Competition: Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2)

Information:
  • 182 athletes from 1 nation
  • 82 women and 100 men
  • 6 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start)
  • 748 races (28x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2)
12. - 13.01.2022
Sportkombinat Yunosti (RUS)

Mass Start (Women), 13.01.2022

POS   NAME                       AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Marina Oborina             B2   RUS   7:25.03                      
2     Darja Tsjerdyntseva        B1   RUS   7:25.32   +0.290             
3     Valerija Vorontsova        B1   RUS   7:26.03   +1.000             
4     Viktorija Temnikova        B2   RUS   7:26.48   +1.450             
5     Anastasija.05 Morozova     B2   RUS   8:01.60   +36.570            
6     Anastasija.05 Galejeva     B2   RUS   7:27.41   +2.380             
7     Jekaterina Kerdikosjvili   B1   RUS   7:26.87   +1.840             
8     Jana Gaibova               B1   RUS   7:27.17   +2.140             
9     Margarita Kulikova         B2   RUS   7:27.90   +2.870             
10    Uljana Grigorjeva          B1   RUS   7:30.07   +5.040             
11    Valerija Jevsega           B1   RUS   7:31.39   +6.360             



Mass Start (Men), 13.01.2022

POS   NAME                AG   NAT   TIME      DIFF      RECORD   
1     Gleb Sizjurin       B2   RUS   7:47.26                      
2     Sergej Basmanov     B1   RUS   7:47.31   +0.050             
3     Nikolaj Jakovlev    B2   RUS   7:47.34   +0.080             
4     Aleksandr Kostjuk   B1   RUS   7:47.34   +0.080             
5     Svjatoslav Isajev   B1   RUS   8:10.73   +23.470            
6     Artjom.04 Popov     B2   RUS   7:52.81   +5.550             
7     Dmitrij Artemenko   B2   RUS   7:50.91   +3.650             
8     Kirill Bolotov      B1   RUS   7:57.62   +10.360            
9     Ivan Jepimakhov     B1   RUS   -                            



Mini Combination (Women), 12. - 13.01.2022

POS   NAME                       AG   NAT   500M                1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Jekaterina Artsjugova      B2   RUS   46.05   (11)        2:22.16   (1)         1:31.97   (5)         5:03.54   (1)         190.011                       
2     Polina.04 Andrejeva        B2   RUS   45.83   (8)         2:24.33   (3)         1:32.79   (6)         5:17.36   (2)         193.228   +3.217              
3     Vladislava Krivolutskaja   B2   RUS   45.34   (5)         2:27.51   (6)         1:31.11   (4)         5:26.44   (9)         194.471   +4.460              
4     Valerija Vorontsova        B1   RUS   45.96   (10)        2:26.45   (4)         1:33.85   (8)         5:20.90   (5)         195.184   +5.173              
5     Jelizaveta Tarasenko       B1   RUS   45.66   (7)         2:28.86   (7)         1:34.53   (14)        5:21.84   (6)         196.185   +6.174              
6     Viktorija Temnikova        B2   RUS   45.50   (6)         2:29.88   (10)        1:33.12   (7)         5:25.27   (8)         196.231   +6.220              
7     Valerija Jevsega           B1   RUS   45.94   (9)         2:31.46   (12)        1:34.02   (9)         5:19.40   (4)         196.669   +6.658              
8     Darja Skotsjigorova        B1   RUS   45.20   (4)         2:35.03   (15)        1:34.40   (12)        5:19.21   (3)         197.277   +7.266              
9     Sofija Tkatsjenko          B1   RUS   46.63   (14)        2:29.58   (8)         1:34.32   (11)        5:34.69   (12)        199.431   +9.420              
10    Darja Borovskikh           B1   RUS   46.62   (13)        2:29.63   (9)         1:34.15   (10)        5:38.26   (14)        199.947   +9.936              
11    Margarita Kulikova         B2   RUS   47.96   (18)        2:31.42   (11)        1:36.41   (15)        5:23.83   (7)         200.609   +10.598             
12    Anastasija.05 Galejeva     B2   RUS   47.97   (19)        2:32.47   (13)        1:39.31   (20)        5:30.91   (10)        203.599   +13.588             
13    Jana Gaibova               B1   RUS   47.57   (17)        2:35.35   (16)        1:36.80   (16)        5:49.79   (16)        206.051   +16.040             
14    Margarita Melentjeva       B1   RUS   48.17   (20)        2:37.56   (19)        1:39.81   (21)        5:33.52   (11)        206.181   +16.170             
15    Viktorija Akhmetzjanova    B1   RUS   48.98   (22)        2:36.54   (17)        1:38.65   (19)        5:35.12   (13)        206.338   +16.327             
16    Jekaterina Kerdikosjvili   B1   RUS   46.39   (12)        2:39.14   (20)        1:37.94   (18)        5:52.73   (17)        207.194   +17.183             
17    Uljana Grigorjeva          B1   RUS   48.74   (21)        2:37.00   (18)        1:40.10   (22)        5:41.81   (15)        208.091   +18.080             
18    Olga.04 Andrejeva          B2   RUS   49.84   (23)   PB   2:42.47   (22)   SB   1:45.63   (25)   SB   5:58.98   (19)   SB   216.641   +26.630   SB        
19    Ksenija Gordejeva          B2   RUS   51.31   (27)        2:47.97   (23)        1:43.67   (24)        6:05.71   (20)        220.086   +30.075             
20    Veronika Kuzarman          B1   RUS   52.43   (28)        2:50.61   (24)        1:46.06   (26)        5:54.42   (18)        221.400   +31.389             
21    Svetlana Sinitsyna         B2   RUS   50.68   (24)        2:59.96   (26)        1:49.59   (28)        6:13.30   (21)        227.677   +37.666             
22    Polina.04 Kapustina        B2   RUS   44.51   (2)         2:23.25   (2)         1:31.03   (3)         -                     137.775                       
25    Anastasija.05 Morozova     B2   RUS   46.95   (15)        2:40.79   (21)        1:37.03   (17)        -                     149.061                       
27    Irina Sazdykova            B1   RUS   52.54   (29)        3:00.32   (27)        1:49.31   (27)        -                     167.301                       
28    Diana Galljamova           B2   RUS   54.82   (30)   SB   3:03.65   (28)        1:56.93   (29)   SB   -                     174.501                       
      Aleksandra.04 Mikhaljova   B2   RUS   -                   -                     -                     -                     -                             
      Karina Norkulova           B2   RUS   50.74   (25)        -                     -                     -                     -                             
      Darja Tsjerdyntseva        B1   RUS   43.43   (1)         -                     1:28.28   (1)         -                     -                             
      Jevgenija Kuzmina          B1   RUS   51.20   (26)        2:51.55   (25)        1:43.31   (23)        -                     -                             
      Valerija Mironova          B2   RUS   47.22   (16)        2:33.03   (14)        1:34.48   (13)        -                     -                             
      Marina Oborina             B2   RUS   45.05   (3)         2:26.49   (5)         1:28.31   (2)         -                     -                             



Mini Combination (Women), 12. - 13.01.2022

POS   NAME                       AG   NAT   500M                  1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Alina Nartova              C2   RUS   46.18     (9)         2:20.36   (1)         1:33.30   (3)         4:50.84   (1)         188.089                       
2     Anna Derjabina             C2   RUS   44.11     (2)         2:24.83   (4)         1:30.75   (2)         5:15.20   (5)         190.294   +2.205              
3     Jekaterina Ostrovskaja     C1   RUS   45.40     (3)         2:24.59   (3)         1:34.30   (5)         5:15.42   (6)         193.316   +5.227              
4     Margarita Spiridonova      C1   RUS   45.50     (6)    SB   2:27.74   (7)         1:34.05   (4)         5:25.45   (11)        196.012   +7.923    PB        
5     Anna Kajeva                C2   RUS   45.42     (4)         2:29.35   (10)        1:35.06   (8)         5:22.28   (9)         196.446   +8.357              
6     Anna Dejeva                C2   RUS   47.46     (17)        2:27.42   (6)    SB   1:35.49   (9)         5:15.00   (4)    SB   196.845   +8.756    SB        
7     Zjanna Sapegina            C2   RUS   46.75     (12)        2:30.63   (13)        1:36.88   (12)        5:11.84   (2)         197.373   +9.284              
8     Jana Fedosejenko           C2   RUS   48.25     (19)        2:27.41   (5)         1:37.00   (13)        5:12.64   (3)         197.992   +9.903              
9     Albina Iljasova            C1   RUS   45.44     (5)         2:31.50   (15)        1:34.99   (7)         5:29.97   (14)        198.430   +10.341             
10    Anastasija Kolesnikova     C2   RUS   46.27     (10)        2:29.47   (11)        1:34.40   (6)         5:31.11   (16)        198.478   +10.389             
11    Julija Pavlovskaja         C2   RUS   47.12     (14)        2:28.39   (8)         1:35.60   (10)        5:26.43   (12)        198.788   +10.699             
12    Zjanna Minejeva            C1   RUS   46.11     (8)         2:28.76   (9)         1:36.60   (11)        5:30.16   (15)        199.022   +10.933             
13    Polina Mitrejkina          C1   RUS   47.40     (16)        2:30.66   (14)        1:37.12   (14)        5:21.66   (8)         199.790   +11.701             
14    Uljana Glukhova            C1   RUS   48.28     (20)        2:30.12   (12)        1:39.34   (21)        5:17.76   (7)         200.950   +12.861             
15    Polina Sjakhmatova         C2   RUS   46.75     (12)        2:32.27   (16)        1:38.88   (19)        5:24.78   (10)        201.076   +12.987             
16    Jelizaveta Blazjko         C1   RUS   48.33     (22)        2:33.47   (18)        1:37.45   (15)        5:40.91   (23)        205.029   +16.940             
17    Aljona Jakovleva           C2   RUS   49.43     (28)   SB   2:33.33   (17)   PB   1:38.38   (18)   SB   5:32.06   (17)   PB   205.073   +16.984   PB        
18    Anna Kotelnikova           C2   RUS   47.82     (18)        2:39.23   (27)        1:37.49   (16)        5:34.38   (20)        205.371   +17.282             
19    Alisa.08 Novikova          C1   RUS   49.48     (30)        2:37.43   (23)        1:41.40   (25)        5:27.48   (13)        207.236   +19.147             
20    Karina Sjebajeva           C1   RUS   49.44     (29)        2:38.32   (25)        1:40.10   (22)        5:33.40   (18)        207.829   +19.740             
21    Viktorija Artjukhova       C1   RUS   48.57     (24)        2:37.28   (22)        1:43.26   (31)        5:37.67   (21)        208.904   +20.815             
22    Alina Khalikova            C1   RUS   49.75     (33)        2:36.90   (21)        1:41.50   (26)        5:42.45   (24)        209.875   +21.786             
23    Sofija Plotnikova          C1   RUS   50.21     (34)   PB   2:40.93   (29)        1:43.24   (30)        5:33.76   (19)        211.099   +23.010             
24    Darja Batsajeva            C1   RUS   49.25     (26)        2:42.62   (30)        1:42.83   (29)        5:39.36   (22)        211.431   +23.342             
25    Arina Gubajdullina         C2   RUS   48.82     (25)        2:44.27   (31)        1:40.94   (23)        5:52.15   (27)        212.737   +24.648             
26    Jelizaveta Plotnikova      C1   RUS   51.80     (42)        2:38.65   (26)        1:44.15   (35)        5:43.32   (25)        213.978   +25.889             
27    Varvara Turova             C2   RUS   43.06     (1)         2:22.47   (2)         1:29.95   (1)         -                     135.525                       
28    Tatjana Piljugina          C1   RUS   48.45     (23)        2:39.87   (28)        1:42.70   (28)        -                     153.090                       
29    Jelizaveta Kajmakova       C1   RUS   47.34     (15)        2:50.43   (38)        1:41.20   (24)        -                     154.750                       
31    Anna Kodjakova             C1   RUS   49.25     (26)        2:45.26   (32)        1:44.17   (37)        -                     156.421                       
32    Tatjana.07 Klimova         C2   RUS   50.52     (36)        2:47.69   (36)        1:42.15   (27)        -                     157.491                       
33    Sofija.06 Morozova         C2   RUS   49.66     (31)        2:46.22   (33)        1:45.03   (38)        -                     157.581                       
34    Valerija Zitser            C1   RUS   50.56     (37)        2:47.44   (35)        1:44.15   (35)   PB   -                     158.448                       
35    Anastasija Kabakova        C1   RUS   50.45     (35)        2:50.86   (40)        1:43.51   (32)        -                     159.158                       
36    Alina Afanasjeva           C1   RUS   52.38     (44)        2:46.33   (34)        1:43.72   (34)        -                     159.683                       
37    Jana Sokolova              C1   RUS   50.80     (38)        2:49.63   (37)        1:46.70   (40)        -                     160.693                       
38    Eleonora Bobkova           C1   RUS   52.52     (45)        2:53.99   (42)        1:46.32   (39)   PB   -                     163.676                       
39    Taisija Dripapa            C2   RUS   50.96     (39)        3:00.65   (45)        1:46.75   (41)        -                     164.551                       
40    Olesja Rozjkova            C2   RUS   53.34     (46)   SB   2:50.68   (39)   PB   1:50.14   (43)   SB   -                     165.303                       
41    Jelizaveta Pantsjisjnova   C1   RUS   51.70     (41)        3:04.32   (46)        1:48.63   (42)        -                     167.455                       
42    Valerija Radajkina         C2   RUS   56.36     (49)        2:54.36   (43)        1:52.92   (45)        -                     170.940                       
43    Polina Fidirko             C1   RUS   1:14.14   (50)        2:36.39   (20)        1:38.96   (20)        -                     175.750                       
      Alisa Isajeva              C2   RUS   -                     -                     -                     -                     -                             
      Jevgenija.06 Melnikova     C2   RUS   1:20.45   (51)        -                     -                     -                     -                             
      Vladislava Vastsjik        C2   RUS   51.25     (40)   PB   2:58.03   (44)   PB   -                     -                     -                             
      Alina Galljamova           C1   RUS   55.57     (48)   PB   2:51.56   (41)   PB   -                     -                     -                             
      Alena Antipina             C1   RUS   48.31     (21)        2:37.60   (24)        -                     -                     -                             
      Alina Sjakhmatova          C2   RUS   55.30     (47)   SB   -                     2:10.00   (46)   SB   -                     -                             
      Valerija Rjazanova         C1   RUS   51.85     (43)        -                     1:51.34   (44)        -                     -                             
      Sofja.08 Ivanova           D2   RUS   49.71     (32)   SB   -                     1:43.67   (33)   SB   -                     -                             
      Valerija Kuznetsova        C1   RUS   46.42     (11)        -                     1:38.13   (17)        -                     -                             
      Arina Amineva              C1   RUS   45.68     (7)         2:34.95   (19)        -                     5:51.35   (26)        -                             



Small Combination (Men), 12. - 13.01.2022

POS   NAME                    AG   NAT   500M                3000M                 1500M                 5000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Aleksej Trubatsjjov     B2   RUS   39.84   (3)         4:27.27   (2)         2:03.13   (1)         7:53.81   (2)         172.809                       
2     Stepan Najdin           B2   RUS   40.47   (7)         4:29.02   (3)         2:05.29   (2)         7:50.07   (1)         174.076   +1.267              
3     Dmitrij.06 Krylov       B1   RUS   40.43   (6)         4:35.24   (6)         2:05.78   (4)         8:01.10   (4)         176.339   +3.530              
4     Pavel Tjustsjanov       B1   RUS   40.89   (9)         4:38.68   (9)         2:08.32   (7)         8:07.96   (5)         178.905   +6.096              
5     Nikolaj Jakovlev        B2   RUS   41.49   (12)   PB   4:38.19   (8)         2:07.84   (6)         8:08.14   (6)         179.282   +6.473    PB        
6     Aleksandr Kostjuk       B1   RUS   42.33   (18)        4:37.17   (7)         2:10.40   (9)         7:56.07   (3)         179.598   +6.789              
7     Sergej Serik            B1   RUS   41.47   (11)        4:40.88   (10)        2:12.84   (11)        8:09.20   (7)         181.483   +8.674              
8     Sergej Basmanov         B1   RUS   40.28   (5)         4:47.00   (11)        2:12.55   (10)        8:21.57   (9)         182.453   +9.644              
9     Konstantin Zykov        B1   RUS   42.03   (16)        4:49.57   (13)        2:09.63   (8)         8:16.86   (8)         183.187   +10.378             
10    Vadim.05 Kuznetsov      B1   RUS   41.52   (13)        4:47.00   (11)        2:14.52   (13)        8:28.74   (10)        185.067   +12.258   PB        
11    Ustin Nikulin           B1   RUS   39.88   (4)         4:54.72   (19)        2:15.41   (14)        8:40.94   (14)        186.230   +13.421             
12    Danil Dinislamov        B2   RUS   41.21   (10)        4:52.71   (16)        2:13.06   (12)        8:50.22   (16)        187.370   +14.561             
13    Denis Kuzmitsjev        B2   RUS   42.41   (19)        4:53.29   (17)        2:16.33   (15)        8:34.99   (12)        188.233   +15.424             
14    Vladimir Bartko         B1   RUS   43.24   (23)        4:51.41   (14)        2:19.72   (18)        8:45.60   (15)        190.941   +18.132             
15    Artjom.04 Popov         B2   RUS   42.30   (17)        4:59.46   (22)        2:18.31   (17)        8:59.19   (18)        192.232   +19.423             
16    Dmitrij Artemenko       B2   RUS   42.61   (20)        4:52.52   (15)        2:17.55   (16)        9:15.27   (20)        192.740   +19.931             
17    Arsenij Sidnev          B1   RUS   43.61   (24)        5:07.86   (28)        2:20.14   (20)        8:35.55   (13)        193.188   +20.379   PB        
18    Kirill Tsjernobajev     B1   RUS   44.39   (28)        4:58.58   (21)        2:23.80   (26)        8:33.28   (11)        193.414   +20.605   PB        
19    Artjom Frej             B1   RUS   43.85   (26)        5:07.63   (27)        2:24.44   (27)        8:58.44   (17)   PB   197.111   +24.302   PB        
20    Dmitrij Sizikov         B2   RUS   44.08   (27)        5:22.42   (32)        2:24.57   (28)        9:19.01   (21)        201.907   +29.098   PB        
21    Aleksandr Lunegov       B1   RUS   47.81   (39)        5:21.53   (30)        2:32.56   (33)        9:13.40   (19)        207.591   +34.782   PB        
22    Gleb Sizjurin           B2   RUS   39.34   (1)         4:30.97   (4)         2:05.39   (3)         -                     126.297                       
23    Aleksandr Tsjernitsov   B2   RUS   39.65   (2)         4:32.87   (5)         2:05.89   (5)         -                     127.091                       
25    Andrej Masalovitsj      B2   RUS   42.00   (15)        5:07.12   (25)        2:20.61   (21)        -                     140.056                       
26    Ivan.04 Smirnov         B2   RUS   44.72   (31)        5:00.25   (23)        2:22.30   (23)        -                     142.194                       
29    Aleksandr.05 Iljin      B1   RUS   41.77   (14)        5:34.61   (36)        2:20.95   (22)        -                     144.521                       
32    Kirill Bolotov          B1   RUS   44.81   (32)        5:28.12   (34)        2:33.56   (34)        -                     150.682                       
33    Nikolaj Sjasjkov        B1   RUS   47.11   (38)        5:21.65   (31)        2:30.25   (31)        -                     150.801                       
34    Dmitrij.05 Maltsev      B2   RUS   45.85   (36)   PB   5:39.26   (38)   PB   2:32.29   (32)   PB   -                     153.156                       
35    Ivan Jepimakhov         B1   RUS   45.40   (34)        5:49.59   (39)        2:36.20   (35)        -                     155.731                       
36    Aleksandr Grjaznykh     B1   RUS   49.77   (40)        5:39.19   (37)        2:40.03   (36)        -                     159.644                       
37    Ilja Ebinger            B1   RUS   40.58   (8)         4:24.97   (1)         -                     -                     84.741                        
40    Svjatoslav Isajev       B1   RUS   46.75   (37)   PB   -                     2:43.45   (37)        -                     101.233                       
      Vladislav Janvartsev    B2   RUS   42.80   (21)        5:29.15   (35)   SB   -                     -                     -                             
      Danil Manko             B2   RUS   43.80   (25)        4:53.39   (18)        -                     -                     -                             
      Danil Klestsjevnikov    B1   RUS   45.40   (34)   PB   5:22.47   (33)   PB   2:28.78   (30)   PB   -                     -                             
      Vjatsjeslav Kazarinov   B2   RUS   44.46   (29)        5:17.03   (29)        2:23.23   (25)        -                     -                             
      Jegor Solomin           B1   RUS   44.97   (33)   PB   5:07.26   (26)   PB   2:22.89   (24)        -                     -                             
      Pavel.06 Jevdokimov     B1   RUS   44.57   (30)        5:01.11   (24)        2:28.15   (29)        -                     -                             
      Andrej Alenitsjkin      B1   RUS   42.86   (22)        4:57.26   (20)        2:20.02   (19)        -                     -                             



Mini Combination (Men), 12. - 13.01.2022

POS   NAME                    AG   NAT   500M                1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Vladislav Smolin        C1   RUS   40.59   (1)         2:10.52   (1)         1:24.30   (2)         4:41.96   (1)         173.239                       
2     Nikita Nikusjkin        C2   RUS   42.20   (3)         2:10.76   (2)         1:25.12   (3)         4:42.47   (2)         175.424   +2.185              
3     Vadim Sultanov          C2   RUS   42.58   (5)         2:12.83   (4)         1:26.81   (4)         4:50.97   (5)         178.756   +5.517              
4     Aleksandr.07 Antonov    C1   RUS   42.29   (4)         2:18.33   (8)         1:27.42   (5)         4:45.40   (3)         179.676   +6.437              
5     Artem Kulikov           C2   RUS   43.00   (8)         2:18.18   (7)         1:31.53   (14)        4:47.48   (4)         182.738   +9.499              
6     Ivan Ryzjkin            C2   RUS   43.41   (12)        2:18.02   (6)         1:28.22   (6)         5:02.87   (10)        184.004   +10.765             
7     Fjodor Tsjistjakov      C2   RUS   43.22   (10)        2:16.87   (5)         1:29.29   (8)         5:07.08   (15)        184.668   +11.429             
8     Nikita Ivannikov        C2   RUS   43.20   (9)         2:19.74   (9)         1:30.50   (10)        5:01.28   (8)         185.243   +12.004             
9     Mikhail Jelovikov       C2   RUS   44.68   (21)        2:20.74   (11)        1:29.20   (7)         4:56.05   (6)         185.534   +12.295             
10    Ravsjan Nisjanbajev     C1   RUS   43.27   (11)        2:20.99   (12)        1:29.96   (9)         5:05.52   (11)        186.166   +12.927             
11    Jurij Tjusjnjakov       C2   RUS   42.81   (7)    PB   2:20.45   (10)        1:31.00   (12)        5:06.80   (14)        186.259   +13.020             
12    Jaroslav German         C2   RUS   44.17   (17)        2:24.77   (20)        1:32.82   (20)        4:58.30   (7)         188.552   +15.313             
13    Mikhail Khvostov        C2   RUS   44.89   (23)        2:22.14   (14)        1:31.03   (13)        5:06.46   (13)        188.861   +15.622             
14    Jurij Kutsjukov         C1   RUS   45.45   (30)        2:21.21   (13)        1:32.87   (21)        5:08.40   (17)        190.355   +17.116             
15    Bogdan Zavjalov         C2   RUS   44.04   (15)        2:23.29   (15)        1:32.43   (17)        5:14.14   (19)        190.374   +17.135             
16    Konstantin Kozjukhar    C1   RUS   43.95   (14)        2:27.03   (24)        1:32.80   (19)        5:08.00   (16)        190.693   +17.454             
17    Aleksej Plesjkov        C1   RUS   44.13   (16)        2:24.62   (18)        1:32.39   (16)        5:20.97   (23)        192.026   +18.787             
18    Nikita.06 Tsjerepanov   C2   RUS   45.93   (33)        2:27.35   (28)        1:33.59   (22)        5:05.73   (12)        192.796   +19.557             
19    Georgij Sjerstnov       C1   RUS   45.36   (27)        2:25.55   (21)        1:34.21   (25)        5:14.31   (20)        193.366   +20.127             
20    Maksim Arinusjkin       C1   RUS   44.69   (22)        2:26.99   (23)        1:36.20   (32)        5:10.21   (18)        193.487   +20.248             
21    Bogdan Razzjivin        C1   RUS   45.55   (32)        2:27.15   (25)        1:34.09   (24)        5:15.81   (21)        194.280   +21.041             
22    Igor Lomovskikh         C2   RUS   44.47   (20)        2:27.26   (26)        1:32.21   (15)        5:27.81   (25)        194.296   +21.057             
23    Daniil Klimov           C2   RUS   43.84   (13)        2:26.86   (22)        1:32.63   (18)        5:31.77   (26)        194.403   +21.164             
24    Trofim Sytsjov          C2   RUS   48.91   (48)        2:24.71   (19)        1:37.53   (37)        5:02.70   (9)    PB   196.361   +23.122   PB        
25    Danil Fesko             C1   RUS   46.08   (35)        2:27.33   (27)        1:36.65   (35)        5:17.12   (22)        196.368   +23.129             
26    Savelij Pronin          C2   RUS   40.79   (2)         2:10.90   (3)         1:22.16   (1)         -                     125.503                       
27    Jegor Sitnikov          C1   RUS   42.79   (6)    PB   2:24.59   (17)        1:30.68   (11)   SB   -                     136.326                       
28    Andrej Astafev          C1   RUS   44.29   (18)        2:28.36   (29)        1:35.69   (31)        -                     141.588                       
29    Matvej Majorov          C1   RUS   44.46   (19)        2:29.89   (33)        1:35.32   (29)        -                     142.083                       
30    Georgij Sjirsjikov      C1   RUS   45.36   (27)        2:28.50   (30)        1:34.54   (26)        -                     142.130                       
31    Denis Gajsin            C2   RUS   45.48   (31)   PB   2:29.42   (32)        1:34.82   (27)        -                     142.696                       
32    Danil Panov             C2   RUS   45.24   (26)   SB   2:35.20   (43)   SB   1:33.94   (23)   SB   -                     143.943                       
33    Maksim Kotelnikov       C2   RUS   45.08   (25)        2:32.00   (39)        1:36.56   (34)        -                     144.026                       
34    Aleksandr Lopajev       C1   RUS   46.45   (39)        2:29.03   (31)        1:36.42   (33)        -                     144.336                       
35    Vladislav Kliman        C1   RUS   46.36   (37)        2:30.98   (35)        1:35.40   (30)        -                     144.386                       
36    Matvej Razinkov         C1   RUS   45.44   (29)        2:31.85   (38)        1:38.36   (40)        -                     145.236                       
37    Mikhail Netsvetajev     C1   RUS   46.38   (38)        2:31.60   (36)        1:38.15   (39)        -                     145.988                       
38    Makar Tsjastikov        C2   RUS   47.86   (43)        2:30.68   (34)        1:37.55   (38)        -                     146.861                       
39    Semen Danilov           C2   RUS   45.93   (33)        2:34.58   (42)        1:39.10   (44)        -                     147.006                       
40    Ruslan Gumerov          C1   RUS   44.98   (24)        2:39.68   (46)        1:38.98   (43)        -                     147.696                       
41    Dmitrij Skiba           C2   RUS   46.21   (36)        2:38.50   (45)        1:37.35   (36)        -                     147.718                       
42    Anton Tsjernavskij      C1   RUS   48.10   (45)        2:33.28   (41)   PB   1:38.86   (42)        -                     148.623                       
43    Gleb Tsjitsjerin        C2   RUS   47.80   (42)        2:31.81   (37)        1:42.31   (46)        -                     149.558                       
45    Mikhail Filimonov       C1   RUS   47.10   (41)        2:41.21   (49)        1:41.68   (45)        -                     151.676                       
46    Kirill Tjumin           C2   RUS   48.46   (46)        2:37.35   (44)        1:46.08   (51)        -                     153.950                       
47    Mikhail Tsjuprakov      C2   RUS   48.67   (47)   PB   2:40.51   (47)   PB   1:43.70   (48)        -                     154.023                       
48    Jurij Ignatjev          C1   RUS   49.18   (49)   PB   2:40.52   (48)   PB   1:42.80   (47)        -                     154.086                       
49    Timofej Barysjev        C2   RUS   46.92   (40)        2:48.89   (52)        1:43.90   (49)        -                     155.166                       
50    Jegor Markin            C2   RUS   49.45   (51)        2:46.47   (51)   PB   1:43.91   (50)   SB   -                     156.895                       
51    Vladislav Aljosjin      C2   RUS   48.02   (44)   PB   2:53.04   (54)   PB   1:47.67   (52)   SB   -                     159.535                       
52    Aleksej Golovkov        C1   RUS   51.69   (55)        2:49.24   (53)        1:48.02   (53)        -                     162.113                       
53    Lev Balykov             C2   RUS   49.25   (50)        2:41.50   (50)        1:58.32   (58)        -                     162.243                       
54    Maksim Jugov            C1   RUS   50.58   (53)        2:54.13   (55)        1:51.42   (54)        -                     164.333                       
55    Rodion Karimov          C2   RUS   50.34   (52)        2:54.53   (56)        1:53.18   (55)        -                     165.106                       
56    Jegor Salakhov          C1   RUS   51.29   (54)   PB   3:03.40   (57)   PB   1:53.75   (56)   PB   -                     169.298                       
57    Mikhail Jekhlakov       C1   RUS   55.77   (56)        3:03.67   (58)        1:57.78   (57)        -                     175.883                       
      Dmitrij Jugov           B1   RUS   -                   -                     -                     -                     -                             
      Timofej Sjaimov         C1   RUS   -                   2:32.89   (40)   PB   1:38.43   (41)        -                     -                             
      Vadim Zinnatullin       C2   RUS   -                   2:23.93   (16)        1:34.95   (28)        5:27.09   (24)        -                             



Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 2)
12. - 13.01.2022
Sportkombinat Yunosti (RUS)

NAME                    AG   500M                500M                500M                1000M              1000M               1500M              1500M               1500M               3000M              3000M               3000M               5000M               MASS START         
                             12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022         12.01.2022          12.01.2022         12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022         12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022          13.01.2022         
                             Junior C            Junior B            Junior C            Junior C           Junior C            Junior C           Junior B            Junior C            Junior C           Junior B            Junior C            Junior B            Junior B           
Anna Dejeva             C2   47.46        (17)                                           1:35.49      (9)                       2:27.42      (6)                                           5:15.00      (4)                                                                                  
Gleb Sizjurin           B2                       39.34        (1)                                                                                  2:05.39      (3)                                           4:30.97      (4)                                            7:47.26      (1)   
Artjom.04 Popov         B2                       42.30        (17)                                                                                 2:18.31      (17)                                          4:59.46      (22)                       8:59.19      (18)   7:52.81      (6)   
Sergej Basmanov         B1                       40.28        (5)                                                                                  2:12.55      (10)                                          4:47.00      (11)                       8:21.57      (9)    7:47.31      (2)   
Aleksandr Kostjuk       B1                       42.33        (18)                                                                                 2:10.40      (9)                                           4:37.17      (7)                        7:56.07      (3)    7:47.34      (4)   
Ivan Jepimakhov         B1                       45.40        (34)                                                                                 2:36.20      (35)                                          5:49.59      (39)                                                        (9)   
Dmitrij Artemenko       B2                       42.61        (20)                                                                                 2:17.55      (16)                                          4:52.52      (15)                       9:15.27      (20)   7:50.91      (7)   
Nikolaj Jakovlev        B2                       41.49        (12)                                                                                 2:07.84      (6)                                           4:38.19      (8)                        8:08.14      (6)    7:47.34      (3)   
Kirill Bolotov          B1                       44.81        (32)                                                                                 2:33.56      (34)                                          5:28.12      (34)                                           7:57.62      (8)   
Svjatoslav Isajev       B1                       46.75        (37)                                                                                 2:43.45      (37)                                                                                                      8:10.73      (5)   
Aleksandr Tsjernitsov   B2                       39.65        (2)                                                                                  2:05.89      (5)                                           4:32.87      (5)                                                               
Denis Kuzmitsjev        B2                       42.41        (19)                                                                                 2:16.33      (15)                                          4:53.29      (17)                       8:34.99      (12)                      
Ilja Ebinger            B1                       40.58        (8)                                                                                                                                             4:24.97      (1)                                                               
Kirill Tsjernobajev     B1                       44.39        (28)                                                                                 2:23.80      (26)                                          4:58.58      (21)                       8:33.28      (11)                      
Vladimir Bartko         B1                       43.24        (23)                                                                                 2:19.72      (18)                                          4:51.41      (14)                       8:45.60      (15)                      
Ivan.04 Smirnov         B2                       44.72        (31)                                                                                 2:22.30      (23)                                          5:00.25      (23)                                                              
Andrej Alenitsjkin      B1                       42.86        (22)                                                                                 2:20.02      (19)                                          4:57.26      (20)                       WDR                                    
Andrej Masalovitsj      B2                       42.00        (15)                                                                                 2:20.61      (21)                                          5:07.12      (25)                                                              
Vjatsjeslav Kazarinov   B2                       44.46        (29)                                                                                 2:23.23      (25)                                          5:17.03      (29)                       WDR                                    
Dmitrij Sizikov         B2                       44.08        (27)                                                                                 2:24.57      (28)                                          5:22.42      (32)                       9:19.01      (21)                      
Konstantin Zykov        B1                       42.03        (16)                                                                                 2:09.63      (8)                                           4:49.57      (13)                       8:16.86      (8)                       
Danil Dinislamov        B2                       41.21        (10)                                                                                 2:13.06      (12)                                          4:52.71      (16)                       8:50.22      (16)                      
Danil Manko             B2                       43.80        (25)                                                                                 DNS                                                        4:53.39      (18)                                                              
Artjom Frej             B1                       43.85        (26)                                                                                 2:24.44      (27)                                          5:07.63      (27)                       8:58.44      (17)                      
Sergej Serik            B1                       41.47        (11)                                                                                 2:12.84      (11)                                          4:40.88      (10)                       8:09.20      (7)                       
Arsenij Sidnev          B1                       43.61        (24)                                                                                 2:20.14      (20)                                          5:07.86      (28)                       8:35.55      (13)                      
Aleksandr Grjaznykh     B1                       49.77        (40)                                                                                 2:40.03      (36)                                          5:39.19      (37)                                                              
Aleksandr Lunegov       B1                       47.81        (39)                                                                                 2:32.56      (33)                                          5:21.53      (30)                       9:13.40      (19)                      
Pavel Tjustsjanov       B1                       40.89        (9)                                                                                  2:08.32      (7)                                           4:38.68      (9)                        8:07.96      (5)                       
Nikolaj Sjasjkov        B1                       47.11        (38)                                                                                 2:30.25      (31)                                          5:21.65      (31)                                                              
Aleksej Trubatsjjov     B2                       39.84        (3)                                                                                  2:03.13      (1)                                           4:27.27      (2)                        7:53.81      (2)                       
Stepan Najdin           B2                       40.47        (7)                                                                                  2:05.29      (2)                                           4:29.02      (3)                        7:50.07      (1)                       
Dmitrij.05 Maltsev      B2                       45.85        (36)                                                                                 2:32.29      (32)                                          5:39.26      (38)                                                              
Jegor Solomin           B1                       44.97        (33)                                                                                 2:22.89      (24)                                          5:07.26      (26)                       DQ                                     
Dmitrij.06 Krylov       B1                       40.43        (6)                                                                                  2:05.78      (4)                                           4:35.24      (6)                        8:01.10      (4)                       
Vadim.05 Kuznetsov      B1                       41.52        (13)                                                                                 2:14.52      (13)                                          4:47.00      (11)                       8:28.74      (10)                      
Ustin Nikulin           B1                       39.88        (4)                                                                                  2:15.41      (14)                                          4:54.72      (19)                       8:40.94      (14)                      
Aleksandr.05 Iljin      B1                       41.77        (14)                                                                                 2:20.95      (22)                                          5:34.61      (36)                                                              
Danil Klestsjevnikov    B1                       45.40        (34)                                                                                 2:28.78      (30)                                          5:22.47      (33)                       DQ                                     
Vladislav Janvartsev    B2                       42.80        (21)                                                                                 DNS                                                        5:29.15      (35)                                                              
Pavel.06 Jevdokimov     B1                       44.57        (30)                                                                                 2:28.15      (29)                                          5:01.11      (24)                       DQ                                     
Nikita Ivannikov        C2                                           43.20        (9)                       1:30.50      (10)                                          2:19.74      (9)                                           5:01.28      (8)                                           
Gleb Tsjitsjerin        C2                                           47.80        (42)                      1:42.31      (46)                                          2:31.81      (37)                                                                                                     
Vadim Zinnatullin       C2                                           DQ                                     1:34.95      (28)                                          2:23.93      (16)                                          5:27.09      (24)                                          
Jegor Markin            C2                                           49.45        (51)                      1:43.91      (50)                                          2:46.47      (51)                                                                                                     
Andrej Astafev          C1                                           44.29        (18)                      1:35.69      (31)                                          2:28.36      (29)                                                                                                     
Nikita.06 Tsjerepanov   C2                                           45.93        (33)                      1:33.59      (22)                                          2:27.35      (28)                                          5:05.73      (12)                                          
Timofej Barysjev        C2                                           46.92        (40)                      1:43.90      (49)                                          2:48.89      (52)                                                                                                     
Jaroslav German         C2                                           44.17        (17)                      1:32.82      (20)                                          2:24.77      (20)                                          4:58.30      (7)                                           
Maksim Kotelnikov       C2                                           45.08        (25)                      1:36.56      (34)                                          2:32.00      (39)                                                                                                     
Vladislav Smolin        C1                                           40.59        (1)                       1:24.30      (2)                                           2:10.52      (1)                                           4:41.96      (1)                                           
Igor Lomovskikh         C2                                           44.47        (20)                      1:32.21      (15)                                          2:27.26      (26)                                          5:27.81      (25)                                          
Ravsjan Nisjanbajev     C1                                           43.27        (11)                      1:29.96      (9)                                           2:20.99      (12)                                          5:05.52      (11)                                          
Dmitrij Skiba           C2                                           46.21        (36)                      1:37.35      (36)                                          2:38.50      (45)                                                                                                     
Lev Balykov             C2                                           49.25        (50)                      1:58.32      (58)                                          2:41.50      (50)                                                                                                     
Georgij Sjirsjikov      C1                                           45.36        (27)                      1:34.54      (26)                                          2:28.50      (30)                                                                                                     
Artem Kulikov           C2                                           43.00        (8)                       1:31.53      (14)                                          2:18.18      (7)                                           4:47.48      (4)                                           
Vladislav Kliman        C1                                           46.36        (37)                      1:35.40      (30)                                          2:30.98      (35)                                                                                                     
Kirill Tjumin           C2                                           48.46        (46)                      1:46.08      (51)                                          2:37.35      (44)                                                                                                     
Rodion Karimov          C2                                           50.34        (52)                      1:53.18      (55)                                          2:54.53      (56)                                                                                                     
Konstantin Kozjukhar    C1                                           43.95        (14)                      1:32.80      (19)                                          2:27.03      (24)                                          5:08.00      (16)                                          
Maksim Arinusjkin       C1                                           44.69        (22)                      1:36.20      (32)                                          2:26.99      (23)                                          5:10.21      (18)                                          
Danil Fesko             C1                                           46.08        (35)                      1:36.65      (35)                                          2:27.33      (27)                                          5:17.12      (22)                                          
Aleksej Plesjkov        C1                                           44.13        (16)                      1:32.39      (16)                                          2:24.62      (18)                                          5:20.97      (23)                                          
Semen Danilov           C2                                           45.93        (33)                      1:39.10      (44)                                          2:34.58      (42)                                                                                                     
Bogdan Razzjivin        C1                                           45.55        (32)                      1:34.09      (24)                                          2:27.15      (25)                                          5:15.81      (21)                                          
Bogdan Zavjalov         C2                                           44.04        (15)                      1:32.43      (17)                                          2:23.29      (15)                                          5:14.14      (19)                                          
Danil Panov             C2                                           45.24        (26)                      1:33.94      (23)                                          2:35.20      (43)                                                                                                     
Mikhail Jelovikov       C2                                           44.68        (21)                      1:29.20      (7)                                           2:20.74      (11)                                          4:56.05      (6)                                           
Anton Tsjernavskij      C1                                           48.10        (45)                      1:38.86      (42)                                          2:33.28      (41)                                                                                                     
Mikhail Netsvetajev     C1                                           46.38        (38)                      1:38.15      (39)                                          2:31.60      (36)                                                                                                     
Aleksandr.07 Antonov    C1                                           42.29        (4)                       1:27.42      (5)                                           2:18.33      (8)                                           4:45.40      (3)                                           
Ruslan Gumerov          C1                                           44.98        (24)                      1:38.98      (43)                                          2:39.68      (46)                                                                                                     
Nikita Nikusjkin        C2                                           42.20        (3)                       1:25.12      (3)                                           2:10.76      (2)                                           4:42.47      (2)                                           
Matvej Razinkov         C1                                           45.44        (29)                      1:38.36      (40)                                          2:31.85      (38)                                                                                                     
Jurij Tjusjnjakov       C2                                           42.81        (7)                       1:31.00      (12)                                          2:20.45      (10)                                          5:06.80      (14)                                          
Fjodor Tsjistjakov      C2                                           43.22        (10)                      1:29.29      (8)                                           2:16.87      (5)                                           5:07.08      (15)                                          
Georgij Sjerstnov       C1                                           45.36        (27)                      1:34.21      (25)                                          2:25.55      (21)                                          5:14.31      (20)                                          
Jegor Sitnikov          C1                                           42.79        (6)                       1:30.68      (11)                                          2:24.59      (17)                                                                                                     
Dmitrij Jugov           B1                                           DNS                                                                                                                                                                                                                     
Mikhail Tsjuprakov      C2                                           48.67        (47)                      1:43.70      (48)                                          2:40.51      (47)                                                                                                     
Aleksandr Lopajev       C1                                           46.45        (39)                      1:36.42      (33)                                          2:29.03      (31)                                                                                                     
Timofej Sjaimov         C1                                           DNF                                    1:38.43      (41)                                          2:32.89      (40)                                                                                                     
Mikhail Filimonov       C1                                           47.10        (41)                      1:41.68      (45)                                          2:41.21      (49)                                                                                                     
Trofim Sytsjov          C2                                           48.91        (48)                      1:37.53      (37)                                          2:24.71      (19)                                          5:02.70      (9)                                           
Ivan Ryzjkin            C2                                           43.41        (12)                      1:28.22      (6)                                           2:18.02      (6)                                           5:02.87      (10)                                          
Daniil Klimov           C2                                           43.84        (13)                      1:32.63      (18)                                          2:26.86      (22)                                          5:31.77      (26)                                          
Jurij Kutsjukov         C1                                           45.45        (30)                      1:32.87      (21)                                          2:21.21      (13)                                          5:08.40      (17)                                          
Matvej Majorov          C1                                           44.46        (19)                      1:35.32      (29)                                          2:29.89      (33)                                                                                                     
Vladislav Aljosjin      C2                                           48.02        (44)                      1:47.67      (52)                                          2:53.04      (54)                                                                                                     
Denis Gajsin            C2                                           45.48        (31)                      1:34.82      (27)                                          2:29.42      (32)                                                                                                     
Makar Tsjastikov        C2                                           47.86        (43)                      1:37.55      (38)                                          2:30.68      (34)                                                                                                     
Vadim Sultanov          C2                                           42.58        (5)                       1:26.81      (4)                                           2:12.83      (4)                                           4:50.97      (5)                                           
Mikhail Khvostov        C2                                           44.89        (23)                      1:31.03      (13)                                          2:22.14      (14)                                          5:06.46      (13)                                          
Mikhail Jekhlakov       C1                                           55.77        (56)                      1:57.78      (57)                                          3:03.67      (58)                                                                                                     
Maksim Jugov            C1                                           50.58        (53)                      1:51.42      (54)                                          2:54.13      (55)                                                                                                     
Savelij Pronin          C2                                           40.79        (2)                       1:22.16      (1)                                           2:10.90      (3)                                                                                                      
Jurij Ignatjev          C1                                           49.18        (49)                      1:42.80      (47)                                          2:40.52      (48)                                                                                                     
Aleksej Golovkov        C1                                           51.69        (55)                      1:48.02      (53)                                          2:49.24      (53)                                                                                                     
Jegor Salakhov          C1                                           51.29        (54)                      1:53.75      (56)                                          3:03.40      (57)                                                                                                     

NAME                       AG   500M                500M                1000M               1000M               1500M               1500M               3000M               3000M               MASS START          
                                12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022          12.01.2022          13.01.2022          
                                Junior B            Junior C            Junior B            Junior C            Junior B            Junior C            Junior B            Junior C            Junior B            
Valerija Vorontsova        B1   45.96        (10)                       1:33.85      (8)                        2:26.45      (4)                        5:20.90      (5)                        7:26.03      (3)    
Jana Gaibova               B1   47.57        (17)                       1:36.80      (16)                       2:35.35      (16)                       5:49.79      (16)                       7:27.17      (8)    
Anastasija.05 Morozova     B2   46.95        (15)                       1:37.03      (17)                       2:40.79      (21)                                                               8:01.60      (5)    
Darja Tsjerdyntseva        B1   43.43        (1)                        1:28.28      (1)                        DNS                                                                             7:25.32      (2)    
Jekaterina Kerdikosjvili   B1   46.39        (12)                       1:37.94      (18)                       2:39.14      (20)                       5:52.73      (17)                       7:26.87      (7)    
Anastasija.05 Galejeva     B2   47.97        (19)                       1:39.31      (20)                       2:32.47      (13)                       5:30.91      (10)                       7:27.41      (6)    
Viktorija Temnikova        B2   45.50        (6)                        1:33.12      (7)                        2:29.88      (10)                       5:25.27      (8)                        7:26.48      (4)    
Valerija Jevsega           B1   45.94        (9)                        1:34.02      (9)                        2:31.46      (12)                       5:19.40      (4)                        7:31.39      (11)   
Uljana Grigorjeva          B1   48.74        (21)                       1:40.10      (22)                       2:37.00      (18)                       5:41.81      (15)                       7:30.07      (10)   
Margarita Kulikova         B2   47.96        (18)                       1:36.41      (15)                       2:31.42      (11)                       5:23.83      (7)                        7:27.90      (9)    
Marina Oborina             B2   45.05        (3)                        1:28.31      (2)                        2:26.49      (5)                        DQ                                      7:25.03      (1)    
Polina.04 Andrejeva        B2   45.83        (8)                        1:32.79      (6)                        2:24.33      (3)                        5:17.36      (2)                                            
Vladislava Krivolutskaja   B2   45.34        (5)                        1:31.11      (4)                        2:27.51      (6)                        5:26.44      (9)                                            
Polina.04 Kapustina        B2   44.51        (2)                        1:31.03      (3)                        2:23.25      (2)                                                                                    
Svetlana Sinitsyna         B2   50.68        (24)                       1:49.59      (28)                       2:59.96      (26)                       6:13.30      (21)                                           
Jekaterina Artsjugova      B2   46.05        (11)                       1:31.97      (5)                        2:22.16      (1)                        5:03.54      (1)                                            
Margarita Melentjeva       B1   48.17        (20)                       1:39.81      (21)                       2:37.56      (19)                       5:33.52      (11)                                           
Jevgenija Kuzmina          B1   51.20        (26)                       1:43.31      (23)                       2:51.55      (25)                       DNS                                                         
Valerija Mironova          B2   47.22        (16)                       1:34.48      (13)                       2:33.03      (14)                       DNS                                                         
Sofija Tkatsjenko          B1   46.63        (14)                       1:34.32      (11)                       2:29.58      (8)                        5:34.69      (12)                                           
Veronika Kuzarman          B1   52.43        (28)                       1:46.06      (26)                       2:50.61      (24)                       5:54.42      (18)                                           
Ksenija Gordejeva          B2   51.31        (27)                       1:43.67      (24)                       2:47.97      (23)                       6:05.71      (20)                                           
Karina Norkulova           B2   50.74        (25)                       WDR                                     WDR                                                                                                 
Darja Skotsjigorova        B1   45.20        (4)                        1:34.40      (12)                       2:35.03      (15)                       5:19.21      (3)                                            
Jelizaveta Tarasenko       B1   45.66        (7)                        1:34.53      (14)                       2:28.86      (7)                        5:21.84      (6)                                            
Diana Galljamova           B2   54.82        (30)                       1:56.93      (29)                       3:03.65      (28)                                                                                   
Darja Borovskikh           B1   46.62        (13)                       1:34.15      (10)                       2:29.63      (9)                        5:38.26      (14)                                           
Viktorija Akhmetzjanova    B1   48.98        (22)                       1:38.65      (19)                       2:36.54      (17)                       5:35.12      (13)                                           
Aleksandra.04 Mikhaljova   B2   DNS                                                                                                                                                                                 
Olga.04 Andrejeva          B2   49.84        (23)                       1:45.63      (25)                       2:42.47      (22)                       5:58.98      (19)                                           
Irina Sazdykova            B1   52.54        (29)                       1:49.31      (27)                       3:00.32      (27)                                                                                   
Polina Mitrejkina          C1                       47.40        (16)                       1:37.12      (14)                       2:30.66      (14)                       5:21.66      (8)                        
Anastasija Kolesnikova     C2                       46.27        (10)                       1:34.40      (6)                        2:29.47      (11)                       5:31.11      (16)                       
Tatjana.07 Klimova         C2                       50.52        (36)                       1:42.15      (27)                       2:47.69      (36)                                                               
Viktorija Artjukhova       C1                       48.57        (24)                       1:43.26      (31)                       2:37.28      (22)                       5:37.67      (21)                       
Jana Sokolova              C1                       50.80        (38)                       1:46.70      (40)                       2:49.63      (37)                                                               
Valerija Zitser            C1                       50.56        (37)                       1:44.15      (35)                       2:47.44      (35)                                                               
Varvara Turova             C2                       43.06        (1)                        1:29.95      (1)                        2:22.47      (2)                                                                
Anna Kotelnikova           C2                       47.82        (18)                       1:37.49      (16)                       2:39.23      (27)                       5:34.38      (20)                       
Arina Gubajdullina         C2                       48.82        (25)                       1:40.94      (23)                       2:44.27      (31)                       5:52.15      (27)                       
Alina Nartova              C2                       46.18        (9)                        1:33.30      (3)                        2:20.36      (1)                        4:50.84      (1)                        
Darja Batsajeva            C1                       49.25        (26)                       1:42.83      (29)                       2:42.62      (30)                       5:39.36      (22)                       
Alina Sjakhmatova          C2                       55.30        (47)                       2:10.00      (46)                       DNS                                                                             
Julija Pavlovskaja         C2                       47.12        (14)                       1:35.60      (10)                       2:28.39      (8)                        5:26.43      (12)                       
Polina Sjakhmatova         C2                       46.75        (12)                       1:38.88      (19)                       2:32.27      (16)                       5:24.78      (10)                       
Jelizaveta Pantsjisjnova   C1                       51.70        (41)                       1:48.63      (42)                       3:04.32      (46)                                                               
Uljana Glukhova            C1                       48.28        (20)                       1:39.34      (21)                       2:30.12      (12)                       5:17.76      (7)                        
Alena Antipina             C1                       48.31        (21)                       DNS                                     2:37.60      (24)                       DNS                                     
Valerija Kuznetsova        C1                       46.42        (11)                       1:38.13      (17)                       DNS                                                                             
Anna Derjabina             C2                       44.11        (2)                        1:30.75      (2)                        2:24.83      (4)                        5:15.20      (5)                        
Anna Kodjakova             C1                       49.25        (26)                       1:44.17      (37)                       2:45.26      (32)                                                               
Alisa Isajeva              C2                                                               DNS                                                                                                                     
Sofija Plotnikova          C1                       50.21        (34)                       1:43.24      (30)                       2:40.93      (29)                       5:33.76      (19)                       
Jelizaveta Plotnikova      C1                       51.80        (42)                       1:44.15      (35)                       2:38.65      (26)                       5:43.32      (25)                       
Aljona Jakovleva           C2                       49.43        (28)                       1:38.38      (18)                       2:33.33      (17)                       5:32.06      (17)                       
Alina Galljamova           C1                       55.57        (48)                       DQ                                      2:51.56      (41)                                                               
Anna Kajeva                C2                       45.42        (4)                        1:35.06      (8)                        2:29.35      (10)                       5:22.28      (9)                        
Zjanna Minejeva            C1                       46.11        (8)                        1:36.60      (11)                       2:28.76      (9)                        5:30.16      (15)                       
Tatjana Piljugina          C1                       48.45        (23)                       1:42.70      (28)                       2:39.87      (28)                                                               
Arina Amineva              C1                       45.68        (7)                        DNF                                     2:34.95      (19)                       5:51.35      (26)                       
Valerija Radajkina         C2                       56.36        (49)                       1:52.92      (45)                       2:54.36      (43)                                                               
Zjanna Sapegina            C2                       46.75        (12)                       1:36.88      (12)                       2:30.63      (13)                       5:11.84      (2)                        
Margarita Spiridonova      C1                       45.50        (6)                        1:34.05      (4)                        2:27.74      (7)                        5:25.45      (11)                       
Taisija Dripapa            C2                       50.96        (39)                       1:46.75      (41)                       3:00.65      (45)                                                               
Jana Fedosejenko           C2                       48.25        (19)                       1:37.00      (13)                       2:27.41      (5)                        5:12.64      (3)                        
Albina Iljasova            C1                       45.44        (5)                        1:34.99      (7)                        2:31.50      (15)                       5:29.97      (14)                       
Alina Khalikova            C1                       49.75        (33)                       1:41.50      (26)                       2:36.90      (21)                       5:42.45      (24)                       
Vladislava Vastsjik        C2                       51.25        (40)                       DNS                                     2:58.03      (44)                                                               
Jelizaveta Kajmakova       C1                       47.34        (15)                       1:41.20      (24)                       2:50.43      (38)                                                               
Sofija.06 Morozova         C2                       49.66        (31)                       1:45.03      (38)                       2:46.22      (33)                                                               
Jekaterina Ostrovskaja     C1                       45.40        (3)                        1:34.30      (5)                        2:24.59      (3)                        5:15.42      (6)                        
Sofja.08 Ivanova           D2                       49.71        (32)                       1:43.67      (33)                       DNS                                                                             
Jevgenija.06 Melnikova     C2                       1:20.45      (51)                                                               DNS                                                                             
Polina Fidirko             C1                       1:14.14      (50)                       1:38.96      (20)                       2:36.39      (20)                                                               
Alina Afanasjeva           C1                       52.38        (44)                       1:43.72      (34)                       2:46.33      (34)                                                               
Olesja Rozjkova            C2                       53.34        (46)                       1:50.14      (43)                       2:50.68      (39)                                                               
Alisa.08 Novikova          C1                       49.48        (30)                       1:41.40      (25)                       2:37.43      (23)                       5:27.48      (13)                       
Anastasija Kabakova        C1                       50.45        (35)                       1:43.51      (32)                       2:50.86      (40)                                                               
Valerija Rjazanova         C1                       51.85        (43)                       1:51.34      (44)                       DQ                                                                              
Jelizaveta Blazjko         C1                       48.33        (22)                       1:37.45      (15)                       2:33.47      (18)                       5:40.91      (23)                       
Karina Sjebajeva           C1                       49.44        (29)                       1:40.10      (22)                       2:38.32      (25)                       5:33.40      (18)                       
Eleonora Bobkova           C1                       52.52        (45)                       1:46.32      (39)                       2:53.99      (42)