Competition: All-Russian Competitions Among Juniors And Juniors (Autumn Cup)

Information:
  • 143 athletes from 1 nation
  • 57 women and 86 men
  • 11 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start, Team Pursuit, 6 Laps, Team Pursuit, 8 Laps, Team Sprint)
  • 616 races (32x mit DNF/DNS/DQ)

Men - 1000 meter
24.11.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Jegor Sjorokhov (A2) RUS 1:12.98 PB -
2 Aleksej Tsvetkov (A2) RUS 1:13.88 PB +0.900
3 Aleksej.03 Tsjernysjov (A1) RUS 1:13.92 PB +0.940
4 Mikhail Sjerr (B2) RUS 1:14.16 SB +1.180
5 Ivan.03 Tarasov (A2) RUS 1:14.22 SB +1.240
6 Maksim Kornijenko (A1) RUS 1:14.27 PB +1.290
7 Andrej Karpusjin (A1) RUS 1:14.34 PB +1.360
8 Ruslan Safin (A2) RUS 1:14.36 PB +1.380
9 Denis Golik (A1) RUS 1:14.45 PB +1.470
10 Sergej Gvozdij (A1) RUS 1:14.54 PB +1.560
11 Danil Sjitnikov (A2) RUS 1:14.57 PB +1.590
12 Dmitrij.04 Zajtsev (A1) RUS 1:14.95 PB +1.970
13 Sergej Nalivajko (A1) RUS 1:14.96 +1.980
14 Maksim Koltsov (A1) RUS 1:15.41 +2.430
15 Kirill Zujev (A2) RUS 1:15.51 PB +2.530
16 Daniil Uspekhov (A1) RUS 1:15.79 SB +2.810
17 Oleg Potapenko (A1) RUS 1:15.80 PB +2.820
18 Nikita Burmistrov (A2) RUS 1:15.82 SB +2.840
19 Denis Balasjov (A1) RUS 1:16.22 +3.240
20 Jakov Aksenov (A1) RUS 1:16.45 PB +3.470
21 Vitalij Konkov (A1) RUS 1:16.54 +3.560
22 Vladislav Serov (A1) RUS 1:16.77 +3.790
23 Ilja Anokhin (A1) RUS 1:16.80 SB +3.820
24 Nikita Dololtov (A1) RUS 1:16.81 +3.830
25 Kirill Bulysjev (A1) RUS 1:16.86 PB +3.880
26 Sergej Leonenko (A2) RUS 1:16.89 SB +3.910
27 Vadim Svesjnikov (A2) RUS 1:17.05 SB +4.070
28 Dmitrij.03 Fedorov (A2) RUS 1:17.07 PB +4.090
29 Vladislav Laptev (A1) RUS 1:17.27 PB +4.290
30 Semen Averin (A1) RUS 1:17.55 PB +4.570
31 Vladimir Vozmistsjev (A2) RUS 1:17.57 +4.590
32 Ivan Ogurtsov (A2) RUS 1:17.62 +4.640
33 Andrej Butakov (A1) RUS 1:17.68 +4.700
34 Pavel Tsjintsjuk (A1) RUS 1:17.72 +4.740
35 Stanislav Ukhanov (A2) RUS 1:17.84 PB +4.860
36 Vjatsjeslav Stefantsov (A1) RUS 1:18.06 PB +5.080
37 Dmitrij Voronetskij (A2) RUS 1:18.55 +5.570
38 Jaroslav Tsjernenko (A1) RUS 1:18.56 +5.580
39 Dmitrij Pljusnin (A1) RUS 1:18.58 SB +5.600
40 Aleksandr Salamatov (A2) RUS 1:18.77 +5.790
41 Artem Lomonosov (A1) RUS 1:19.12 +6.140
42 Valerij Krjutsjkov (A2) RUS 1:19.14 PB +6.160
43 Andrej.02 Kudrjavtsev (A2) RUS 1:19.19 +6.210
44 Aleksej Platsjinda (A1) RUS 1:19.34 PB +6.360
45 Oleg Parsjkov (A1) RUS 1:19.68 +6.700
46 Vladimir Artebjakin (A1) RUS 1:19.72 +6.740
47 Danila Tsjerepkin (A2) RUS 1:20.43 +7.450
48 Artemij Dorofejev (A2) RUS 1:20.48 SB +7.500
49 Artem Komarov (A2) RUS 1:21.16 +8.180
50 Andrej Grinko (A1) RUS 1:21.55 SB +8.570
51 Ivan Karpov (A1) RUS 1:21.64 PB +8.660
52 Ilja Trosjkov (A1) RUS 1:22.25 +9.270
53 Orkhan Russkikji (A2) RUS 1:22.70 +9.720
54 Anton Khokhrjakov (A1) RUS 1:24.64 SB +11.660
55 Danila Lipatov (A1) RUS 1:27.11 SB +14.130
56 Lev Merkusjev (A1) RUS 1:27.24 +14.260
WDR Ivan Burtsev (A1) RUS WDR -
DNS Aleksandr Platonov (A2) RUS DNS -
WDR Matvej Najdek (A2) RUS WDR -
SB - Seasonal Best

Men Semifinal 1 - Mass Start
24.11.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Maksim Andrjusjin (A1) RUS 5:39.59 -
2 Bogdan Brauer (A2) RUS 5:39.65 +0.063
3 Denis Golik (A1) RUS 5:39.74 +0.151
4 Maksim Kornijenko (A1) RUS 5:49.51 +9.926
5 Maksim Koltsov (A1) RUS 5:39.80 +0.207
6 Daniil Bolotin (A1) RUS 5:50.80 +11.208
7 Mikhail Gavrilov (A1) RUS 5:40.65 +1.063
8 Dmitrij Voronetskij (A2) RUS 5:59.74 +20.156
9 Nikita Khromin (A1) RUS 5:41.59 +2.006
10 Ivan Ogurtsov (A2) RUS 5:58.52 +18.932
11 Semen Mukhin (A1) RUS 5:41.58 +1.991
12 Aleksej.03 Tsjernysjov (A1) RUS 5:43.85 +4.262
13 Valerij Krjutsjkov (A2) RUS 5:44.47 +4.882
14 Nikita Dololtov (A1) RUS 5:46.15 +6.559
15 Artem Komarov (A2) RUS 5:46.30 +6.709
16 Vladislav Laptev (A1) RUS 5:47.87 +8.282
17 Ivan Gretsjisjnov (A2) RUS 9:11.45 +3.31.860
18 Anton Khokhrjakov (A1) RUS 6:05.21 +25.626
19 Ivan Karpov (A1) RUS 6:05.27 +25.677
20 Aleksandr Platonov (A2) RUS 6:09.87 +30.284
21 Orkhan Russkikji (A2) RUS 5:13.77 -25.820
22 Maksim Afanasjev (A2) RUS 3:46.81 -1.52.776
WDR Ivan Burtsev (A1) RUS WDR -
DNS Mikhail Sjerr (B2) RUS DNS -
SB - Seasonal Best

Men Semifinal 2 - Mass Start
24.11.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Dmitrij Burakov (A1) RUS 5:21.64 -
2 Roman Sukhinin (A1) RUS 5:23.46 +1.818
3 Aleksej Tsvetkov (A2) RUS 5:25.46 +3.823
4 Filipp Smagin (A2) RUS 5:25.48 +3.841
5 Sergej Gvozdij (A1) RUS 5:34.03 +12.393
6 Artem Lomonosov (A1) RUS 5:25.64 +4.005
7 Jegor Strunin (A1) RUS 5:25.79 +4.148
8 Dmitrij.04 Zajtsev (A1) RUS 5:40.78 +19.143
9 Gleb Kotsjurov (A2) RUS 5:25.96 +4.317
10 Dmitrij Vejnberg (A1) RUS 5:26.19 +4.554
11 Dmitrij Kukhtej (B2) RUS 5:27.72 +6.082
12 Pavel Tsjintsjuk (A1) RUS 5:28.94 +7.304
13 Vladimir Artebjakin (A1) RUS 5:33.03 +11.392
14 Aleksandr Salamatov (A2) RUS 5:34.01 +12.374
15 Daniil Uspekhov (A1) RUS 5:37.61 +15.974
16 Lev Merkusjev (A1) RUS 5:45.45 +23.812
17 Stanislav Ukhanov (A2) RUS 5:45.64 +24.003
18 Danila Tsjerepkin (A2) RUS 5:51.65 +30.008
19 Makar Lobanov (A1) RUS 5:58.92 +37.284
20 Danil Lobistsjev (A1) RUS 2:42.07 -2.39.569
21 Kirill Bulysjev (A1) RUS 1:58.76 -3.22.883
DNS Danila Lipatov (A1) RUS DNS -
DNS Oleg Parsjkov (A1) RUS DNS -
SB - Seasonal Best