Competition: All-Russian Competition In Memory Of B.A. Shilkov

Information:
  • 153 athletes from 1 nation
  • 62 women and 91 men
  • 7 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start, Team Sprint)
  • 704 races (20x mit DNF/DNS/DQ)

Women , Samalog - Mini Combination 500m/1500m/1000m/3000m
23. - 25.11.2020

PosNameNation500m1500m1000m3000mPointsDiff
1 Valerija Sorokoletova (B2) RUS 42.14 (2) 2:10.59 (1) 1:24.41 (1) 4:31.30 (1) 173.091 TR -
2 Anna Olkova (A2) RUS 42.92 (5) 2:11.27 (2) 1:26.38 (4) 4:33.95 (2) 175.524 +2.433
3 Irina Taungaver (A2) RUS 42.97 (6) 2:12.06 (3) 1:26.51 (5) 4:42.78 (5) 177.375 +4.284
4 Kristina Jakusjova (A1) RUS 42.83 (4) 2:14.07 (4) 1:26.05 (3) 4:45.85 (7) 178.186 +5.095
5 Ljudmila Kuzmenko (A2) RUS 42.38 (3) SB 2:15.19 (5) 1:26.60 (6) 4:44.88 (6) 178.223 SB +5.132
6 Jekaterina.02 Zlobina (A1) RUS 44.66 (9) 2:15.44 (6) 1:28.73 (7) 4:38.54 (4) 180.594 +7.503
7 Olesja Sergijeva (A1) RUS 44.66 (9) 2:18.48 (9) 1:31.30 (10) 4:46.22 (8) 184.173 +11.082
8 Jelena Plotnikova (A1) RUS 43.18 (7) 2:26.74 (13) 1:30.29 (9) 4:50.61 (10) 185.673 +12.582
9 Jekaterina Tsjasjtsjina (A1) RUS 45.36 (15) 2:18.03 (7) 1:32.63 (13) 4:47.98 (9) SB 185.681 SB +12.590
10 Alina Kozjemjakina (A2) RUS 44.95 (12) 2:18.35 (8) 1:30.27 (8) 4:58.22 (13) 185.904 +12.813
11 Irina Slesareva (A2) RUS 42.04 (1) 2:45.58 (19) 1:24.75 (2) 4:38.24 (3) 185.981 +12.890
12 Lidija Motorina (A1) RUS 44.07 (8) SB 2:23.39 (10) 1:31.37 (11) 4:56.73 (11) 187.006 SB +13.915
13 Marija Marmysjeva (A1) RUS 45.40 (16) PB 2:24.07 (11) 1:32.26 (12) 4:57.96 (12) 189.213 SB +16.122
14 Jelizaveta Pugatsjeva (A2) RUS 45.26 (14) 2:26.11 (12) 1:33.33 (14) 5:07.26 (16) SB 191.838 +18.747
15 Valerija Vool (A1) RUS 44.79 (11) 2:28.61 (16) 1:35.30 (15) 5:09.71 (17) 193.594 SB +20.503
16 Ksenija Bantsjukova (A1) RUS 45.77 (17) 2:27.81 (14) 1:37.85 (17) 5:01.77 (15) PB 194.260 SB +21.169
17 Marina Arsenjeva (A1) RUS 46.40 (18) 2:29.92 (17) 1:36.37 (16) 5:00.09 (14) 194.573 +21.482
18 Jana Otmakhova (A1) RUS 45.25 (13) 2:28.47 (15) 1:38.42 (18) 5:21.89 (19) 197.598 SB +24.507
19 Marija Khlyzova (A1) RUS 47.58 (19) 2:32.06 (18) 1:39.69 (19) 5:19.05 (18) 201.286 SB +28.195
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women - 500 meter
23.11.2020

PosNameNationTimeDiff
1 Irina Slesareva (A2) RUS 42.04 -
2 Valerija Sorokoletova (B2) RUS 42.14 +0.100
3 Ljudmila Kuzmenko (A2) RUS 42.38 SB +0.340
4 Kristina Jakusjova (A1) RUS 42.83 +0.790
5 Anna Olkova (A2) RUS 42.92 +0.880
6 Irina Taungaver (A2) RUS 42.97 +0.930
7 Jelena Plotnikova (A1) RUS 43.18 +1.140
8 Lidija Motorina (A1) RUS 44.07 SB +2.030
9 Olesja Sergijeva (A1) RUS 44.66 +2.620
Jekaterina.02 Zlobina (A1) RUS 44.66 +2.620
11 Valerija Vool (A1) RUS 44.79 +2.750
12 Alina Kozjemjakina (A2) RUS 44.95 +2.910
13 Jana Otmakhova (A1) RUS 45.25 +3.210
14 Jelizaveta Pugatsjeva (A2) RUS 45.26 +3.220
15 Jekaterina Tsjasjtsjina (A1) RUS 45.36 +3.320
16 Marija Marmysjeva (A1) RUS 45.40 PB +3.360
17 Ksenija Bantsjukova (A1) RUS 45.77 +3.730
18 Marina Arsenjeva (A1) RUS 46.40 +4.360
19 Marija Khlyzova (A1) RUS 47.58 +5.540
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women - 1500 meter
25.11.2020

PosNameNationTimeDiff
1 Valerija Sorokoletova (B2) RUS 2:10.59 -
2 Anna Olkova (A2) RUS 2:11.27 +0.680
3 Irina Taungaver (A2) RUS 2:12.06 +1.470
4 Kristina Jakusjova (A1) RUS 2:14.07 +3.480
5 Ljudmila Kuzmenko (A2) RUS 2:15.19 +4.600
6 Jekaterina.02 Zlobina (A1) RUS 2:15.44 +4.850
7 Jekaterina Tsjasjtsjina (A1) RUS 2:18.03 +7.440
8 Alina Kozjemjakina (A2) RUS 2:18.35 +7.760
9 Olesja Sergijeva (A1) RUS 2:18.48 +7.890
10 Lidija Motorina (A1) RUS 2:23.39 +12.800
11 Marija Marmysjeva (A1) RUS 2:24.07 +13.480
12 Jelizaveta Pugatsjeva (A2) RUS 2:26.11 +15.520
13 Jelena Plotnikova (A1) RUS 2:26.74 +16.150
14 Ksenija Bantsjukova (A1) RUS 2:27.81 +17.220
15 Jana Otmakhova (A1) RUS 2:28.47 +17.880
16 Valerija Vool (A1) RUS 2:28.61 +18.020
17 Marina Arsenjeva (A1) RUS 2:29.92 +19.330
18 Marija Khlyzova (A1) RUS 2:32.06 +21.470
19 Irina Slesareva (A2) RUS 2:45.58 +34.990
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women - 1000 meter
24.11.2020

PosNameNationTimeDiff
1 Valerija Sorokoletova (B2) RUS 1:24.41 -
2 Irina Slesareva (A2) RUS 1:24.75 +0.340
3 Kristina Jakusjova (A1) RUS 1:26.05 +1.640
4 Anna Olkova (A2) RUS 1:26.38 +1.970
5 Irina Taungaver (A2) RUS 1:26.51 +2.100
6 Ljudmila Kuzmenko (A2) RUS 1:26.60 +2.190
7 Jekaterina.02 Zlobina (A1) RUS 1:28.73 +4.320
8 Alina Kozjemjakina (A2) RUS 1:30.27 +5.860
9 Jelena Plotnikova (A1) RUS 1:30.29 +5.880
10 Olesja Sergijeva (A1) RUS 1:31.30 +6.890
11 Lidija Motorina (A1) RUS 1:31.37 +6.960
12 Marija Marmysjeva (A1) RUS 1:32.26 +7.850
13 Jekaterina Tsjasjtsjina (A1) RUS 1:32.63 +8.220
14 Jelizaveta Pugatsjeva (A2) RUS 1:33.33 +8.920
15 Valerija Vool (A1) RUS 1:35.30 +10.890
16 Marina Arsenjeva (A1) RUS 1:36.37 +11.960
17 Ksenija Bantsjukova (A1) RUS 1:37.85 +13.440
18 Jana Otmakhova (A1) RUS 1:38.42 +14.010
19 Marija Khlyzova (A1) RUS 1:39.69 +15.280
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best

Women - 3000 meter
23.11.2020

PosNameNationTimeDiff
1 Valerija Sorokoletova (B2) RUS 4:31.30 -
2 Anna Olkova (A2) RUS 4:33.95 +2.650
3 Irina Slesareva (A2) RUS 4:38.24 +6.940
4 Jekaterina.02 Zlobina (A1) RUS 4:38.54 +7.240
5 Irina Taungaver (A2) RUS 4:42.78 +11.480
6 Ljudmila Kuzmenko (A2) RUS 4:44.88 +13.580
7 Kristina Jakusjova (A1) RUS 4:45.85 +14.550
8 Olesja Sergijeva (A1) RUS 4:46.22 +14.920
9 Jekaterina Tsjasjtsjina (A1) RUS 4:47.98 SB +16.680
10 Jelena Plotnikova (A1) RUS 4:50.61 +19.310
11 Lidija Motorina (A1) RUS 4:56.73 +25.430
12 Marija Marmysjeva (A1) RUS 4:57.96 +26.660
13 Alina Kozjemjakina (A2) RUS 4:58.22 +26.920
14 Marina Arsenjeva (A1) RUS 5:00.09 +28.790
15 Ksenija Bantsjukova (A1) RUS 5:01.77 PB +30.470
16 Jelizaveta Pugatsjeva (A2) RUS 5:07.26 SB +35.960
17 Valerija Vool (A1) RUS 5:09.71 +38.410
18 Marija Khlyzova (A1) RUS 5:19.05 +47.750
19 Jana Otmakhova (A1) RUS 5:21.89 +50.590
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best