Competition: Junior B/C Championships - Central Federal District (Stage 2)

Information:
  • 203 athletes from 1 nation
  • 98 women and 105 men
  • 5 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m)
  • 812 races (20x mit DNF/DNS/DQ)

Text view of the competition results

Junior B/C Championships - Central Federal District (Stage 2)
14. - 15.01.2022
Eislaufzentrum des Moskauer Oblast (RUS)

Mini Combination (Women), 14. - 15.01.2022

POS   NAME                       AG   NAT   500M                1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Jelena.07 Mjagkova         C2   RUS   41.79   (2)    PB   2:06.62   (1)    PB   1:23.30   (1)    PB   4:31.55   (1)    PB   170.904             PB        
2     Marija Syrjanaja           C2   RUS   41.91   (3)    PB   2:13.80   (3)    PB   1:26.62   (4)    SB   4:48.52   (4)    SB   177.906   +7.002    PB        
3     Veronika Beskhebnaja       C1   RUS   42.33   (4)         2:13.66   (2)    PB   1:25.63   (3)    PB   4:58.99   (7)    PB   179.529   +8.625    PB        
4     Olga Migalova              C2   RUS   44.73   (10)   SB   2:16.46   (7)    PB   1:28.74   (7)    PB   4:47.00   (2)    PB   182.419   +11.515   PB        
5     Varvara Zajkova            C1   RUS   44.10   (6)         2:15.41   (4)    PB   1:27.26   (5)    PB   5:02.12   (10)   PB   183.219   +12.315   PB        
6     Vladislava Lutsjko         C1   RUS   44.85   (12)   PB   2:16.18   (6)    PB   1:28.88   (8)    PB   4:56.49   (5)         184.098   +13.194   PB        
7     Anastasija Istomina        C2   RUS   45.81   (20)   PB   2:17.18   (8)    PB   1:29.59   (11)   PB   4:47.84   (3)    PB   184.304   +13.400   PB        
8     Marija Tsjibisova          C2   RUS   44.38   (8)         2:17.31   (9)         1:29.54   (10)   SB   4:57.95   (6)    PB   184.578   +13.674             
9     Milana Jesakova            C2   RUS   44.16   (7)    PB   2:18.59   (11)   PB   1:29.63   (12)        5:01.57   (9)    PB   185.432   +14.528   PB        
10    Varvara Bertova            C2   RUS   45.01   (13)   PB   2:18.43   (10)   PB   1:31.27   (14)   PB   5:00.81   (8)    PB   186.923   +16.019   PB        
11    Jelizaveta Melnikova       C2   RUS   45.38   (17)   PB   2:18.92   (12)   PB   1:28.92   (9)    PB   5:07.91   (12)   PB   187.464   +16.560   PB        
12    Julija Mokhova             C2   RUS   46.35   (25)   SB   2:21.01   (13)   SB   1:33.02   (18)        5:04.13   (11)        190.551   +19.647   PB        
13    Vera Jelisejeva            C1   RUS   44.75   (11)   PB   2:23.83   (16)   PB   1:31.61   (16)   PB   5:12.72   (13)   PB   190.618   +19.714   PB        
14    Marija Bolokhova           C2   RUS   45.19   (14)   SB   2:23.90   (17)   SB   1:31.21   (13)   PB   5:17.02   (15)        191.597   +20.693   SB        
15    Jelizaveta Saenko          C2   RUS   45.91   (21)   SB   2:22.18   (15)   PB   1:31.38   (15)   SB   5:18.83   (17)   SB   192.131   +21.227   SB        
16    Polina Karimova            C1   RUS   45.57   (19)   SB   2:24.65   (19)   PB   1:33.21   (19)   PB   5:17.32   (16)   PB   193.277   +22.373   PB        
17    Viktorija Sjkarina         C1   RUS   46.63   (32)        2:27.07   (23)   PB   1:33.60   (20)   PB   5:15.42   (14)        195.023   +24.119   PB        
18    Polina Bobyljova           C1   RUS   46.35   (26)   PB   2:24.58   (18)   PB   1:32.64   (17)   PB   5:29.01   (20)   PB   195.706   +24.802   PB        
19    Natalja Akbarova           C2   RUS   46.12   (23)   PB   2:25.59   (21)   PB   1:35.78   (29)        5:20.36   (18)   SB   195.933   +25.029   SB        
20    Anastasija Semenkova       C1   RUS   46.42   (30)   PB   2:26.20   (22)   PB   1:35.28   (26)   PB   5:20.80   (19)        196.259   +25.355   PB        
21    Adelina Khmeljeva          C1   RUS   45.47   (18)   PB   2:29.00   (25)   PB   1:34.33   (23)   PB   5:36.65   (22)   PB   198.409   +27.505   PB        
22    Anna Kosyreva              C1   RUS   46.37   (27)   PB   2:28.10   (24)   PB   1:35.83   (30)   PB   5:31.54   (21)        198.907   +28.003   PB        
23    Ksenija Sirazeva           C2   RUS   40.73   (1)         2:15.88   (5)         1:23.41   (2)    PB   -                     127.728                       
24    Marija.06 Loginova         C2   RUS   43.47   (5)         2:21.15   (14)        1:28.38   (6)         -                     134.710                       
25    Aleksandra Avertsjenkova   C2   RUS   45.23   (15)        2:25.21   (20)        1:34.75   (25)        -                     141.008                       
26    Milana-Nikol Kudrjasjova   C1   RUS   44.40   (9)    PB   2:29.38   (27)   PB   1:33.79   (21)   PB   -                     141.088                       
27    Kristina.07 Novikova       C2   RUS   45.29   (16)   PB   2:30.15   (29)   PB   1:34.45   (24)   PB   -                     142.565                       
28    Marija.07 Sokolova         C1   RUS   46.29   (24)        2:29.71   (28)        1:33.86   (22)   PB   -                     143.123                       
29    Anastasija Maljokhonkova   C2   RUS   46.39   (28)   PB   2:29.03   (26)   PB   1:35.33   (27)   PB   -                     143.731                       
30    Margarita Sirotina         C2   RUS   46.40   (29)   SB   2:30.17   (30)   PB   1:38.00   (33)   PB   -                     145.456                       
31    Darja Belenkova            C1   RUS   46.92   (33)   PB   2:31.40   (31)   PB   1:38.06   (34)   PB   -                     146.416                       
32    Anastasija Trisjina        C1   RUS   46.59   (31)   PB   2:34.28   (35)   PB   1:37.72   (32)   SB   -                     146.876                       
33    Viktorija Sytsjova         C1   RUS   47.76   (37)   SB   2:33.34   (33)   PB   1:37.05   (31)   PB   -                     147.398                       
34    Ksenija.08 Grigoreva       C1   RUS   47.64   (36)   PB   2:38.45   (37)   PB   1:35.38   (28)   PB   -                     148.146                       
35    Sofja Krutova              C1   RUS   49.38   (43)   PB   2:34.22   (34)   PB   1:38.53   (35)   PB   -                     150.051                       
36    Jelizaveta Urosova         C1   RUS   48.78   (39)   SB   2:37.86   (36)   PB   1:39.72   (36)   SB   -                     151.260                       
37    Alisa Gets                 C1   RUS   47.57   (35)   PB   2:44.21   (42)   PB   1:41.33   (39)   PB   -                     152.971                       
38    Darja Sjerstnjova          C2   RUS   46.97   (34)   PB   2:47.80   (45)   PB   1:40.83   (37)   SB   -                     153.318                       
39    Alina Vernidub             C2   RUS   48.98   (41)   PB   2:41.55   (39)   PB   1:43.13   (40)   PB   -                     154.395                       
40    Darja Bakanova             C2   RUS   49.88   (45)   PB   2:43.02   (40)   PB   1:44.08   (42)   PB   -                     156.260                       
41    Viktorija Tsjumankova      C1   RUS   50.59   (48)   PB   2:44.76   (44)   PB   1:44.04   (41)   PB   -                     157.530                       
42    Veronika Brattseva         C1   RUS   49.73   (44)   PB   2:50.62   (48)   PB   1:44.20   (43)   PB   -                     158.703                       
43    Margarita Lavrintsjuk      C2   RUS   50.57   (47)        2:44.32   (43)   PB   1:48.07   (48)   SB   -                     159.378                       
44    Jekaterina.08 Kuznetsova   C1   RUS   52.11   (52)   PB   2:43.93   (41)   PB   1:46.45   (45)   PB   -                     159.978                       
45    Irina Bogoslovskaja        C2   RUS   51.99   (51)   PB   2:49.52   (46)   SB   1:46.71   (46)   SB   -                     161.851                       
46    Vasilisa Petrova           C1   RUS   50.70   (49)        2:52.30   (51)        1:47.77   (47)   PB   -                     162.018                       
47    Antonina Zorikova          C2   RUS   50.38   (46)   PB   2:51.63   (49)   PB   1:48.91   (49)        -                     162.045                       
48    Jelizaveta Agejeva         C1   RUS   48.86   (40)        2:38.92   (38)        2:05.62   (54)        -                     164.643                       
49    Natalja Novozjenina        C1   RUS   52.47   (53)   PB   2:54.60   (53)   PB   1:50.89   (52)   SB   -                     166.115                       
50    Anastasija Olina           C1   RUS   50.75   (50)   SB   3:02.87   (55)        1:49.33   (50)        -                     166.371                       
51    Sofija Ovtsjinnikova       C2   RUS   53.80   (57)   PB   2:57.55   (54)   PB   1:50.09   (51)   PB   -                     168.028                       
52    Oksana Pusjkina            C1   RUS   53.82   (58)   PB   2:54.06   (52)   PB   1:53.04   (53)   SB   -                     168.360                       
      Veronika Trekhina          C2   RUS   48.25   (38)        -                     -                     -                     -                             
      Kristina Soboleva          C1   RUS   53.20   (55)   PB   2:51.69   (50)   PB   -                     -                     -                             
      Viktorija Tokareva         C1   RUS   52.58   (54)        2:49.80   (47)   PB   -                     -                     -                             
      Sofja Sjisjakina           C1   RUS   45.97   (22)   PB   2:32.21   (32)   PB   -                     -                     -                             
      Nina Levitskaja            C2   RUS   53.49   (56)        -                     1:44.21   (44)   PB   -                     -                             
      Viktorija Lobanova         C2   RUS   49.30   (42)   PB   -                     1:41.06   (38)   PB   -                     -                             



Mini Combination (Men), 14. - 15.01.2022

POS   NAME                        AG   NAT   500M                1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Platon Vekhov               C2   RUS   39.72   (2)    PB   2:02.32   (1)    PB   1:18.77   (1)    PB   4:26.00   (2)         164.211             PB        
2     Matvej Bazjanov             C1   RUS   40.94   (4)    PB   2:04.36   (2)    PB   1:20.48   (2)    PB   4:31.35   (4)    PB   167.858   +3.647    PB        
3     Artjom.07 Dmitrijev         C2   RUS   41.23   (5)    PB   2:04.97   (3)    PB   1:21.17   (3)    PB   4:26.36   (3)    PB   167.864   +3.653    PB        
4     Marat Besekesjev            C2   RUS   41.40   (9)    PB   2:06.02   (4)         1:21.71   (4)    PB   4:22.69   (1)    PB   168.042   +3.831    PB        
5     Dmitrij Pustobajev          C2   RUS   39.56   (1)    PB   2:13.03   (10)        1:22.34   (6)    SB   4:33.69   (5)    PB   170.688   +6.477    PB        
6     Denis.06 Nazarov            C2   RUS   41.91   (12)        2:08.40   (5)    PB   1:22.00   (5)    PB   4:39.88   (7)    PB   172.356   +8.145    PB        
7     Ivan Sjepelev               C2   RUS   42.11   (13)        2:11.44   (7)         1:23.44   (7)    PB   4:38.36   (6)    PB   174.036   +9.825    PB        
8     Jaroslav Urjupin            C2   RUS   41.29   (8)    PB   2:10.10   (6)    SB   1:24.12   (8)    PB   4:49.30   (10)        174.941   +10.730   PB        
9     Denis Sjarapov              C1   RUS   40.71   (3)    PB   2:14.19   (12)   PB   1:24.78   (10)   PB   4:50.63   (11)   PB   176.268   +12.057   PB        
10    Andrej.07 Surkov            C2   RUS   41.25   (6)    PB   2:12.39   (8)    PB   1:24.85   (12)   PB   4:51.80   (12)   PB   176.438   +12.227   PB        
11    Kirill Mitrjajev            C2   RUS   41.61   (10)   PB   2:12.63   (9)    PB   1:24.83   (11)        4:53.25   (13)   PB   177.110   +12.899   PB        
12    Mikhail Olenjev             C2   RUS   43.43   (18)        2:14.95   (13)   PB   1:27.90   (16)        4:41.36   (8)    PB   179.256   +15.045   PB        
13    Pavel Sentsjenkov           C2   RUS   42.76   (15)   PB   2:15.62   (15)   PB   1:26.60   (13)   PB   4:59.07   (14)        181.111   +16.900   PB        
14    Sergej.07 Bobkov            C1   RUS   44.58   (28)        2:15.20   (14)        1:28.85   (19)        4:42.73   (9)         181.192   +16.981             
15    Artjom Tsjizjov             C1   RUS   42.96   (16)   PB   2:18.68   (17)   PB   1:27.41   (15)   PB   5:06.79   (19)        184.022   +19.811   PB        
16    Vladislav Potemkin          C2   RUS   44.87   (29)   PB   2:23.98   (24)   PB   1:30.90   (24)   PB   5:04.96   (17)   PB   189.139   +24.928   PB        
17    Viktor Voronin              C1   RUS   44.34   (24)   PB   2:25.42   (25)   PB   1:31.33   (25)   PB   5:05.20   (18)   PB   189.344   +25.133   PB        
18    Daniil Svijasov             C1   RUS   45.25   (31)   PB   2:22.79   (20)   PB   1:33.01   (27)        5:01.09   (15)        189.532   +25.321   PB        
19    Andrian Sokha               C1   RUS   44.36   (25)   PB   2:20.33   (18)   PB   1:29.11   (20)   PB   5:25.79   (23)   PB   189.989   +25.778   PB        
20    Mikhail Kosjajev            D2   RUS   43.78   (20)        2:22.83   (21)   PB   1:33.82   (29)   PB   5:12.92   (22)   PB   190.453   +26.242   PB        
21    Stepan Jermakov             C1   RUS   46.24   (35)   PB   2:26.79   (26)   PB   1:34.91   (33)   PB   5:11.50   (21)   PB   194.541   +30.330   PB        
22    Dmitrij Kirjanov            C2   RUS   41.69   (11)   SB   2:18.54   (16)   SB   1:26.94   (14)   SB   -                     131.340                       
23    Maksim.06 Sorokin           C2   RUS   42.29   (14)        2:23.55   (22)        1:28.41   (18)        -                     134.345                       
24    Jegor.07 Krasnoperov        C2   RUS   43.48   (19)   PB   2:26.99   (27)        1:30.29   (22)   PB   -                     137.621                       
25    Maksim Semin                C2   RUS   44.37   (26)   PB   2:27.93   (29)   PB   1:31.97   (26)   PB   -                     139.665                       
26    Matvej Savenkov             C1   RUS   43.16   (17)   PB   2:40.92   (44)        1:29.43   (21)   PB   -                     141.515                       
27    Jevgenij Kodak              C2   RUS   43.82   (21)   PB   2:33.90   (39)   SB   1:34.18   (31)        -                     142.210                       
28    Jegor Gulin                 C2   RUS   44.52   (27)   PB   2:32.83   (37)   PB   1:33.59   (28)   PB   -                     142.258                       
30    Andrej Serebrjakov          C2   RUS   46.13   (34)        2:27.70   (28)   PB   1:34.43   (32)        -                     142.578                       
32    Pjotr Fedorov               C1   RUS   46.94   (39)   PB   2:29.67   (31)   PB   1:34.93   (35)   PB   -                     144.295                       
33    Mikhail Kondratev           C1   RUS   46.26   (36)        2:32.06   (35)   PB   1:34.91   (33)        -                     144.401                       
34    Ignat Stsjigortsov          C2   RUS   45.10   (30)   PB   2:33.55   (38)   PB   1:36.50   (39)   PB   -                     144.533                       
35    Andrej Gajvas               C1   RUS   43.92   (22)   SB   2:38.62   (43)        1:36.58   (40)   PB   -                     145.083                       
36    Artur Jablonskij            C1   RUS   47.37   (40)   PB   2:29.64   (30)   PB   1:37.75   (42)   PB   -                     146.125                       
37    Nikolaj Bagalin             C1   RUS   48.39   (43)   PB   2:30.84   (32)   PB   1:35.83   (37)        -                     146.585                       
38    Vasilij Malakhin            C1   RUS   46.93   (38)   PB   2:36.85   (41)   PB   1:36.41   (38)   PB   -                     147.418                       
39    Vladislav Lisov             C1   RUS   50.17   (45)        2:31.44   (33)   PB   1:34.17   (30)   PB   -                     147.735                       
40    Kirill Morykit              C1   RUS   45.86   (33)   PB   2:37.89   (42)   PB   1:40.02   (43)   PB   -                     148.500                       
41    Maksim Karjatnikov          C2   RUS   47.80   (41)   SB   2:35.10   (40)   SB   1:40.93   (44)   SB   -                     149.965                       
42    Vladislav Zjuzev            C2   RUS   46.28   (37)        2:31.52   (34)   PB   1:54.88   (52)        -                     154.226                       
43    Georgij Khirin              C2   RUS   47.99   (42)   PB   2:53.18   (47)        1:43.26   (45)   PB   -                     157.346                       
44    Dmitrij.07 Kisljakov        C1   RUS   51.51   (47)   PB   2:46.34   (45)   PB   1:50.02   (51)   PB   -                     161.966                       
45    Timur Safin                 C1   RUS   51.94   (48)   PB   2:49.18   (46)   PB   1:48.31   (48)   PB   -                     162.488                       
46    Arsenij Kralin              C1   RUS   55.80   (49)   SB   2:55.84   (48)   PB   1:45.12   (46)   PB   -                     166.973                       
47    Arsenij.08 Mazurin          C1   RUS   58.95   (51)   PB   3:16.34   (49)   PB   2:04.14   (53)   PB   -                     186.466                       
52    Jegor Polikarpov            C2   RUS   48.63   (44)   PB   -                     1:47.97   (47)   PB   -                     102.615                       
53    Konstantin.07 Gusev         C2   RUS   50.58   (46)   PB   -                     1:48.44   (49)   PB   -                     104.800                       
55    Jegor Komolov               C1   RUS   55.98   (50)   PB   -                     2:11.90   (54)   PB   -                     121.930                       
      Matvej Mosolkov             C1   RUS   -                   2:32.71   (36)   PB   1:37.12   (41)   PB   -                     -                             
      Arsenij Kretsjun-Galjatin   C1   RUS   -                   2:13.72   (11)   PB   1:28.24   (17)   PB   -                     -                             
      Daniil Kifel                C2   RUS   59.61   (52)   SB   -                     1:49.56   (50)   PB   -                     -                             
      Petr Sjisjov                C1   RUS   45.52   (32)   PB   -                     1:35.69   (36)   PB   -                     -                             
      Artem Stratonov             C2   RUS   41.29   (7)    PB   -                     1:24.48   (9)    PB   -                     -                             
      Aleksandr Zadvornov         C1   RUS   -                   2:23.90   (23)        1:30.38   (23)   PB   5:01.29   (16)   PB   -                             
      Daniil Kondrasjkin          C2   RUS   43.93   (23)   PB   2:21.25   (19)   PB   -                     5:09.15   (20)   PB   -                             



Mini Combination (Women), 14. - 15.01.2022

POS   NAME                      AG   NAT   500M                1500M                 1000M                 3000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Kamila Khanbalajeva       B1   RUS   40.42   (1)    SB   2:07.75   (2)    PB   1:20.09   (1)    PB   4:43.08   (4)         170.228             PB        
2     Viktorija Morozova        B2   RUS   41.45   (3)    SB   2:09.95   (6)         1:22.68   (3)    SB   4:48.29   (5)    SB   174.154   +3.926    PB        
3     Sabrina Abdulazizova      B2   RUS   43.01   (11)   SB   2:11.46   (7)         1:25.97   (8)    SB   4:33.80   (1)    PB   175.448   +5.220    SB        
4     Milena Sjamojan           B2   RUS   42.81   (8)    PB   2:09.68   (5)    PB   1:26.00   (9)         4:40.74   (3)         175.826   +5.598    PB        
5     Darja Fruktova            B2   RUS   43.94   (16)   PB   2:08.94   (3)    PB   1:25.92   (7)    PB   4:37.15   (2)         176.071   +5.843    PB        
6     Vasilisa Kuznetszova      B2   RUS   42.12   (6)    SB   2:09.38   (4)    PB   1:25.04   (5)         4:52.24   (8)         176.472   +6.244    SB        
7     Jelena Tsjebotareva       B2   RUS   41.65   (4)    PB   2:11.61   (8)    PB   1:23.92   (4)    PB   4:57.29   (12)   SB   177.028   +6.800    PB        
8     Kristina Jersjova         B1   RUS   42.43   (7)         2:14.04   (10)        1:25.04   (5)    SB   4:56.82   (11)   SB   179.100   +8.872    PB        
9     Marija Mosjagina          B2   RUS   43.38   (13)   SB   2:17.01   (14)        1:27.73   (12)   SB   4:51.78   (7)         181.545   +11.317   SB        
10    Anna Babenko              B1   RUS   43.92   (15)   PB   2:13.53   (9)    PB   1:28.43   (14)   PB   4:55.30   (10)   PB   181.861   +11.633   PB        
11    Albina Jaskova            B2   RUS   43.36   (12)        2:15.67   (13)        1:27.62   (11)        4:57.92   (14)        182.046   +11.818             
12    Jelizaveta Klisjina       B2   RUS   42.86   (9)    SB   2:15.19   (12)   PB   1:27.12   (10)   SB   5:07.37   (16)   SB   182.711   +12.483   PB        
13    Darja Lobatsjeva          B1   RUS   44.73   (23)        2:14.53   (11)   PB   1:30.38   (17)   SB   4:50.01   (6)    SB   183.098   +12.870   PB        
14    Jekaterina Manzadej       B1   RUS   44.11   (17)   PB   2:19.40   (16)        1:28.08   (13)   PB   4:57.76   (13)   PB   184.244   +14.016   PB        
15    Olga.05 Sokolova          B1   RUS   44.26   (21)   SB   2:18.36   (15)   PB   1:30.52   (18)   SB   4:54.54   (9)    PB   184.739   +14.511   PB        
16    Uljana Lazareva           B1   RUS   43.78   (14)   PB   2:21.87   (18)   SB   1:30.31   (16)   SB   5:08.86   (18)   SB   187.701   +17.473   SB        
17    Varvara Sjisjljannikova   B2   RUS   45.09   (25)   PB   2:22.83   (21)        1:31.20   (22)   SB   5:00.05   (15)   SB   188.308   +18.080   SB        
18    Darja Kopzjanova          B2   RUS   44.77   (24)        2:20.83   (17)   SB   1:30.85   (20)   SB   5:14.82   (20)        189.608   +19.380   SB        
19    Anastasija Stepina        B1   RUS   45.78   (26)   SB   2:22.05   (20)   SB   1:32.86   (24)   SB   5:07.68   (17)        190.840   +20.612   SB        
20    Alina Blinova             B1   RUS   44.11   (18)   SB   2:23.68   (22)        1:30.88   (21)        5:23.90   (21)        191.431   +21.203             
21    Ksenija Zabelina          B1   RUS   47.35   (31)   PB   2:25.03   (23)   SB   1:34.01   (27)   PB   5:11.47   (19)   PB   194.609   +24.381   PB        
22    Julija Bikmetova          B1   RUS   46.40   (29)        2:25.43   (24)   PB   1:32.79   (23)   SB   5:43.01   (22)        198.439   +28.211   SB        
23    Anastasija Semjonova      B2   RUS   40.80   (2)         2:04.26   (1)         1:20.40   (2)         -                     122.420                       
24    Jekaterina Borisova       B2   RUS   44.25   (19)        2:21.98   (19)        1:29.05   (15)        -                     136.101                       
25    Arina Beljajeva           B2   RUS   43.00   (10)        2:27.00   (25)        1:30.65   (19)        -                     137.325                       
26    Viktorija Gribakho        B2   RUS   44.26   (20)   PB   2:28.69   (26)   PB   1:33.50   (25)   PB   -                     140.574                       
27    Anastasija Khirina        B1   RUS   44.40   (22)        2:31.71   (28)   SB   1:33.52   (26)   SB   -                     141.730                       
28    Galina Jelkina            B2   RUS   45.80   (27)   SB   2:29.49   (27)        1:36.00   (28)   SB   -                     143.630                       
29    Jekaterina Malekhonkova   B1   RUS   47.18   (30)   PB   2:35.24   (31)   PB   1:37.18   (29)   PB   -                     147.516                       
30    Uljana Zorkova            B1   RUS   48.35   (33)   PB   2:34.73   (30)   SB   1:37.60   (30)   PB   -                     148.726                       
31    Jelizaveta Zjartsova      B1   RUS   49.16   (34)        2:34.37   (29)   SB   1:38.36   (31)   PB   -                     149.796                       
32    Natalja Khvatkova         B2   RUS   46.22   (28)   SB   2:43.13   (34)   SB   1:39.92   (33)   SB   -                     150.556                       
33    Anna Stetsenkova          B2   RUS   49.22   (35)   PB   2:36.28   (32)        1:39.32   (32)        -                     150.973                       
34    Jekaterina.05 Martynova   B1   RUS   49.66   (36)   PB   2:42.30   (33)   PB   1:42.53   (35)        -                     155.025                       
35    Tatjana Mokrova           B1   RUS   51.03   (38)   PB   2:45.63   (36)   PB   1:45.73   (36)        -                     159.105                       
36    Angelina Katkova          B1   RUS   47.45   (32)   PB   -                     1:42.48   (34)   PB   -                     98.690                        
38    Anastasija Baranova       B1   RUS   56.75   (39)   SB   -                     2:05.47   (38)   SB   -                     119.485                       
      Aleksandra Fomtsjenkova   B1   RUS   50.83   (37)   PB   -                     -                     -                     -                             
      Jelizaveta Gubareva       B2   RUS   42.08   (5)         -                     -                     -                     -                             
      Viktorija Derjabina       B1   RUS   -                   2:45.37   (35)   PB   1:46.69   (37)        -                     -                             



Small Combination (Men), 14. - 15.01.2022

POS   NAME                         AG   NAT   500M                3000M                 1500M                 5000M                 POINTS    DIFF      RECORDS   
1     Artjom Veselkin              B2   RUS   37.93   (6)         4:06.60   (1)    PB   1:53.52   (1)    PB   7:16.90   (2)    PB   160.564             PB        
2     Ivan Fruktov                 B1   RUS   39.66   (19)   PB   4:07.24   (2)    PB   1:57.29   (4)    PB   7:09.31   (1)    PB   162.893   +2.329    PB        
3     Matvej Vinogradov            B2   RUS   38.30   (13)   PB   4:10.60   (3)    PB   1:59.27   (8)    SB   7:27.82   (4)         164.604   +4.040    SB        
4     Jegor Abrastsjenko           B1   RUS   38.29   (12)   PB   4:14.47   (5)    SB   1:59.63   (11)   PB   7:24.94   (3)    PB   165.071   +4.507    PB        
5     Maksimilian Gajevskij        B2   RUS   37.76   (1)    PB   4:16.16   (7)         1:56.46   (2)         7:42.56   (12)   SB   165.529   +4.965    PB        
6     Andrej Komarov               B2   RUS   37.92   (5)         4:20.01   (11)        1:56.95   (3)    PB   7:42.00   (9)    PB   166.438   +5.874    PB        
7     Rodion Antipin               B2   RUS   38.38   (14)        4:14.07   (4)    PB   1:58.49   (6)    PB   7:42.49   (11)   PB   166.470   +5.906    PB        
8     Aleksandr.05 Filimonov       B2   RUS   38.27   (11)   PB   4:15.88   (6)    PB   1:59.15   (7)    PB   7:40.11   (7)    SB   166.643   +6.079    PB        
9     Maksim.05 Petrenko           B1   RUS   37.93   (7)    PB   4:19.95   (9)    PB   1:59.61   (10)   PB   7:40.84   (8)    PB   167.216   +6.652    PB        
10    Daniil Steptsjenko           B1   RUS   38.67   (15)        4:20.00   (10)   PB   2:02.93   (20)        7:31.28   (5)    PB   168.107   +7.543    PB        
11    Vasilij Nazvanov             B1   RUS   37.84   (2)    PB   4:24.84   (18)        2:00.79   (12)   PB   7:44.93   (15)        168.736   +8.172              
12    Nikita Kotsjesjev            B2   RUS   37.95   (8)    PB   4:21.08   (12)        1:59.55   (9)    PB   7:57.01   (20)        169.014   +8.450    PB        
13    Jegor Fokin                  B2   RUS   37.88   (3)    SB   4:21.12   (14)   SB   1:58.27   (5)    PB   8:02.67   (22)        169.090   +8.526    PB        
14    Vladislav.05 Zjukov          B2   RUS   38.15   (9)         4:21.09   (13)        2:00.90   (13)        7:55.84   (19)        169.549   +8.985              
15    Nikita Patronov              B1   RUS   40.67   (27)   SB   4:18.36   (8)    SB   2:01.64   (16)   SB   7:34.60   (6)    PB   169.736   +9.172    PB        
16    Alekhandro Dokasj Gogina     B2   RUS   38.77   (16)        4:27.72   (22)   SB   2:01.05   (15)        7:46.89   (16)   PB   170.429   +9.865    PB        
17    Jegor Pronin                 B2   RUS   37.90   (4)    PB   4:27.98   (23)   PB   2:02.19   (18)   PB   7:59.97   (21)   PB   171.290   +10.726   PB        
18    Vladislav Zelenin            B2   RUS   38.26   (10)        4:24.58   (17)   PB   2:00.97   (14)   PB   8:06.24   (23)        171.303   +10.739   PB        
19    Artemij Glusjajev            B1   RUS   40.52   (26)   PB   4:23.48   (15)   PB   2:06.03   (24)        7:42.95   (14)   PB   172.738   +12.174   PB        
20    Valerij Zubkov               B2   RUS   40.15   (22)   PB   4:26.12   (20)   PB   2:03.20   (21)   PB   7:52.44   (18)   PB   172.813   +12.249   PB        
21    Mikhail Komarov              B1   RUS   40.42   (25)   PB   4:25.84   (19)   PB   2:06.16   (25)   PB   7:42.41   (10)   PB   173.020   +12.456   PB        
22    Vladimir Giljuk              B1   RUS   40.35   (24)   PB   4:28.38   (24)   PB   2:05.46   (23)   PB   7:42.80   (13)   PB   173.180   +12.616   PB        
23    Ivan Gorsjkov                B1   RUS   41.44   (30)   PB   4:23.62   (16)   PB   2:04.72   (22)   PB   7:48.01   (17)   PB   173.750   +13.186   PB        
24    Vladislav Maltsjikov         B2   RUS   39.79   (21)        4:27.50   (21)   PB   2:01.75   (17)   PB   8:09.67   (24)   SB   173.923   +13.359   PB        
25    Leonid.04 Kuznetszov         B2   RUS   39.59   (17)   SB   4:32.40   (27)   SB   2:02.25   (19)   PB   -                     125.740                       
26    Daniil Kopytin               B2   RUS   39.78   (20)   PB   4:33.10   (28)   PB   2:06.16   (25)   PB   -                     127.349                       
27    Arsenij.04 Mitrofanov        B2   RUS   40.30   (23)   PB   4:33.75   (30)        2:06.54   (27)        -                     128.105                       
28    Artem Telegin                B1   RUS   39.63   (18)   PB   4:35.10   (31)   PB   2:08.07   (31)        -                     128.170                       
29    Nikita Uzokin                B2   RUS   41.24   (28)   PB   4:33.51   (29)   PB   2:07.85   (28)   PB   -                     129.441                       
30    Vjatsjeslav Ljatotsjevskij   B1   RUS   41.53   (31)   PB   4:31.11   (25)   PB   2:09.55   (34)   PB   -                     129.898                       
31    Andrej.04 Mironov            B2   RUS   41.27   (29)   PB   4:39.47   (32)   SB   2:08.08   (32)   PB   -                     130.541                       
32    Jegor Lebedev                B2   RUS   42.80   (40)   PB   4:32.19   (26)   PB   2:07.97   (29)   PB   -                     130.821                       
33    Maksim Zaloznyj              B2   RUS   41.84   (34)        4:40.29   (34)   PB   2:08.02   (30)   PB   -                     131.228                       
34    Danil.04 Fomin               B2   RUS   41.92   (35)   SB   4:42.63   (35)   PB   2:09.04   (33)        -                     132.038                       
35    Jegor Antosjin               B1   RUS   41.96   (36)   SB   4:43.58   (37)   SB   2:12.15   (35)        -                     133.273                       
36    Dmitrij Aljakrinskij         B2   RUS   41.73   (33)   PB   4:43.48   (36)        2:13.44   (37)        -                     133.456                       
37    Maksim Tikhomirov            B1   RUS   43.97   (44)   PB   4:39.97   (33)   PB   2:13.81   (38)   PB   -                     135.234                       
38    Konstantin Katsjalin         B2   RUS   42.25   (37)   SB   4:56.26   (39)   SB   2:12.58   (36)   PB   -                     135.819                       
39    Mikhail.05 Sobolev           B1   RUS   43.80   (42)   PB   4:51.98   (38)   PB   2:16.92   (40)   PB   -                     138.103                       
40    Nikolaj Novitsjikhin         B2   RUS   43.85   (43)   PB   4:58.20   (40)   PB   2:15.54   (39)   PB   -                     138.730                       
41    Andrej.04 Popov              B2   RUS   42.71   (39)   SB   5:00.11   (42)   SB   2:18.99   (42)        -                     139.058                       
42    Artem Telnov                 B2   RUS   43.41   (41)   PB   4:59.08   (41)        2:22.02   (43)        -                     140.596                       
43    Artem Nazarov                B1   RUS   42.55   (38)   PB   5:03.58   (43)        2:25.40   (46)        -                     141.612                       
44    Daniil.05 Kalinin            B1   RUS   44.15   (45)        5:11.54   (44)        2:22.23   (44)        -                     143.483                       
45    Vladimir Tabattsjenko        B1   RUS   45.95   (46)   PB   5:30.92   (47)        2:24.16   (45)   PB   -                     149.156                       
46    Mikhail Samsonjuk            B1   RUS   46.27   (47)   PB   5:23.08   (45)   PB   2:32.51   (48)   PB   -                     150.952                       
47    Kirill Smykov                B1   RUS   47.98   (48)        5:23.17   (46)   PB   2:30.55   (47)   SB   -                     152.024                       
48    Timur Penkin                 B2   RUS   41.71   (32)   PB   -                     2:16.99   (41)   PB   -                     87.373                        
      Maksim.05 Lunin              B2   RUS   -                   -                     -                     -                     -                             
      Timur Sjelest                B1   RUS   -                   -                     -                     -                     -                             



Junior B/C Championships - Central Federal District (Stage 2)
14. - 15.01.2022
Eislaufzentrum des Moskauer Oblast (RUS)

NAME                         AG   500M              500M              1000M             1500M             1500M             3000M             3000M             5000M             
                                  Junior C          Junior B          Junior C          Junior C          Junior B          Junior C          Junior B          Junior B          
Artjom.07 Dmitrijev          C2   41.23      (5)                      1:21.17    (3)    2:04.97    (3)                      4:26.36    (3)                                        
Jaroslav Urjupin             C2   41.29      (8)                      1:24.12    (8)    2:10.10    (6)                      4:49.30    (10)                                       
Denis Sjarapov               C1   40.71      (3)                      1:24.78    (10)   2:14.19    (12)                     4:50.63    (11)                                       
Matvej Bazjanov              C1   40.94      (4)                      1:20.48    (2)    2:04.36    (2)                      4:31.35    (4)                                        
Ivan Sjepelev                C2   42.11      (13)                     1:23.44    (7)    2:11.44    (7)                      4:38.36    (6)                                        
Dmitrij Pustobajev           C2   39.56      (1)                      1:22.34    (6)    2:13.03    (10)                     4:33.69    (5)                                        
Maksim.06 Sorokin            C2   42.29      (14)                     1:28.41    (18)   2:23.55    (22)                                                                           
Andrej.07 Surkov             C2   41.25      (6)                      1:24.85    (12)   2:12.39    (8)                      4:51.80    (12)                                       
Dmitrij Kirjanov             C2   41.69      (11)                     1:26.94    (14)   2:18.54    (16)                                                                           
Daniil Kondrasjkin           C2   43.93      (23)                     DNF               2:21.25    (19)                     5:09.15    (20)                                       
Jegor.07 Krasnoperov         C2   43.48      (19)                     1:30.29    (22)   2:26.99    (27)                                                                           
Vladislav Potemkin           C2   44.87      (29)                     1:30.90    (24)   2:23.98    (24)                     5:04.96    (17)                                       
Daniil Svijasov              C1   45.25      (31)                     1:33.01    (27)   2:22.79    (20)                     5:01.09    (15)                                       
Arsenij Kretsjun-Galjatin    C1   DNF                                 1:28.24    (17)   2:13.72    (11)                     DNF                                                   
Arsenij Kralin               C1   55.80      (49)                     1:45.12    (46)   2:55.84    (48)                                                                           
Georgij Khirin               C2   47.99      (42)                     1:43.26    (45)   2:53.18    (47)                                                                           
Konstantin.07 Gusev          C2   50.58      (46)                     1:48.44    (49)                                                                                             
Sergej.07 Bobkov             C1   44.58      (28)                     1:28.85    (19)   2:15.20    (14)                     4:42.73    (9)                                        
Jevgenij Kodak               C2   43.82      (21)                     1:34.18    (31)   2:33.90    (39)                                                                           
Kirill Mitrjajev             C2   41.61      (10)                     1:24.83    (11)   2:12.63    (9)                      4:53.25    (13)                                       
Artem Stratonov              C2   41.29      (7)                      1:24.48    (9)    DQ                                                                                        
Andrian Sokha                C1   44.36      (25)                     1:29.11    (20)   2:20.33    (18)                     5:25.79    (23)                                       
Vladislav Zjuzev             C2   46.28      (37)                     1:54.88    (52)   2:31.52    (34)                                                                           
Ignat Stsjigortsov           C2   45.10      (30)                     1:36.50    (39)   2:33.55    (38)                                                                           
Maksim Semin                 C2   44.37      (26)                     1:31.97    (26)   2:27.93    (29)                                                                           
Pavel Sentsjenkov            C2   42.76      (15)                     1:26.60    (13)   2:15.62    (15)                     4:59.07    (14)                                       
Matvej Savenkov              C1   43.16      (17)                     1:29.43    (21)   2:40.92    (44)                                                                           
Mikhail Kondratev            C1   46.26      (36)                     1:34.91    (33)   2:32.06    (35)                                                                           
Artjom Tsjizjov              C1   42.96      (16)                     1:27.41    (15)   2:18.68    (17)                     5:06.79    (19)                                       
Vasilij Malakhin             C1   46.93      (38)                     1:36.41    (38)   2:36.85    (41)                                                                           
Daniil Kifel                 C2   59.61      (52)                     1:49.56    (50)   DQ                                                                                        
Maksim Karjatnikov           C2   47.80      (41)                     1:40.93    (44)   2:35.10    (40)                                                                           
Vladislav Lisov              C1   50.17      (45)                     1:34.17    (30)   2:31.44    (33)                                                                           
Jegor Polikarpov             C2   48.63      (44)                     1:47.97    (47)                                                                                             
Mikhail Olenjev              C2   43.43      (18)                     1:27.90    (16)   2:14.95    (13)                     4:41.36    (8)                                        
Stepan Jermakov              C1   46.24      (35)                     1:34.91    (33)   2:26.79    (26)                     5:11.50    (21)                                       
Andrej Gajvas                C1   43.92      (22)                     1:36.58    (40)   2:38.62    (43)                                                                           
Timur Safin                  C1   51.94      (48)                     1:48.31    (48)   2:49.18    (46)                                                                           
Jegor Komolov                C1   55.98      (50)                     2:11.90    (54)                                                                                             
Platon Vekhov                C2   39.72      (2)                      1:18.77    (1)    2:02.32    (1)                      4:26.00    (2)                                        
Petr Sjisjov                 C1   45.52      (32)                     1:35.69    (36)   DNF                                                                                       
Viktor Voronin               C1   44.34      (24)                     1:31.33    (25)   2:25.42    (25)                     5:05.20    (18)                                       
Matvej Mosolkov              C1   DNF                                 1:37.12    (41)   2:32.71    (36)                                                                           
Jegor Gulin                  C2   44.52      (27)                     1:33.59    (28)   2:32.83    (37)                                                                           
Pjotr Fedorov                C1   46.94      (39)                     1:34.93    (35)   2:29.67    (31)                                                                           
Kirill Morykit               C1   45.86      (33)                     1:40.02    (43)   2:37.89    (42)                                                                           
Denis.06 Nazarov             C2   41.91      (12)                     1:22.00    (5)    2:08.40    (5)                      4:39.88    (7)                                        
Marat Besekesjev             C2   41.40      (9)                      1:21.71    (4)    2:06.02    (4)                      4:22.69    (1)                                        
Mikhail Kosjajev             D2   43.78      (20)                     1:33.82    (29)   2:22.83    (21)                     5:12.92    (22)                                       
Aleksandr Zadvornov          C1   DQ                                  1:30.38    (23)   2:23.90    (23)                     5:01.29    (16)                                       
Dmitrij.07 Kisljakov         C1   51.51      (47)                     1:50.02    (51)   2:46.34    (45)                                                                           
Arsenij.08 Mazurin           C1   58.95      (51)                     2:04.14    (53)   3:16.34    (49)                                                                           
Nikolaj Bagalin              C1   48.39      (43)                     1:35.83    (37)   2:30.84    (32)                                                                           
Artur Jablonskij             C1   47.37      (40)                     1:37.75    (42)   2:29.64    (30)                                                                           
Andrej Serebrjakov           C2   46.13      (34)                     1:34.43    (32)   2:27.70    (28)                                                                           
Maksimilian Gajevskij        B2                     37.76      (1)                                        1:56.46    (2)                      4:16.16    (7)    7:42.56    (12)   
Vasilij Nazvanov             B1                     37.84      (2)                                        2:00.79    (12)                     4:24.84    (18)   7:44.93    (15)   
Artem Nazarov                B1                     42.55      (38)                                       2:25.40    (46)                     5:03.58    (43)                     
Andrej Komarov               B2                     37.92      (5)                                        1:56.95    (3)                      4:20.01    (11)   7:42.00    (9)    
Konstantin Katsjalin         B2                     42.25      (37)                                       2:12.58    (36)                     4:56.26    (39)                     
Leonid.04 Kuznetszov         B2                     39.59      (17)                                       2:02.25    (19)                     4:32.40    (27)                     
Nikita Kotsjesjev            B2                     37.95      (8)                                        1:59.55    (9)                      4:21.08    (12)   7:57.01    (20)   
Valerij Zubkov               B2                     40.15      (22)                                       2:03.20    (21)                     4:26.12    (20)   7:52.44    (18)   
Artjom Veselkin              B2                     37.93      (6)                                        1:53.52    (1)                      4:06.60    (1)    7:16.90    (2)    
Vladislav Maltsjikov         B2                     39.79      (21)                                       2:01.75    (17)                     4:27.50    (21)   8:09.67    (24)   
Vladimir Giljuk              B1                     40.35      (24)                                       2:05.46    (23)                     4:28.38    (24)   7:42.80    (13)   
Jegor Fokin                  B2                     37.88      (3)                                        1:58.27    (5)                      4:21.12    (14)   8:02.67    (22)   
Jegor Abrastsjenko           B1                     38.29      (12)                                       1:59.63    (11)                     4:14.47    (5)    7:24.94    (3)    
Matvej Vinogradov            B2                     38.30      (13)                                       1:59.27    (8)                      4:10.60    (3)    7:27.82    (4)    
Vladislav.05 Zjukov          B2                     38.15      (9)                                        2:00.90    (13)                     4:21.09    (13)   7:55.84    (19)   
Vladislav Zelenin            B2                     38.26      (10)                                       2:00.97    (14)                     4:24.58    (17)   8:06.24    (23)   
Aleksandr.05 Filimonov       B2                     38.27      (11)                                       1:59.15    (7)                      4:15.88    (6)    7:40.11    (7)    
Vjatsjeslav Ljatotsjevskij   B1                     41.53      (31)                                       2:09.55    (34)                     4:31.11    (25)                     
Arsenij.04 Mitrofanov        B2                     40.30      (23)                                       2:06.54    (27)                     4:33.75    (30)                     
Timur Penkin                 B2                     41.71      (32)                                       2:16.99    (41)                                                         
Andrej.04 Popov              B2                     42.71      (39)                                       2:18.99    (42)                     5:00.11    (42)                     
Maksim Zaloznyj              B2                     41.84      (34)                                       2:08.02    (30)                     4:40.29    (34)                     
Daniil Kopytin               B2                     39.78      (20)                                       2:06.16    (25)                     4:33.10    (28)                     
Jegor Pronin                 B2                     37.90      (4)                                        2:02.19    (18)                     4:27.98    (23)   7:59.97    (21)   
Daniil Steptsjenko           B1                     38.67      (15)                                       2:02.93    (20)                     4:20.00    (10)   7:31.28    (5)    
Timur Sjelest                B1                     DNS                                                                                       DNS                                 
Artem Telegin                B1                     39.63      (18)                                       2:08.07    (31)                     4:35.10    (31)                     
Jegor Antosjin               B1                     41.96      (36)                                       2:12.15    (35)                     4:43.58    (37)                     
Kirill Smykov                B1                     47.98      (48)                                       2:30.55    (47)                     5:23.17    (46)                     
Daniil.05 Kalinin            B1                     44.15      (45)                                       2:22.23    (44)                     5:11.54    (44)                     
Rodion Antipin               B2                     38.38      (14)                                       1:58.49    (6)                      4:14.07    (4)    7:42.49    (11)   
Alekhandro Dokasj Gogina     B2                     38.77      (16)                                       2:01.05    (15)                     4:27.72    (22)   7:46.89    (16)   
Andrej.04 Mironov            B2                     41.27      (29)                                       2:08.08    (32)                     4:39.47    (32)                     
Maksim.05 Lunin              B2                     WDR                                                                                                                           
Dmitrij Aljakrinskij         B2                     41.73      (33)                                       2:13.44    (37)                     4:43.48    (36)                     
Mikhail.05 Sobolev           B1                     43.80      (42)                                       2:16.92    (40)                     4:51.98    (38)                     
Ivan Fruktov                 B1                     39.66      (19)                                       1:57.29    (4)                      4:07.24    (2)    7:09.31    (1)    
Artemij Glusjajev            B1                     40.52      (26)                                       2:06.03    (24)                     4:23.48    (15)   7:42.95    (14)   
Maksim.05 Petrenko           B1                     37.93      (7)                                        1:59.61    (10)                     4:19.95    (9)    7:40.84    (8)    
Vladimir Tabattsjenko        B1                     45.95      (46)                                       2:24.16    (45)                     5:30.92    (47)                     
Nikita Uzokin                B2                     41.24      (28)                                       2:07.85    (28)                     4:33.51    (29)                     
Artem Telnov                 B2                     43.41      (41)                                       2:22.02    (43)                     4:59.08    (41)                     
Ivan Gorsjkov                B1                     41.44      (30)                                       2:04.72    (22)                     4:23.62    (16)   7:48.01    (17)   
Maksim Tikhomirov            B1                     43.97      (44)                                       2:13.81    (38)                     4:39.97    (33)                     
Mikhail Komarov              B1                     40.42      (25)                                       2:06.16    (25)                     4:25.84    (19)   7:42.41    (10)   
Nikita Patronov              B1                     40.67      (27)                                       2:01.64    (16)                     4:18.36    (8)    7:34.60    (6)    
Danil.04 Fomin               B2                     41.92      (35)                                       2:09.04    (33)                     4:42.63    (35)                     
Mikhail Samsonjuk            B1                     46.27      (47)                                       2:32.51    (48)                     5:23.08    (45)                     
Nikolaj Novitsjikhin         B2                     43.85      (43)                                       2:15.54    (39)                     4:58.20    (40)                     
Jegor Lebedev                B2                     42.80      (40)                                       2:07.97    (29)                     4:32.19    (26)                     

NAME                       AG   500M              500M              1000M             1000M             1500M             1500M             3000M             3000M             
                                Junior C          Junior B          Junior C          Junior B          Junior C          Junior B          Junior C          Junior B          
Jelena.07 Mjagkova         C2   41.79      (2)                      1:23.30    (1)                      2:06.62    (1)                      4:31.55    (1)                      
Viktorija Sytsjova         C1   47.76      (37)                     1:37.05    (31)                     2:33.34    (33)                                                         
Marija Syrjanaja           C2   41.91      (3)                      1:26.62    (4)                      2:13.80    (3)                      4:48.52    (4)                      
Ksenija Sirazeva           C2   40.73      (1)                      1:23.41    (2)                      2:15.88    (5)                                                          
Marija Tsjibisova          C2   44.38      (8)                      1:29.54    (10)                     2:17.31    (9)                      4:57.95    (6)                      
Marija.06 Loginova         C2   43.47      (5)                      1:28.38    (6)                      2:21.15    (14)                                                         
Alisa Gets                 C1   47.57      (35)                     1:41.33    (39)                     2:44.21    (42)                                                         
Natalja Akbarova           C2   46.12      (23)                     1:35.78    (29)                     2:25.59    (21)                     5:20.36    (18)                     
Marija.07 Sokolova         C1   46.29      (24)                     1:33.86    (22)                     2:29.71    (28)                                                         
Kristina.07 Novikova       C2   45.29      (16)                     1:34.45    (24)                     2:30.15    (29)                                                         
Anna Kosyreva              C1   46.37      (27)                     1:35.83    (30)                     2:28.10    (24)                     5:31.54    (21)                     
Irina Bogoslovskaja        C2   51.99      (51)                     1:46.71    (46)                     2:49.52    (46)                                                         
Jelizaveta Urosova         C1   48.78      (39)                     1:39.72    (36)                     2:37.86    (36)                                                         
Marija Bolokhova           C2   45.19      (14)                     1:31.21    (13)                     2:23.90    (17)                     5:17.02    (15)                     
Viktorija Lobanova         C2   49.30      (42)                     1:41.06    (38)                     DQ                                                                      
Viktorija Sjkarina         C1   46.63      (32)                     1:33.60    (20)                     2:27.07    (23)                     5:15.42    (14)                     
Aleksandra Avertsjenkova   C2   45.23      (15)                     1:34.75    (25)                     2:25.21    (20)                                                         
Anastasija Olina           C1   50.75      (50)                     1:49.33    (50)                     3:02.87    (55)                                                         
Olga Migalova              C2   44.73      (10)                     1:28.74    (7)                      2:16.46    (7)                      4:47.00    (2)                      
Jelizaveta Saenko          C2   45.91      (21)                     1:31.38    (15)                     2:22.18    (15)                     5:18.83    (17)                     
Margarita Lavrintsjuk      C2   50.57      (47)                     1:48.07    (48)                     2:44.32    (43)                                                         
Anastasija Maljokhonkova   C2   46.39      (28)                     1:35.33    (27)                     2:29.03    (26)                                                         
Vera Jelisejeva            C1   44.75      (11)                     1:31.61    (16)                     2:23.83    (16)                     5:12.72    (13)                     
Polina Bobyljova           C1   46.35      (26)                     1:32.64    (17)                     2:24.58    (18)                     5:29.01    (20)                     
Varvara Bertova            C2   45.01      (13)                     1:31.27    (14)                     2:18.43    (10)                     5:00.81    (8)                      
Milana-Nikol Kudrjasjova   C1   44.40      (9)                      1:33.79    (21)                     2:29.38    (27)                                                         
Darja Sjerstnjova          C2   46.97      (34)                     1:40.83    (37)                     2:47.80    (45)                                                         
Sofija Ovtsjinnikova       C2   53.80      (57)                     1:50.09    (51)                     2:57.55    (54)                                                         
Kristina Soboleva          C1   53.20      (55)                     DQ                                  2:51.69    (50)                                                         
Nina Levitskaja            C2   53.49      (56)                     1:44.21    (44)                     DQ                                                                      
Veronika Brattseva         C1   49.73      (44)                     1:44.20    (43)                     2:50.62    (48)                                                         
Veronika Beskhebnaja       C1   42.33      (4)                      1:25.63    (3)                      2:13.66    (2)                      4:58.99    (7)                      
Milana Jesakova            C2   44.16      (7)                      1:29.63    (12)                     2:18.59    (11)                     5:01.57    (9)                      
Adelina Khmeljeva          C1   45.47      (18)                     1:34.33    (23)                     2:29.00    (25)                     5:36.65    (22)                     
Julija Mokhova             C2   46.35      (25)                     1:33.02    (18)                     2:21.01    (13)                     5:04.13    (11)                     
Jelizaveta Melnikova       C2   45.38      (17)                     1:28.92    (9)                      2:18.92    (12)                     5:07.91    (12)                     
Varvara Zajkova            C1   44.10      (6)                      1:27.26    (5)                      2:15.41    (4)                      5:02.12    (10)                     
Anastasija Trisjina        C1   46.59      (31)                     1:37.72    (32)                     2:34.28    (35)                                                         
Vasilisa Petrova           C1   50.70      (49)                     1:47.77    (47)                     2:52.30    (51)                                                         
Sofja Krutova              C1   49.38      (43)                     1:38.53    (35)                     2:34.22    (34)                                                         
Margarita Sirotina         C2   46.40      (29)                     1:38.00    (33)                     2:30.17    (30)                                                         
Jelizaveta Agejeva         C1   48.86      (40)                     2:05.62    (54)                     2:38.92    (38)                                                         
Polina Karimova            C1   45.57      (19)                     1:33.21    (19)                     2:24.65    (19)                     5:17.32    (16)                     
Viktorija Tokareva         C1   52.58      (54)                     DQ                                  2:49.80    (47)                                                         
Oksana Pusjkina            C1   53.82      (58)                     1:53.04    (53)                     2:54.06    (52)                                                         
Anastasija Semenkova       C1   46.42      (30)                     1:35.28    (26)                     2:26.20    (22)                     5:20.80    (19)                     
Darja Bakanova             C2   49.88      (45)                     1:44.08    (42)                     2:43.02    (40)                                                         
Sofja Sjisjakina           C1   45.97      (22)                     DQ                                  2:32.21    (32)                                                         
Natalja Novozjenina        C1   52.47      (53)                     1:50.89    (52)                     2:54.60    (53)                                                         
Anastasija Istomina        C2   45.81      (20)                     1:29.59    (11)                     2:17.18    (8)                      4:47.84    (3)                      
Vladislava Lutsjko         C1   44.85      (12)                     1:28.88    (8)                      2:16.18    (6)                      4:56.49    (5)                      
Darja Belenkova            C1   46.92      (33)                     1:38.06    (34)                     2:31.40    (31)                                                         
Veronika Trekhina          C2   48.25      (38)                                                         WDR                                                                     
Viktorija Tsjumankova      C1   50.59      (48)                     1:44.04    (41)                     2:44.76    (44)                                                         
Alina Vernidub             C2   48.98      (41)                     1:43.13    (40)                     2:41.55    (39)                                                         
Antonina Zorikova          C2   50.38      (46)                     1:48.91    (49)                     2:51.63    (49)                                                         
Jekaterina.08 Kuznetsova   C1   52.11      (52)                     1:46.45    (45)                     2:43.93    (41)                                                         
Ksenija.08 Grigoreva       C1   47.64      (36)                     1:35.38    (28)                     2:38.45    (37)                                                         
Anastasija Stepina         B1                     45.78      (26)                     1:32.86    (24)                     2:22.05    (20)                     5:07.68    (17)   
Sabrina Abdulazizova       B2                     43.01      (11)                     1:25.97    (8)                      2:11.46    (7)                      4:33.80    (1)    
Anna Stetsenkova           B2                     49.22      (35)                     1:39.32    (32)                     2:36.28    (32)                                       
Anastasija Semjonova       B2                     40.80      (2)                      1:20.40    (2)                      2:04.26    (1)                                        
Jelizaveta Gubareva        B2                     42.08      (5)                                                          DNS                                                   
Alina Blinova              B1                     44.11      (18)                     1:30.88    (21)                     2:23.68    (22)                     5:23.90    (21)   
Vasilisa Kuznetszova       B2                     42.12      (6)                      1:25.04    (5)                      2:09.38    (4)                      4:52.24    (8)    
Viktorija Gribakho         B2                     44.26      (20)                     1:33.50    (25)                     2:28.69    (26)                                       
Milena Sjamojan            B2                     42.81      (8)                      1:26.00    (9)                      2:09.68    (5)                      4:40.74    (3)    
Jekaterina Borisova        B2                     44.25      (19)                     1:29.05    (15)                     2:21.98    (19)                                       
Varvara Sjisjljannikova    B2                     45.09      (25)                     1:31.20    (22)                     2:22.83    (21)                     5:00.05    (15)   
Darja Fruktova             B2                     43.94      (16)                     1:25.92    (7)                      2:08.94    (3)                      4:37.15    (2)    
Arina Beljajeva            B2                     43.00      (10)                     1:30.65    (19)                     2:27.00    (25)                                       
Natalja Khvatkova          B2                     46.22      (28)                     1:39.92    (33)                     2:43.13    (34)                                       
Viktorija Morozova         B2                     41.45      (3)                      1:22.68    (3)                      2:09.95    (6)                      4:48.29    (5)    
Jelizaveta Klisjina        B2                     42.86      (9)                      1:27.12    (10)                     2:15.19    (12)                     5:07.37    (16)   
Darja Kopzjanova           B2                     44.77      (24)                     1:30.85    (20)                     2:20.83    (17)                     5:14.82    (20)   
Kamila Khanbalajeva        B1                     40.42      (1)                      1:20.09    (1)                      2:07.75    (2)                      4:43.08    (4)    
Kristina Jersjova          B1                     42.43      (7)                      1:25.04    (5)                      2:14.04    (10)                     4:56.82    (11)   
Uljana Lazareva            B1                     43.78      (14)                     1:30.31    (16)                     2:21.87    (18)                     5:08.86    (18)   
Angelina Katkova           B1                     47.45      (32)                     1:42.48    (34)                                                                           
Jekaterina.05 Martynova    B1                     49.66      (36)                     1:42.53    (35)                     2:42.30    (33)                                       
Anastasija Khirina         B1                     44.40      (22)                     1:33.52    (26)                     2:31.71    (28)                                       
Jelena Tsjebotareva        B2                     41.65      (4)                      1:23.92    (4)                      2:11.61    (8)                      4:57.29    (12)   
Galina Jelkina             B2                     45.80      (27)                     1:36.00    (28)                     2:29.49    (27)                                       
Aleksandra Fomtsjenkova    B1                     50.83      (37)                                                         WDR                                                   
Albina Jaskova             B2                     43.36      (12)                     1:27.62    (11)                     2:15.67    (13)                     4:57.92    (14)   
Darja Lobatsjeva           B1                     44.73      (23)                     1:30.38    (17)                     2:14.53    (11)                     4:50.01    (6)    
Jekaterina Malekhonkova    B1                     47.18      (30)                     1:37.18    (29)                     2:35.24    (31)                                       
Marija Mosjagina           B2                     43.38      (13)                     1:27.73    (12)                     2:17.01    (14)                     4:51.78    (7)    
Anastasija Baranova        B1                     56.75      (39)                     2:05.47    (38)                                                                           
Viktorija Derjabina        B1                     DNF                                 1:46.69    (37)                     2:45.37    (35)                                       
Jelizaveta Zjartsova       B1                     49.16      (34)                     1:38.36    (31)                     2:34.37    (29)                                       
Julija Bikmetova           B1                     46.40      (29)                     1:32.79    (23)                     2:25.43    (24)                     5:43.01    (22)   
Olga.05 Sokolova           B1                     44.26      (21)                     1:30.52    (18)                     2:18.36    (15)                     4:54.54    (9)    
Uljana Zorkova             B1                     48.35      (33)                     1:37.60    (30)                     2:34.73    (30)                                       
Anna Babenko               B1                     43.92      (15)                     1:28.43    (14)                     2:13.53    (9)                      4:55.30    (10)   
Ksenija Zabelina           B1                     47.35      (31)                     1:34.01    (27)                     2:25.03    (23)                     5:11.47    (19)   
Jekaterina Manzadej        B1                     44.11      (17)                     1:28.08    (13)                     2:19.40    (16)                     4:57.76    (13)   
Tatjana Mokrova            B1                     51.03      (38)                     1:45.73    (36)                     2:45.63    (36)