Competition: All-Russian Competition In Memory Of B.A. Shilkov

Information:
  • 153 athletes from 1 nation
  • 62 women and 91 men
  • 7 distances (1000m, 1500m, 3000m, 5000m, 500m, Mass Start, Team Sprint)
  • 704 races (20x mit DNF/DNS/DQ)

Men - 500 meter
23.11.2020

PosNameNationTimeDiff
1 Timur Karamov (A2) RUS 35.78 TR -
2 Jaroslav Tsjernenko (B2) RUS 36.50 +0.720
3 Vsevolod Jatov (A1) RUS 37.29 SB +1.510
4 Danil Sjitnikov (A1) RUS 37.43 PB +1.650
5 Aleksandr.03 Sergejev (A1) RUS 37.47 +1.690
6 Sergei Bukuev (B2) RUS 37.54 +1.760
7 Artem Jeziitsjev (B2) RUS 37.64 +1.860
8 Roman Najdenov (A2) RUS 37.66 +1.881
9 Filipp Smagin (A1) RUS 37.66 +1.883
10 Matvey Tarasov (A1) RUS 37.72 +1.940
11 Ruslan Safin (A1) RUS 37.74 SB +1.960
12 Ivan.03 Tarasov (A1) RUS 37.75 +1.970
13 Filipp Sjagejev (A2) RUS 37.79 +2.010
14 Kirill Sivtsev (A2) RUS 37.82 +2.040
15 Matvej Tumanov (A2) RUS 37.84 +2.060
16 Nikita Varavkin (A2) RUS 37.85 +2.070
17 Maksim Koltsov (B2) RUS 37.90 +2.120
18 Aleksandr Strelets (A2) RUS 38.19 +2.410
19 Nikita Proshin (A1) RUS 38.22 +2.440
20 Pavel Arefjev (A1) RUS 38.23 +2.450
21 Daniil Gensjel (A2) RUS 38.28 +2.500
22 Jevgenij Zjarov (A2) RUS 38.42 +2.640
23 Vladislav Tjapin (A2) RUS 38.43 +2.650
24 Maksimilian Gajevskij (B1) RUS 38.44 +2.660
25 Dmitrij Nikiforov (A2) RUS 38.45 +2.670
26 Ilja Anokhin (B2) RUS 38.50 +2.720
27 Ioni Golberg (A2) RUS 38.67 +2.896
28 Daniil Burgasov (B1) RUS 38.67 +2.899
29 Vladimir Vozmistsjev (A1) RUS 38.73 +2.950
30 Timofej Sobolev (A2) RUS 38.78 +3.000
31 Matvej Najdek (A1) RUS 38.80 +3.020
32 Maksim Kornaukhov (A1) RUS 38.81 +3.030
33 Ivan Ogurtsov (A1) RUS 38.86 +3.080
34 Semen Polistsjuk (A2) RUS 38.96 +3.180
35 Kirill Zujev (A1) RUS 39.03 +3.250
36 Jegor Fokin (B1) RUS 39.05 +3.270
37 Nikita Burmistrov (A1) RUS 39.12 +3.340
38 German Gratsjov (A2) RUS 39.14 +3.366
39 Sergej Leonenko (A1) RUS 39.14 +3.367
40 Vladislav Zajnulin (A2) RUS 39.15 +3.372
41 Aleksandr Salamatov (A1) RUS 39.15 +3.376
42 Vadim Samarin (A2) RUS 39.20 +3.425
43 Jegor Mensjikov (A2) RUS 39.20 +3.429
44 Dmitrij.01 Tsarev (A2) RUS 39.28 +3.501
45 Andrej.02 Kudrjavtsev (A1) RUS 39.28 +3.509
46 Jegor Bragin (A1) RUS 39.31 +3.530
47 Vladimir Semirunniy (A1) RUS 39.37 +3.590
48 Dmitrij Voronetskij (A1) RUS 39.47 +3.693
49 Alekhandro Dokasj Gogina (B1) RUS 39.47 +3.699
50 Ilnur Akhmetkhanov (A2) RUS 39.58 PB +3.800
51 Nikita Dololtov (B2) RUS 39.59 +3.810
52 Jegor Skripnik (A2) RUS 39.60 +3.820
53 Artemij Dorofejev (A1) RUS 39.78 SB +4.000
54 Vadim Svesjnikov (A1) RUS 39.85 +4.070
55 Artemij Dzjos (A2) RUS 39.96 +4.180
56 Mikhail Subbotin (A1) RUS 40.03 +4.250
57 Dmitrij.01 Stsjerbakov (A2) RUS 40.12 +4.340
58 Artjom Belozertsev (A2) RUS 40.30 +4.520
59 Roman Latukhin (A2) RUS 40.33 +4.550
60 Dmitrij.03 Fedorov (A1) RUS 40.40 SB +4.620
61 Nikolaj.05 Baranov (B1) RUS 40.42 +4.640
62 Artur Kaptelev (A2) RUS 40.49 +4.710
63 Gleb Kotsjurov (A1) RUS 40.62 +4.840
64 Bogdan Brauer (A1) RUS 40.66 +4.880
65 Dmitrij Bolsjakov (A2) RUS 40.70 PB +4.920
66 Sjaban Musajev (A2) RUS 40.77 +4.990
67 Aleksandr.03 Platonov (A1) RUS 40.80 +5.020
68 Dmitrij Kollegov (A2) RUS 40.88 +5.100
69 Vjatsjeslav Isupov (A1) RUS 40.93 +5.150
70 Grigorij Permjakov (A1) RUS 41.01 +5.230
71 Valerij Krjutsjkov (A1) RUS 41.03 +5.250
72 Danila Tsjerepkin (A1) RUS 41.16 +5.380
73 Artjom.01 Gerasimov (A2) RUS 41.25 +5.470
74 Igor Bodrov (A2) RUS 41.29 +5.510
75 Maksim Afanasjev (A1) RUS 41.59 +5.810
76 Artem Mazur (B1) RUS 41.79 +6.010
77 Maksim Stoljarov (A2) RUS 41.85 +6.070
78 Stanislav Ukhanov (A1) RUS 41.92 +6.140
79 Ivan Gretsjisjnov (A1) RUS 42.39 SB +6.610
80 Nikita Skvarnik (B2) RUS 43.58 PB +7.800
81 Daniil Orlov (A1) RUS 43.66 +7.880
DNF Aleksandr Tsjastsjin (A2) RUS DNF -
DNS Roman Pogrebnov (A2) RUS DNS -
DNS Daniil Jezjov (A1) RUS DNS -
TRJ - Track Record Junior, SB - Seasonal Best