Competition: All-Russian Competition For The Prizes Of The Kolomna City District

Information:
  • 149 athletes from 1 nation
  • 59 women and 90 men
  • 10 distances (1000m, 1500m, 3000m, 500m, Mass Start, Team Pursuit, 6 Laps, Team Pursuit, 8 Laps, Team Sprint)
  • 948 races (36x mit DNF/DNS/DQ)

Men , Samalog - Mini Combination 500m/1500m/1000m/3000m
12. - 14.11.2021

PosNameNation500m1500m1000m3000mPointsDiff
1 Vsevolod Jatov (A2) RUS 37.05 (2) 1:51.65 (1) 1:12.87 (2) 4:05.62 (3) 151.637 NRJ, TRJ -
2 Matvey Tarasov (A2) RUS 37.19 (3) 1:54.30 (5) 1:12.66 (1) 4:07.34 (5) 152.843 PB +1.206
3 Sergei Bukuev (A1) RUS 36.91 (1) 1:54.15 (3) 1:13.71 (4) 4:08.73 (7) 153.270 PB +1.633
4 Maksim Andrjusjin (A1) RUS 37.32 (4) PB 1:54.98 (7) 1:14.34 (8) 4:06.31 (4) 153.867 PB +2.230
5 Nikita Prosjin (A2) RUS 37.32 (4) 1:52.02 (2) 1:13.30 (3) 4:18.38 (17) 154.373 PB +2.736
6 Sergej Nalivajko (A1) RUS 37.67 (7) 1:54.17 (4) 1:15.32 (11) 4:11.48 (12) 155.299 PB +3.662
7 Daniil Naidenyshev (A1) RUS 39.22 (18) 1:55.89 (11) 1:16.59 (15) 3:55.38 (1) 155.375 PB +3.738
8 Mikhail Subbotin (A2) RUS 39.13 (17) 1:54.52 (6) 1:15.29 (10) 4:02.87 (2) 155.426 PB +3.789
9 Aleksej Tsvetkov (A2) RUS 37.99 (8) 1:55.87 (10) 1:14.12 (7) 4:11.22 (11) 155.543 PB +3.906
10 Maksim Koltsov (A1) RUS 38.28 (10) 1:55.55 (8) 1:16.07 (12) 4:08.33 (6) 156.219 PB +4.582
11 Jegor Sjorokhov (A2) RUS 37.39 (6) 1:55.58 (9) 1:13.81 (5) 4:22.23 (27) 156.526 PB +4.889
12 Nikita Burmistrov (A2) RUS 38.98 (15) 1:56.89 (12) 1:16.59 (15) 4:12.67 (13) 158.349 PB +6.712
13 Daniil Bolotin (A1) RUS 39.34 (20) 1:57.89 (14) 1:16.31 (14) 4:10.11 (10) 158.476 PB +6.839
14 Vadim Svesjnikov (A2) RUS 39.07 (16) 1:58.34 (16) 1:17.46 (20) 4:09.15 (8) 158.771 PB +7.134
15 Dmitrij.04 Zajtsev (A1) RUS 38.10 (9) 1:58.23 (15) 1:16.13 (13) 4:20.33 (22) 158.963 PB +7.326
16 Makar Lobanov (A1) RUS 38.84 (13) PB 1:59.05 (18) 1:16.97 (18) 4:15.59 (14) 159.606 PB +7.969
17 Kirill Bulysjev (A1) RUS 39.78 (26) 1:59.64 (20) 1:17.35 (19) 4:09.92 (9) 159.988 PB +8.351
18 Grigorij Petsjisjtsjev (A2) RUS 39.36 (21) 1:58.93 (17) 1:17.63 (22) 4:16.94 (16) 160.641 PB +9.004
19 Pavel Tsjintsjuk (A1) RUS 39.64 (23) 2:01.62 (24) 1:14.02 (6) 4:21.21 (23) 160.725 PB +9.088
20 Sergej Gvozdij (A1) RUS 38.47 (11) 1:57.88 (13) 1:15.14 (9) 4:32.49 (34) 160.748 SB +9.111
21 Dmitrij Voronetskij (A2) RUS 38.84 (13) 1:59.91 (21) 1:17.59 (21) 4:20.24 (21) 160.978 PB +9.341
22 Vladimir Vozmistsjev (A2) RUS 39.86 (27) 1:59.26 (19) 1:16.74 (17) 4:21.70 (25) 161.599 SB +9.962
23 Mikhail Gavrilov (A1) RUS 38.78 (12) 2:03.78 (29) 1:18.45 (24) 4:19.56 (19) 162.525 PB +10.888
24 Stanislav Ukhanov (A2) RUS 41.06 (33) 2:00.15 (22) 1:18.56 (26) 4:16.13 (15) 163.078 PB +11.441
25 Artem Lomonosov (A1) RUS 39.31 (19) 2:02.26 (25) 1:18.45 (24) 4:25.84 (30) 163.594 PB +11.957
26 Jakov Aksenov (A1) RUS 39.75 (24) 2:04.00 (30) 1:17.83 (23) 4:22.22 (26) 163.701 SB +12.064
27 Dmitrij Kukhtej (B2) RUS 40.39 (29) 2:02.26 (25) 1:19.33 (31) 4:19.58 (20) 164.071 PB +12.434
28 Oleg Parsjkov (A1) RUS 39.76 (25) 2:02.57 (27) 1:18.58 (27) 4:27.37 (31) 164.467 PB +12.830
29 Aleksej.03 Tsjernysjov (A1) RUS 39.54 (22) 2:04.94 (32) 1:19.23 (29) 4:24.29 (29) 164.849 PB +13.212
30 Artem Komarov (A2) RUS 40.75 (31) 2:03.32 (28) 1:20.37 (33) 4:18.94 (18) 165.197 PB +13.560
31 Orkhan Russkikji (A2) RUS 42.27 (35) 2:00.28 (23) 1:18.70 (28) 4:23.29 (28) 165.594 PB +13.957
32 Jegor Pokrysjetsjnikov (A1) RUS 40.58 (30) 2:05.16 (33) 1:19.25 (30) 4:29.40 (32) 166.825 PB +15.188
33 Ivan Gretsjisjnov (A2) RUS 41.94 (34) 2:04.82 (31) 1:21.31 (35) 4:21.65 (24) 167.809 PB +16.172
34 Aleksandr Salamatov (A2) RUS 40.19 (28) 2:06.80 (35) 1:19.39 (32) 4:34.02 (35) 167.821 +16.184
35 Aleksandr Platonov (A2) RUS 40.96 (32) 2:06.17 (34) 1:21.00 (34) 4:32.45 (33) 168.924 PB +17.287
36 Lev Merkusjev (A1) RUS 44.25 (36) 2:17.87 (36) 1:28.01 (36) 4:41.46 (36) 181.121 PB +29.484
NRJ - National Record Juniors, TRJ - Track Record Junior, AA2 - Age Group Record AG A1/A2, SB - Seasonal Best

Men - 500 meter
12.11.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Sergei Bukuev (A1) RUS 36.91 -
2 Vsevolod Jatov (A2) RUS 37.05 +0.140
3 Matvey Tarasov (A2) RUS 37.19 +0.280
4 Nikita Prosjin (A2) RUS 37.32 +0.410
Maksim Andrjusjin (A1) RUS 37.32 PB +0.410
6 Jegor Sjorokhov (A2) RUS 37.39 +0.480
7 Sergej Nalivajko (A1) RUS 37.67 +0.760
8 Aleksej Tsvetkov (A2) RUS 37.99 +1.080
9 Dmitrij.04 Zajtsev (A1) RUS 38.10 +1.190
10 Maksim Koltsov (A1) RUS 38.28 +1.370
11 Sergej Gvozdij (A1) RUS 38.47 +1.560
12 Mikhail Gavrilov (A1) RUS 38.78 +1.870
13 Dmitrij Voronetskij (A2) RUS 38.84 +1.930
Makar Lobanov (A1) RUS 38.84 PB +1.930
15 Nikita Burmistrov (A2) RUS 38.98 +2.070
16 Vadim Svesjnikov (A2) RUS 39.07 +2.160
17 Mikhail Subbotin (A2) RUS 39.13 +2.220
18 Daniil Naidenyshev (A1) RUS 39.22 +2.310
19 Artem Lomonosov (A1) RUS 39.31 +2.400
20 Daniil Bolotin (A1) RUS 39.34 +2.430
21 Grigorij Petsjisjtsjev (A2) RUS 39.36 +2.450
22 Aleksej.03 Tsjernysjov (A1) RUS 39.54 +2.630
23 Pavel Tsjintsjuk (A1) RUS 39.64 +2.730
24 Jakov Aksenov (A1) RUS 39.75 +2.840
25 Oleg Parsjkov (A1) RUS 39.76 +2.850
26 Kirill Bulysjev (A1) RUS 39.78 +2.870
27 Vladimir Vozmistsjev (A2) RUS 39.86 +2.950
28 Aleksandr Salamatov (A2) RUS 40.19 +3.280
29 Dmitrij Kukhtej (B2) RUS 40.39 +3.480
30 Jegor Pokrysjetsjnikov (A1) RUS 40.58 +3.670
31 Artem Komarov (A2) RUS 40.75 +3.840
32 Aleksandr Platonov (A2) RUS 40.96 +4.050
33 Stanislav Ukhanov (A2) RUS 41.06 +4.150
34 Ivan Gretsjisjnov (A2) RUS 41.94 +5.030
35 Orkhan Russkikji (A2) RUS 42.27 +5.360
36 Lev Merkusjev (A1) RUS 44.25 +7.340
NRJ - National Record Juniors, TRJ - Track Record Junior, AA2 - Age Group Record AG A1/A2, SB - Seasonal Best

Men - 1500 meter
14.11.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Vsevolod Jatov (A2) RUS 1:51.65 -
2 Nikita Prosjin (A2) RUS 1:52.02 +0.370
3 Sergei Bukuev (A1) RUS 1:54.15 +2.500
4 Sergej Nalivajko (A1) RUS 1:54.17 +2.520
5 Matvey Tarasov (A2) RUS 1:54.30 +2.650
6 Mikhail Subbotin (A2) RUS 1:54.52 +2.870
7 Maksim Andrjusjin (A1) RUS 1:54.98 +3.330
8 Maksim Koltsov (A1) RUS 1:55.55 +3.900
9 Jegor Sjorokhov (A2) RUS 1:55.58 +3.930
10 Aleksej Tsvetkov (A2) RUS 1:55.87 +4.220
11 Daniil Naidenyshev (A1) RUS 1:55.89 +4.240
12 Nikita Burmistrov (A2) RUS 1:56.89 +5.240
13 Sergej Gvozdij (A1) RUS 1:57.88 +6.230
14 Daniil Bolotin (A1) RUS 1:57.89 +6.240
15 Dmitrij.04 Zajtsev (A1) RUS 1:58.23 +6.580
16 Vadim Svesjnikov (A2) RUS 1:58.34 +6.690
17 Grigorij Petsjisjtsjev (A2) RUS 1:58.93 +7.280
18 Makar Lobanov (A1) RUS 1:59.05 +7.400
19 Vladimir Vozmistsjev (A2) RUS 1:59.26 +7.610
20 Kirill Bulysjev (A1) RUS 1:59.64 +7.990
21 Dmitrij Voronetskij (A2) RUS 1:59.91 +8.260
22 Stanislav Ukhanov (A2) RUS 2:00.15 +8.500
23 Orkhan Russkikji (A2) RUS 2:00.28 +8.630
24 Pavel Tsjintsjuk (A1) RUS 2:01.62 +9.970
25 Artem Lomonosov (A1) RUS 2:02.26 +10.610
Dmitrij Kukhtej (B2) RUS 2:02.26 +10.610
27 Oleg Parsjkov (A1) RUS 2:02.57 +10.920
28 Artem Komarov (A2) RUS 2:03.32 +11.670
29 Mikhail Gavrilov (A1) RUS 2:03.78 +12.130
30 Jakov Aksenov (A1) RUS 2:04.00 +12.350
31 Ivan Gretsjisjnov (A2) RUS 2:04.82 +13.170
32 Aleksej.03 Tsjernysjov (A1) RUS 2:04.94 +13.290
33 Jegor Pokrysjetsjnikov (A1) RUS 2:05.16 +13.510
34 Aleksandr Platonov (A2) RUS 2:06.17 +14.520
35 Aleksandr Salamatov (A2) RUS 2:06.80 +15.150
36 Lev Merkusjev (A1) RUS 2:17.87 +26.220
NRJ - National Record Juniors, TRJ - Track Record Junior, AA2 - Age Group Record AG A1/A2, SB - Seasonal Best

Men - 1000 meter
13.11.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Matvey Tarasov (A2) RUS 1:12.66 -
2 Vsevolod Jatov (A2) RUS 1:12.87 +0.210
3 Nikita Prosjin (A2) RUS 1:13.30 +0.640
4 Sergei Bukuev (A1) RUS 1:13.71 +1.050
5 Jegor Sjorokhov (A2) RUS 1:13.81 +1.150
6 Pavel Tsjintsjuk (A1) RUS 1:14.02 +1.360
7 Aleksej Tsvetkov (A2) RUS 1:14.12 +1.460
8 Maksim Andrjusjin (A1) RUS 1:14.34 +1.680
9 Sergej Gvozdij (A1) RUS 1:15.14 +2.480
10 Mikhail Subbotin (A2) RUS 1:15.29 +2.630
11 Sergej Nalivajko (A1) RUS 1:15.32 +2.660
12 Maksim Koltsov (A1) RUS 1:16.07 +3.410
13 Dmitrij.04 Zajtsev (A1) RUS 1:16.13 +3.470
14 Daniil Bolotin (A1) RUS 1:16.31 +3.650
15 Nikita Burmistrov (A2) RUS 1:16.59 +3.930
Daniil Naidenyshev (A1) RUS 1:16.59 +3.930
17 Vladimir Vozmistsjev (A2) RUS 1:16.74 +4.080
18 Makar Lobanov (A1) RUS 1:16.97 +4.310
19 Kirill Bulysjev (A1) RUS 1:17.35 +4.690
20 Vadim Svesjnikov (A2) RUS 1:17.46 +4.800
21 Dmitrij Voronetskij (A2) RUS 1:17.59 +4.930
22 Grigorij Petsjisjtsjev (A2) RUS 1:17.63 +4.970
23 Jakov Aksenov (A1) RUS 1:17.83 +5.170
24 Mikhail Gavrilov (A1) RUS 1:18.45 +5.790
Artem Lomonosov (A1) RUS 1:18.45 +5.790
26 Stanislav Ukhanov (A2) RUS 1:18.56 +5.900
27 Oleg Parsjkov (A1) RUS 1:18.58 +5.920
28 Orkhan Russkikji (A2) RUS 1:18.70 +6.040
29 Aleksej.03 Tsjernysjov (A1) RUS 1:19.23 +6.570
30 Jegor Pokrysjetsjnikov (A1) RUS 1:19.25 +6.590
31 Dmitrij Kukhtej (B2) RUS 1:19.33 +6.670
32 Aleksandr Salamatov (A2) RUS 1:19.39 +6.730
33 Artem Komarov (A2) RUS 1:20.37 +7.710
34 Aleksandr Platonov (A2) RUS 1:21.00 +8.340
35 Ivan Gretsjisjnov (A2) RUS 1:21.31 +8.650
36 Lev Merkusjev (A1) RUS 1:28.01 +15.350
NRJ - National Record Juniors, TRJ - Track Record Junior, AA2 - Age Group Record AG A1/A2, SB - Seasonal Best

Men - 3000 meter
12.11.2021

PosNameNationTimeDiff
1 Daniil Naidenyshev (A1) RUS 3:55.38 -
2 Mikhail Subbotin (A2) RUS 4:02.87 +7.490
3 Vsevolod Jatov (A2) RUS 4:05.62 +10.240
4 Maksim Andrjusjin (A1) RUS 4:06.31 +10.930
5 Matvey Tarasov (A2) RUS 4:07.34 +11.960
6 Maksim Koltsov (A1) RUS 4:08.33 +12.950
7 Sergei Bukuev (A1) RUS 4:08.73 +13.350
8 Vadim Svesjnikov (A2) RUS 4:09.15 +13.770
9 Kirill Bulysjev (A1) RUS 4:09.92 +14.540
10 Daniil Bolotin (A1) RUS 4:10.11 +14.730
11 Aleksej Tsvetkov (A2) RUS 4:11.22 +15.840
12 Sergej Nalivajko (A1) RUS 4:11.48 +16.100
13 Nikita Burmistrov (A2) RUS 4:12.67 +17.290
14 Makar Lobanov (A1) RUS 4:15.59 +20.210
15 Stanislav Ukhanov (A2) RUS 4:16.13 +20.750
16 Grigorij Petsjisjtsjev (A2) RUS 4:16.94 +21.560
17 Nikita Prosjin (A2) RUS 4:18.38 +23.000
18 Artem Komarov (A2) RUS 4:18.94 +23.560
19 Mikhail Gavrilov (A1) RUS 4:19.56 +24.180
20 Dmitrij Kukhtej (B2) RUS 4:19.58 +24.200
21 Dmitrij Voronetskij (A2) RUS 4:20.24 +24.860
22 Dmitrij.04 Zajtsev (A1) RUS 4:20.33 +24.950
23 Pavel Tsjintsjuk (A1) RUS 4:21.21 +25.830
24 Ivan Gretsjisjnov (A2) RUS 4:21.65 +26.270
25 Vladimir Vozmistsjev (A2) RUS 4:21.70 +26.320
26 Jakov Aksenov (A1) RUS 4:22.22 +26.840
27 Jegor Sjorokhov (A2) RUS 4:22.23 +26.850
28 Orkhan Russkikji (A2) RUS 4:23.29 +27.910
29 Aleksej.03 Tsjernysjov (A1) RUS 4:24.29 +28.910
30 Artem Lomonosov (A1) RUS 4:25.84 +30.460
31 Oleg Parsjkov (A1) RUS 4:27.37 +31.990
32 Jegor Pokrysjetsjnikov (A1) RUS 4:29.40 +34.020
33 Aleksandr Platonov (A2) RUS 4:32.45 +37.070
34 Sergej Gvozdij (A1) RUS 4:32.49 +37.110
35 Aleksandr Salamatov (A2) RUS 4:34.02 +38.640
36 Lev Merkusjev (A1) RUS 4:41.46 +46.080
NRJ - National Record Juniors, TRJ - Track Record Junior, AA2 - Age Group Record AG A1/A2, SB - Seasonal Best

Single Day 1 - 12.11.2021

Single Day 2 - 13.11.2021

Single Day 3 - 14.11.2021

Samalogs 12. - 14.11.2021