D1   NOR   -                      



1000 meter (Women), 23.11.2021

POS   NAME                AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Elle Borgen Steen   C1   NOR   1:48.99                      
2     Lovise Ulveseth     D2   NOR   2:03.32   +14.330            



100 meter (Women), 23.11.2021

POS   NAME                              AG   NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Anique Mulder                     E2   NED   15.22            PB       
2     Tuva Myrmel                       E1   NOR   16.29   +1.070            
3     Geena Kjølen Naveenan             E1   NOR   16.35   +1.130   PB       
4     Maja Becker Pedersen              F1   NOR   19.90   +4.680            
5     Sunniva Solhaug Folkestad         F1   NOR   20.49   +5.270            
6     Lilja Oddy                        F1   NOR   21.05   +5.830   SB       
7     Anne Engeline Dahlsveen Kvalvik   F1   NOR   23.57   +8.350   PB       



100 meter (Women), 23.11.2021

POS   NAME                              AG   NAT   TIME    DIFF      RECORD   
1     Maja Becker Pedersen              F1   NOR   18.73                      
2     Sunniva Solhaug Folkestad         F1   NOR   20.19   +1.460             
3     Lilja Oddy                        F1   NOR   22.34   +3.610             
4     Anne Engeline Dahlsveen Kvalvik   F1   NOR   28.78   +10.050            



500 meter (Men), 23.11.2021

POS   NAME                             AG    NAT   TIME      DIFF        RECORD   
1     Ivar Norheim                     B2    NOR   41.32                          
2     Bendik Becker Pedersen           C1    NOR   44.74     +3.420               
3     Even Borgen Steen                B1    NOR   51.14     +9.820               
4     Arne Kjølen                      M65   NOR   51.98     +10.660     SB       
5     Øystein Lilletvedt               M75   NOR   56.04     +14.720              
6     Petter Bentsen                   M70   NOR   58.60     +17.280     SB       
7     Magnus Kvåle Aasen               D1    NOR   59.99     +18.670              
8     Sondre Myrmel                    D2    NOR   1:02.43   +21.110              
9     Julian Bjerring Lohne            E2    NOR   1:10.12   +28.800              
10    Sverre Solhaug Folkestad         E1    NOR   1:15.17   +33.850     SB       
11    Øyvind Bruvik Almeland           D2    NOR   1:17.43   +36.110              
12    Lukas Riple                      D2    NOR   1:21.12   +39.800     PB       
13    Mathias Hereide                  E2    NOR   1:22.30   +40.980              
14    Jonas Wingaard                   D1    NOR   1:23.27   +41.950     PB       
15    Nils Dahlsveen Kvalvik           E2    NOR   1:26.42   +45.100     SB       
16    Normann Leander Janke-Selenius   F1    NOR   1:33.96   +52.640     PB       
17    Helge Flesland                   M60   NOR   1:45.27   +1.03.950   SB       
WDR   Ruben Mulder                     D2    NOR   -                              



500 meter (Men), 23.11.2021

POS   NAME                  AG   NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Magnus Kvåle Aasen    D1   NOR   1:11.42                   



1000 meter (Men), 23.11.2021

POS   NAME                       AG    NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Lars Ulveseth              B1    NOR   1:31.68                      
2     Helge Flesland             M60   NOR   1:40.40   +8.720    SB       
3     Øystein Lilletvedt         M75   NOR   2:01.43   +29.750   SB       
4     Sondre Myrmel              D2    NOR   2:15.56   +43.880            
DNS   Kristoffer Knag Songstad   B1    NOR   -                            
WDR   Ruben Mulder               D2    NOR   -                            



1500 meter (Men), 23.11.2021

POS   NAME             AG    NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Arne Kjølen      M65   NOR   2:55.85             SB       
2     Petter Bentsen   M70   NOR   3:11.70   +15.850   SB       



100 meter (Men), 23.11.2021

POS   NAME                             AG   NAT   TIME    DIFF     RECORD   
1     Julian Bjerring Lohne            E2   NOR   14.86            PB       
2     Øyvind Bruvik Almeland           D2   NOR   15.37   +0.510   SB       
3     Sverre Solhaug Folkestad         E1   NOR   15.95   +1.090            
4     Jonas Wingaard                   D1   NOR   16.52   +1.660   PB       
5     Nils Dahlsveen Kvalvik           E2   NOR   17.02   +2.160   SB       
6     Mathias Hereide                  E2   NOR   17.59   +2.730            
7     Lukas Riple                      D2   NOR   18.56   +3.700            
8     Normann Leander Janke-Selenius   F1   NOR   18.92   +4.060            



Team Pursuit (Men), 23.11.2021

POS   NAME                       AG   NAT   TIME      DIFF   RECORD   
1     Elle Borgen Steen          C1   NOR   3:50.20          TR, PB   
1     Kristoffer Knag Songstad   B1   NOR   3:50.20          WR       
1     Lars Ulveseth              B1   NOR   3:50.20          WR       
1     Ivar Norheim               B2   NOR   3:50.20          WR       



Kretsløp
23.11.2021
Slåtthaug Kunstisbane (NOR)

NAME                             AG    100M          500M             500M            1000M           1500M           TEAM PURSUIT, 6 LAPS         
Julian Bjerring Lohne            E2    14.86   (1)   1:10.12   (9)                                                                                 
Sverre Solhaug Folkestad         E1    15.95   (3)   1:15.17   (10)                                                                                
Øyvind Bruvik Almeland           D2    15.37   (2)   1:17.43   (11)                                                                                
Mathias Hereide                  E2    17.59   (6)   1:22.30   (13)                                                                                
Nils Dahlsveen Kvalvik           E2    17.02   (5)   1:26.42   (15)                                                                                
Normann Leander Janke-Selenius   F1    18.92   (8)   1:33.96   (16)                                                                                
Jonas Wingaard                   D1    16.52   (4)   1:23.27   (14)                                                                                
Lukas Riple                      D2    18.56   (7)   1:21.12   (12)                                                                                
Magnus Kvåle Aasen               D1                  59.99     (7)    1:11.42   (1)                                                                
Helge Flesland                   M60                 1:45.27   (17)                   1:40.40   (2)                                                
Øystein Lilletvedt               M75                 56.04     (5)                    2:01.43   (3)                                                
Sondre Myrmel                    D2                  1:02.43   (8)                    2:15.56   (4)                                                
Ruben Mulder                     D2                  WDR                              WDR                                                          
Petter Bentsen                   M70                 58.60     (6)                                    3:11.70   (2)                                
Arne Kjølen                      M65                 51.98     (4)                                    2:55.85   (1)                                
Ivar Norheim                     B2                  41.32     (1)                                                    3:50.20                (1)   
Even Borgen Steen                B1                  51.14     (3)                                                                                 
Bendik Becker Pedersen           C1                  44.74     (2)                                                                                 
Kristoffer Knag Songstad         B1                                                   DNS                             3:50.20                (1)   
Lars Ulveseth                    B1                                                   1:31.68   (1)                   3:50.20                (1)   

NAME                              AG   100M          100M          500M            500M      1000M           TEAM PURSUIT, 6 LAPS         
Maja Becker Pedersen              F1   19.90   (4)   18.73   (1)                                                                          
Anne Engeline Dahlsveen Kvalvik   F1   23.57   (7)   28.78   (4)                                                                          
Sunniva Solhaug Folkestad         F1   20.49   (5)   20.19   (2)                                                                          
Lilja Oddy                        F1   21.05   (6)   22.34   (3)                                                                          
Tuva Myrmel                       E1   16.29   (2)                 1:17.90   (5)                                                          
Anique Mulder                     E2   15.22   (1)                 1:13.89   (3)                                                          
Geena Kjølen Naveenan             E1   16.35   (3)                 1:17.30   (4)                                                          
Eline Ryen-Herland                D1                               WDR             WDR                                                    
Elle Borgen Steen                 C1                               50.95     (1)             1:48.99   (1)   3:50.20                (1)   
Lovise Ulveseth                   D2                               58.95     (2)             2:03.32   (2)