Competition: Championship Of Saint Petersburg

Information:
  • 96 athletes from 1 nation
  • 31 women and 65 men
  • 4 distances (1000m, 1500m, 3000m, 500m)
  • 317 races (43x mit DNF/DNS/DQ)

Men , Samalog - Mini Combination 500m/1500m/1000m/3000m
21. - 22.12.2016

PosNameNation500m1500m1000m3000mPointsDiff
1 Sergej Loginov (B2) RUS 39.48 (4) 2:00.44 (2) 1:18.28 (2) 4:25.05 (4) 162.941 TR, PB -
2 Andrej Sjabanov (B2) RUS 40.01 (5) 2:03.38 (4) 1:19.61 (3) SB 4:20.23 (1) TR 164.312 PB +1.371
3 Jakov Zjurkin (B2) RUS 41.12 (10) 2:05.97 (6) 1:22.05 (9) 4:26.87 (5) 168.613 +5.672
4 Maksim Pustovoj (B2) RUS 41.90 (13) 2:06.33 (8) 1:22.10 (10) SB 4:23.99 (3) 169.058 PB +6.117
5 Andrej Kulyba (B2) RUS 39.47 (3) 2:05.54 (5) 1:19.85 (4) 4:47.21 (10) 169.109 PB +6.168
6 Vladislav Titov (B2) RUS 40.48 (8) 2:06.00 (7) 1:21.14 (5) 4:36.41 (7) 169.118 PB +6.177
7 Gleb Dubinin (B1) RUS 41.67 (11) 2:07.42 (9) SB 1:21.90 (8) SB 4:41.22 (8) SB 171.963 SB +9.022
8 Maksim Bakhvalov (B1) RUS 40.79 (9) SB 2:08.89 (11) SB 1:21.50 (6) SB 4:47.64 (11) SB 172.443 PB +9.502
9 Georgij Ionov (B1) RUS 43.19 (18) 2:09.61 (12) 1:24.93 (13) 4:34.28 (6) 174.571 +11.630
10 Artemij Dzjos (C2) RUS 43.61 (20) 2:12.91 (14) 1:27.86 (16) 4:42.10 (9) 178.859 PB +15.918
11 Danil Sjitnikov (C1) RUS 42.54 (16) 2:18.12 (19) 1:25.11 (14) 4:58.98 (15) 180.965 +18.024
12 Garrib Aliskerov (A1) RUS 43.58 (19) 2:16.70 (17) 1:29.72 (19) 4:57.72 (14) SB 183.626 PB +20.685
13 Sergej.02 Ivanov (C1) RUS 43.12 (17) 2:17.63 (18) 1:27.79 (15) 5:09.59 (21) 184.489 SB +21.548
14 Timofej Sobolev (C2) RUS 44.80 (23) 2:20.44 (21) 1:30.42 (21) 4:52.27 (12) 185.534 SB +22.593
15 Aleksandr Samulenkov (C2) RUS 44.39 (21) 2:19.48 (20) 1:30.18 (20) 5:00.50 (17) SB 186.056 PB +23.115
16 Konstantin Aleksejev (B1) RUS 49.44 (35) 2:15.66 (16) 1:24.59 (12) 4:55.86 (13) 186.265 SB +23.324
17 Nikita Gorjatsjev (B2) RUS 44.46 (22) 2:24.07 (24) 1:29.14 (18) 5:09.42 (20) 188.623 SB +25.682
18 Dmitrij Kortikov (C1) RUS 45.59 (27) 2:23.30 (22) 1:31.04 (22) 5:08.86 (19) 190.352 +27.411
19 Dmitrij Song (C2) RUS 45.47 (25) 2:25.40 (25) 1:33.28 (25) 5:16.58 (22) 193.339 SB +30.398
20 Aleksandr Kuzmisjkin (A1) RUS 45.00 (24) 2:27.89 (27) 1:31.11 (23) 5:23.25 (23) SB 193.726 SB +30.785
21 Andrej.02 Kudrjavtsev (C1) RUS 45.56 (26) 2:35.24 (29) 1:36.50 (27) 5:26.69 (24) 200.004 +37.063
22 Vsevolod Nikityk (C2) RUS 46.30 (29) PB 2:33.58 (28) PB 1:37.23 (29) PB 5:30.95 (25) PB 201.266 PB +38.325
23 Pavel Spirin (C2) RUS 57.40 (49) 2:26.28 (26) PB 1:34.00 (26) PB 5:02.42 (18) PB 203.563 +40.622
24 Matvej Najdek (C1) RUS 47.92 (30) 2:36.20 (31) 1:40.37 (32) 5:48.41 (30) 208.239 SB +45.298
25 Bogdan Brauer (C1) RUS 52.53 (43) 2:44.74 (34) 1:40.20 (31) 5:32.57 (26) SB 212.971 +50.030
26 Fjodor Mukhin (C1) RUS 50.51 (40) 2:45.00 (35) 1:46.95 (40) 5:40.98 (28) SB 215.815 SB +52.874
27 Ivan Borisov (C1) RUS 52.18 (42) SB 2:59.07 (40) SB 1:48.94 (41) SB 6:00.27 (31) PB 226.385 PB +1.03.444
28 Daniil Orlov (C1) RUS 1:01.70 (51) SB 2:48.44 (37) SB 1:44.27 (37) SB 6:00.82 (32) SB 230.117 SB +1.07.176
29 Artem Komarov (C1) RUS 57.72 (50) 3:13.84 (42) 1:53.30 (44) 6:16.40 (33) 241.716 +1.18.775
Igor Anisimov (C2) RUS DQ DNS DNS - - -
Matvej.00 Beljajev (B1) RUS 41.93 (14) 2:08.47 (10) DNS DNS - -
Vasilij Kudrjasjov (C1) RUS DNS DNS - - - -
Nikita Makerov (Neo) RUS DNS DNS - - - -
Ilja Nikulin (B1) RUS DNS DNS - - - -
Jegor Sjkolin (A1) RUS DNS DNS - - - -
Ilja.02 Smirnov (C1) RUS DNS DNS - - - -
Vladislav Solonevitsjev (C2) RUS DNS DNS - - - -
Gleb Glinin (B1) RUS 49.80 (37) SB 2:39.16 (33) PB DNS 5:36.70 (27) PB - -
Sjaban Musajev (C2) RUS 53.68 (44) SB DQ 1:51.94 (43) SB 5:44.40 (29) SB - -
Aleksandr Dagajev (B1) RUS 40.37 (7) 2:01.37 (3) DQ 4:22.32 (2) - -
Nikita.99 Akimov (B2) RUS DNS - 1:32.09 (24) PB 4:59.90 (16) PB - -
Mikhail.01 Sokolov (C2) RUS 48.50 (32) 2:49.13 (38) 1:44.21 (36) DNF - -
Matvej Poletajev (C2) RUS 49.49 (36) PB 2:48.21 (36) PB 1:42.11 (35) PB DNF - -
Georgij.02 Sokolov (C1) RUS 49.09 (34) SB 2:35.39 (30) SB 1:36.88 (28) SB DQ - -
Aleksandr.99 Sjerstnev (A1) RUS 40.22 (6) 2:12.43 (13) 1:21.72 (7) DNS - -
Jaroslav Matvejev (C1) RUS 50.38 (39) PB DQ 2:09.11 (49) PB - - -
Artem Trifanov (C1) RUS 56.46 (47) PB DNF 2:01.55 (46) PB - - -
Roman Fufin (A1) RUS 49.98 (38) DNS 1:40.45 (33) PB - - -
Nikita.01 Smirnov (C2) RUS DNF - 1:50.33 (42) PB - - -
Mikhail.01 Sergejev (C2) RUS 1:08.70 (53) SB - DNF - - -
Roman Sinelnikov (C2) RUS 45.75 (28) - DNS - - -
Anton Tsjemodurov (C2) RUS DNS - - - - -
Boris Genovitsj (C1) RUS 55.38 (46) PB 3:17.86 (43) PB 2:03.04 (48) PB - - -
Ilja.03 Loginov (C1) RUS 54.49 (45) 3:08.22 (41) 2:12.26 (51) - - -
Jegor Jeljutin (C1) RUS 49.07 (33) 2:52.28 (39) PB 1:45.50 (38) - - -
Dmitrij Frolov (C1) RUS 48.10 (31) SB 2:38.20 (32) SB 1:37.93 (30) SB - - -
Jegor.00 Kuznetsov (B1) RUS 42.27 (15) 2:23.40 (23) 1:28.57 (17) - - -
Pavel Kijashko (B2) RUS 41.79 (12) 2:15.54 (15) 1:22.32 (11) - - -
Vladislav Boronin (A2) RUS 38.61 (2) 1:59.84 (1) TR 1:17.60 (1) TR - - -
Konstantin Muravljov (C1) RUS 1:11.90 (54) PB - 2:12.12 (50) PB - - -
Pavel Davydov (C1) RUS 56.82 (48) PB - 2:02.88 (47) PB - - -
Artemij Tsarev (B2) RUS 1:07.88 (52) SB - 1:42.03 (34) PB - - -
Jevgenij Minevitsj (B2) RUS 51.09 (41) PB - 1:45.85 (39) PB - - -
Mikhail Tsjetverikov (C2) RUS - - 1:58.91 (45) SB - - -
Jegor Kamenskij (A2) RUS 37.80 (1) TR - - - - -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Men - 500 meter
21.12.2016

PosNameNationTimeDiff
1 Jegor Kamenskij (A2) RUS 37.80 TR -
2 Vladislav Boronin (A2) RUS 38.61 +0.810
3 Andrej Kulyba (B2) RUS 39.47 +1.670
4 Sergej Loginov (B2) RUS 39.48 +1.680
5 Andrej Sjabanov (B2) RUS 40.01 +2.210
6 Aleksandr.99 Sjerstnev (A1) RUS 40.22 +2.420
7 Aleksandr Dagajev (B1) RUS 40.37 +2.570
8 Vladislav Titov (B2) RUS 40.48 +2.680
9 Maksim Bakhvalov (B1) RUS 40.79 SB +2.990
10 Jakov Zjurkin (B2) RUS 41.12 +3.320
11 Gleb Dubinin (B1) RUS 41.67 +3.870
12 Pavel Kijashko (B2) RUS 41.79 +3.990
13 Maksim Pustovoj (B2) RUS 41.90 +4.100
14 Matvej.00 Beljajev (B1) RUS 41.93 +4.130
15 Jegor.00 Kuznetsov (B1) RUS 42.27 +4.470
16 Danil Sjitnikov (C1) RUS 42.54 +4.740
17 Sergej.02 Ivanov (C1) RUS 43.12 +5.320
18 Georgij Ionov (B1) RUS 43.19 +5.390
19 Garrib Aliskerov (A1) RUS 43.58 +5.780
20 Artemij Dzjos (C2) RUS 43.61 +5.810
21 Aleksandr Samulenkov (C2) RUS 44.39 +6.590
22 Nikita Gorjatsjev (B2) RUS 44.46 +6.660
23 Timofej Sobolev (C2) RUS 44.80 +7.000
24 Aleksandr Kuzmisjkin (A1) RUS 45.00 +7.200
25 Dmitrij Song (C2) RUS 45.47 +7.670
26 Andrej.02 Kudrjavtsev (C1) RUS 45.56 +7.760
27 Dmitrij Kortikov (C1) RUS 45.59 +7.790
28 Roman Sinelnikov (C2) RUS 45.75 +7.950
29 Vsevolod Nikityk (C2) RUS 46.30 PB +8.500
30 Matvej Najdek (C1) RUS 47.92 +10.120
31 Dmitrij Frolov (C1) RUS 48.10 SB +10.300
32 Mikhail.01 Sokolov (C2) RUS 48.50 +10.700
33 Jegor Jeljutin (C1) RUS 49.07 +11.270
34 Georgij.02 Sokolov (C1) RUS 49.09 SB +11.290
35 Konstantin Aleksejev (B1) RUS 49.44 +11.640
36 Matvej Poletajev (C2) RUS 49.49 PB +11.690
37 Gleb Glinin (B1) RUS 49.80 SB +12.000
38 Roman Fufin (A1) RUS 49.98 +12.180
39 Jaroslav Matvejev (C1) RUS 50.38 PB +12.580
40 Fjodor Mukhin (C1) RUS 50.51 +12.710
41 Jevgenij Minevitsj (B2) RUS 51.09 PB +13.290
42 Ivan Borisov (C1) RUS 52.18 SB +14.380
43 Bogdan Brauer (C1) RUS 52.53 +14.730
44 Sjaban Musajev (C2) RUS 53.68 SB +15.880
45 Ilja.03 Loginov (C1) RUS 54.49 +16.690
46 Boris Genovitsj (C1) RUS 55.38 PB +17.580
47 Artem Trifanov (C1) RUS 56.46 PB +18.660
48 Pavel Davydov (C1) RUS 56.82 PB +19.020
49 Pavel Spirin (C2) RUS 57.40 +19.600
50 Artem Komarov (C1) RUS 57.72 +19.920
51 Daniil Orlov (C1) RUS 1:01.70 SB +23.900
52 Artemij Tsarev (B2) RUS 1:07.88 SB +30.080
53 Mikhail.01 Sergejev (C2) RUS 1:08.70 SB +30.900
54 Konstantin Muravljov (C1) RUS 1:11.90 PB +34.100
DQ Igor Anisimov (C2) RUS DQ -
DNF Nikita.01 Smirnov (C2) RUS DNF -
DNS Ilja.02 Smirnov (C1) RUS DNS -
DNS Vasilij Kudrjasjov (C1) RUS DNS -
DNS Vladislav Solonevitsjev (C2) RUS DNS -
DNS Anton Tsjemodurov (C2) RUS DNS -
DNS Jegor Sjkolin (A1) RUS DNS -
DNS Nikita Makerov (Neo) RUS DNS -
DNS Ilja Nikulin (B1) RUS DNS -
DNS Nikita.99 Akimov (B2) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Men - 1500 meter
21.12.2016

PosNameNationTimeDiff
1 Vladislav Boronin (A2) RUS 1:59.84 TR -
2 Sergej Loginov (B2) RUS 2:00.44 +0.600
3 Aleksandr Dagajev (B1) RUS 2:01.37 +1.530
4 Andrej Sjabanov (B2) RUS 2:03.38 +3.540
5 Andrej Kulyba (B2) RUS 2:05.54 +5.700
6 Jakov Zjurkin (B2) RUS 2:05.97 +6.130
7 Vladislav Titov (B2) RUS 2:06.00 +6.160
8 Maksim Pustovoj (B2) RUS 2:06.33 +6.490
9 Gleb Dubinin (B1) RUS 2:07.42 SB +7.580
10 Matvej.00 Beljajev (B1) RUS 2:08.47 +8.630
11 Maksim Bakhvalov (B1) RUS 2:08.89 SB +9.050
12 Georgij Ionov (B1) RUS 2:09.61 +9.770
13 Aleksandr.99 Sjerstnev (A1) RUS 2:12.43 +12.590
14 Artemij Dzjos (C2) RUS 2:12.91 +13.070
15 Pavel Kijashko (B2) RUS 2:15.54 +15.700
16 Konstantin Aleksejev (B1) RUS 2:15.66 +15.820
17 Garrib Aliskerov (A1) RUS 2:16.70 +16.860
18 Sergej.02 Ivanov (C1) RUS 2:17.63 +17.790
19 Danil Sjitnikov (C1) RUS 2:18.12 +18.280
20 Aleksandr Samulenkov (C2) RUS 2:19.48 +19.640
21 Timofej Sobolev (C2) RUS 2:20.44 +20.600
22 Dmitrij Kortikov (C1) RUS 2:23.30 +23.460
23 Jegor.00 Kuznetsov (B1) RUS 2:23.40 +23.560
24 Nikita Gorjatsjev (B2) RUS 2:24.07 +24.230
25 Dmitrij Song (C2) RUS 2:25.40 +25.560
26 Pavel Spirin (C2) RUS 2:26.28 PB +26.440
27 Aleksandr Kuzmisjkin (A1) RUS 2:27.89 +28.050
28 Vsevolod Nikityk (C2) RUS 2:33.58 PB +33.740
29 Andrej.02 Kudrjavtsev (C1) RUS 2:35.24 +35.400
30 Georgij.02 Sokolov (C1) RUS 2:35.39 SB +35.550
31 Matvej Najdek (C1) RUS 2:36.20 +36.360
32 Dmitrij Frolov (C1) RUS 2:38.20 SB +38.360
33 Gleb Glinin (B1) RUS 2:39.16 PB +39.320
34 Bogdan Brauer (C1) RUS 2:44.74 +44.900
35 Fjodor Mukhin (C1) RUS 2:45.00 +45.160
36 Matvej Poletajev (C2) RUS 2:48.21 PB +48.370
37 Daniil Orlov (C1) RUS 2:48.44 SB +48.600
38 Mikhail.01 Sokolov (C2) RUS 2:49.13 +49.290
39 Jegor Jeljutin (C1) RUS 2:52.28 PB +52.440
40 Ivan Borisov (C1) RUS 2:59.07 SB +59.230
41 Ilja.03 Loginov (C1) RUS 3:08.22 +1.08.380
42 Artem Komarov (C1) RUS 3:13.84 +1.14.000
43 Boris Genovitsj (C1) RUS 3:17.86 PB +1.18.020
DNS Ilja Nikulin (B1) RUS DNS -
DNS Nikita Makerov (Neo) RUS DNS -
DNS Jegor Sjkolin (A1) RUS DNS -
DNS Roman Fufin (A1) RUS DNS -
DNS Igor Anisimov (C2) RUS DNS -
DNS Vladislav Solonevitsjev (C2) RUS DNS -
DNS Vasilij Kudrjasjov (C1) RUS DNS -
DNS Ilja.02 Smirnov (C1) RUS DNS -
DNF Artem Trifanov (C1) RUS DNF -
DQ Jaroslav Matvejev (C1) RUS DQ -
DQ Sjaban Musajev (C2) RUS DQ -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Men - 1000 meter
22.12.2016

PosNameNationTimeDiff
1 Vladislav Boronin (A2) RUS 1:17.60 TR -
2 Sergej Loginov (B2) RUS 1:18.28 +0.680
3 Andrej Sjabanov (B2) RUS 1:19.61 SB +2.010
4 Andrej Kulyba (B2) RUS 1:19.85 +2.250
5 Vladislav Titov (B2) RUS 1:21.14 +3.540
6 Maksim Bakhvalov (B1) RUS 1:21.50 SB +3.900
7 Aleksandr.99 Sjerstnev (A1) RUS 1:21.72 +4.120
8 Gleb Dubinin (B1) RUS 1:21.90 SB +4.300
9 Jakov Zjurkin (B2) RUS 1:22.05 +4.450
10 Maksim Pustovoj (B2) RUS 1:22.10 SB +4.500
11 Pavel Kijashko (B2) RUS 1:22.32 +4.720
12 Konstantin Aleksejev (B1) RUS 1:24.59 +6.990
13 Georgij Ionov (B1) RUS 1:24.93 +7.330
14 Danil Sjitnikov (C1) RUS 1:25.11 +7.510
15 Sergej.02 Ivanov (C1) RUS 1:27.79 +10.190
16 Artemij Dzjos (C2) RUS 1:27.86 +10.260
17 Jegor.00 Kuznetsov (B1) RUS 1:28.57 +10.970
18 Nikita Gorjatsjev (B2) RUS 1:29.14 +11.540
19 Garrib Aliskerov (A1) RUS 1:29.72 +12.120
20 Aleksandr Samulenkov (C2) RUS 1:30.18 +12.580
21 Timofej Sobolev (C2) RUS 1:30.42 +12.820
22 Dmitrij Kortikov (C1) RUS 1:31.04 +13.440
23 Aleksandr Kuzmisjkin (A1) RUS 1:31.11 +13.510
24 Nikita.99 Akimov (B2) RUS 1:32.09 PB +14.490
25 Dmitrij Song (C2) RUS 1:33.28 +15.680
26 Pavel Spirin (C2) RUS 1:34.00 PB +16.400
27 Andrej.02 Kudrjavtsev (C1) RUS 1:36.50 +18.900
28 Georgij.02 Sokolov (C1) RUS 1:36.88 SB +19.280
29 Vsevolod Nikityk (C2) RUS 1:37.23 PB +19.630
30 Dmitrij Frolov (C1) RUS 1:37.93 SB +20.330
31 Bogdan Brauer (C1) RUS 1:40.20 +22.600
32 Matvej Najdek (C1) RUS 1:40.37 +22.770
33 Roman Fufin (A1) RUS 1:40.45 PB +22.850
34 Artemij Tsarev (B2) RUS 1:42.03 PB +24.430
35 Matvej Poletajev (C2) RUS 1:42.11 PB +24.510
36 Mikhail.01 Sokolov (C2) RUS 1:44.21 +26.610
37 Daniil Orlov (C1) RUS 1:44.27 SB +26.670
38 Jegor Jeljutin (C1) RUS 1:45.50 +27.900
39 Jevgenij Minevitsj (B2) RUS 1:45.85 PB +28.250
40 Fjodor Mukhin (C1) RUS 1:46.95 +29.350
41 Ivan Borisov (C1) RUS 1:48.94 SB +31.340
42 Nikita.01 Smirnov (C2) RUS 1:50.33 PB +32.730
43 Sjaban Musajev (C2) RUS 1:51.94 SB +34.340
44 Artem Komarov (C1) RUS 1:53.30 +35.700
45 Mikhail Tsjetverikov (C2) RUS 1:58.91 SB +41.310
46 Artem Trifanov (C1) RUS 2:01.55 PB +43.950
47 Pavel Davydov (C1) RUS 2:02.88 PB +45.280
48 Boris Genovitsj (C1) RUS 2:03.04 PB +45.440
49 Jaroslav Matvejev (C1) RUS 2:09.11 PB +51.510
50 Konstantin Muravljov (C1) RUS 2:12.12 PB +54.520
51 Ilja.03 Loginov (C1) RUS 2:12.26 +54.660
DNS Roman Sinelnikov (C2) RUS DNS -
DNS Igor Anisimov (C2) RUS DNS -
DNS Matvej.00 Beljajev (B1) RUS DNS -
DNS Gleb Glinin (B1) RUS DNS -
DNF Mikhail.01 Sergejev (C2) RUS DNF -
DQ Aleksandr Dagajev (B1) RUS DQ -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Men - 3000 meter
22.12.2016

PosNameNationTimeDiff
1 Andrej Sjabanov (B2) RUS 4:20.23 TR -
2 Aleksandr Dagajev (B1) RUS 4:22.32 +2.090
3 Maksim Pustovoj (B2) RUS 4:23.99 +3.760
4 Sergej Loginov (B2) RUS 4:25.05 +4.820
5 Jakov Zjurkin (B2) RUS 4:26.87 +6.640
6 Georgij Ionov (B1) RUS 4:34.28 +14.050
7 Vladislav Titov (B2) RUS 4:36.41 +16.180
8 Gleb Dubinin (B1) RUS 4:41.22 SB +20.990
9 Artemij Dzjos (C2) RUS 4:42.10 +21.870
10 Andrej Kulyba (B2) RUS 4:47.21 +26.980
11 Maksim Bakhvalov (B1) RUS 4:47.64 SB +27.410
12 Timofej Sobolev (C2) RUS 4:52.27 +32.040
13 Konstantin Aleksejev (B1) RUS 4:55.86 +35.630
14 Garrib Aliskerov (A1) RUS 4:57.72 SB +37.490
15 Danil Sjitnikov (C1) RUS 4:58.98 +38.750
16 Nikita.99 Akimov (B2) RUS 4:59.90 PB +39.670
17 Aleksandr Samulenkov (C2) RUS 5:00.50 SB +40.270
18 Pavel Spirin (C2) RUS 5:02.42 PB +42.190
19 Dmitrij Kortikov (C1) RUS 5:08.86 +48.630
20 Nikita Gorjatsjev (B2) RUS 5:09.42 +49.190
21 Sergej.02 Ivanov (C1) RUS 5:09.59 +49.360
22 Dmitrij Song (C2) RUS 5:16.58 +56.350
23 Aleksandr Kuzmisjkin (A1) RUS 5:23.25 SB +1.03.020
24 Andrej.02 Kudrjavtsev (C1) RUS 5:26.69 +1.06.460
25 Vsevolod Nikityk (C2) RUS 5:30.95 PB +1.10.720
26 Bogdan Brauer (C1) RUS 5:32.57 SB +1.12.340
27 Gleb Glinin (B1) RUS 5:36.70 PB +1.16.470
28 Fjodor Mukhin (C1) RUS 5:40.98 SB +1.20.750
29 Sjaban Musajev (C2) RUS 5:44.40 SB +1.24.170
30 Matvej Najdek (C1) RUS 5:48.41 +1.28.180
31 Ivan Borisov (C1) RUS 6:00.27 PB +1.40.040
32 Daniil Orlov (C1) RUS 6:00.82 SB +1.40.590
33 Artem Komarov (C1) RUS 6:16.40 +1.56.170
DNS Aleksandr.99 Sjerstnev (A1) RUS DNS -
DNS Matvej.00 Beljajev (B1) RUS DNS -
DNF Mikhail.01 Sokolov (C2) RUS DNF -
DNF Matvej Poletajev (C2) RUS DNF -
DQ Georgij.02 Sokolov (C1) RUS DQ -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Samalogs 21. - 22.12.2016